Lendl už je v Ostravě a doufá v první vítězství | iSport.cz
31. října 2010 • 19:47

Lendl už je v Ostravě a doufá v první vítězství

Autor: ČTK
TOP VIDEA
iSport podcast: Proti Severním Irům bylo změn příliš. Před Kosovem neměl kouč experimentovat iSport podcast: Proti Severním Irům bylo změn příliš. Před Kosovem neměl kouč experimentovat
Sparta - Litvínov: Na začátku třetí třetiny vrací hostům vedení Hübl, 3:4 Sparta - Litvínov: Na začátku třetí třetiny vrací hostům vedení Hübl, 3:4
VŠECHNA VIDEA ZDE

Legendární tenista Ivan Lendl se dnes po dvanácti letech vrátil do rodné Ostravy. Bývalá světová jednička zahájila týdenní pobyt na Moravě, který v pátek vyvrcholí očekávanou exhibicí se švédskou ikonou Björnem Borgem ve vítkovické ČEZ Aréně.Ostrava je pro padesátiletého Lendla další zastávkou na turné po jeho návratu na dvorce. Na první vítězství zatím čeká, i v sobotu na exhibici veteránů v Budapešti znovu prohrál se Švédem Matsem Wilanderem. Tentokrát 4:6, 6:4, 5:10.

"Pevně doufám, že si to první vítězství schovávám pro Ostravu," řekl novinářům dobře naladěný Lendl. "Já už se v tomto věku na výsledku tak moc neupínám. Samozřejmě, že chci hrát co nejlíp, ale hlavní je, aby mi to přinášelo radost a zábavu," doplnil.

Před pátečním zápasem bude trénovat a bydlet v Prostějově, ale dnes absolvoval velkou exkurzi rodného města. V Ostravě navštívil známá místa. Hodně času strávil na kurtech v Komenského sadech, kde tenisově vyrůstal.

"Něco málo se tam dalo poznat. Hlavní budova už tam není, je to jinak upravené, je tam ale ještě pořád šest kurtů. Potkal jsem tam řadu bývalých spoluhráčů," sdělil své nejčerstvější dojmy.

Lendl nevynechal ani centrum města a den zakončil návštěvou extraligového utkání vítkovických hokejistů, kterým od malička fandí.

Ivan Lendl mává divákům na prostějovské exhibici s Jiřím Novákem
Ivan Lendl mává divákům na prostějovské exhibici s Jiřím Novákem

"Hrozně se mi líbí aréna. Jsem opravdu příjemně překvapený, je to ještě lepší než jsem čekal," řekl Lendl po obhlídce haly, ve které za pět dnů proti Borgovi nastoupí.

Od prezidenta vítkovického klubu a kamaráda Františka Černíka dostal na památku dres se svou jmenovkou a plakáty týmů, které pro Vítkovice v roce 1952 a 1981 vybojovaly mistrovské tituly. "Doufám, že mi v létě na Floridu po letošní sezoně přivezeš třetí fotku," vtipkoval Lendl.

Jeho oblíbený hokejový tým se v letošním ročníku drží na špici extraligy. Dnes proti Karlovým Varům vybojoval výhru 2:1 na nájezdy. "Úrovní jsme byl překvapený, líbila se mi i atmosféra, lidi fandili," řekl Lendl, který byl v devadesátých letech spolumajitelem klubu NHL Hartford Whalers.

Na návrat do hokejové branže však nepomýšlí. "Do toho se asi nedám. Byl jsem v Hartfordu a vím, co to obnáší. Nemyslím si, že to je jednoduchý byznys," řekl otec pěti dcer.

V přípravě před pátečním duelem se prý nešetří. Fyzicky se cítí v pohodě. "Jsem nachystaný na dva sety. Délka zápasu není problém. Poslední dobou jsem hrával třikrát, čtyřikrát týdně, abych se do toho dostal. A moc si vážím toho, že si takový zápas proti Björnovi můžu zahrát zrovna tady v Ostravě," řekl Lendl.

Soutěžní zápas v Ostravě odehrál naposledy před 30 lety na mistrovství republiky. Utkat se s Borgem na ostravské půdě podle něj bylo nemožné nejen z politických důvodů. "Neumím si to představit, že bychom tady před těmi roky spolu hráli. Hlavně na to nebyla hala. Kdybychom to hráli na kurtech NH Ostrava, tak by se centrální kurt asi rozpadl, kolik by tam přišlo lidí. I proto se na ten zápas strašně moc těším," dodal Lendl.

 

Aktuální výsledky

Tenis
Články odjinud


Články odjinud