Nejkrásnější světové jedničky. Která je nej? | iSport.cz
Pavel Novotný
17. listopadu 2010 • 14:30

Nejkrásnější světové jedničky. Která je nej?

TOP VIDEA
PRVNÍ DOJMY: Extáze v Edenu. Slávisté i v nejhorší půlhodině v LM tlačili Barcelonu ke zdi PRVNÍ DOJMY: Extáze v Edenu. Slávisté i v nejhorší půlhodině v LM tlačili Barcelonu ke zdi
Souček patří mezi nejlepší v Evropě. Takový hráč se rodí jednou za 10 let, chválí Trpišovský Souček patří mezi nejlepší v Evropě. Takový hráč se rodí jednou za 10 let, chválí Trpišovský
VŠECHNA VIDEA ZDE

ANKETA - Trůn pro tenisovou královnu zažil za svoji historii již celou řadu světových jedniček. Ne každá však dokázala zaujmout srdce sportovního fanouška. Kromě výkonu na dvorci je od nynějších slečen a dívek s raketou vyžadován i půvab a šarm, s kterým se prohánějí za míčky. Vyberte si z naší nabídky světovou hvězdu z dob minulých i současných, která je podle vás ta opravdu NEJ, a hlasujte pro ni v anketě.Ana Ivanovičová
Ana Ivanovičová

CAROLINE WOZNIACKÁ

Caroline Wozniacká děkuje divákůmCaroline Wozniacká děkuje divákůmFoto čtk

Kde jinde začít, než u úřadující nejlepší tenistky planety - blonďaté krásky Caroline Wozniacké. Teprve jednadvacetiletá rodačka z Odense zatím na svém kontě nemá jediný vyhraný grandslam, přesto si již dokázala na svou stranu získat celou řadu fanoušků.

Sympatická Dánka vyhrála na světovém okruhu šest turnajů, na nejslavnějších kláních Velké čtyřky však došla nejdále do semifinále na letošním US Open.

Caroline nezapře polské předky ani sportovní minulost. Její otec oblékl dres jak dánského, tak i polského národního fotbalového týmu, maminka pro změnu reprezentovala naše severní sousedy ve volejbale. A bratr? Hraje fotbal za Dánsko. Jak jinak.

Caroline Wozniacká patří bezesporu k největším nadějím ženského tenisu. A také k nejkrásnějším tenistkám světa.

VIDEO: Caroline Wozniacká patří k nejkrásnějším tenistkám na okruhu.JELENA JANKOVIČOVÁ

Jelena Jankovičová se opět drápe na vrcholJelena Jankovičová se opět drápe na vrcholFoto ČTK/AP

Pětadvacetiletá černovláska z Bělehradu vládla světovému žebříčku v sezoně 2008, po výkonnostní krizi v následujících měsících se již půvabná rodačka z Bělehradu pomalu opět drápe na vrchol.

V současné době jí patří slušná osmá pozice, doma má dvanáct trofejí na turnajích WTA. Ani ona se ještě nemohla potěšit z grandslamové trofeje, i když několikrát již byla velmi blízko.

Dvakrát si zahrála semifinále French Open, jednou byla mezi posledními čtyřmi ve Flashing Meadows, na US Open si zahrála v roce 2008 i finále.

177 centimetrů vysoká Srbka patří právem k nejobdivovanějším tenistkám na okruhu. A nejen pro svojí výbornou hru.

VIDEO: Srská jednička hodlá opět dobýt tenisový trůn.
ANA IVANOVIČOVÁ

Ana Ivanovičová jako vítězka French OpenAna Ivanovičová jako vítězka French OpenFoto ČTK/AP

Ještě o dva roky mladší než její krajanka je v současnosti čtyřiadvacátá tenistka světa Ana Ivanovičová. Nicméně i ona již dobře zná pocit z místa světové jedničky.

Tento primát jí patřil aspoň na pár týdnů také v sezoně 2008. Oproti své starší kolegyni vyhrála na okruhu "jen" devět turnajů, na druhou stranu se může pyšnit vítězstvím na Roland Garros ve stejném roce.

Minulou sezonu si na neoficiálním mistrovství světa na antuce zahrála znovu ve finále, titul však obhájit nedokázala.

Finálovou účast si vyzkoušela ve své jasně nejúspěšnější sezoně v kariéře v roce 2008 i na Australian Open, od té doby se však 186 centimetrů vysoká Srbka hledá.

Poslední výsledky však ukazují, že krásná černovláska si opět může dobýt srdce diváků nejen svým půvabem, ale i tenisovým uměním.

VIDEO: O kráse Any Ivanovičové není třeba pochybovat.


MARIA ŠARAPOVOVÁ

Půvabná tenistka v akciPůvabná tenistka v akciFoto Archiv Blesk

Co chybí Marii Šarapovové? Kromě ztraceného trůnu pro světovou královnu, na který poprvé usedla 22. srpna roku 2005, snad nic. Krásná Ruska již dobyla srdce jak tenisových odborníků, tak i fanoušků.

Dlouhou dobu třiadvacetiletá rodačka z ruského Hyaganu vládla světu či aspoň patřila mezi nejuzší elitu, než ji zastavilo na několik měsíců zranění ramene. Od té doby se půvabná blondýnka hledá. Stále patří mezi elitu, ale přeci jen...


V současnosti je Šarapovová na sedmnáctém místě světa, na svém kontě má dvaadvacet turnajových triumfů, z grandslamů jí do kompletní sbírky chybí již jen Roland Garros.

Maria se stejně jako její krajanka Anna Kurnikovová zvesela prohání po přehlídkových molech. Neodradí ji tyto aktivity od pokusu o návrat na místo nejvyšší?

VIDEO: Ruska Maria Šarapovová patří k nejobletovanějším hráčkám světa.

Ruská tenistka Maria Šarapovová pózovala pro Sports Illustrated v roce 2006MARTINA HINGISOVÁ

Martina Hingisová s úsměvem na tvářiMartina Hingisová s úsměvem na tvářiFoto wikipedie.cz


Superhvězda, která měla na tenisovém nebi zářit mnohem déle. Martina Hingisová patřila bezesporu k největším tenisovým talentům historie. Nedisponovala na rozdíl od sester Williamsových dělovými ranami, své soupeřky ničila vybroušenou a technickou hrou.

Rodačka z Košic vyhrála pět grandslamových turnajů, v dalších sedmi byla ve finále. V devíti případech získala titul z turnajů velké čtyřky i ve čtyřhře, z toho třikrát s Češkou Janou Novotnou.

Na první místo se poprvé posadila 31. října roku 1997, tedy v době, kdy jí do dovržení sedmnáctého roku chybělo pět měsíců!

Zdavotní problémy však donutily pohlednou brunetku přerušit v roce 2002 kariéru a návrat se už nepodařil. Vše završil dopingový skandál po Wimbledonu v roce 2007. Hodně smutný osud tenistky, která zůstává v historii bílého sportu zapsána jako držitelka celé řady těžko překonatelných rekordů.

VIDEO: Martina Hingisová patřila k největším nadějím světového tenisu.
Steffi Grafová

Německá šampionka vládla tenisovému světuNěmecká šampionka vládla tenisovému světuFoto INT

Je to již dlouhých jedenáct let, co tenisový kolotoč opustila jedna z nejúspěšnějších hráček historie Steffi Graffová.

Rodačka z německého Mannheimu ničila své soupeřky s precizní německou zarputilostí, přesností a vytrvalostí. V roce 1988 dokázala jako třetí žena v historii vyhrát Grand Slam, navíc přidala i olympijské prvenstí z her v Soulu.

Celkem ovládla neskutečných 22 turnajů velké čtyřky, jen samotný Wimbledon vyhrála v sedmi případech.

Fantastický jednoručný bekhend se stal hrozbou pro všechny soupeřky, které z drtivé většiny odcházely z dvorce se sklopenou hlavou.

A to nejlepší nakonec. Steffi Gráfová strávila na trůnu pro nejlepší hráčku světa neskutečných 377 týdnů, což jí přisoudilo primát absolutní rekordmanky nejen mezi ženami, ale i muži.

Půvabná blondýnka se v roce 2001 provdala za další tenisovou legendu Andre Agassiho, s kterým vychovává dvě děti.

VIDEO: Steffi Gráfová byla vždy elegentní i na dvorci. Takto ničila svou soupeřku Monicu Selešovou ve Wimbledonu.

JENNIFER CAPRIATIOVÁ

Capriatiová v dobách největší slávyCapriatiová v dobách největší slávyFoto INT

V neuvěřitelných čtrnácti letech si odbyla svůj debut v roce 1990 i další budoucí světová jednička Jennifer Capriatiová.

Rodačka z New York City si dokonce o pár dní později zahrála semifinále French Open. Bylo ji necelých patnáct, když se jako nejmladší hráčka historie podívala mezi elitní desítku žebříčku, čímž vytvořila dosud nepřekonaný rekord.

Půvabná brunetka vyhrála tři grandslamové tituly (dvakrát Australian Open, jednou French Open) k tomu přidala olympijský titul z Barcelony, kde ve finále zdolala Steffi Grafovou.

V roce 2001 zvítězila na Australian Open jako nejníže nasazená hráčka historie, ve finále zkazila radost pro změnu Martině Hingisové.

Bohužel té slávy bylo na mladou Jennifer trošku moc. Krádeže v obchodech, kouření marihuany a celá řada dalších skandálů se postaraly o to, že kariéra Američanky skončila v troskách. V roce 2004 kvůli přetrvávajícím zdravotním problémům definitivně uzavřela kariéru.

VIDEO: Duel Jennifer Capriatiové s Martinou Hingisovou ve finále Australian Open v roce 2002. 

Aktuální výsledky

Tenis
Články odjinud


Články odjinud