7. listopadu 2010 • 18:07

Federer překonal v Basileji 65. titulem Samprase

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Králem tenisového turnaje ATP v Basileji je znovu místní rodák Roger Federer, jenž zároveň ziskem 65. titulu překonal americkou legendu Peta Samprase.

Devětadvacetiletý domácí favorit se po tříletém kralování loni sklonil před Novakem Djokovičem, ale dnes srbskému rivalovi vrátil loňskou finálovou porážku a počtvrté turnaj ve Švýcarsku vyhrál. Po zpočátku vyrovnaném průběhu Federer zvítězil 6:4, 3:6, 6:1.

Jeho vítěznou šňůru v basilejské hale Djokovič loni přerušil, ale dnes v souboji tenisových velikánů neuspěl.

Devětadvacetiletý Federer, šestnáctinásobný grandslamový vítěz a bývalá světová jednička, byl horší jen ve druhém setu, rozhodující třetí vyhrál jednoznačně 6:1. Zápas Federer zakončil čistou hrou a se srbským dravcem si vylepšil vzájemnou bilanci na 12:6.

Ani jeden z nich na cestě do basilejského finále neztratil jediný set, Federer mimo jiné překonal překážku v podobě Radka Štěpánka ve čtvrtfinále. V historickém pořadí tenistů podle zisku titulů se Švýcar osamostatnil na čtvrtém místě před Samprasem, lídrem je Jimmy Connors se 109. trofejemi.