Federer překonal v Basileji 65. titulem Samprase | iSport.cz
7. listopadu 2010 • 18:07

Federer překonal v Basileji 65. titulem Samprase

Autor: ČTK
Federer svým 65. titulem překonal Peta Samprase
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap
SE SIMONOU: Litvínovská dvojčata Hübl vs. Lukeš. Kdo je vyučený kuchař? A kdo víc fauluje? SE SIMONOU: Litvínovská dvojčata Hübl vs. Lukeš. Kdo je vyučený kuchař? A kdo víc fauluje?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Králem tenisového turnaje ATP v Basileji je znovu místní rodák Roger Federer, jenž zároveň ziskem 65. titulu překonal americkou legendu Peta Samprase.Devětadvacetiletý domácí favorit se po tříletém kralování loni sklonil před Novakem Djokovičem, ale dnes srbskému rivalovi vrátil loňskou finálovou porážku a počtvrté turnaj ve Švýcarsku vyhrál. Po zpočátku vyrovnaném průběhu Federer zvítězil 6:4, 3:6, 6:1.

Jeho vítěznou šňůru v basilejské hale Djokovič loni přerušil, ale dnes v souboji tenisových velikánů neuspěl.

Devětadvacetiletý Federer, šestnáctinásobný grandslamový vítěz a bývalá světová jednička, byl horší jen ve druhém setu, rozhodující třetí vyhrál jednoznačně 6:1. Zápas Federer zakončil čistou hrou a se srbským dravcem si vylepšil vzájemnou bilanci na 12:6.

Ani jeden z nich na cestě do basilejského finále neztratil jediný set, Federer mimo jiné překonal překážku v podobě Radka Štěpánka ve čtvrtfinále. V historickém pořadí tenistů podle zisku titulů se Švýcar osamostatnil na čtvrtém místě před Samprasem, lídrem je Jimmy Connors se 109. trofejemi.

Tenisový turnaj mužů v Basileji (tvrdý povrch, dotace 1,755.000 eur):
Dvouhra - finále:
Federer (1-Švýc.) - Djokovič (2-Srb.) 6:4, 3:6, 6:1.

Čtyřhra - finále:
B. Bryan, M. Bryan (1-USA) - Nestor, Zimonjič (2-Kan./Srb.) 6:3, 3:6, 10:3.

Témata:  sport, tenis, basilej, Federer
 

MS v ragby

 

MS v ragby 2019 (20. 9. - 2. 11. 2019, Japonsko)
Program Program play-off Speciál k MS Pravidla a slovník pojmů

Články odjinud


Články odjinud