26. února 2010 • 04:59

Studio Kamarád a hekání Neumannové

Autor: , ,
TOP VIDEA
Rozhodčí od videa při derby Sparta - Slavia: Všechny situace byly jasné Rozhodčí od videa při derby Sparta - Slavia: Všechny situace byly jasné
Sparta - Slavia: Tecl upadl ve vápně, video se zpožděním poradilo penaltu, Škoda proměnil – 3:3 Sparta - Slavia: Tecl upadl ve vápně, video se zpožděním poradilo penaltu, Škoda proměnil – 3:3
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jako lyžařka byla skvělá. Jako odbornice na závody však Kateřina Neumannová ve Vancouveru propadla. Alespoň co se týká středečního běhu na 4x10 km, v němž česká štafeta vybojovala bronzové medalie...Neumannová, která komentuje pro Českou televizi, absolutně neodhadla průběh závodu. Když český fi nišman Martin Koukal vbíhal spolu se Švédem Hellnerem a Francouzem Jonnierem do posledního úseku s náskokem přes 30 sekund na skupinu pronásledovatelů, měla Neumannová jasno, že Češi získají medaili.

„Troufám si říct, že je rozhodnuto. Půl minuty už je strašně moc, tohle by měla Koukalova trojice uhájit!“ A za jediného vážného konkurenta označila Němce Angerera: „Ten jediný by se snad mohl na kluky dotáhnout.“

Když se pak vydal na stíhací jízdu Nor Northug, byla Neumannová pořád v klidu. „Northug tady není v tak famózní tempařské formě,“ hlásila. Jenže Northug nejenže smazal ohromné manko, ale ve fi niši předběhl Koukala a vybojoval stříbro.

Kateřina navíc zkazila právě i závěr závodu. V dramatické koncovce se překřikovala s komentátorem Pavlem Čapkem, takže diváci přes její "hekání" u televizí nerozuměli ani slovo. A když ještě ke všemu vypadl i obraz...

Vítejte ve Studiu Kamarád
glosa Petra Schimona

Petr SchimonPetr Schimon
Přenosy z Vancouveru denně překypují souboji nejlepších, nejsilnějších a nejodolnějších sportovců i sportovkyň světa.

V pražském studiu ČT provází dějem moderátor, jehož stůl je zavalený plyšovými zvířátky, na kameru ukazuje dětské malůvky, dojetím ztrácí hlas a třesou se mu ruce.

Také cítíte, že tu něco nehraje? Výteční komentátoři Záruba, Dusík nebo Svačina v Kanadě excelují, ale jejich úsilí torpéduje Vojtěch Bernatský.

Zatoužil stát se hlavní tváří olympiády, nikoli jejím průvodcem.
Z Olympijského studia vybudoval Studio Kamarád. Jakmile může vstát od stolu, aby si zaskotačil před kamerou, vrní blahem jako dítě. Nejen u medailových přípitků, kdy rozlévá šampaňské už i kameramanům...

Nadšeně tyká a podlézá expertům. Číhá na odpovědi, aby je mohl zabalit do laciného žertu. Jednoho přinutil těsně před zlatým startem Sáblíkové k podpoře v holandštině.

(„Martině to určitě pomůže, ona to slyší.“) Dalšího vyzval k pomoci s nácvikem zvedačky z filmu Hříšný tanec, protože mu prý nešla v Duetech s Petrou Janů. („Bejby nebude sedět v koutě.“) Bernatský bravurně střídá naučené úsměvy se smutným pokýváním hlavou.

Aby ne, když téměř u každého závodu s českou účastí „nechce zakřiknout“ šanci na medaili. Bohužel, spletl si typ pořadu.

Jiří Janeček, generální ředitel ČT, vyhlásil, že je pyšný na skvělou kvalitu olympijského vysílání. I s odkazem na německé stanice ARD a ZDF, které mají podle něj ve Vancouveru 580 lidí.

Může být. Ale kašpárka na plný úvazek ani jeho berušku Marťu mezi nimi nenajdete.

 

Kateřina Neumannová
Kateřina Neumannová

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze