1. března 2010 • 17:11

Sázkaře Vancouver lákal, trefovali medaile

Autor:
Medailové úspěchy Martiny Sáblíkové byly pro sázkaře jistota
TOP VIDEA
LIGOVÉ STŘIHY: Slavii bránil těžký terén, Sparta musí bavit, říká Střihavka LIGOVÉ STŘIHY: Slavii bránil těžký terén, Sparta musí bavit, říká Střihavka
SESTŘIH: Frankfurt - Lipsko 2:1. Eintracht otočil během čtyř minut SESTŘIH: Frankfurt - Lipsko 2:1. Eintracht otočil během čtyř minut
VŠECHNA VIDEA ZDE

Olympijské hry ve Vancouveru byly v České republice nejsázenější zimní olympiádou v historii. Vyplývá to z ankety ČTK mezi velkým sázkovými kancelářemi.Důvodem je podle nich hlavně rozvoj internetového sázení, velký počet českých medailových nadějí a také širší nabídka sázkových příležitostí.

Loterijní společnost Sazka zaznamenala při hrách ve Vancouveru o více než polovinu vyšší objemy sázek než před čtyřmi lety v Turíně.

"Přesná čísla nesdělujeme, je však možné říci, že se sázky na olympiádu pohybovaly v desítkách milionů korun a že mírně úspěšnější byli v tomto případě bookmakeři, protože výhernost se pohybovala na hranici 90 procent," řekl ČTK mluvčí Sazky Zdeněk Zikmund.

Podle něj byl jednoznačně nejsázenějším odvětvím hokej, na který připadly téměř dvě třetiny přijatých sázek. Nadprůměrně se sázelo také v disciplínách s medailovými šancemi českých sportovců (Martina Sáblíková, Lukáš Bauer) a na soutěže nebo utkání s výraznými favority (skokan Simon Ammann, tým rakouských skokanů na lyžích, krasobruslař Jevgenij Pljuščenko, hokejový turnaj žen).

U Tipsportu lidé prosázeli 180 milionů korun, což bylo o 30 milionů více než při hrách v Turíně.

"Lze říci, že jsme byli lehce úspěšnější než sázkaři. Odvíjí se to od úspěšnosti favoritů. Na Martině Sáblíkové vydělalo 90 procent sázkařů, o něco menší procento sázkařů vydělalo na hokejovém zápase Česko - Slovensko, kde se sázelo na nás. Naopak pohromu pro sázkaře představovaly zápasy Kanada - Švýcarsko, Česko - Lotyšsko, Švédsko - Slovensko, kdy favorité nedokázali po 60 minutách vyhrát," řekl ČTK mluvčí Tipsportu Jiří Hadrava.

Sázková společnost Fortuna zaznamenala celkový úhrn sázek přesahující 130 milionů korun. Podle mluvčího Petra Šraina se nejvíce sázelo na hokej (40 procent) a skoky na lyžích (20 procent), k oblíbeným sportům patřil také biatlon, rychlobruslení a běh na lyžích.

"Hry předčily naše očekávání, nicméně se stále nemohou rovnat s vrcholnými fotbalovými akcemi, o které mají sázkaři výrazně větší zájem," podotkl Šrain.

Rekordní zájem o sázení na olympiádu potvrzuje také Chance. "Objem sázek byl přes 50 milionů korun, sázkařům jsme vyplatili přes 40 miliónů. Zcela jistě můžeme potvrdit, že Vancouver byl doposud nejsázenější olympiádou pro české sázkaře," uvedl mluvčí Chance Ondřej Rajšner.

K nejvyšším sázkám patřilo například 1,6 milionu korun, které vsadil klient Fortuny na vítězství slovenských hokejistů proti Finsku v prodloužení. Sázka nakonec propadla. Největší výhra, kterou Fortuna vyplatila, dosáhla 518 tisíc korun. Společnost Tipsport zaznamenala nejvyšší sázku na výhru Česka v duelu se Slovenskem. Při kursu 1,5:1 získal výherce 450 tisíc korun.

Sazka vyplatila nejvyšší výhru 82.500 Kč, které přinesla jednomu ze sázejících zlatá medaile rychlobruslařky Sáblíkové na 3000 metrů. "Nejvyšší individuální prohry, často v řádech několika desítek tisíc korun, znamenala pro sázející čtvrtfinálová výhra Slovenska nad Švédskem," dodal Zikmund.

Sázející podle bookmakerů prokázali dobrý odhad co se týče celkového počtu medailí, které Česká republika získá. U Sazky si na výsledný počet šesti medailí vsadilo 21 procent sázejících, na které připadlo 43 procent všech vkladů.

Vysokou úspěšnost sázejících na počet medailí potvrzuje Tipsport. "Sázelo se dost i na počty medailí české výpravy a sázkaři ve většině případů tipovali správně, že získáme dvě a více zlaté a pět a více medailí celkem," uvedl Hadrava.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze