Vládce gólmanů Howard předvedl neskutečný zákrok lapačkou

Autor: mt
0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Brankářské jedničce Detroitu Red Wings Jimmy Howardovi se v probíhajícím ročníku NHL daří na výbornou a vede statistiky celé soutěže. Na svém kontě má odchytáno nejvíce zápasů (20) a současně nejvíce výher (14). Průměr branek na zápas (1,87) a procentuální úspěšnost zákroků (92,94) také hovoří o skvělé formě brankáře, hající barvy Rudých křídel.

To, že je jeho forma opravdu impozantní potvrdil v nočním zápase proti Tampě Bay, kdy opět dovedl svůj tým k výhře.
"Lightnings" na ledě Detroitu prohráli 4:2, ale domácí se do konce zápasu strachovali o výsledek, jelikož je soupeř tlačil.

Velká chvíle sedmadvacetiletého Howarda přišla čtyři minuty před koncem zápasu. Po chybě jeho spoluhráčů, kteří se při vlastní přesilovce sami dva srazili na polovině kluziště, se na Američana v brance Detroitu řítil osamocený Matt Gilroy.

Kdyby v oslabení uspěl, dozajisté by to nahladodalo psychiku domácích a zápas by klidně mohl skončit až v prodloužení.

Jenže v brance stál Jimmy Howard, který si Gilroye opravdu vychutnal. Útočník Tampy jako pravák v samostatném úniku nic nevymýšlel a správně volil střelu na lapačku.

Po střele Gilroye, jako by v témže okamžiku, máchl Howard svou lapačkou, div si nevykloubil rameno. Výstavním zákrokem významně utnul naděje Tampy Bay na zisk jakýchkoliv bodů na ledě "Red Wings".