VIP Sport

5. května 2013 • 11:59

Sudí zemřel po útoku mladíka (17)! Dal mu žlutou a dostal pěstí

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Švagr ukazuje fotku fotbalového rozhodčího Ricarda Portilla, který umřel po útoku 17letého mladíka ###BLOK-TOP-VIDEA###

Násilí na fotbale si během pěti měsíců vyžádalo další oběť mezi rozhodčími. V nemocnici v Taylorsville v Utahu zemřel šestačtyřicetiletý sudí Ricardo Portillo, který byl týden v komatu poté, co ho při utkání středoškolských týmů udeřil do hlavy jeden z hráčů.Portilla napadl sedmnáctiletý brankář kvůli tomu, že od něj dostal žlutou kartu. Podle vyšetřovatelů se rozhodčí po úderu posadil na zem, protože se mu zatočila hlava. Vzápětí začal zvracet krev a po následném převozu do nemocnice upadl po otoku mozku do komatu.

Nejmenovaný mladík byl dva dny po útoku zadržen policií. O obvinění by se mělo rozhodnout v nejbližších dnech a mladému brankáři hrozí až doživotní vězení.

Portillo je během krátké doby už druhým rozhodčím, který zemřel na následky napadení při mládežnickém zápase. Loni začátkem prosince v Nizozemsku hráči amatérského klubu Nieuw Sloten surově zkopali asistenta Richarda Nieuwenhuizena a jednačtyřicetiletý sudí o den později v nemocnici zemřel.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Minimálně do konce května se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud