Prvoligový rozhodčí Košec spáchal sebevraždu! Skočil pod vlak | iSport.cz
7. dubna 2013 • 20:06

Prvoligový rozhodčí Košec spáchal sebevraždu! Skočil pod vlak

Autor: bko, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Liberec - Mladá Boleslav: Krásná akce! Pešek nabral rychlost, vyhnul se Šedovi a domácí vedli 1:0!
Hoftych: Jsme, kde jsme chtěli být. Důležitý bude teď los
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nejen stížnosti na výkony rozhodčích musí řešit vedení českého fotbalu. Prvoligový asistent Josef Košec v neděli spáchal sebevraždu. Lidská tragédie nicméně podle všeho se současným skandálem v první lize nesouvisí.Smutnou zprávu nejprve zveřejnil bývalý trenér Ladislav Škorpil na tiskové konferenci po zápase v Hradci Králové, podle funkcionářů východočeského klubu sudí spáchal sebevraždu skokem pod vlak.

Sedmačtyřicetiletý Josef Košec byl původně nominován jako asistent k sobotnímu zápasu Olomouc – Sparta, ale na poslední chvíli ho nahradil Jiří Jiřík.

Asistent Josef Košec s Miroslavem Matušovičem po zápase Blšany - Sparta v sezoně 2005/2006
Asistent Josef Košec s Miroslavem Matušovičem po zápase Blšany - Sparta v sezoně 2005/2006

Košec údajně procházel těžkým obdobím, rozváděl se totiž s manželkou. V neděli po obědě pak spáchal sebevraždu.

„Stěžoval si, že se nemůže soustředit, že je na dně,“ potvrzuje Jaroslav Jedlička, předseda komise rozhodčích ústeckého krajského fotbalového svazu, jejíž byl Košec místopředsedou a zároveň předsedou litoměřického okresu.

Z tohoto důvodu ho komise rozhodčích FAČR stáhla z prestižního duelu Sparty v Olomouci. Posledním zápasem, který v pozice asistenta pomohl Košec odřídit, tak bylo utkání Teplice - Slavia ve 21. kole.

Podle Litoměřického deníku došlo k nehodě po jedné hodině odpoledne na železničním přejezdu v Hněvicích.

Dlouholetý rozhodčí měl dobrovolně nakročit před 100kilometrovou rychlostí rozjetý nákladní vlak, který jel směrem do Prahy.

Košec se nikdy nenamočil do žádného většího skandálu, možná největší pozornost na sebe upoutal, když na začátku této sezony nechal zahájit druhý poločas zápasu Jihlava - Plzeň bez jednoho z brankářů. S hlavním sudím Bílkem pak za to dostal dvouzápasový trest.

Vstoupit do diskuse
0

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud