VIP Sport

22. února 2017 • 05:00

Paralympionička si chtěla vzít život eutanazií: Trpím bolestí, ale ještě to vydržím

Autor: ps
###BLOK-TOP-VIDEA###

Tenhle příběh přinesl život. Krutý život. Belgičanka Marieke Vervoort (37) trpí od patnácti let stále se zhoršující degenerativní chorobou páteře a svalů – její existence je jedna velká bolest. Je tak nesnesitelná, že chtěla po loňských paralympijských hrách nadobro odejít eutanazií. Pár měsíců poté má ale chuť ještě bojovat!V Riu si na vozíku vyjela na atletické dráze stříbrnou medaili. V návalu emocí ale přišlo něco, co sportovní svět nečekal. Otevřeně v slzách promluvila o tom, proč plánuje eutanazii.

Příběh belgické sportovkyně v mžiku obletěl celou planetu. Když si přečtete následující řádky, jak těžké je pro ni být na světě, pochopíte. „Při špatném počasí kvůli bolesti nespím celé dny a noci. Morfium a valium proti bolesti doslova zabíjejí moje svaly, rozežírají mě zevnitř. Každý rok je to horší a horší, dřív jsem ráda malovala, teď to není možné, pomalu slepnu a vidím už jen na 20%. Co bude dál, co mě ještě čeká? Mám opravdu velký strach,“ vyznala se blonďatá závodnice před odletem do Brazílie.

Po zisku medaile a načerpání sil ovšem svůj odchod eutanazií, který stvrdila podpisem v roce 2008, odvolala. S hadičkami v nose, jež přiváděly do jejího těla kyslík, nebojácně a odhodlaně říká. „Ať se stane cokoliv, užívejte si každičkou chvilku života. Věřte ve vás i to, že můžete dosáhnout čehokoliv. Já tu budu dál, tak budeme bojovat společně,“ prohlásila Marieke bojovně.

 

 
Články odjinud


Články odjinud