VIP Sport

27. září 2017 • 17:31

Unikly odměny za Laver Cup! Berdych vydělal miliony, jiným zbyly drobné

Autor: Václav Baumann
###BLOK-TOP-VIDEA###

V Praze bylo téma peněz absolutní tabu. Když ale víkendový Laver Cup v areně skončil, odměny pro hvězdné tenisty unikly na veřejnost!Oslava tenisu a rivalita Evropa vs. svět, v níž jdou peníze stranou. Tak o Laver Cupu v Česku mluvili Roger Federer či Rafael Nadal. Organizátoři megalomanské akce i proto dělali vše pro to, aby částky udrželi pod pokličkou. Teď je ale propálil New York Times!

„Každý z vítězného týmu si přijde na 250 tisíc dolarů (5,5 milionu korun). Poražení nedostanou na odměnách nic – pouze startovné, které odráží jejich postavení v žebříčku ATP,“ píše věhlasný americký deník.

Celek Evropy (včetně kapitána Borga) si tak díky třem dnům tenisu přišel celkově na 40 milionů korun. A podíl z téhle luxusní prémie neminul ani Čecha Tomáše Berdycha, přestože všechny tři zápasy na Laver Cupu prohrál...

Nejvíce na pražské akci vydělal pochopitelně Roger Federer, jehož společnost TEAM8 ji organizovala (Kolik stála nablýskaná show? Více čtěte ZDE>>>). Zato tým světa odjíždí jen s drobnými. „Ale tohle není o penězích. Už jen být součástí takové události a hrát proti takovým hvězdám, je něco úžasného,“ bral to s úsměvem 19letý americký mladík Frances Tiafoe.

Listopad 2014. Osm účastníků Turnaje mistrů v Londýně.
Listopad 2014. Osm účastníků Turnaje mistrů v Londýně.

Berdych v OVERTIME: Všem se nedá zavděčit, třeba mě lidé docení až časem

Překvapen z prohry nejsem, narazili jsme na nejsilnější možný pár, říká Berdych

 
Články odjinud


Články odjinud