VIP Sport

4. října 2017 • 05:00

Jak šel čas s Jágrem v NHL. Jeho slavná deka pod helmou dál povlaje

Autor: Patrik Vacek
Vstoupit do diskuse
0
 • Jaromír Jágr bude NHL bavit minimálně ještě jednu sezonu Jaromír Jágr bude NHL bavit minimálně ještě jednu sezonuFOTO: sport

  V dobách, kdy se k největším fárům na československých silnicích řadila Škoda Favorit, okusil Jaromír Jágr (45) poprvé slavnou NHL. V dresu Pittsburghu válel od roku 1990 a doma na Kladně měl v garáži zaparkovaný právě favorit. Podívejte se, jak se za tu dobu měnila Jágrova vizáž, a kdo ho připravil o slavnou deku.

 • Pittsburgh Penguins (1990-2001)

  Jágr a jeho slavný účet v devadesátých létech v PittsburghuFoto ČTK

  Při prvním angažmá ho do Ameriky často doprovázela maminka Anna a dostala tak přezdívku Mama Jágr. „Ona bude prát, uklízet a já se budu snažit hrát co nejlépe,“ řekl Jágr před odletem za velkou louži. V dresu Penguins vyhrál dvakrát Stanley Cup a stal se legendou klubu.

 • Washington Capitals (2001-04)

  Ve Washingtonu už hrál bez slavné deky

  Do nového angažmá a smlouvou na 11 milionů dolarů ročně už Jágr nastoupil bez slavné deky, která mu vlála pod helmou. Podle tehdejších historek ho k radikální změně přinutila slovenská modelka Andrea Verešová. Nový účes mu ale moc neprospíval a v hlavním městě USA se trápil.

 • New York Rangers (2004-08)

  Velký respekt si získal i během angažmá v New Yorku

  V nejlidnatějším městě Ameriky rodák z Hnidous u Kladna ožil. Život na Manhattanu si Jágr zamiloval a dařilo se mu i na ledě. „Tady mě za čtyři dny znají víc než ve Washingtonu za dva a půl roku. I černoši, které hokej skoro nezajímá, mě zastaví a osloví,“ vyprávěl Jágr.

 • Philadelphia Flyers (2011-12)

  Po návratu z Ruska hrál v klubu Philadelphia Flyers

  Velký návrat po tříleté „pauze“, kdy hrál KHL v Omsku. „Vracel jsem se po letech z Ruska a celé to prostředí a energie z NHL mi opravdu chybělo. Navíc jsou tam skvělí fanoušci a lidi sportu rozumí,“ vzpomínal Jágr na Flyers, kde za 73 zápasů dal 19 gólů a celkem posbíral 53 bodů.

 • Dallas Stars (2012-13)

  Jágr si zahrál i v Dallasu

  Po sezoně zamířil překvapivě do města kovbojů a ani tady nezklamal. Ve 34 zápasech dal 14 gólů a přihrál na 12 branek. Play off ale Dallasu uniklo a Jágr ještě před uzávěrkou přestoupil do Bostonu, který se řadil mezi favority na Stanley Cup.

 • Boston Bruins (2013)

  V Bostonu měl v play off motorkářské vousy

  Jágr pro vyřazovací boje zvolil vousy jako motorkář a Boston se dostal až do finále s Chicagem. V play off odehrál Jágr celkem 22 zápasů a přihrál na 10 gólů. Sám ale žádný nedokázal dát. „To se prostě někdy stane,“ hlesl tehdy olympijský vítěz, jemuž těsně unikla možnost potřetí si sáhnout na Stanley Cup.

   

 • New Jersey Devils (2013-15)

  V New Jersey byl holobrádek

  Po přestupu do průměrného týmu dokázal za 82 zápasů získat 67 bodů. Na postup mezi nejlepší týmy to ale nestačilo. Ve druhé sezoně pak přestával dostávat větší prostor na ledě „Je to únavné. A když už se dostanete k puku, ani pořádně nevíte, co s ním dělat,“ povzdechl si Jágr a následně byl výměn na Floridu.

 • Florida Panthers (2014-17)

  Na Floridě si začal pěstovat opět slavnou deku

  Na slunné Floridě pookřál a dokonce si nechal narůst zpět slavnou deku, přestože už byla trochu prošedivělá. Za 181 utkání vstřelil 49 branek a na 81 přihrál. Jágr se v létě s Floridou údajně nedohodl na výši platu, kdy se mu moc nechtělo slevovat ze 4 milionů dolarů, které měl. Nakonec podepsal Calgary těsně před startem NHL za milion dolarů plus milion za výkonnostní bonusy.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Minimálně do konce května se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud