VIP Sport

21. listopadu 2017 • 17:59

Přítel a lékař Novotné (†49) Rom Kostřica: Už ji nešlo léčit, jen tišit bolest

Autor: kon
Vstoupit do diskuse
0
###BLOK-TOP-VIDEA###

Bojovala a věřila v zázrak! To řekl Blesku český lékař Rom Kostřica (68), dlouholetý přítel Jany Novotné (†49). „Byla úžasný bojovník. Navíc přesvědčená, že to zvládne,“ řekl Kostřica.Novotná s ním konzultovala léčbu, ač nebyl jejím oficiálním lékařem. „Konzultovali jsme vše spíše přátelskou formou než tou odbornou,“ prozradil profesor.

Před měsícem a půl se potkali na tenisových kurtech, když byl na tréninku s vnoučaty. Udělal si s ní fotku, jež byla poslední. „Ona tam radila té své svěřenkyni. Vypadala optimisticky,“ vzpomíná Kostřica.

Tenisový svět truchlí! Co všechno dokázala Jana Novotná (†49)?

Před třemi týdny jí pak psal sms, jestli potřebuje s něčím pomoct. „Šlo o pomoc po medicínské stránce. Ale bylo to spíš o nějakém tišení bolesti než o léčbě. Ona mi velmi optimisticky odepsala, že je všechno fajn, že nic nepotřebuje,“ vypráví lékař, jenž znal Novotnou ještě v době, kdy žila v Americe, kde si proti ní tréninkově zahrála i jeho dcera.

Jako specialista věděl, že je s jeho kamarádkou hodně zle. „Vzhledem k typu onemocnění bylo dobře, že to šlo tak rychle. Celá rodina jsme z toho zdrceni. I když jsme to očekávali...“

Novotná vyhrála na prize money během kariéry 281 milionů korun
Novotná vyhrála na prize money během kariéry 281 milionů korun

Zemřela tenistka Jana Novotná (†49): V posledním rozhovoru vzpomínala na vrchol!

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Minimálně do konce května se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud