VIP Sport

1. března 2018 • 12:50

Češi vybrali peníze na Schumachera! Pro půl milionu si přijela jeho mluvčí

Autor:

Bylo to velké gesto. Během slavnostního vyhlašování motoristické ankety Zlatý volant byl předán nadaci bývalého pilota formule 1 Michaela Schumachera (49) šek na půl milionu korun, který se vybral mezi českými fanoušky. Symbolickou poukázku navíc osobně převzala mluvčí sedminásobného mistra světa formule 1 Sabine Kehmová.Přes čtyři roky se Michael Schumacher zotavuje z těžkého úrazu na lyžích, kdy hlavou narazil na skálu. Přestože měl na hlavě helmu, musel podstoupit akutní operaci. Tvořily se mu otoky na mozku a byl uveden do umělého spánku. Když se jeho stav po několika týdnech stabilizoval, byl Němec transportován do domácí péče. Jeho švýcarská vila  za 300 milionů korun musela být pro tyto účely z části upravena „na kliniku“.

Navíc nákladná léčba stojí podle odhadů expertů kolem 3,5 milionu korun týdně. Rodina se tak rychle začala zbavovat nepotřebného majetku. Pryč šel soukromý tryskáč i několik zahraničních nemovitosti. Manželka Schumachera Corinna s blízkými založila nadaci Keep Fighting (Bojuj dál), aby sehnala další prostředky. Část z vybraných financí putuje ale i na projekty v rámci bezpečnosti silničního provozu nebo neuro-vědecký výzkum. Charitativní organizace už za dobu fungování utržila desítky milionů korun. Nyní podpora přišla i z Česka.

„Michael Schumacher obdržel cenu Zlatý volant v roce 2012 jako čestný host. Rádi bychom mu poděkovali za podporu při pořádání této akce k získání finančních prostředků, vyjádřili podporu a případně dali podnět dalším členům české motoristické obce,“ řekl pořadatel a mecenáš ankety Zlatý volant Josef Zajíček.

Přes transparentní účet bylo vybráno 503 tisíc korun. Šek byl předán ředitelce nadace Sabině Kehmové během slavnostního vyhlášení ankety Zlatý volant. „Děkuji Zlatému volantu a fanouškům Michaela Schumachera z České republiky za podporu,“ uvedla Kehmová, která je i Schumacherovou dlouholetou mluvčí.

Po úrazu slavného pilota se ale obrnila mlčením. Když se jí někdo zeptá na stav někdejšího jezdce stájí Ferrari či Mercedes jen zopakuje větu, že na přání rodiny nebude poskytovat žádné informace. Veřejnost tak už celé čtyři roky netuší, jaký je skutečný zdravotní stav legendárního německého závodníka.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 8. kola Fortuna ligy »

9. kolo Fortuna ligy:

Zlín - Ostrava (pá 21.9., 18:00), Olomouc - Dukla (so 22.9., 15:00), Opava - Teplice (so 22.9., 17:00), Mladá Boleslav - Slovácko (so 22.9., 17:00), Karviná - Příbram (so 22.9., 17:00), Sparta - Liberec (so 22.9., 19:00), Slavia - Bohemians (ne 23.9., 18:00), Jablonec - Plzeň (po 24.9., 18:00)
Klasická verze
Mobilní verze