VIP Sport

2. října 2018 • 09:46

Zemřel světový fotograf Jiří Vojzola (†68). Serenu nepráskl, když švindlovala

Autor:

Zásoba jeho atraktivních historek ze světa profesionálního sportu a zvláště pak tenisu by vydala na hodně tučnou knihu. Bohužel, Jiří Vojzola (†68) už ji nenapíše.Světovými odborníky i samotnými sportovci uznávaný fotograf, který byl dlouhá léta i spolupracovníkem deníku Blesk, náhle zemřel. Zůstane po něm nepřeberné množství nádherných snímků a řada vzpomínek.

Rodák z Přerova uměl tenis a další sporty nejen skvěle fotit, ale taky o nich báječně vyprávěl. Na okruhu ATP a WTA se pohyboval 31 let, jen na Australian Open byl letos poosmnácté! Nejraději fotil Serenu Williams.

„Dává najevo velké emoce a její muskulatura je na snímcích taky velmi zajímavá,“ vysvětloval. „Jednou jsem ji přistihl, jak švindluje. Mám její fotku, na níž si zahalená pod ručníkem čte tahák. Její otec tehdy z tribuny pokřikoval čísla. A mně docvaklo, že jí hlásí čísla stránek, na kterých má hledat rady. Nepovolený koučing...“

Milovník golfu a nadšený cestovatel, který si vyměňoval zážitky z dovolených s Rogerem Federerem, takhle mohl povídat donekonečna. Posluchači někde tam nahoře se mají na co těšit!

Jirko, děkujeme Ti za všechno. Dodatečně i za Serenu, že jsi ji tenkrát neprásknul...

Zemřel světový fotograf Jiří Vojzola (†68).
Zemřel světový fotograf Jiří Vojzola (†68).

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud