VIP Sport

22. prosince 2018 • 14:20

Plicní ventilace, operace… Vážně zraněný sjezdař z Val Gardeny na JIPce

Autor: rau
Vstoupit do diskuse
0

Strašidelný předvánoční týden má za sebou Marc Gisin. Třicetiletý Švýcar minulou sobotu po děsivém pádu na sjezdovce Salong ve Val Gardeně bojoval o život a lékaři nakonec hovořili o velkém štěstí, že kromě šrámů utrpěl »jen« zranění kyčlí, vlasové praskliny páteře a zlomeniny žeber. Nastaly ale komplikace!Žebra mu poranila plíce takovým způsobem, že Švýcar celý týden strávil na jednotce intenzivní péče, z níž ho propustili teprve v pátek. A nešlo o žádné malé bebíčko. Nešťastník Gisin byl většinu času napojen na umělou plicní ventilaci a ve středu pod skalpelem tamních hrudních chirurgů prodělal úspěšnou operaci.

„Markovo zdraví se i nadále stabilizuje. Z umělé plicní ventilace byl odpojen 19. prosince a o den později mohl poprvé opustit nemocniční postel a promluvit si s rodinou,“ informoval v prohlášení švýcarský lyžařský svaz.

Léčení zkušeného závodníka ale není zdaleka u konce: „Než se Marc zcela zotaví, bude potřebovat ještě hodně odpočinku,“ stojí v tiskové zprávě.

Těžký pád Švýcara Marca Gisina během sjezdu v italské Val Gardeně
Těžký pád Švýcara Marca Gisina během sjezdu v italské Val Gardeně

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud