VIP Sport

21. ledna 2019 • 05:00

Proč se zabil americký šampion (†33)? Mluví se o vážném sexuálním obvinění

Autor:
###BLOK-TOP-VIDEA###

Zakázali mu závodit v krasobruslení, tak si sáhl na život. Dvojnásobný americký šampion v kategorii sportovních dvojic John Coughlin (†33) spáchal sebevraždu. Den poté, co mu asociace zastavila činnost!Policie objevila bezvládné tělo v jeho domě v Kansasu v pátek večer, podrobnosti ale nezveřejnila. Podle zámořských médií byla Coughlinovi den před smrtí z nezveřejněných důvodů dočasně zastavena činnost ve všech oblastech jeho sportu.

Co se řešilo?

Lecčemu může nasvědčovat fakt, že mu stopku vystavila agentura spolupracující s americkým olympijským výborem. Ta dohlíží kromě jiného i na sexuální zneužívání.

Podle slov nejbližších ale Coughlin skandály ani aférami nežil. „Byl speciální člověk. Žil svůj život bezúhonně a laskavě,“ tvrdila jeho někdejší trenérka Dalila Sappenfieldová.

Zástupci agentury poslali rodině mrtvého krasobruslaře kondolenci, víc však neřekli. „Z úcty k rodině nebudeme mít žádné komentáře. Ty uvedeme až později,“ napsali.

John Coughlin a Caydee Denneyová na americkém šampionátu v roce 2014
John Coughlin a Caydee Denneyová na americkém šampionátu v roce 2014

Kolegové truchlí

Nad obviněním se pozastavil i legendární americký krasobruslař Randy Gardner. „Je to tragédie. Neznáme tlak, pod kterým musel být kvůli obvinění,“ přidal několikanásobný světový šampion.

Coughlinův čin šokoval celý svět ledového ostří. „Měl neuvěřitelný smích. Jeho světlo mi bude chybět,“ vzkázal Johnny Weir, bronzový americký medailista z MS 2008.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud