VIP Sport

3. února 2019 • 22:27

Salovo letadlo našli na dně moře, fotbalista (28) je skoro jistě mrtvý

Autor: iSport.cz
###BLOK-TOP-VIDEA###

Fotbalista Emiliano Sala je s největší pravděpodobností mrtvý. Pátrací loď lokalizovala v neděli ráno trosky malého letadla, kterým 21. ledna cestoval do Cardiffu, kam přestoupil z Nantes jako nejdražší hráč klubové historie. Později pak bylo potvrzeno, že jde opravdu o letoun, který nedoletěl do fotbalistova cíle...Letoun Piper Malibu se Salou a pilotem Davidem Ibbotsonem zmizel nad Lamanšským průlivem z radarů.

V neděli bylo obnoveno pátrání, do kterého se také díky veřejné sbírce zapojila i soukromá loď FPV MORVEN. Právě ta lokalizovala brzy po zahájení hledání trosky na dně moře, přivolané speciální plavidlo Geo Ocean III pak letadlo dokázalo identifikovat.

Fanoušci v Nantes vzpomínají na Emiliana Salu
Fanoušci v Nantes vzpomínají na Emiliana Salu

Podle televize Sky Sports byly o nalezení trosek letadla informovány rodiny obou pohřešovaných mužů, o kterých se předpokládá, že jsou mrtví. Těla ale v troskách letadla údajně objevena nebyla.

Osmadvacetiletý Argentinec před osudným letem přestoupil z Nantes do Cardiffu za 17 milionů eur a měl se tak stát nejdražší posilou velšského klubu. Malé soukromé letadlo se ale zatím z neznámých příčin zřítilo při cestě přes Lamanšský průliv do moře.

Ve středu bylo nalezeno polstrování ze sedadel, které pravděpodobně pocházelo ze spadlého stroje.

 

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, na další vývoj se čeká u fotbalové Fortuna ligy. Minimálně do konce dubna se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče * Herní myši na Heuréka.cz

Články odjinud


Články odjinud