VIP Sport

19. února 2019 • 19:49

Hitlerova pochodeň z nacistické olympiády se draží v Česku. Dá se na ní zbohatnout!

Autor: pv

Olympijské hry? Spíše politické! V Berlíně se v roce 1936 uskutečnil pompézní svátek sportu. Nebyla to ale pouhá oslava fantastických výkonů, ale především nacistického totalitního režimu. Z tribuny vše včetně slavnostního zahájení a zapálení ohně sledoval i vůdce Adolf Hitler. Právě pochodeň z nechvalně proslulé olympiády se nyní draží v Česku!Je to historická relikvie. Pochodeň z nerezové oceli se zbytkem hořčíkové náplně, se bude 5. března dražit v elektronické aukci. Vyvolávací cena startuje na 70 tisících korunách. Přihazovat mohou lidé z celého světa, ale nejdříve musí složit dražební jistotu ve výši 5 tisíc korun.

Pokud si bude chtít někdo pochodeň osobně prohlédnout, má šanci 26. února od 13:00 do 14:00 hodin na Kladně v sídle exekutorského úřadu. Olympijské hry v Berlíně byly první, kdy se běžela štafeta s hořícím ohněm. Celkem se na cestě z řecké Olympie přes Prahu až do Berlína vystřídalo 3400 běžců a každý dostal pochodeň i s písemním věnováním.

Celkem se vyrobilo 3500 kusů a jeden z nich se právě prodává v Česku. Na zahraničních aukčních internetových stránkách se stejný kus, ale bez původní hořčíkové náplně vydražil za 8 tisíc dolarů (183 tisíc korun). Před osmi lety se dokonce vydražila v Karlových Varech za půl milionu korun. Pokud nyní majitel získá pochodeň za rozumnou cenu do 100 tisíc korun, tak na ní může vydělat minimálně jednou tolik.

 

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, na další vývoj se čeká u fotbalové Fortuna ligy. Minimálně do konce dubna se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče * Herní myši na Heuréka.cz

Články odjinud


Články odjinud