VIP Sport

25. března 2019 • 18:50

Drsný útok na Hušbauera! Bratr opory Slavie skončil v nemocnici, napadl ho soupeř

Autor: med
###BLOK-TOP-VIDEA###

Zatímco slavnější Josef si užíval volna během reprezentační pauzy, Jan Hušbauer, starší bratr slávistického záložníka, prožil o víkendu nemilé chvíle. V utkání III. třídy okresu Praha-západ mezi Radlíkem a rezervou Hvozdnice jej napadl domácí brankář. Hušbauer skončil v nemocnici a incident řeší policie, která byla na místo přivolána.Vše se odehrálo ve druhém poločase. Domácí vedli 3:1 a směřovali utkání k vítězství. Jenže dění na hřišti nabralo dramatických událostí.

Co se stalo? „Domácí brankář Jan Češka na hřišti po jedné z vyhrocených situací pěstí surově udeřil protihráče Jana Hušbauera. Ten zůstal ležet na hrací ploše a byl následně hospitalizován. Roli mstitele na sebe vzal hostující Štěpanovský a i on se pustil do soupeře pěstmi. Oba aktéry boxerské vložky rozhodčí vyloučil,“ popisuje celou situaci server fotbalunas.cz, který se amatérským soutěžím věnuje.

Jedna ze svědkyň, která se k incidentu vyjádřila, nabízí poněkud barvitější pohled na celou situaci.

„Celé to vzniklo po rozehrání brejkové situace hostů, kterou rozehrával Hušbauer, kdy hostující hráč Štěpanovský unikal sám na branku domácích a byl zastaven likvidačním zákrokem, po kterém ze strany rozhodčího přišla pouze žlutá karta pro hráče Geyera a došlo k emotivní výměně názorů a strkanici.

Domácí hráč Češka vytáhl Hušbauera, kterého odhodil a přiškrtil tak, že jiný hráč musel Hušbauerovi dát první pomoc a krk mu vrátit do stavu, aby byl schopný dýchat. Strkanice dále pokračovala a následně došlo opět ke střetu brankáře Češky, který Hušbauera udeřil tak, že zůstal ležet v bezvědomí a musel být odvezen do nemocnice, kde po přiškrcení a udeření leží na oddělení JIP,“ cituje ji server.

Daniel Tetour (vpravo) v souboji s Josefem Hušbauerem (vlevo)
Daniel Tetour (vpravo) v souboji s Josefem Hušbauerem (vlevo)

Na vzniklou situaci zareagoval hlavní sudí Kubíček a na jeho pokyn byla na místo přivolána policie a sanitka.

„Utkání jsem následně po dvaceti minutách čekání ukončil, protože na hrací ploše nebyl dostatečný počet hráčů obou mužstev. Vzhledem k této situaci jsem upozornil vedoucí a kapitány obou mužstev na to, že utkání je nedohráno a předčasně ukončeno," cituje server rozhodčího.

Proti tomu ale ostře protestují domácí, kteří tvrdí, že brankář Radlíku Hušbauera pouze odstrčil. „Hušbauer poté napadl pěstí našeho brankáře a ten odvrátil útok stejným způsobem, po kterém Hušbauer zůstal ležet na hrací ploše a byla k němu zavolána sanitka. Tyto doplňující informace se shodují i s výpověďmi svědků, které byly podány Policii ČR.“

Na výsledek šetření policie se zatím čeká. Pikantní ovšem na celé situaci je, že zraněný Hušbauer ještě nedávno aktivně vykonával funkci rozhodčího.

 
Články odjinud


Články odjinud