VIP Sport

5. května 2019 • 05:00

Plekanec na dojemné rozlučce Šafářové: Už je z něj člen rodiny!

Autor: Petr Maňas
###BLOK-TOP-VIDEA###

Zatímco ona si kapesníčkem utírala slzy dojetí, on s ní prožíval její velké sbohem. U rozlučky tenistky Lucie Šafářové (32) s českými fanoušky nemohl chybět ani její hokejový přítel Tomáš Plekanec (36).Už je člen rodiny! V obklopení Lucčiných nejbližších – maminky, sestry, neteří a biewerteriéra Rockyho – se »Pleky« jen ve svetru choulil před vlezlou zimou, ale srdce ho hřálo. „Děkuji vám všem, ale hlavně mé rodině. Vy jste můj pevný bod v životě,“ zapíchla Lucka své uslzené oči na Tomáše a holky kolem něj, mezi nimiž byla i jeho maminka Květa.

Jestliže Lucka mu mačkala palce, když se při baráži bil s Kladnem o extraligu, on pro změnu nezmešká žádný její výstup na kurtu, ani ten včerejší. A bylo to příjemné pokoukání. Na videu běžely Lucčiny první tenisové i gymnastické krůčky, přišly zdravice tenisových kámošek Strýcové, Kvitové, Halepové, Kerberové, Clijstersové, Navrátilové...

Rodinné foto: Lucie Šafářová a Tomáš Plekanec a mezi nimi (zleva) maminka Jana, Plekancova maminka Květa, neteř Anna, sestra Veronika a neteř Emma.Rodinné foto: Lucie Šafářová a Tomáš Plekanec a mezi nimi (zleva) maminka Jana, Plekancova maminka Květa, neteř Anna, sestra Veronika a neteř Emma.Foto Jakub Poláček (Blesk)

Když její deblová parťačka Matteková uprostřed své ódy na Lucii začala lapat po dechu a slzet, neudržela se ani Šafářová. „Normálně jsem brečela,“ přiznala.

Dostala pugéty, hodinky, dort, vychutnala si bouřlivé ovace fanoušků. A v jeden okamžik se zlomila smíchy – to když k ní z videa promluvila mladší neteř. „Ahoj teto, taky ti gratuluji ke tvé kariéře a už se těším na bratrance a sestřenice.“

V lóži se pak rošťácky otočila na rozesmátého Plekance a snad mu i něco špitla. Že by něco ve smyslu: Strejdo, a teď se čiň!?

Lucii Šafářovou sledoval v hledišti také Tomáš Plekanec
Lucii Šafářovou sledoval v hledišti také Tomáš Plekanec

 

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, na další vývoj se čeká u fotbalové Fortuna ligy. Minimálně do konce dubna se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče * Herní myši na Heuréka.cz

Články odjinud


Články odjinud