VIP Sport

16. července 2019 • 13:29

Dolétl nejdál na světě, teď bojuje s rakovinou. Skokan (38) má nádor v zádech!

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
###BLOK-TOP-VIDEA###

Bývalý světový rekordman v letech na lyžích Björn Einar Romören má rakovinu. Osmatřicetiletý Romören, který v současnosti pracuje jako marketingový manažer norské skokanské reprezentace, o tom informoval s tím, že už se nějakou dobu léčí na klinice v Oslu."Nemám problém o tom mluvit, ale často se cítím slabý. Proto nechci, aby to dopadlo tak, že o tom budu mluvit pořád dokola," uvedl Romören. "Na jaře mi lékaři řekli krutou zprávu, že mám v zádech nádor. Je to pro mě i rodinu složitá situace, ale budu bojovat a vyhraju," dodal.

Norský skokan Björn Einar Romören v roce 2005 na závodech SP v Harrachově
Norský skokan Björn Einar Romören v roce 2005 na závodech SP v Harrachově

Romören v průběhu kariéry, kterou ukončil před pěti lety, vyhrál osm závodů Světového poháru. Na velkých akcích přidal osm medailí, všechny v soutěžích družstev. Norské reprezentaci v letech 2004 a 2006 pomohl ke zlatu z mistrovství světa a v roce 2006 přispěl k olympijskému stříbru.

Světový rekord Romören vylepšil v roce 2005 v Planici, kde doletěl na značku 239 metrů. Maximum držel norský skokan šest let, poté ho překonal krajan Johan Remen Evensen (246,5 m). Aktuální rekord patří od předloňska Stefanu Kraftovi z Rakouska díky výkonu 253,5 metru.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Minimálně do konce května se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud