VIP Sport

23. prosince 2019 • 14:12

Sexuální napadení na basketbalu v Brně. Muž políbil soupeřky, padla kuriózní pokuta

Autor: iSport.cz, ČTK
###BLOK-TOP-VIDEA###

Kuriózní pokutu obdržel basketbalový klub KP Brno na závěr svého vystoupení v Evropském poháru. Za nedostatečnou pořadatelskou službou při zápase s izraelskou Ramlou musí zaplatit 1500 eur (38 000 korun). Důvod? Dva polibky na tvář hostujících hráček, které byly označeny jako sexuální napadení bez známek agresivního chování.„Jedenáct vteřin před koncem zápasu se neznámý muž, podle očitých svědků rusky mluvící příznivec hostů, nenápadně dostal až k lavičce izraelského týmu a políbil na tvář dvě jejich hráčky. Ty nebyly překvapené a vypadalo to, jakoby onoho muže znaly,“ řekl ČTK generální manažer KP Brno Richard Foltýn.

Inkriminovaného momentu si všiml maďarský komisař zápasu po zhlédnutí videozáznamu. „Na základě zprávy komisaře jsme dostali pokutu na nejspodnější možné hranici, tedy 1500 eur,“ uvedl Foltýn. Klub má možnost se proti trestu za polibky odvolat. „Ale to bychom museli složit nevratnou kauci ve výši 2000 švýcarských franků (téměř 47 000 korun),“ přidal funkcionář.

Brňanky Ramlu porazily 72:69, ale ve skupině skončily s bilancí tří vítězství a tří proher poslední bez šance na postup do play off.

Situace, za kterou v Brně platí pokutu, začala krátce před koncem zápasu. Všimněte si zakroužkovaného muže vzadu.
Situace, za kterou v Brně platí pokutu, začala krátce před koncem zápasu. Všimněte si zakroužkovaného muže vzadu.

 

Sport 2020

MS v biatlonu (13. - 23. února 2020, Anterselva)
Program Nominace na MS O Anterselvě

SP v alpském lyžování (26. října 2019 - 22. března 2020)
Program Ester Ledecké Program SP

Olympiáda 2020 (24. července - 9. srpna 2020, Tokio)
Nové sporty Olympijská kolekce Kdy se konají další olympijské hry?

Články odjinud


Články odjinud