VIP Sport

11. ledna 2020 • 09:40

Dojemné vzkazy hokejistů na zesnulého maséra nároďáku: Byl jsi jedním z nás!

Autor: pet, vba
Vstoupit do diskuse
0
###BLOK-TOP-VIDEA###

Nebýt jeho, dost možná by nebylo ani zlaté Nagano. Masér Václav Šašek (†75) byl totiž zárukou, že v kabině bude vždy skvělá nálada. Od středy už ale rozdává radost jen v hokejovém nebi.Šašek se začal starat o atmosféru v nároďáku už v roce 1976 a nakonec u něj vydržel dlouhých 22 sezon. Podílel se tak na zlatých mistrovstvích světa 1985 v Praze, 1996 ve Vídni a hlavně na olympijském triumfu v Naganu 1998!

Právě tam navíc po finále vznikla ikonická fotografie litvínovské party, která hrála při cestě za senzační zlatou plackou prim. A přesně uprostřed stojí symbolicky právě Šašek!

„Litvínováků nás tam bylo hodně. Vždycky jsme drželi spolu, znali jsme se delší dobu a dobře vycházíme doteď. Tehdy to byl spontánní nápad a nakonec je ta fotka všude a je legendární!“ vypráví dlouholetý reprezentační kapitán Robert Reichel.

Litvínovské legendy nosí maséra Václava Šaška stále v srdci!Litvínovské legendy nosí maséra Václava Šaška stále v srdci!Foto ABL

Slavný masér byl o tři dekády starší než jeho hokejoví svěřenci, přesto na něj hráči nedali dopustit. „I když byl generačně někde jinde, byl prostě jedním z nás! Byl takový soutěživý typ, pokaždé si připravil nějaké chytáky,“ vzpomíná někdejší bek Jiří Šlégr.

Šaškova smrt ale zasáhla úplně všechny, a to nejen na severu Čech. „Šlo o výborného chlapa, který dělal ducha národního týmu, a byla s ním velká sranda. Vždy je smutné, když zemře někdo jako on,“ smutní i trojnásobný mistr světa Viktor Ujčík.

 

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud