VIP Sport

3. června 2020 • 17:00

Mistr světa Hamilton obvinil kolegy z rasismu: Formule je svět bílých!

Autor: as
Vstoupit do diskuse
0
###BLOK-TOP-VIDEA###

Byl natlakovaný jako papiňák a bouchlo to v něm. Šestinásobný mistr světa formule 1 Lewis Hamilton (35) obvinil šéfy »efjedniček« i své kolegy z přehlížení rasismu. Důvod? Všichni jste bílí!Britský pilot Mercedesu komentoval nepokoje v USA, které vypukly po smrti černocha George Floyda v Minneapolis. „Nebude žádný mír, dokud naši takzvaní vůdcové nepřijdou se změnami. Rasismus a přehlížení minorit se nedějí jen v Americe, ale vidím to i v Británii, Španělsku, Itálii,“ vypočítal.

Navezl se i do světa F1, který je dle něj plný pokrytců. „Někteří z vás jste největšími hvězdami, ale stejně vůči takové nespravedlnosti mlčíte. Formule je bílý sport, já jsem v něm jedním z mála barevných, stojím tam osamocen. A vy mlčíte! Je vidět, co jste zač, ale já to vidím,“ varoval ostatní jezdce. Před čím?

Lewis Hamilton v roce 2014
Lewis Hamilton v roce 2014

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud