VIP Sport

5. června 2020 • 23:57

Obří balík proti rasismu. Michael Jordan pošle do boje miliardy

Autor: ČTK, vmn
Vstoupit do diskuse
0

Legendární basketbalista Michael Jordan věnuje společně se značkou Jordan během deseti let 100 milionů dolarů (2,4 miliardy korun) organizacím, které usilují o rasovou rovnost a sociální spravedlnost. Cílem jeho snahy bude také zajistit potřebným lepší přístup ke vzdělání. Jde o další reakci šestinásobného vítěze NBA na smrt George Floyda, který zemřel po policejním zásahu.V neděli Jordan v prohlášení uvedl, že Afroameričané a další menšiny už mají dost rasismu ve Spojených státech amerických. "Jsem hluboce zarmoucený, skutečně ztrápený a prostě naštvaný. Vidím a cítím všeobecnou bolest, vztek a frustraci. Stojím za těmi, kteří odsuzují hluboce zakořeněný rasismus a násilí vůči barevným lidem v naší zemi. Máme toho už dost," řekl sedmapadesátiletý majitel klubu Charlotte Hornets.

Floyd zemřel poté, co mu bělošský policista Derek Chauvin klečel několik minut na krku. Událost vyvolala v USA řadu protestů proti policejnímu násilí a rasismu.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud