Bundesliga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mainz : Hoffenheim - 20. září 2017   20:30

Mainz
6' Latza  • 16' Muto (Öztunali)
2:3
(2:2)
Hoffenheim
23' Amiri  (Polanski) • 45+1' Wagner  (Rupp) • 90+3' Uth  (Vogt)
Mainz
Adler – Balogun (90+4. Maxim), Bell, Gbamin – Donati, Latza, Serdar, Brosinski – Öztunali (80. De Blasis), Muto, Fischer (67. Jairo).
Zentner – De Blasis, Frei, Holtmann, Maxim, Quaison, Jairo.
Gräfe – Kleve, Sinn
Stade Saint-Symphorien, Mety
Hoffenheim
Baumann – Nordtveit, Vogt, Hübner – Passlack (46. Demirbay), Rupp, Polanski (55. Kramarić), N. Schulz – Uth, Wagner, Amiri (76. Geiger).
Kobel – Demirbay, Geiger, Grillitsch, Kadeřábek, Kramarić, Zuber.

SESTŘIH: Mohuč - Hoffenheim 2:3. Hosté otáčeli, Kadeřábek nehrál

A je dobojováno! Mainz, přestože byl v zápase lepším týmem, nakonec nezískal ani bod, když přišel o nadějné vedení o dvě branky. Hoffenheim proměnil prakticky vše, na co sáhl. Smutek proto bude panovat na domácí straně, která přišla o všechny body.
90+8'
90+7'
Míč skončil v zámezí. Rozhodčí ukončuje utkání.
90+7'
Sudí nakonec zápas značně prodlužuje. Mainz má stále šanci na srovnání.
90+6'
Nakonec se ještě ve vápně Mohuče strhla skrumáž, kterou ale hostující obrana dokázala i díky útočnému faulu soupeře vyřešit.
90+6'
Nastavený čas je pryč. Konec zápasu je na spadnutí.
90+5'
Mohuč vrhá všechny své síly dopředu, ale už je to spíše křeč, než nějaký drtivý tlak.
90+4'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Leon Balogun, přichází Alexandru Maxim.
90+3'
Hoffenheim právě vstřelil branku!
Takt o je studená sprcha pro Mainz, který byl v zápase lepším týmem! MARK UTH si pohlídal své postavení a následně se po výborném pasu do výápna ocitl zcela sám před Adlerem, jehož lehce prostřelil.
90+2'
Kramaričovu parádní střelu ze standardní situace přes zeď vyrazil ještě lepším zákrokem gólman Adler na rohový kop!
90+1'
Po faulu v nebezpečném území se Hoffenheimu otevírá zajímavá možnost v podobě standardní situace!
90'
Pět minut nastaví rozhodčí nad rámec řádné hrací doby.
89'
Obrana Hoffenheimu dostala míč do bezpečí a teď drží míč na svých kopačkách.
88'
Mohuč se ještě tlačí před koncem zápasu kupředu a snaží se něco udělat s nerozhodným stavem.
87'
Kevin Vogt byl nějakou chvíli ošetřován, ale nyní by již měl být v pořádku.
85'
Další žlutou kartu dostal rovněž za nesportovní chování Jairo Samperio.
84'
De Blasis obdržel žluté napomenutí za nesportovní chování.
84'
Geiger dostal za svůj faul nakonec žlutou kartu.
83'
Nakonec byly uděleny pouze dvě žluté karty.
82'
Ostrý souboj ve středu hřiště přinesl následně dohru v podání menší potyčky. uvidíme, jak vše dopadne.
80'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Levin Öztunali, přichází Pablo De Blasis.
79'
Kramarič se vydal dopředu a vypadalo to, že se objeví v gólové akci. Nakonec si ale pomohl útočným faulem.
77'
Jairo Sampario se dostal do vyložené šance, když mohl zakončovat z pravé strany vápna. Brankář Baumann se ovšem vytáhl a jeho pokus k tyči bravurně vyrazil!
76'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Nadiem Amiri, přichází Dennis Geiger.
76'
Domácí diktují tempo hry a nyní doslova přišpendlili svého soupeře u vápna.
74'
Serdar se opřel zpoza vápna do balonu a jeho rána skončila těsně vedle pravé tyče branky gólmana Baumanna.
71'
Následný rohový kop již žádné nebezpečí pro obranu Hoffenheimu nepřinesl.
70'
Po dlouhé době se musel vyznamenat gólman Baumann, jenž parádním skokem zneškodnil pěknou střelu Mutoa!
68'
Demirbayovi se střela příliš nepovedla, ale přesto ještě dostal šanci vypálit Schulz, jehož pokus byl zblokován na rohový kop.
67'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Viktor Fischer, přichází Samperio Bustara Jairo.
66'
Kolmice mezi obránce v podání Ruppa se neujala. Hosté ovšem u balonu dlouho nevydrželi. Na tahu je opět Mainz.
64'
V posledních minutách je to spíše boj ve středu pole než pohledný fotbal.
62'
Mainz drží balon na svých kopačkách a nadále hledá skulinky v soupeřově postavení.
60'
Žlutou kartu dostává Kerem Demirbay (TSG 1899 Hoffenheim).
58'
Nyní napřáhl Donati, jemuž pokus příliš nesedl a skončil vysoko nad brankou.
57'
Muto využil nabídnutý prostor a zkusil vypálit zpoza vápna, jeho rána byla zblokována na rohový kop.
55'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Eugen Polanski, přichází Andrej Kramarić.
54'
Schulz posunul míč na Amiriho, jehož prudkou střelu zastavil jeden z beků Hoffenheimu.
53'
Obě mužstva nyní hodně kazí při svých kombinacích.
51'
Hostující tým si může na nějakou chvíli vydechnout. Balon se nachází na soupeřově polovině.
49'
Obrovský závar ve vápně hostů nakonec brankou nekončí. Gólman Baumann měl se svými obránci plné ruce a nohy práce, aby dostal balon, který létal po malém vápně o bezpečí!
47'
Mohuč nadále drží balon a postupně se přibližuje ke svatyni gólmana Baumanna.
46'
Druhá část začala zatím opatrněji. Míč nyní mají na svých kopačkách fotbalisté Mainzu.
46'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Felix Passlack, přichází Kerem Demirbay.
46'
První poločas nabídl zajímavou podívanou, v níž to nejdříve vypadalo na jasnou dominanci Mohuče. Domácí tým ale následně dokázal s vypětím všech sil dohnat dvougólové manko, Mainz naopak své další vyložené šance nevyužil. Máme proto tady zatím nerozhodný výsledek.
Druhý poločas začne přibližně v 21:34.
45+2'
45+1'
Hosté přežili dvě šance soupeře a nyní skórují! Na centr od rohového praporku si naskočil nehlídaný SANDRO WAGNER, který potvrdil pověst kanonýra, když hlavou poslal míč nekompromisně do horního rohu branky.
45'
Jednu minutu přidá rozhodčí v prvním poločase.
44'
A další šance Mainzu! Tentokrát podržel Hoffenheim gólman Baumann, jenž vychytal nebezpečnou střelu Fishera z vápna svojí nohou!
43'
Gólman Adler lapil pas od rohového praporku a poté bez váhání výhozem poslal na steč rozběhnutého Öztunaliho, jenž běžel skoro sám na gólmana Baumanna, ale v koncovce v plné rychlosti selhal, když poslal míč těsně vedle jeho branky!
42'
Nordtveitův pas byl zblokován na rohový kop. Na tahu jsou teď znovu hosté.
40'
Nepříjemný centr prolétl celým pokutovým územím Mohuče bez povšimnutí a skončil až v zámezí.
39'
Nyní zase začíná zatápět pod kotlem Hoffeniheim, který bude nyní zahrávat rohový kop.
37'
Öztunali zkoušel na pravé straně obelstit Schulze, ale levý halvbek Hoffenheimu se nenechal ošálit.
35'
Hra se nám nyní celkem uklidnilo. Míč se nachází především ezi oběma šestnáctkami.
33'
Dva pasy od rohového praporku ani tentokrát neoslovily nikoho z hráčů Hoffeinheimu.
32'
Tentokrát to Nadiem Amiri zkusil sám a jeho rána zpoza šestnáctky byla zblokována na rohový kop.
31'
Amiriho pas od rohového praporku nenašel nikoho z jeho spoluhráčů.
30'
Co chybělo, aby bylo vyrovnáno! Rupp to tentokrát zkusil po centru sám a jeho prudká rána k tyči pořádně zaměstnala gólmana Adlera, jenž s vypětím všech sil vyrazil míč na rohový kop!
29'
Kolmice mezi obránci v podání Ruppa nenašel rozběhnutého Wagnera.
27'
Hosté přidali a nyní drží balon už nějakou dobu na polovině svého protivníka.
25'
Latza hasil chybu svých spoluhráčů pouze za cenu žluté karty.
24'
Uvidíme, jak kontaktní branka, rozhýbe zatím hodně nemastný Hoffenheim.
23'
Hosté z ničeho nic snižují na rozdíl jedné branky! NADIEM AMIRI si naběhl na kolmý pas mezi obránce a následně poslal balon nekompromisně za záda gólmana Adlera.
22'
Kevin Vogt zastavil rozjetou akci Mohuče pouze za cenu žluté karty.
18'
Hoffenheim je zatím dosti nevýrazný a jen těžce se dostává do zápasu.
16'
Mainz právě vstřelil branku!
Mohuč navyšuje své vedení! Domácí tým se vydal dopředu a akci po levé straně doslova dotlačil do gólu YOSHINORI MUTO, který se prodral mezi dvěma obránci a z nepřehledné situace ze strany vápna propálil někudy brankáře Baumanna.
15'
Domácí tým je nadále aktivní a diktuje tempo hry.
13'
Mohuč rozehrála slibnou standardní situaci nakrátko a prozatím drží míč na útočné polovině.
12'
Dalším hráčem, kdo se objevil v ofsajdu za obranou, je domácí Fisher.
11'
Blesková akce Mohuče málem znovu skončila brankou! Giulio Donati dostal parádní kolmou přihrávkou a řítil se ze strany na Baumanna. Domácí záložník nakonec ještě hledal lépe postaveného spoluhráče ve vápně, ale vše zažehnal na poslední chvíli stoper Vogt.
10'
Sandro Wagner si nepohlídal své postavení při rychlé akci a byl přistižen v ofsajdu.
8'
Domácí defenzíva byla pozorná i nyní a bez potíží odvrátila centrovaný balon.
7'
Po Schultzově průniku po levé straně dostala defenzíva Mohuče míč do zámezí. Následovat bude rohový kop.
6'
Mainz se ujímá vedení! Po akci domácího celku se do odraženého balonu ze střední vzdálenosti opřel DANNY LATZA, jehož pěkná střela zapadla přesně k levé tyči branky.
5'
Donatiho pas do vápna byl pro gólmana Baumanna pouhou laskominou.
3'
Mohuč drží míč na svých kopačkách a prozatím v poklidu kombinuje ve středu hřiště.
1'
První útočnou akci hostující obrana v poklidu zastavila. Nyní je na tahu Hoffenheim.
1'

1. FSV Mohuč 05: Adler – Balogun, Bell, Gbamin – Donati, Latza, Serdar, Brosinski – Öztunali, Muto, Fischer.
Náhradníci: Zentner – De Blasis, Frei, Holtmann, Maxim, Quaison, Jairo.

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann – Nordtveit, Vogt, Hübner – Passlack, Rupp, Polanski, N. Schulz – Uth, Wagner, Amiri.
Náhradníci: Kobel – Demirbay, Geiger, Grillitsch, Kadeřábek, Kramarić, Zuber.

Rozhodčí: Gräfe – Kleve, Sinn.
Hoffenheim zažívá sezonu na dvou frontách. Úspěchy přesto tento klubu sklízí převážně v domácí soutěži, kde z dosavadních čtyřech utkáních vytěžil osm bodů. a ani jednou neodešel ze zápasu jako poražený. V evropských pohárech se naopak chlebodárci českého obránce Pavla Kadeřábka nedaří. Zatím zde totiž celkově utrpěl tři porážky. V lize si ale vyšlápl naopak i na hvězdný Bayern Mnichov v domácím prostředí. Z venkovních duelů přivezl Hoffenheim dva body za dvě remízy.
Mainz nevstoupil do nové sezony zrovna nejlépe. V dosavadních čtyřech odehraných zápasech získala Mohuč pouze tři body, když v domácím prostředí porazila Leverkusen 3:1. Jinak ale posbírala dvě těsné porážky s Hannoverem a Stuttgartem a naposledy dostala čtyři branky od Bayernu Mnichov. V dnešním utkání proto budou chtít domácí fotbalisté určitě uspět, aby se dostali dále ode dna tabulky.
Vítejte u německé Bundesligy! V rámci 5. kola nejvyšší německé fotbalové soutěže se můžeme těšit na souboj mezi trápícím se Mainzem a dobře hrajícím Hoffenheimem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.