Bundesliga - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Augsburg : Dortmund - 18. ledna 2020   15:30

Augsburg
34' Niederlechner (Vargas) • 46' Richter  • 55' Niederlechner (Max)
3:5
(1:0)
Dortmund
49' Brandt  (T. Hazard) • 59' Häland  (Hummels) • 61' Sancho  (Hummels) • 70' Häland  (T. Hazard) • 79' Häland  (Reus)
Augsburg
Koubek – Lichtsteiner, Gouweleeuw, Jedvaj, Max – Richter, R. Khedira, Baier (85. Sarenren-Bazee), Vargas – Niederlechner, Jensen (74. Löwen).
Luthe – Uduokhai, Suchý, Morávek, Sarenren-Bazee, Pedersen, Hahn, Teigl, Löwen.
Gräfe – Kleve, Sinn
WWK Arena, Augsburg
Dortmund
Bürki – Ł. Piszczek (56. Häland), Hummels, Akanji – Hakimí, Witsel, Brandt, Guerreiro – T. Hazard (72. Reyna), Sancho – Reus (80. Dahoud).
Hitz – Häland, Bruun Larsen, N. Schulz, M. Götze, Balerdi, Morey, Reyna, Dahoud.

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Je dobojováno, velmi atraktivní duel končí hokejovým výsledkem, kdy Borussia vítězí na hřišti Augsburgu 5:3! Zápas ovlivnilo střídání Borussie v 56. minutě, kdy místo Ł. Piszczeka přišel Häland. Ten v následujících třinácti minutách nasázel soupeři tři góly a zápas prakticky sám rozhodl!
90+3'
90+1'
Míč letí do autu, domácí připravují poslední změnu v sestavě.
90'
Nastavují se tři minuty.
89'
Na druhé straně chytá míč, po nepřesném nákopu domácích, Roman Bürki, který nespěchá s rozehrávkou.
88'
Nepřesná střela Sancha, míč končí nad brankou Augsburgu, Tomáš Koubek nemusel zasahovat.
86'
Augsburg s míčem u půlící čáry, ale domácím se v tuto chvíli vůbec nic nedaří...
85'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Daniel Baier, přichází Noah-Joel Sarenren-Bazee.
84'
Od branky Bürkiho začíná další útočná akce Borussie, která je hodně při chuti.
82'
Domácí si oddechli, Giovanni Reyna (Dortmund) netrefuje branku, střelou zpoza vápna Augsburgu.
81'
Erling Häland (Dortmund) je dnes velkým trumfem, po svém příchodu na hřiště v 56. minutě dokázal ze tří střel třikrát skórovat, to je parádní bilance.
80'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Marco Reus, přichází Mahmoud Dahoud.
79'
Dortmund právě vstřelil branku!
Defenziva Augsburgu je již v rozkladu a využil toho opět ERLING HÄLAND, který potřetí překonává bezmocného Koubka a kompletuje hattrick!
78'
Marco Richter (Augsburg) to zkusil přímo na branku, kterou ale přestřeluje.
77'
Velmi zajímavá standardka pro Augsburg, v těsné blízkosti vápna Borussie.
76'
Žlutou kartu dostává Julian Brandt (Borussia Dortmund).
76'
Zajímavá akce domácích, kdy šel Florian Niederlechner proti dvojici obránců, jenže neuspěl a ztratil míč.
75'
Mezitím hosté rozehráli roh z pravé strany, ale prosadit se nedokázali.
74'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Fredrik Jensen, přichází Eduard Löwen.
74'
Augsburg připravuje střídání, do hry se chystá Eduard Löwen.
73'
Po pravé straně jdou hosté dopředu, vybojovali roh!
72'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Thorgan Hazard, přichází Giovanni Reyna.
70'
VAR zasahuje do zápasu a mění rozhodnutí asistenta na pomezí, ofsajd to nebyl! Thorgan Hazard (Dortmund) udělal kličku vyběhnuvšímu Koubkovi, před brankou ještě přihrál na pravou stranu, kde již ERLING HÄLAND poslal míč do opuštěné branky.
70'
Pozor, hosté dali čtvrtý gól, kdy vyšachovali i gólmana Tomáše Koubka, ale je máván ofsajd, gól není uznán.
69'
Míč se dostává k brance Augsburgu, Tomáš Koubek rozehrává na levou stranu.
68'
Pokus o rychlou akci v podání Augsburgu, vše ale končí nepovedenou přihrávkou z levé strany.
66'
Hosté s míčem na polovině Augsburgu, další přihrávka za obranu domácích byla nepřesná, Koubek odkopává míč do bezpečí.
65'
Tomáš Koubek (Augsburg) v brance má nyní plné ruce práce, domácí jsou pod tlakem.
64'
Převahu mají nyní hosté, kteří se díky dvěma gólům dostali zpět do zápasu.
61'
Obrana Augsburgu nyní zaváhala, při nákopu soupeře, kdy si za obranu naběhl JADON SANCHO, skvělým prvním dotykem si připravil míč a bezmocného Koubka překonal střelou k tyči.
61'
Ve druhé půli je to hodně zajímavý zápas, padá hodně gólů a k vidění je opravdu parádní fotbal!
59'
Borussii se povedlo střídání! Čerstvý muž na hřišti, ERLING HÄLAND, si naběhl do vápna Augsburgu, na přihrávku z levé strany a levačkou poslal míč neomylně ke vzdálenější tyči, je to opět pouze o gól.
58'
Augsburg jde opět dopředu, ale po špatném centru z pravé strany získávají míč hosté.
56'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Łukasz Piszczek, přichází Erling Häland.
55'
Augsburg právě vstřelil branku!
Augsburg trestá chybu Borussie, když se podruhé v zápase se stejným způsobem prosazuje FLORIAN NIEDERLECHNER! Tentokrát mu z levé strany přihrává Philipp Max a Niederlechner znovu dokázal ve skluzu poslat míč do branky soupeře.
55'
Ale opět hráči Borussie snadno ztrácejí míč, těch chyb je již nějak moc...
54'
Hosté s míčem u půlící čáry, zkouší zaútočit po levé straně, kudy se dostávají dopředu.
53'
Hosté ztrácí míč na pravé straně, domácí zkouší rychle zaútočit, ale akce končí ztrátou míče.
51'
K velké nelibosti lavičky Augsburgu končí nyní akce domácích ofsajdem.
49'
JULIAN BRANDT se parádní otočkou zbavil ve vápně Augsburgu obránce a levačkou vypálil, gólman Tomáš Koubek (Augsburg) si na míč sice sáhl, ale vyrazit ho nedokázal. Míč se od tyče, po zákroku českého reprezentanta, odrazil do branky a hosté snižují.
49'
Borussia se díky dobré a rychlé kombinaci dostává k vápnu Augsburgu.
48'
Borussia rozehrává z vlastní poloviny, ale v pohodě hrající domácí napadají.
46'
Skvělý vstup domácích do druhého poločasu! Hned po rozehrávce ze středového kruhu se dostali do útoku domácí, MARCO RICHTER nic nevymýšlel a ze střední vzdálenosti vypálil, čímž dokonale zaskočil úplně všechny, včetně gólmana Bürkiho, který se nezmohl vůbec na nic...
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:33.
Skončil první poločas, v němž byli nebezpečnější hosté. Ti si vypracovali hned několik gólových šancí, ale jednu využít nedokázali. Naopak domácí dopravili míč do branky soupeře dvakrát. Při první akci gól nebyl uznán pro ofsajd, druhá akce ale již skončila regulérním gólem a do kabin tak odchází spokojenější domácí.
45+1'
45'
Philipp Max (Augsburg) rozehrál, ale domácí v konečném důsledku branku Borussie ohrozit nedokázali.
44'
Zajímavou standardku získávají domácí, ze vzdálenosti zhruba pětadvacetio metrů od branky Borussie.
43'
Borussia s míčem na polovině soupeře, je to ale o dobývání pokutového území domácích.
42'
Míč odkopávají domácí na polovinu Dortmundu, hosté tak budou moci opět rozehrát.
41'
Po faulu Fredrika Jensena získávají hosté volný kop na polovině Augsburgu.
40'
I tento roh domácí ubránili a i zhruba pět minut před koncem prvního poločasu drží těsný náskok.
39'
Julian Brandt (Dortmund) si jde pro míč a bude moci rozehrát roh z levé strany.
38'
Borussia s míčem na polovině Augsburgu, domácí se brání.
37'
Autové vhazování domácích, z pravé strany, na své polovině.
36'
Byla to první střela domácích na branku Borussie a hned z toho je gól!
34'
Hosté gólové šance nevyužili, do vedení tak jdou domácí! Ruben Vargas přihrává z levé strany do vápna, kde jde do skluzu FLORIAN NIEDERLECHNER, který dokázal míč poslat do branky.
33'
Rozhodčí nyní zasáhl do hry, kdy ho trefil míč, po výkopu domácího gólmana, hra přerušena, míč rozhodčího.
32'
První roh pro Borussii, hosté rozehráli z levé strany, ale domácí se s vypětím všech sil ubránili.
31'
První půl hodina naznačila, v čem je síla Borussie, která pomalu, ale jistě, přebírá otěže hry a první gól je doslova na spadnutí.
30'
Další gólová šance hostů, Marco Reus ale z hranice šestnáctky, střelou z první, po přihrávce z pravé strany, minul branku!
29'
Domácí ztrácí míč na polovině Borussie, která tak může opět zaútočit.
28'
Jadon Sancho (Dortmund) v gólové šanci, navedl si míč do vápna a vypálil, branku ale těsně přestřelil!
27'
Stephan Lichtsteiner (Augsburg) s míčem na své polovině, následuje další nákop dopředu, který ale řeší obránci Borussie.
26'
Khedira se zvedá z trávníku a bude pokračovat ve hře, domácí vracejí soupeři míč.
25'
Rani Khedira (Augsburg) faulován v souboji s Brandtem, který ho pravděpodobně udeřil loktem do obličeje.
24'
Augsburg s míčem na vlastní polovině, domácí pomalu rozehrávají.
23'
Proběhla i blesková konzultace hlavního sudího s VAR, který potvrdil ofsajdové postavení domácích při gólové situaci.
22'
Domácí dopravili míč do branky, ale z gólu se radovali sotva pár vteřin, byl máván ofsajd.
21'
Dlouhým pasem překonávají domácí přehuštěný střed pole, ale jako první je u míče gólman Roman Bürki (Dortmund).
20'
Míč končí v autu, při akci Borussie, domácí vhazují z levé strany, na vlastní polovině.
19'
Ale ani druhý roh se domácím nijak zvlášť nepovedl, Jeffrey Gouweleeuw napálil míč z voleje zpoza vápna, branku ale vůbec netrefil.
18'
Roh pro Augsburgu, domácí budou rozehrávat z levé strany.
17'
Vůbec ne špatná střela Raphaëla Guerreira (Dortmund), zpoza vápna Augsburgu, míč končí zhruba půl metru nad brankou!
16'
Statistika držení míče - 30% : 70%.
15'
Znovu jde míč k brance Borussie, Roman Bürki se zapojuje do rozehrávky Borussie.
13'
Hodně nepovedený roh v podání Augsburgu, Roman Bürki (Dortmund) bez práce... nyní může rozehrát od své branky.
12'
První rohový kop získávají domácí, po zákroku bránícího Hummelse, domácí rozehrají z pravé strany.
11'
Z levé strany putuje míč do vápna Borussie, kde se dostal ke střele z voleje Daniel Baier, ten ale také netrefil míč ideálně a poslal ho vedle branky.
10'
Na druhé straně končí také ofsajdem akce Borussie, domácí tak získávají zadarmo míč.
9'
Ofsajdem končí hodně dobrá akce Augsburgu, který se málem dostal do gólové šance.
8'
V pěti se nyní hosté dostali do brejku, který málem skončil gólem, kdyby ale Marco Reus dokázal trefit míč, po přihrávce Sancha.
7'
Roman Bürki (Dortmund) rozehrává od své branky, míč ale končí v autu, po zákroku útočícího Vargase.
6'
Zatím se hostům nedaří přechod přes půlící čáru, dobrá práce domácích.
5'
Borussia s míčem u půlící čáry, následuje ale zpětná přihrávka dozadu.
3'
Augsburg se znovu žene dopředu, akce ale končí ztrátou míče na levém křídle.
2'
Ruben Vargas (Augsburg) přihrává z levé strany na hranici šestnáctky Borussie, odkud z voleje vypálil Jeffrey Gouweleeuw, který ale branku netrefil.
1'
Utkání za malý okamžik začne.

FC Augsburg: Koubek – Lichtsteiner, Gouweleeuw, Jedvaj, Max – Richter, R. Khedira, Baier, Vargas – Niederlechner, Jensen.
Náhradníci: Luthe – Uduokhai, Suchý, Morávek, Sarenren-Bazee, Pedersen, Hahn, Teigl, Löwen.

Borussia Dortmund: Bürki – Ł. Piszczek, Hummels, Akanji – Hakimí, Witsel, Brandt, Guerreiro – T. Hazard, Sancho – Reus.
Náhradníci: Hitz – Gómez, Bruun Larsen, N. Schulz, M. Götze, Balerdi, Morey, Reyna, Dahoud.

Rozhodčí: Gräfe – Kleve, Sinn.
Utkáním, které se odehraje ve WWK Areně v Augsburgu, provede jako hlavní sudí Manuel Gräfe, kterému budou na čarách asistovat Guido Kleve a Markus Sinn.
BORUSSIA DORTMUND
Borussia se může pochlubit podobnou bilancí, jako Augsburg, kdy v závěru roku také vyhrávala, jak v lize, tak v Lize mistrů, kde na závěr základní skupiny porazila doma pražskou Slavii těsně 2:1. V lize pak nadělila nepříjemné debakly Düsseldorfu (5:0) nebo Mohuči (venku 4:0)! Stejně, jako Augsburg, se také Borussia loučila s rokem 2019 porážkou, když prohrála 1:2 na hřišti Hoffenheimu.
FC AUGSBURG
Po krátké zimní přestávce se opět roztočí kola německé Bundesligy a příznivci Augsburgu si budou přát navázat na výsledky z konce roku 2019, kdy jejich tým od listopadu do prosince vyhrál pět ze sedmi ligových duelů! Během této parádní série dokázali Augsburg porazit mj. i Hoffenheim (4:2 na jeho hřišti). Na hřišti lídra z Lipska, v posledním kole před přestávkou, sice Augsburg padl, ale to rozhodně není žádná ostuda.
Vítejte u online přenosu fotbalového utkání 18. kola německé Bundesligy, v němž FC AUGSBURG přivítá na svém stadionu BORUSSII DORTMUND.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.