Bundesliga - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Augsburg : Wolfsburg - 16. května 2020   15:30

Augsburg
55' Jedvaj
1:2
(0:1)
Wolfsburg
44' Steffen  (Otávio) • 90+1' Ginczek  (Mbabu)
Augsburg
Luthe – Framberger, Suchý (66. Uduokhai), Jedvaj, Max – R. Khedira, Baier (C) – Richter (88. Sarenren-Bazee), Löwen (88. Córdova), Vargas (80. Iago) – Niederlechner.
Brych – Schaal, Blos
WWK Arena, Augsburg
Hráno bez diváků diváků
Wolfsburg
Casteels (C) – Mbabu, Pongračić, Brooks, Otávio (88. Roussillon) – X. Schlager, Arnold – Joao Victor (75. Klaus), Mehmedi, Brekalo (62. Ginczek) – Steffen.
Pervan – May, Roussillon, Ginczek, Knoche, Tisserand, Klaus, Justvan, Marmoush.

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný den!
Je konec! Hostující Wolfsburg nakonec zvládl obnovený restart nejvyšší německé soutěžě a vítězí na hřišti Augsburgu 2:1. Hostující celek byl po celou dobu prvního poločasu o něco aktivnější, ale dlouho se hráči v bílém nedostávali do zakončení. Až ve 44. minutě si na centr z levé strany naskočil Renato Steffen a nádhernou hlavičkou otevřel skóre. Po změně stran však domácí Augsburg zlepšil svůj výkon a po přímém kopu vyrovnal hlavou Tim Jedvaj. Domácí dokonce přidali další zásah, ale Ohis Felix Uduokhai se z gólu nemohl radovat kvůli ofsajdu Niederlechnera. Wolfsburg poté znovu převzal aktivitu. Brekalo svou dělovkou pouze orazítkoval tyč, ale v nastavení se po krásném centru prosadil Daniel Ginczek.
90+4'
90+3'
Žlutou kartu za zakopnutí míče ještě dostává Roussilon.
90+3'
Ginczek se ještě v závěru nastavení dostal do pokutového území, jenže vyslal takový střílený centr, který nabral opačnou rotaci a skončil mimo velké vápno.
90+1'
Wolfsburg právě vstřelil branku!
Wolfsburg se na začátku nastaveného času dostává do vedení! Skvělou práci odvedl Kevin Mbabu, který se uvolnil na pravé straně a poslal nádherný přízemní centr skrz malé vápno, na který si u zadní tyče naběhl DANIEL GINCZEK a placírkou doklepl míč do sítě!
90+1'
Nastavují se tři minuty!
90'
Tim Jedvaj si dal pozor na nákop na rozběhnutého Steffena, odstavil hostujícího střelce tělem a následně rozehrál na pravou stranu. Uvidíme, kolik rozhodčí nastaví.
89'
Maximilian Arnold si znovu připravil míč do střelecké pozice ze střední vzdálenosti. Hostující záložník poté vyslal jedovatou střelu levačkou, ale míč proskákal kolem branky.
88'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Paulo Otávio, přichází Jérôme Roussillon.
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Eduard Löwen, přichází Sergio Córdova.
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Marco Richter, přichází Noah-Joel Sarenren-Bazee.
87'
Arnold zkoušel obloučkem na levou stranu oslovit rozběhnutého Klause, ale pozorný Andreas Luthe vystartoval ven z branky a schoval míč do svých rukavic.
86'
Wolfsburg se opět usadil na polovině domácího celku a postupnou kombinací si hledá cestičku do pokutového území. Hosté chtějí v Augsburgu vyhrát.
85'
Mbabu vymyslel nádherný centr na malé vápno, kam sprintoval hostující střelec Steffen. Domácí brankář Andreas Luthe však vyrazil ven z branky a vyboxoval míč mimo nebezpečný prostor.
84'
Domácí Augsburg zahrával rohový kop. Krátký centr se tentokrát snesl k přední tyči, kde zasáhl dobře postavený Mbabu. Domácí dnes spoléhají hlavně na standardní situace.
83'
Florian Niederlechner krásně přenesl míč na pravou stranu hrací plochy, jenže Khedira místo zakončení zvažoval centr. Domácí záložník nakonec neučinil ani jedno.
82'
Domácí brankář rozehrál příliš rychle, podle rozhodčího Brycha nebyl míč v klidovém stavu. Sudí tak nařídil rozehrávku od branky Augsburgu opakovat.
81'
Autor jediné branky Wolfsburgu Steffen si navedl míč na hranici velkého vápna, odkud vyslal technickou střelu, ale jeho pokus nezapadl do horního rohu.
80'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Ruben Vargas, přichází Iago.
79'
Mehmedi se dral za centrem do pokutového území, ale rychlostně skvěle vybavený obránce Ohis Felix Uduokhai se s ním vrátil a zamezil mu v zakončení.
78'
Augsburg se po delší době vydal do útoku po levé straně. Aktivní Max vymyslel nadýchaný oblouček na hranici velkého vápna, ale obrana si s jeho pobídkou poradila.
77'
Steffen si chytře navedl míč mezi dva soupeře a nechal se faulovat. Hostující Wolfsburg tak může pokračovat v útočném snažení na polovině domácího celku.
76'
Domácí obránci nyní uklidňují rozehrávku postupnou kombinací v zadních řadách. Nikdo v bílém dresu Wolfsburgu rozehrávku neatakuje. Závěr utkání slibuje velké drama.
75'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Joao Victor, přichází Felix Klaus.
74'
Hostující záložník Arnold zastavil rodící se akci Augsburgu nedovoleným zákrokem a dostává žlutou kartu.
73'
Autor úvodní branky dnešního souboje Steffen se skvěle vrátil na vlastní polovinu, kde se natlačil před rozběhnutého soupeře a připravil jej o míč.
72'
Domácí celek měl z pekla štěstí! Mehmedi si po rychlém přechodu do útoku naběhl na centr z levé strany, hrudí si připravil míč ke střele a tvrdou dělovkou orazítkoval tyč!
71'
Mbabu byl faulován na pravé straně hrací plochy, kde jej loktem do obličeje trefil domácí Vargas. Právě Vargas může být rád, že za svůj zákrok neviděl žlutou kartu.
70'
Mbabu prošel po pravé straně do blízkosti pokutového území. Krajní obránce následně poslal prudký míč na jeho hranici, kde zasáhli domácí zadáci.
69'
Branka nakonec neplatí! Ohis Felix Uduokhai sice hlavou překonal hostujícího brankáře, ale Florian Niederlechner stál v ofsajdu na malém vápně!
68'
Tak pozor! Felix Brych ukazuje, že se ještě půjde podívat na video! Podle všeho se řeší postavení Niederlechnera, který mohl stát v ofsajdu.
67'
Florian Niederlechner rozkmital své rychlé nohy, natlačil se před stopera v bílém dresu, ale Marin Pongračić jej dohnal a pomohl si nedovoleným zákrokem.
66'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Marek Suchý, přichází Ohis Felix Uduokhai.
65'
Arnold si troufl na zakončení z úctyhodných pětatřiceti metrů. Hostující záložník pálil levačkou, ale jeho tvrdá střela prolétla nad břevnem domácí svatyně.
64'
Wolfsburg už opět převzal dirigentskou taktovku a diktuje tempo druhého poločasu. Fotbalisté v bílém se usadili na polovině Augsburgu a hledají si cestičku do zakončení.
63'
Wolfsburg sice dopravil míč do sítě, jenže branka nemůže platit kvůli odmávanému ofsajdu, ve kterém se zapomněl Mehmedi.
62'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Josip Brekalo, přichází Daniel Ginczek.
61'
Stopeři v bílých dresech si dali pozor na další průnikovou přihrávku směřující na Niederlechnera. Domácí útočník byl sám proti trojici soupeřů a neměl sebemenší šanci.
60'
Je za námi hodina hry a zatím platí nerozhodný stav 1:1. Domácí Augsburg je po vstřelení vyrovnávací branky mnohem aktivnější. Wolfsburg to bude mít hodně těžké.
59'
Florian Niederlechner si naběhl na povedenou průnikovou přihrávku za obranu, nicméně John Brooks jej tentokrát stačil křižovat a odkopl míč na roh.
58'
Andreas Luthe se znovu zapojil do rozehrávky domácího mužstva. Luthe vyhnal své spoluhráče na polovinu Wolfsburgu, kam také nakopl míč.
57'
Mbabu vhazoval na pravé straně hrací plochy, jenže ani tentokrát se mu nikdo v bílém dresu nenabídl do volného prostoru. Augsburg je po změně stran aktivnějším týmem.
55'
Augsburg právě vstřelil branku!
Je vyrovnáno! Rozehrávky následného přímého kopu se ujal Max, který poslal prudký centr do pokutového území a hostující obránce John Brooks si nešťastně poslal do břevna, od kterého se míč odrazil na brankovou čáru a TIM JEDVAJ jej hlavou poslal do sítě!
54'
Paulo Otávio trefil soupeře loktem v souboji u pomezní čáry a je potrestán žlutou kartou.
53'
Mbabu vhazoval na pravé straně. Svou přihrávkou našel Mehmediho, který si ale nedokázal míč dobře pokrýt tělem a přišel o něj. Hráči Augsburgu budou vhazovat.
52'
Philipp Max si na levém kraji obrany skvěle splnil své defenzivní povinnosti, když z otočky dokázal odkopnout míč před napadajícím soupeřem.
51'
Autor dosud jediné branky Steffen sprintoval za dlouhou přihrávkou na polovinu domácího Augsburgu, jenže pobídka byla moc prudká a Andreas Luthe si bez problémů došel pro míč.
50'
Marco Richter si navedl míč na hranici velkého vápna, odkud vyslal tvrdou střelu mířící pod břevno, ale pozorný brankář Casteels si připsal dobrý zákrok.
49'
Ruben Vargas se hnal do pokutového území k odraženému míči, jenže pod nohy se mu obětavě položil obránce Brooks, který domácímu hráči zhatil zakončení.
48'
Marin Pongračić si dal pozor na vysokou přihrávku směřující na Niederlechnera a bez váhání před ním odkopl míč z voleje do bezpečí. Úvod druhého poločasu je hodně opatrný.
47'
Andreas Luthe se zapojil do rozehrávky domácího Augsburgu. Gólman domácího celku s rozehrávkou zrovna nespěchal. Následně nakopl míč na polovinu soupeře.
46'
Hostující Wolfsburg obstaral výkop do druhého poločasu dnešního souboje. Steffen okamžitě spěchal za vysokým nákopem za obranu Augsburgu, ale nikdo v bílém se nedostal k míči.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce může být spokojenější hostující Wolfsburg, který vede 1:0. Hostující celek byl po celou dobu prvního poločasu o něco aktivnější, ale dlouho se hráči v bílém nedostávali do zakončení. Až ve 44. minutě si na centr z levé strany naskočil Renato Steffen a nádhernou hlavičkou otevřel skóre. Domácí Augsburg je zatím směrem dopředu naprosto bezzubý.
45+1'
45+1'
Steffen si znovu naběhl na přihrávku z pravé strany hrací plochy, jenže tentokrát si nepotykal s Mehmedim a zbytečně pustil míč za sebe. Augsburg přestál další těžkou situaci.
45'
Nastavuje se jedna minuta!
45'
Domácí Augsburg se ihned vydal do útoku, jenže nikdo v černém dresu nepochopil přihrávku směřující do pokutového území. Hostující obrana nechala míč propadnout do autu.
44'
Wolfsburg se dostává do vedení opravdu nádhernou brankou! Tohle opravdu stálo za to! RENATO STEFFEN si na hranici velkého vápna naskočil na prudký centr z levé strany a velmi razantní hlavičkou poslal míč mimo dosah bezmocného brankáře!
43'
Florian Niederlechner schytal v souboji se stoperem Wolfsburgu takovou ránu, až mu z toho spadla kopačka. Sudí faul viděl a nařídil přímý kop pro domácí celek. Do vápna už míří všichni hlavičkáři.
42'
Brooks vyslal přetažený centr do pokutového území, za kterým ještě sprintoval Mbabu, jenže ve skluzu už nedokázal vrátit míč do nebezpečného prostoru před brankou.
41'
Raphael Framberger spěchal za přihrávkou na pravou stranu hrací plochy, jenže ve velké rychlosti si míč předkopl daleko před sebe a už jej nedohnal na trávníku.
40'
Na světě je první žlutá karta dnešního souboje. Za ostrý faul na polovině hřiště ji dostává Marek Suchý.
39'
Josip Brekalo si skvělým průnikem z levé strany udělal prostor pro zakončení na hranici velkého vápna, ale jeho technická rána placírkou byla hodně nepřesná.
38'
Mbabu opět kouzlil s míčem u kopačky na pravé straně hrací plochy, nicméně obránci Augsburgu mu nedali prostor k odcentrování. Wolfsburg může pokračovat vhazováním.
37'
Raphael Framberger se po pravém křídle prohnal na hranici pokutového území, jenže jeho snaha o odcentrování skončila pádem a míč proskákal do autu.
36'
Rozehrávky následného přímého kopu se ujal právě Brekalo, který odcentroval do prostoru, kam spěchali hned tři fotbalisté v bílém. Pozorný Khedira odvrátil míč na roh.
35'
Brekalo číhal na přihrávku na levou stranu, ale i hráči jeho kvalit se občas stane, že mu míč proklouzne pod podrážkou. Vhazovat bude domácí Augsburg.
34'
Arnold se skvěle vrátil na vlastní polovinu, kde se natlačil před rozběhnutého Richtera, který jej ve snaze odcentrovat podražením poslal k zemi.
33'
Jedvaj trefil v hlavičkovém souboji hodně ostře hostujícího Steffena, který zůstává ležet na trávníku hodně otřesený. Rozhodčí ale neposoudil zákrok jako nedovolený.
32'
Domácí stopeři nyní uklidňují rozehrávku postupnou kombinací na vlastní polovině. Nikdo v bílém dresu Wolfsburgu rozehrávku soupeře neatakuje.
31'
Wolfsburg dostal k dispozici rozehrávku přímého kopu z blízkosti pokutového území. U zadní tyče byl zcela nehlídaný Arnold, ale jeho hlavička postrádala razanci.
30'
Je za námi úvodní půlhodina utkání a zatím čekáe na první zajímavou situaci. Wolfsburg je sice o něco aktivnější, ale na trávníku zatím dominují defenzivy.
29'
Mehmedi odcentroval ve velké rychlosti z pravé strany do pokutového území, kam si naběhl Brekalo, jenže ten neustál souboj s obráncem. Penalta se pískat nebude.
28'
Marin Pongračić se pustil do hlavičkového souboje, který zvládl naprosto s přehledem a odehrál míč hlavou do rukavic připraveného brankáře.
27'
Florian Niederlechner si skvěle pokryl míč tělem a napadající Otávio mu přišlápl kotník. Rozhodčí vše vyřešil důraznou domluvou. Přístě už to zřejmě bude za žlutou kartu.
26'
Mbabu odcentroval z pravé strany na hranici pokutového území, odkud následně zakončoval Otávio, ale jeho rána levačkou prolétla kolem vzdálenější tyčky.
25'
Hosté zahrávali přímý kop ze zajímavé pozice. Na vysoký centr si nakonec naskočil Mehmedi, ale jeho hlavička skončila v rukavicích připraveného brankáře.
24'
Mbabu si došel pro přihrávku na pravou stranu a rozjel další postupnou kombinaci hostujícího mužstva. Hráči v bílém vybojovali přímý kop na polovině bavorského klubu.
23'
Raphael Framberger potáhl míč po pravé straně snad padesát metrů dopředu. Domácí obránce následně hledal Lowena, kterého dobře střežil Arnold.
22'
Florian Niederlechner se skvěle vrátil na vlastní polovinu, kde pomohl obráncům zastavit rodící se akci Wolfsburgu. Domácí zatím hrají velmi obětavě.
21'
Mehmedi si naběhl na prudkou přihrávku do pokutového území, jenže si nepotykal se zpracováním a míč mu utekl od kopačky do zámezí.
20'
Fotbalisté Augsburgu se znovu pokusili zaútočit po levém křídle hrací plochy, nicméně nikdo v černém dresu nezvládl přesně odcentrovat. Zatím sledujeme souboj pevných obran.
19'
Brooks se ujal rozehrávky přímého kopu na polovině hrací plochy. Hostující stoper dlouho rozhazoval rukami, ale spoluhráči se mu nakonec dokázali uvolnit.
18'
Andreas Luthe se pod tlakem musel znovu zapojit do rozehrávky domácího Augsburgu. Jeho nákop si bez problémů pohlídal hostující Marin Pongračić.
17'
Marco Richter dostal krásnou přihrávku proti noze a pohotově zakončil zpoza hranice pokutového území. Obětavý Brooks srazil míč na rohový kop.
16'
Mehmedi dostal prudkou přihrávku na polovinu domácího celku, jenže z pěti metrů poslal Schlagerovi prudkou pobídku, kterou druhý jmenovaný nemohl udržet ve hře.
15'
Také akci Wolfsburgu zastavuje zdvižený praporek asistenta rozhodčího. Brekalo se sice otočil na hranici velkého vápna, ale ještě předtím si nepohlídal své postavení.
14'
Wolfsburg znovu kombinuje s míčem na kopačkách. Hostující zadáci s rozehrávkou rozhodně nespěchají a čekají na lepší nabídku svých spoluhráčů.
13'
Philipp Max dostal přihrávku na levou stranu hrací plochy a okamžitě chtěl prudkou pobídkou rozběhnout Richtera. Maxova pobídka ale nabrala opačnou rotaci a skončila v autu.
12'
Otávio se nakonec zvedá zpátky na nohy a odchází za pomezní čáry, kde bude ošetřen. Uvidíme, zda se vrátí zpátky na trávník a ještě zasáhne do hry.
11'
Další zranění na straně hostujícího Wolfsburgu. Po dalším ostrém souboji zůstává na trávníku ležet Paulo Otávio, se kterým to nevypadá vůbec dobře.
10'
Poprvé se do nebezpečné akce pomalu dostával také domácí Augsburg, jenže Florian Niederlechner si nedal pozor na své postavení a byl lapen v ofsajdu.
9'
Xaver Schlager neustál souboj na polovině hrací plochy a byl faulován. Rozhodčí měl souboj přímo před očima a nařídil rozehrávku pro Wolfsburg.
8'
Domácí brankář Andreas Luthe si dal pozor na prudkou přihrávku směřující za obranu domácího Augsburgu, vystartoval na hranici velkého vápna a schoval míč do rukavic.
7'
Kevin Mbabu odcentroval z levé strany do pokutového území. Za jeho přízemním centrem se hnal Josip Brekalo, ale Rani Khedira míč odkopl ven ze šestnáctky.
6'
Wolfsburg se usadil na polovině soupeře, ale nikdo v bílém dresu se tentokrát nedostal do zakončení. Fotbalisté v bílém ale nadále zůstávají u míče.
5'
Mehmedi se v pokutovém území dostal k odraženému míči, zpracoval si jej hrudníkem a zakončil nártem. Jeho ránu ale zablokoval obětavý stoper Marek Suchý.
4'
Mbabu prošel po pravém křídle na polovinu soupeře, přehodil si míč na pravačku a odcentroval do pokutového území. Na jeho přetažený centr však nedosáhl nikdo v bílém.
3'
Admir Mehmedi se na polovině hrací plochy dopustil nedovoleného zákroku, když jednomu ze soupeřů přišlápl kopačku. Sudí měl faul přímo před očima a nařídil rozehrávku pro Augsburg.
2'
Kevin Mbabu se musel vrátit na hranici pokutového území, kde si dal pozor na vysoký nákop směřující na Niederlechnera, před kterým zahrál hlavou do rukavic brankáře.
1'
Domácí Augsburg obstaral výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Domácí stopeři rozjeli na úvod dnešního souboje postupnou kombinaci na vlastní polovině.
1'
Oba týmy už nastupují na hrací plochu. Wolfsburg bude hrát v bílém, zatímco Augsburg bude hrát v černém.

FC Augsburg: Luthe – Framberger, Suchý, Jedvaj, Max – R. Khedira, Baier – Richter, Löwen, Vargas – Niederlechner.
Náhradníci: Koubek – Córdova, Sarenren-Bazee, Lichtsteiner, Gruezo, Iago, Morávek, Uduokhai, Oxford.

VfL Wolfsburg: Casteels – Mbabu, Pongračić, Brooks, Otávio – X. Schlager, Arnold – Joao Victor, Mehmedi, Brekalo – Steffen.
Náhradníci: Pervan – May, Roussillon, Ginczek, Knoche, Tisserand, Klaus.

Rozhodčí: Brych – Schaal, Blos.
Vzájemný zápas

Dnešní soupeři se spolu utkali na konci října. Na hřišti Wolfsburgu se zrodila bezbranková remíza.
Bundesliga se po koronavirové pauze rozběhne bez diváků.
FC Augsburg

Domácí Augsburg se tradičně pere o bundesligové přežití a zachování příslušnosti mezi německou smetánkou i pro příští sezónu. Po pětadvaceti kolech má na svém kontě dvacet sedm bodů a patří mu čtrnáctá pozice. Jeho náskok na záchranu aktuálně činí pouhých pět bodů. Na domácím hřišti ale pravidelně obírá o body soupeře z horních pater tabulky. Před přerušením soutěže měl však sérii pěti zápasů bez výhry. Naposledy prohrál 0:2 na hřišti Bayernu Mnichov. Vedení klubu proto sáhlo k výměně na trenérském postu. Novým trenérem se stál Heiko Herrlich, který bude při restartu soutěže chybět na lavičce z důvodu porušení karanténních opatření. Trenér totiž opustil hotel, když si šel koupit zubní pastu.
Vfl Wolfsburg

Hostující Wolfsburg se po pauze způsobené koronavirem vrací na scénu z lepší pozice v ligové tabulce. Vlci mají po dvaceti pěti odehraných zápasech na kontě třicet šest bodů a patří jim sedmá pozice ligové tabulky. Na pohárové příčky navíc ztrácejí pouhý bod. Šestou pozici zatím drží Schalke, které hraje toto kolo regionální derby s Dortmundem. V posledním ligovém souboji před přestávkou remizoval Wolfsburg bez branek s Lipskem. Před obnoveným startem soutěže ale přišel Wolfsburg o Gerhardta, který se zranil v tréninku.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Po dlouhé přestávce vynucené pandemií koronaviru se opět rozjíždí nejvyšší německá soutěž. Společně se dnes podíváme na duel mezi Augsburgem a Wolfsburgem. Výkop je stanoven na 15:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.