Bundesliga - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bayern : Hoffenheim - 5. října 2019   15:30

Bayern
74' Lewandowski (T. Müller)
1:2
(0:0)
Hoffenheim
56' Adamjan  (Geiger) • 81' Adamjan  (Skov)
Bayern
Neuer – Kimmich, Süle, J. Boateng, Pavard – Tolisso (60. Perišić), Th. Alcântara – Coman (60. T. Müller), Coutinho, Gnabry – Lewandowski.
Ulreich – Perišić, T. Müller, A. Davies, Javi Martínez, Cuisance, Mai.
Hoffenheim
Baumann – S. Posch, Akpoguma, Hübner – Kadeřábek (62. Stafylidis), Rudy, Grillitsch (67. Nordtveit), Geiger, Skov – Bebou, Adamjan (84. Bičakčić).

Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 10:1. Rohy: 9:3. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 8:12.
Hlavní rozhodčí nakonec přidal ve druhém poločase rovnou pět minut. Ty jsou ale minulostí a Hoffenheim se může radovat z velkého vítězství nad Bayernem.

Domácí tým vstoupil do utkání s velkou chutí. Zdlouhavá kombinace před vápnem ale brankovou příležitost nepřinesla. Naopak na druhé straně mohl otevřít skóre Oliver Baumann. Samostatný únik ale nedokázal zakončit a stav se opět neměnil. Také v závěru první půle Bayern přidal v nasazení, ale ani tentokrát Baumanna nezaměstnal.

Po změně stran sice stále útočil Bayern, ale hosté se ujali vedení. Po ztrátě Tolissa získal míč Geiger, který ještě našel volného Adamjana a ten už prostřelil Neuera k přední tyči. Tlak Bayernu ještě stoupl. Po příchodu Müllera měli domácí hned několik šancí, ale jedinou proměnit hlavou Robert Lewandowski. Poslední slovo měl opět Sergis Adamjan, který využil dalšího zaváhání v domácí obraně a podruhé překonal Manuela Neuera.
90+5'
90+4'
V samém závěru druhého poločasu ještě inkasuje žlutou kartu střídající Ivan Perišić.
90+3'
Také Manuel Neuer se vydal podpořit spoluhráče do pokutového území. Ve snaze hlavičkovat ale sestřelil bránícího Posche a hra je přerušena.
90+2'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase tři minuty.
90+1'
Kimmich posouval míč za obranu na Gnabryho. Ten už nedokázal balon lépe zpracovat, ale alespoň ho posunul směrem na Baumanna. Hostující gólman ale opět podržel svůj tým.
90'
Bebou vletěl do souboje s Boatengem a přinutil hlavního rozhodčího odpískat faul. Po rozehrávce pálil Gnabry jen vedle hostující branky.
89'
Bayern má sice stále balon pod kontrolou, ale k ohrožení Baumannovy branky nedochází. Ani Gnabry s Müllerem do pokutového území nepřešli.
88'
Tlak Bayernu pokračuje. Lewandowski byl zády k brance a nemohl zakončovat. Následně pálil Müller jen do soupeře před sebou a nakonec namířil balon vysoko nad Süle.
87'
Ani další Coutinhův svůj cíl nenašel. Bayern se ale záhy dostal k míči. Ani Pavard se svým centrem neuspěl proti stažené obraně.
86'
Oliver Baumann si nechtěl zadělat na problémy a tak před napadajícím Gnabrym odpálil balon daleko do bezpečí. Útočit ale mohou znovu domácí.
85'
Bayern se opět tlačí do útoku. Müllerova přihrávka sice našla Coutinha, ale dále se už balon nedostal. Navíc takticky fauloval po ztrátě míče Kimmich.
84'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Sargis Adamjan, přichází Ermin Bičakčić.
83'
Zhruba posledních deset minut zbývá do konce druhého poločasu. Bayern musí znovu dotahovat vedení Hoffenheimu. Navíc nyní musel rychle přispěchat do obrany Kimmich.
81'
Hoffenheim právě vstřelil branku!
Hoffenheim opět vede! Perišić chyboval v rozehrávce a hosté mohli jít do protiútoku. Robert Skov našel přihrávkou z levé strany na hranici vápna SARGISE ADAMJANA, který se stačil obtočit kolem Boatenga a ještě přesně zakončit k tyči.
80'
I další Kimmichův roh byl pořádně nebezpečný. Tentokrát hlavičkoval Niklas Süle, ale domácí stoper napálil jen soupeře stojícího před sebou.
79'
Serge Gnabry měl míč pod kontrolou na pravé straně. Po dlouhém centru našel Müllera, ten poté neuspěl v silovém souboji proti Hübnerovi.
78'
Coutinhova pobídka za obranu měla najít Gnabryho. Mladý Francouz ale neměl příliš šancí dotáhnout na přetažený pas. Balon skončil daleko za koncovou čárou.
77'
Müller po svém příchodu výrazně okysličil ofenzivu domácích. I nyní se pokoušel najít v pokutovém území Lewandowského, ale obrana Hoffenheimu se stačila stáhnout.
76'
A Bayern dostal chuť. Joshua Kimmich odcentroval do vápna od rohového praporku, ale lehkou hlavičku Boatenga si Baumann pohlídal v rukavicích.
74'
Bayern právě vstřelil branku!
Bayern srovnává krok! Müller se sice individuálně do vápna neprosadil, ale dokázal skvěle načechrat míč přesně na hlavu ROBERTA LEWANDOWSKÉHO, který tentokrát parádní hlavičkou překonal Olivera Baumanna.
73'
Hosté pokračovali rozehrávkou od rohového praporku. Jako první se ale dostal ke hlavičce Niklas Süle. Domácí tým se opět snadno ubránil.
72'
Také Thomas Müller mohl srovnat krok. Střídající útočník měl balon na hlavě, ale nedokázal trefit branku z ideální pozice.
71'
Jerome Boateng parádním obloučkem do vápna našel Gnabryho. Ten se ale dokázal lépe postavit ke hlavičce a zamířil jen vedle pravé tyče.
70'
Kombinace Gnabryho s Coutinhem byla přesná. Obrana Hoffenheimu se ale dokázala velmi rychle zatáhnout až před pokutové území.
68'
V zajímavém náběhu byl Ivan Perišić. Domácí ale museli rychle spěchat do obrany. Robert Lewandowski napálil jen svého soupeře do těla.
67'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Florian Grillitsch, přichází Håvard Nordtveit.
66'
Bayern sice drží balon pod kontrolou, ale ani střídající Thomas Müller se do zakončení nedostal. Hoffenheim není daleko od velkého překvapení.
64'
Na pravé straně byl faulován Robert Skov. Po rychlé rozehrávce z místa přestupku se ale z prvního doteku neprosadil Adamjan.
62'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Pavel Kadeřábek, přichází Konstantinos Stafylidis.
61'
I po více než hodině hry vede Hoffenheim na trávníku německých mistrů o jednu branku. Bayern se stále nemůže prosadit k jedinému nebezpečnému zakončení.
60'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Kingsley Coman, přichází Thomas Müller.
60'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Corentin Tolisso, přichází Ivan Perišić.
59'
Domácí tým přece jen lehce přidává na aktivitě. Alcantara si narazil s Coutinhem, ten ale poté nepřešel přes skvěle postaveného Geigera.
58'
Bayern bude muset přidat, pokud chce pomýšlet na zvrat v dnešním utkání. Ve snaze získat míč se provinil faulem Benjamin Pavard.
56'
Hoffenheim se ujímá vedení! Tolisso ztratil míč v nebezpečném prostoru, poté se hosté dostali do otevřené obrany. Míč se dostal až ke kopačkám SARGISE ADAMJANA, který střelou k bližší tyči zaskočil Neuera.
55'
S centrem do vápna si poradil nejlépe Niklas Süle. Bayern se ale u míče příliš dlouho nezdržel, stejně se ale vedlo i na druhé straně Hübnerovi.
54'
Hoffenheim chce hru uklidnit v kombinaci. Adamjan si sběhl pro míč více do hloubky trávníku, následně na Boatengovi vybojoval rohový kop.
53'
Po několika odrazech ve středu pole se dostal k míči Joshua Kimmich. Ani další přihrávka na Lewandowského ale nebyla z nejpřesnějších.
51'
I ve druhém poločase se pokračuje v nastaveném trendu. Domácí sice drží většinu času balon pod kontrolou, ale nemohou se dostat do brankové příležitosti.
50'
Bayern aktivně napadal rozehrávku hostů. Posch byl pod tlakem Lewandowského a jen odpálil míč směrem na polovinu Bayernu.
49'
Hosté s rozehrávkou nespěchají. Tolisso ale vybojoval míč na Geigerovi a domácí mohou pokračovat v kombinaci na středu trávníku.
48'
Lewandowski dokázal udržet míč pro Coutinha, dále byl u balonu také Serge Gnabry, ale na povedenější souhru stále čeká. Hoffenheim snadno ubránil akci soupeře.
47'
Kadeřábek postupoval podél pravé postranní lajny do útoku, poté přihrával do středu k Adamjanovi, který ale Neuera lehkou ránou nepřekvapil.
46'
Do druhého poločasu vstoupili rozehrávkou ze středového kruhu hostující fotbalisté. Grillitsch ale velmi rychle po rozehrávce ztratil míč.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:33.
Tři nastavené minuty jsou minulostí a první poločas končí. Bayern hraje s Hoffenheimem zatím bez branek.

45+3'
45+3'
Thiago Alcantara tvrdě zasáhl unikajícího Rudyho a po zásluze je prvním potrestaným hráčem.
45+2'
Bayernu se daří i těsně před poločasem držet míč pod kontrolou. Souhra mezi Coutinhem a Gnabrym opět zaskřípala.
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase dvě minuty.
45'
Coutinho mohl ještě před poločasem zahrozit. Po přihrávce od Comana se dostal do střelecké pozice, ale míč mu na poslední chvíli skočil.
44'
Minutu před pauzou rozehrával od své branky Oliver Baumann. Boateng se se Sülem nedomluvili ideálně, ale Bebou toho v pokutovém území nedokázal využít.
42'
Do útoku se vydal také Thiago Alcantara. Domácí fotbalista byl tvrdě seslán k zemi Rudym. Hlavní rozhodčí ale zatím pro žlutou kartu nesahá.
41'
Do hry se musel zapojit také Manuel Neuer. Po Kimmichově ztrátě se do šance řítil Adamjan, ale jeho pomalou ránu si domácí gólman s přehledem pohlídal.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Coman si sice na pravé straně obhodil Posche, ale dále už do pokutového území neprošel.
38'
Alcantara si ve středu pole neporadil s Rudym, následně ho ale v obraně zaskočil Niklas Süle a Bayern může opět kombinovat.
37'
Mnichovský tým sice pokračuje v územní převaze, ale Oliver Baumann stále nemusel zasahovat. Ofenzivní síla německých mistrů se zatím neprojevuje.
35'
Kombinace Bayernu pokračuje. Po přistrčení balonu od Comana se opřel do střely Philippe Coutinho. Ani Brazilcův pokus však do branky nezamířil.
34'
Posch vhodil míč do hry, následně se ale na zemi ocitl Geiger a do útoku mohli jít domácí. Přihrávka na Gnabryho byla velmi dlouhá a sebral jí až Baumann.
33'
Také hosté se mohli po několika minutách na své polovině přiblížit vápnu soupeře. Grillitschova přihrávka středem našla Adamjana, který ale proti přesile neměl šanci.
32'
Lewandowski s Comanem vybojovali pro Bayern rohový kop. Ihned po něm přišla hlavička polského snajpra, která se ale mezi tři tyče nevešla.
31'
Hoffenheim je i nadále pod tlakem. Pavel Kadeřábek musel odkopával míč jen v nouzi za postranní lajnu.
30'
Ani půlhodina hry branku nepřinesla. Bayern sice v posledních minutách výrazně přidal směrem do útoku, ale na první gól si musíme ještě počkat.
28'
Boateng dostal tvrdý zásah do kotníku od Geigera. Bayern opět rychle rozehrál. Tolisso se otáčel ve vápně s míčem, ale branku následně přestřelil.
27'
Bayern se přece jen probouzí k útočení. Gnabry pálil z hranice vápna jen do připraveného Baumanna, stejně si vedl i o malou chvíli později Lewandowski.
26'
Allianz Arena je na nohou. Po rychlé rozehrávce centroval do vápna Coman, následně Gnabry naběhl mezi dva obránce a v pádu dokázal dostat míč do sítě.

Radost ale vydržela domácím hráčům i fanouškům jen několik sekund. Píská se ofsajd.
25'
Serge Gnabry byl na levé straně okamžitě napadán Skovem. Bayern sice ještě pokračoval v akci, ale i další pokus do šestnáctky zastavil skvěle postavený Robert Skov.
24'
Kombinační hra dnes německým mistrů vůbec nefunguje. Lewandowski si říkal o přihrávku do vápna, ale Comanův pas polského útočníka minul o pořádný kus.
23'
U středového kruhu se srazil Tolisso s Rudym. Oba hráči se ale velmi rychle zvedli z trávníku a zápas může bez přerušení pokračovat.
22'
Ani jeden z týmů se nemůže dostat do souvislejšího tlaku. Hoffenheim nyní postupoval do útoku podél postranní lajny, ale Skovův centr byl mizerný.
20'
Ani dvacet minut úvodní šanci nepřineslo. Bayern svou aktivitu z prvních okamžiků začíná ztrácí a do útoku se mohou dostat také hostující hráči.
19'
Právě Niklas Süle si dokázal pohlídat míč tělem, následně do souboje vletěl Grillitsch a hlavní rozhodčí musel odpískat faul.
18'
Posch našel autem Kadeřábka, poté se ale hosté balonu rychle zbavili. Stejně si ale vedl i na druhé straně trávníku Niklas Süle.
17'
V nadějném náběhu se ocitl opět Kingsley Coman. Francouzský ofenzivní fotbalista se snažil odcentrovat, ale jeho pas skončil jen za hostující brankou.
16'
Také Hoffenheim se po chvíli dostal na útočnou polovinu. S Rudym spolupracoval Geiger, ale obrana Bayernu se dokázala velmi rychle zformovat před vápnem.
15'
Po rohovém kopu propadl míč do nebezpečného prostoru, ale než se stačil Coman zorientovat, tak byl u balonu bránící Benjamin Hübner.
14'
Převaha Bayernu se ještě více zvyšuje. Lewandowski si dělal prostor v pokutového území, ale prudký pas z pravé strany k němu nedoputoval.
13'
Tentokrát si to namířil Kingsley Coman od postranní lajny více do středu trávníku. Přihrávku na Coutinha dal ale až příliš prudce a letní posila Bayernu neměla šanci pokračovat v akci.
12'
Domácí kombinovali na pravém kraji. S Comanem si narazil Kimmich, následně sice přiletěl centr do šestnáctky, tam ale byl připravený hlavičkovat jen Posch.
11'
Úvodní desetiminutovka příliš fotbalové krásy nepřinesla. Bayern je sice více u balonu, ale gólmana Hoffenheimu Olivera Baumanna ještě ani jednou neprověřil.
10'
Také Ihlas Bebou zavařil domácí obraně. S útočníkem Hoffenheimu se ale stačil vrátit Süle a nebezpečnou situaci ukončil ještě před zakončením.
9'
Perfektní práci v obraně nyní předvedl i Pavel Kadeřábek, který si pohlídal nabíhajícího Gnabryho. Hoffenheim se ale u balonu příliš dlouho nezdržel.
8'
Až od Neuera musela začít další útočná akce domácího celku. Také Süle s Boatengem si několikrát vyměnili míč na krátkou vzdálenost.
7'
Naopak do velké šance mohl jít Sargis Adamjan. Hrotový útočník Hoffenheimu dostal vynikající přihrávku za obranu, ale samostatný únik nedokázal zakončit. Skvěle se vrátil do obrany Boateng.
6'
Benjamin Pavard vhodil míč do hry zpoza postranní lajny, poté mohl útočit Coutinho, který se ale ke střele ze střední vzdálenosti neodhodlal.
5'
Už od samého úvodu má Bayern velkou převahu v držení balonu. Mnichovský gigant si posouvá míč ze strany na stranu, ale do vápna stále nemůže proniknout.
4'
Také Hoffenheim se poprvé v zápase dostal s míčem na útočnou polovinu trávníku. Souhra Rudyho s Geigerem ale nevyšla podle představ a útočit mohou znovu domácí.
3'
Thiago Alcantara nedokázal zpracovat prudkou přihrávku Coutinha a míč doskákal až za postranní lajnu. Ihned poté fauloval také Robert Lewandowski.
2'
Úvodní rozehrávku ze středového kruhu obstarali fotbalisté domácího Bayernu. První dlouhý nákop ale dokázala zpacifikovat obrana Hoffenheimu.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Zápas sedmého kola nejvyšší německé soutěže Bundesligy může za několik málo okamžiků začít.

Bayern Mnichov: Neuer – Kimmich, Süle, J. Boateng, Pavard – Tolisso, Th. Alcântara – Coman, Coutinho, Gnabry – Lewandowski.
Náhradníci: Ulreich – Perišić, T. Müller, A. Davies, Javi Martínez, Cuisance, Mai.

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann – S. Posch, Akpoguma, Hübner – Kadeřábek, Rudy, Grillitsch, Geiger, Skov – Bebou, Adamjan.
Náhradníci: Pentke – Nordtveit, Brenet, Ribeiro, Baumgartner, Locadia, Rupp, Stafylidis, Bičakčić..

Bayern Mnichov

Fotbalisté Bayernu Mnichov posedmé v řadě opanovali nejvyšší německou soutěž. Tentokrát ale musel mnichovský gigant bojovat až do samého závěru. Po ne zcela vydařeném úvodu sezony Bayern dlouho marně naháněl suverénní Dortmund, ve druhé části roku však Borussia ztrácela a čtyři kola před koncem se vyšvihl Bayern do čela, které už dokázal udržet s dvoubodovým náskokem.

Po mistrovské sezoně se s Bayernem rozloučily dva symboly poslední dekády. S velkou slávou se loučili s německým týmem Frank Ribéry s Arjenem Robbenem. Do Real Madrid se vrátil z hostování v Bayernu James Rodríguez a do konkurenčního Dortmundu odešel i Mats Hummels. Bayernu se však podařilo ulovit dva francouzské reprezentanty! Z Atlética Madrid přišel Lucas Hernández, ze Stuttgartu poté Benjamin Pavard. Na poslední chvíli poté mnichovský tým přivábil na hostování Ivana Perišiče z Interu Milán a nakonec i Philippe Coutinha z Barcelony.

V přípravě Bayern nepodával vůbec špatné výkony. V rámci International Champions Cupu porazil Real Madrid nebo AC Milán, na domácím Audi Cupu přehrál Fenerbahce 6:1 a o trofej přišel až v penaltovém rozstřelu s Tottenhamem.

První nezdar ale musel Bayern skousnout v německém superpoháru, ve kterém padl 0:2 s Dortmundem. Ani první kolo Bundesligy nevyšlo Bayernu podle představ. V domácím prostředí s Herthou totiž pouze remizoval 2:2, když se dvakrát prosadil Robert Lewandowski. Ve druhém utkání už si ale svěřenci Nica Kovače připsali cenné vítězství, když přehráli Schalke na jeho trávníku 3:0 po hattricku Roberta Lewandowského. Před reprezentační přestávkou si poté němečtí mistři s chutí zastříleli proti Mohuči. Již v šesté minutě otevřel skóre Boetius, ale Bayern šesti zásahy zcela otočil skóre na svou stranu. V září poté Bayern přejel Kolín, v Padebornu měl poté potíže, ale po vítězství 3:2 nakonec vybojoval tři body.

Také v Lize mistrů Bayern září. Nejprve na domácí půdě přehrál 3:0 Bělehrad, v týdnu poté naprosto deklasoval finalisty posledního ročníku Ligy mistrů Tottenham na jejich půdě 7:2, když se rovnou o čtyři zápasy postaral Serge Gnabry.
TSG 1899 Hoffenheim

Hoffenheim v předešlé sezoně dlouho bojoval o příčky zaručující postup do evropských pohárů. Kvůli mizernému závěru ale spadl tým Pavla Kadeřábka až na konečné deváté místo.

Do německého týmu zamířil z Kodaně Robert Skov, ze Salcburku také přišel Diadie Samassekou. Naopak z Hoffenheimu odešel do Newcastleu Joelinton, za Leverkusen poté bude nastupovat Nadiem Amiri.

V přípravném období odehrál Hoffenheim jen šest duelů. Nejprve přehrál týmy z nižších německých soutěží Braunschweig a Regensburg. Následně remizoval s italskou Veronou a Trabzonsporem. V generálce poté dvakrát vyhořel proti Seville, nejprve 1:2 a poté dokonce 0:4.

V prvním kole Bundesligy Hoffenheim inkasoval proti Frankfurtu již v prvních sekundách a vyrovnat již nedokázal. V závěrečném tlaku sice vstřelil gól, ale ten nebyl uznán pro ofsajd. Od té doby dokázal Hoffenheim vyhrál jen jednou, když překonal v domácím prostředí Brémy. Před týdnem poté Hoffenheim ostudně padl před vlastními fanoušky 0:3 s Mönchengladbachem.
Krásné sobotní odpoledne, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejvyšší německá soutěž Bundesliga pokračuje již sedmým kolem a my se společně zaměříme na utkání mistrovského Bayernu, který před domácím publikem přivítá Hoffenheim.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.