Bundesliga - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Düsseldorf : Wolfsburg - 13. září 2019   20:30

Düsseldorf
17' Gießelmann (Fink)
1:1
(1:1)
Wolfsburg
29' Weghorst  (Brekalo)
Düsseldorf
Steffen – Zimmermann, K. Ayhan (83. Nuhu), Bormuth, Gießelmann – Bodzek – Thommy (73. Zimmer), L. Baker, Fink (C) (72. Karaman), Hagemann – Hennings.
Kastenmeier – Contento, Karaman, Ofori, Nuhu, Pledl, Suttner, Zimmer, Tekpetey.
Manuel Gräfe – Thomas Stein, Marcel Unger
Merkur Spiel-Arena, Düsseldorf
Wolfsburg
Pervan – Knoche, Guilavogui (C), Tisserand – William, Gerhardt, Arnold, Roussillon – Mehmedi (69. Klaus), Weghorst, Brekalo (90. Joao Victor).
Menzel – Bruma, Malli, Klaus, Mbabu, Nmecha, Rexhbecaj, Joao Victor, Steffen.

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.
Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 5:5. Rohy: 3:8. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 7:14.
Je konec. Fortuna Düsseldorf remizovala v domácím prostředí s VfL Wolfsburg 1:1. Už v 17. minutě poslal domácí celek do vedení Niko Gießelmann. Ovšem ve 29. minutě srovnal Weghorst. Posléze ale k vidění nebyla nějaká větší šance. Druhá polovina zápasu nebyla příliš atraktivní a první větší šance jsme se dočkali až v 86. minutě, ovšem domácí brankář Steffen předvedl skvělý zákrok. V nastavení ještě Düsseldorf získal přímý kop z dobré pozice, ale branku nepřinesl.
90+4'
90+4'
Nakonec se exekuce přímého kopu ujal Lewis Baker, ale jeho rána trefila pouze protihráče v postavené zdi.
90+3'
Felix Klaus poslal Lewise Bakera k zemi na hranici vápna a následuje tak přímý kop Düsseldorfu ze skvělé pozice!
90+2'
Posléze se ale nedovoleného zákroku dopustil také William, který poslal k zemi Karamana a následuje přímý kop Fortuny.
90+1'
Adam Bodzek se provinil dalším faulem ve středu hrací plochy a u balónu je tak opět Wolfsburg.
90'
Rozhodčí nastavuje tři minuty navíc.
90'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Josip Brekalo, přichází Joao Victor.
89'
Kasim Nuhu nakopl zezadu lýtko Josipa Brekala a Wolfsburg tak bude mít k dispozici volný kop.
88'
Po centru z rohu se sice dostali k míči domácí hráči, kteří se vydali do brejku, ale ten zradila nepřesná přihrávka.
87'
Následný rohový kop hostů nic velkého nepřinesl a následuje tak další.
86'
Do velké šance se tentokrát dostali hosté, ale střela útočníka Wolfsburgu skončil na noze brankáře Steffena, který jí tak vyrazil do zámezí.
86'
Matthias Zimmermann skluzem poslal soupeře k zemi a sudí odpískal faul, ovšem žlutou kartu za tento zákrok zezadu nevytáhl.
85'
Momentálně to je ale Düsseldorf, který chce rozhodnout zápas ve svůj prospěch a snaží se něco vymyslet.
84'
Kevin Hagemann sice dostal přihrávku na levé straně, ale posléze si míč příliš předkopl, čehož využil William, který mu ho odebral.
83'
Střídání v týmu Fortuna Düsseldorf: ze hřiště odchází Kaan Ayhan, přichází Kasim Nuhu.
82'
Posléze se ale k míči opět dostali hosté a centr z pravé strany letěl do vápna, kde se dostal do zakončení hlavou Wout Weghorst, ovšem jeho pokus byl nepřesný.
81'
Ovšem následná standardní situace hostujícího mužstva nepřinesla nic nebezpečného a u míče tak je Fortuna.
80'
Kaan Ayhan nyní potřeboval ošetření a hra tak byla přerušena před rohovým kopem Wolfsburgu.
79'
Opět to byl Brekalo, ale tentokrát jeho pokus o centr zblokoval Lewis Baker a následuje tak rohový kop.
78'
Josip Brekalo sice získal míč ve středu hrací plochy a následně nabral rychlost, ale do vápna se přes obránce domácího celku nedostal.
77'
Po chvíli přišla střela domácího hráče, ale jeho pokus z dálky letěl vysoko nad svatyni Wolfsburgu.
76'
Matthias Zimmermann vybojoval autové vhazování pro Düsseldorf na polovině soupeře.
75'
Ve druhé půli tohoto napínavého zápasu jsme se zatím dočkali pouze jedné střely na branku a to ze strany hostujícího mužstva.
74'
Balón se ocitl pouze v zámezí a následuje tak autové vhazování pro domácí celek.
73'
Střídání v týmu Fortuna Düsseldorf: ze hřiště odchází Erik Thommy, přichází Jean Zimmer.
72'
Střídání v týmu Fortuna Düsseldorf: ze hřiště odchází Oliver Fink, přichází Kenan Karaman.
70'
Už to vypadalo, že se Rouwen Hennings dostane do šance, ale nakonec se pouze nachytal v ofsajdovém postavení.
69'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Admir Mehmedi, přichází Felix Klaus.
67'
Posléze Fortuna získala rohový kop, po kterém se snažil zakončit Kevin Hagemann, ale nakonec z toho nic velkého nebylo.
66'
Hostující hráč se provinil faulem na své polovině a následuje přímý kop pro Düsseldorf.
65'
Další rohový kop domácích, ale ani tentokrát nic nepřinesl.
64'
Ve druhém poločase jsme se stále nedočkali ani jedné atraktivní šance a balón nyní skončil opět jen v zámezí za bránou domácího mužstva.
62'
Ale ani tentokrát z rohu nebylo nic nebezpečného a u míče tak bude Düsseldorf.
61'
Pokus o centr hostujícího hráče z levé strany byl zblokován a Wolfsburg tak získal rohový kop.
60'
Hodina hry je u svého konce a Düsseldorf hraje s Wolfsburgem stále smírně 1:1.
59'
Ovšem hosté se po pravé straně nedostali do ničeho nebezpečného, ale mají k dispozici alespoň autové vhazování, o které se postará William.
57'
Další nedovolený zákrok domácího hráče ve středu hrací plochy a Wolfsburg tak bude opět u balónu.
56'
Wolfsburg nyní získal rohový kop z levé strany a má tak šanci něco vymyslet.
54'
Josip Brekalo se uvolnil, ale jeho následná střela letěla pouze vysoko nad domácí svatyní.
53'
Ovšem ani tento rohový kop nepřinesl nic nebezpečného a druhá polovina zápasu je celkově spíše nudná.
52'
Posléze Matthias Zimmermann získal rohový kop a nyní tak může skórovat ze standardní situace domácí mužstvo.
51'
Rohový kop Wolfsburgu nakonec nepřinesl nic nebezpečného a dopředu se tak vydala Fortuna.
49'
Hostující celek nyní získal rohový kop z pravé strany, kterého se ujme Maximilian Arnold.
48'
Maximilian Arnold zkusil své štěstí střelou z dálky, která sice směřovala k pravé tyči, ale brankář Zack Steffen si poradil.
47'
Düsseldorf získal autové vhazování na polovině soupeře, ale nakonec z toho nebylo nic nebezpečného.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:34.
První poločas je u svého konce a Düsseldorf zatím hraje s Wolfsburgem smírně 1:1. Už v 17. minutě poslal domácí celek do vedení Niko Gießelmann. Ovšem ve 29. minutě srovnal Weghorst. Posléze ale k vidění nebyla nějaká větší šance. Druhá polovina zápasu tak bude ještě hodně zajímavá.
45+2'
45+2'
Kevin Hagemann si naskakoval na centr z levé strany, ovšem balón netrefil příliš ideálně.
45+1'
Centr Jérôme Roussillona z levé strany se vznesl do pokutového území soupeře, kde ale ani tentokrát nic nepřinesl.
45'
Rozhodčí nastavuje dvě minuty navíc.
44'
Hosté se snažili dostat dopředu po pravé straně, ale stále nám toho utkání moc nepřináší.
43'
Erik Thommy se dostal k míči a zkoušel překvapit brankáře střelou z dálky, ale ta mu nesedla a skončila pouze nad bránou Wolfsburgu.
42'
Düsseldorf zkoušel poslat balón do vápna z levé strany, což se mu povedlo, ale ten letěl jen do míst, kde nikdo z domácích nebyl.
40'
William zbytečně ztratil balón a posléze skluzem zajel do soupeře Knoche, který tak uviděl za svůj faul kartu žluté barvy.
39'
Ovšem následný nákop domácího celku skončil pouze na hlavě hostujícího hráče a utkání nám toho momentálně moc nepřináší.
38'
Hlavní rozhodčí Manuel Gräfe nyní přerušil hru, jelikož něco potřeboval probrat s Jérômem Roussillonem, který se provinil faulem.
37'
Nepřesná přihrávka z kopačky hostujícího hráče skončila jen v zámezí a k vidění tak bude autové vhazování Fortuny.
35'
William se snažil dostat dopředu po pravé straně přes Gießelmanna, ale to se mu nepovedlo a následuje odkop od brány Düsseldorfu.
34'
Posléze přišel faul domácího hráče a Wolfsburg tak bude opět u balónu. Momentální skóre střel je 5:5.
33'
Hosté s problémy udrželi míč na své polovině hrací plochy a nakonec získali autové vhazování.
32'
Wout Weghorst se snažil dostat k míči, ale nakonec se tak dopustil jen faulu, za který dokonce uviděl žlutou kartu.
30'
Půl hodina hry je u svého konce a nyní to byli domácí, kteří se snažili dostat dopředu a něco vymyslet, ale nakonec z toho bude jen odkop od brány Pervana.
29'
Wolfsburg právě vstřelil branku!
Máme srovnáno na 1:1 a začínáme od začátku! Velký podíl na tomto gólu má Josip Brekalo, který se z pravé strany naprosto fantasticky dostal přes obránce a následně dál míč pod sebe, kde byl připravený WOUT WEGHORST, který z první zakončil mezi nohy gólmana Steffena. Asistence: Josip Brekalo.
28'
Domácí hráč skvělým skluzem odehrál balón do zámezí a následuje tak autové vhazování pro hosty.
27'
Centr Josipa Brekaly z volného kopu sice letěl do vápna, ale tam jej odhlavičkoval hráč z řady Fortuny.
26'
Matthias Zimmermann přes sebe za žádnou cenu nechtěl nechat projít Roussillona a nedovoleným zákrokem jej poslali k zemi.
25'
Už to vypadalo, že se domácí útočník Hennings dostane do šance, ale jeho únik přerušil hostující obránce. Po chvíli se ale jiný hráč Düsseldorfu dostal ke střele z voleje, která šla snad až na střechu.
24'
Posléze to směrem dopředu zkusili hosté z pravé strany, ale ani tento centr nenašel svého příjemce.
23'
Křížný pas domácího hráče letěl do vápna, kde se k němu dostal Hagemann, ale jeho následný centr odhlavičkoval hostující obránce.
21'
Wolfsburg se dostal k míči na polovině soupeře, ale nakonec z toho byla ztráta balónu a dopředu tak jde Fortuna.
20'
Nákop hostujícího hráče sice šel za obranu, ale ani nyní skončil jen u gólmana Steffena.
18'
Düsseldorf se nyní dostal dopředu po pravé straně, ale nakonec z toho nebylo nic velkého.
17'
Düsseldorf právě vstřelil branku!
Máme tady úvodní branku tohoto zápasu a domácí mužstvo tak jde do vedení! Centr Finka z pravé strany uvnitř vápna letěl do oblasti pokutového puntíku, ovšem míč šel příliš vysoko a z levé strany si tak sběhl NIKO GIESSELMANN, který z celkem těžké pozice vypálil fantastickou ránu do levé šibenice. Asistence: Fink.
16'
Düsseldorf to opět zkusil směrem dopředu po pravé straně a má k dispozici autové vhazování.
15'
Už to vypadalo, že se hostující hráč dostane do šance, ale nakonec je z toho pouze ofsajdové postavení a další útok Wolfsburgu je u konce.
14'
Zatím nám toho zápas moc nepřinesl a vidíme velice vyrovnaný začátek utkání.
13'
Jérôme Roussillon si sice sběhl na levé straně na křížný pas, ale ten skončil nakonec jen v zámezí a následuje autové vhazování pro Fortunu.
12'
Po krátkém ošetření může hra pokračovat a u míče tak bude hostující celek.
11'
Hra je opět přerušená, když přišel tvrdý skluz Olivera Finka, který tak poslal k zemi Mehmediho.
10'
Následně se ale Wolfsburg prezentoval jen hodně nepodařeným nákopem, který skončil až u brankáře Zacka Steffena.
9'
Erik Thommy si sice navedl balón do vápna soupeře, ale tam jej o něj obrali hráči soupeře.
8'
Domácí mužstvo Düsseldorfu získalo rohový kop z pravé strany a může se tak dostat do nějakého zakončení.
6'
Ale následný centr skončil pouze v moci brankáře Steffena.
5'
Domácí hráč se provinil nedovoleným zákrokem na své polovině a Wolfsburg tak získal volný kop z levé strany.
3'
Posléze přišla střela také z nohy Arnolda, ovšem jeho pokus letěl rovněž vedle domácí brány brankáře Steffena.
2'
Tentokrát se dopředu vydal Wolfsburg, který získal autové vhazování na pravé straně a může tak něco podniknout směrem k bráně soupeře.
1'
Domácí hráč se hned v úvodu zápasu sice dostal ke střele, ale jeho pokus zamířil pouze vedle tyče hostující svatyně.
1'

Fortuna Düsseldorf: Steffen – Zimmermann, K. Ayhan, Bormuth, Gießelmann – Bodzek – Thommy, L. Baker, Fink (C), Hagemann – Hennings.
Náhradníci: Kastenmeier – Contento, Karaman, Ofori, Nuhu, Pledl, Suttner, Zimmer, Tekpetey.

VfL Wolfsburg: Pervan – Knoche, Guilavogui (C), Tisserand – William, Gerhardt, Arnold, Roussillon – Mehmedi, Weghorst, Brekalo.
Náhradníci: Menzel – Bruma, Malli, Klaus, Mbabu, Nmecha, Rexhbecaj, Joao Victor, Steffen.

Rozhodčí: Manuel Gräfe – Thomas Stein, Marcel Unger.
Pravděpodobné základní sestavy:

Düsseldorf: Steffen – Zimmermann, Ayhan, Hoffmann, Gießelmann – Bodzek, Baker – Thommy, Karaman, Kownacki – Hennings (C).
Trenér: Friedhelm Funkel

Wolfsburg: Pervan – Knoche, Guilavogui (C), Brooks – William, Gerhardt, Arnold, Roussillon – Victor, Weghorst, Brekalo.
Trenér: Oliver Glasner
VfL Wolfsburg:

Wolfsburg začíná novou sezónu ve velkém stylu a aktuálně jej najdeme na 3. příčce se sedmi body a skóre 6:2. V prvním zápase přivítal na své půdě Kolín nad Rýnem, který porazil poměrem 2:1. Ve druhém zápase zavítal na stadion Herthy, kde ale jasně dominoval a přivezl si velkou výhru 3:0. V posledním utkání doma VfL přivítal Paderborn a zrodila se remíza 1:1. Nejlepšími střelci jsou se dvěma góly Brekalo a Weghorst.
Fortuna Düsseldorf:

Düsseldorf se aktuálně nachází na 12. místě se třemi body a skóre 5:6. Vstup do sezóny se mu povedl na jedničku, jelikož si odvezl z půdu Brém výhru 3:1. Ovšem následně v domácím prostředí podlehl Leverkusenu 1:3 a v posledním zápase vyšel s prázdnou na stadionu ve Frankfurtu, kde prohrál 1:2. Nejlepším střelcem je se dvěma góly Hennings.
Ve 4. kole německé Bundesligy se proti sobě utkají týmy Fortuna Düsseldorf a VfL Wolfsburg. Naposled se spolu tato mužstva střetla v březnu na půdě Wolfsburgu, který zvítězil 5:2. Dnes se ovšem bude bojovat v Merkur Spiel-Aréně v Düsseldorfu. Tento stadion nabídne kapacitu pro 54 000 diváků. Úvodní výkop je naplánován na 20:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.