Bundesliga - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Frankfurt : Lipsko - 25. ledna 2020   15:30

Frankfurt
48' A. Touré (Hinteregger) • 90+4' Kostić (Paciência)
2:0
(0:0)
Frankfurt
Trapp – A. Touré, Hinteregger, D. Abraham, N'Dicka – Chandler (89. D. da Costa), Sow, Rode, Kostić – Gaćinović (90+2. Kohr) – Dost (77. Paciência).
Daniel Siebert – Lasse Koslowski, Holger Henschel
Commerzbank-Arena, Frankfurt
Lipsko
Gulácsi – Adams (71. Lookman), Mukiele, Upamecano, Halstenberg – Laimer (66. Y. Poulsen), Haidara (80. Forsberg) – Sabitzer, Nkunku – Schick, Werner.
Mvogo – Y. Poulsen, Forsberg, Ilsanker, Lookman, H. Wolf, Ampadu, Krauss.

Ode mě je to vše, hezký zbytek dne.
Držení míče: 33 % : 67 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 1:11. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 8:10.
Utkání končí, Franfkurt poráží Lipsko, které zůstává první, ovšem jeho náskok se může v případě výhry Bayernu ztenčit na jediný bod, 2:0. Hosty musí mrzet neproměněné šance z prvního poločasu, krátce po přestávce totiž poslal Eintracht do vedení Almamy Touré, jehož střela opravdu stála za to. Ve druhé půli se hrála daleko vyrovnanější partie, svěřenci trenéra Hüttera si v nastavení pojistili tříbodový zisk, když Gulácsiho překonal Filip Kostić.
90+5'
90+4'
Frankfurt právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto, Frankfurt dnes naváže na vítězství nad Hoffenheimem a tři body získá také proti vedoucímu Lipsku! Dobrou práci odvedl napadající Paciência, když vybojoval balon a vydal se s ním do šestnáctky, kde se po jeho přihrávce prosadil dnes fantastický FILIP KOSTIĆ.
90+3'
Paciência se nenechal odstavit Mukielem a navíc získal pro domácí další důležitý roh. Lipsko už si musí pospíšit, do konce zápasu zbývá něco málo přes minutu.
90+2'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Mijat Gaćinović, přichází Dominik Kohr.
90+2'
Odražený míč si za šestnáctkou Frankfurtu našel Marcel Halstenberg, jehož rána z voleje až k Trappovi nedolétla. Nic zajímavého nepřinesl ani následný roh Lipska.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty.
90'
Upamecano nezvládl první kontakt s míčem, a daroval tak soupeři rohový kop. Kostić odcentroval do malého vápna, kde nejvýše ze všech vyskočil Mukiele.
89'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Timothy Chandler, přichází Danny da Costa.
88'
Žlutou kartu dostává Marcel Halstenberg (RB Lipsko).
87'
Do pokutového území Eintrachtu přilétly dvě nabídky z kopačky Marcela Halstenberga, v obou případech ale domácí defenziva zapracovala na jedničku.
86'
Za ohlušujícího pískotu fanoušků Frankfurtu se exekuce ujal Emil Forsberg. Švédský záložník kromě zdi přestřelil také branku soupeře, Trapp mohl zůstat v klidu.
85'
Gaćinović sice ve skluzu zahrál míč, ale vzal s ním i Emila Forsberga, a nabídl tak hostům velkou šanci na srovnání v podobě přímého kopu z nadějné pozice.
84'
Hostům se nedaří kombinačně, proto vyslal Halstenberg dlouhý nákop, který za sebe ještě prodloužil Patrik Schick, nikdo ze spoluhráčů se k němu ale nepřidal.
83'
Domácí už zcela pochopitelně věnují veškeré zbývající síly do defenzivy a v kompletním počtu se pohybují na vlastní polovině. Bránění těsného náskoku zatím zvládají bez problému.
82'
Dopředu aktivní Filip Kostić nyní velice dobře zapracoval také do defenzivy, nakonec zvládl v souboji s Lookmanem pro svůj tým získat přímý kop, který rozehraje Trapp.
81'
Konec utkání se blíží, Lipsku zbývá na vyrovnání už jen zhruba deset minut, plus nastavený čas. Udrží fotbalisté Frankfurtu překvapivé vedení proti lídrovi soutěže?
80'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Amadou Haidara, přichází Emil Forsberg.
79'
Lookmanova přihrávka k Poulsenovi nedolétla, velmi riskantní, ale nakonec úspěšný obranný zákrok ve skluzu totiž předvedl znovu skvělý Hinteregger.
78'
Schick promáchl, míč proto doskákal až k Lookmanovi. Nepovedený pokus anglického mladíka se štěstím skončil u Wernera, který z otočky vysoko přestřelil.
77'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Bas Dost, přichází Gonçalo Paciência.
76'
Domácí nebyli úspěšní, Sow po ztrátě balonu fauloval Sabitzera. Na druhé straně centroval Lookman, jehož centr z šestnáctky odvrátil Hinteregger.
75'
Poulsen se snažil vybojovat faul a přímý kop, Rodeho počínání v souboji s ním ale rozhodčí posoudil jako čisté. Kupředu se tak může vydat Djibril Sow.
74'
Hosté rozehrávali roh. Po Halstenbergově narážečce s Wernerem se k hlavičce z těžké pozice prodral Mukiele, který zamířil nad horní tyč Trappovy branky.
73'
Schick udržel ve vápně na zádech nalepeného Hintereggera, sklepl pro Haidara, po jehož pasu to zkoušel Werner, Kevin Trapp ale zasahovat nemusel.
72'
Gaćinoviće nepustil do samostatného úniku akrobatický obranný zákrok Marcela Halstenberga, Bas Dost o chvíli později nedovoleně atakoval Mukieleho.
71'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Tyler Adams, přichází Ademola Lookman.
70'
Timo Werner svým centrem hodlal oslovit Poulsena či Schicka, jeho nabídka byla ale pro oba vytáhlé útočníky Lipska až příliš vysoká. Balon skončil za čárou.
69'
Dost zatlačil na Mukieleho a byl úspěšný. Poté si Kostić pohrál s Adamsem a nahrál na hranici vápna, odkud Sebastian Rode zamířil jen do blokujícího Upamecana.
68'
Haidara vymyslel zajímavý pas pro Tima Wernera, kterému v klíčový moment nevyšlo zpracování. Sudí o chvíli později navíc odmával jeho ofsajd.
67'
Marcel Sabitzer nahrál na hranici šestnáctky čekajícímu Schickovi, který se přehodil balon na silnější levačku a vypálil, dobrý blok ale předvedl Abraham.
66'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Konrad Laimer, přichází Yussuf Poulsen.
65'
Upamecano se nechal odzbrojit Kostićem, se srbským záložníkem se ale stačil rychle vrátit a nakonec své zaváhání napravit. Rozehrávat bude Gulácsi.
64'
Po Adamsově autovém vhazování se zkoušel prosadit Timo Werner, znovu ale narazil na Hintereggera, který po přestávce podává opravdu výborný výkon.
63'
Christopher Nkunku to opět vzal na sebe. V moment střely lehce zaškobrtl, balonu proto nedodal tolik razance, a Trappa tak nijak zvlášť neprověřil.
62'
O diktování tempa hry se opět začínají starat fotbalisté Lipska. Hosté se usadili na útočné polovině, s vysláním balonu do šestnáctky ale zatím váhají.
61'
Rychlý protiútok Frankfurtu. Gaćinović posunul balon k aktivnímu Filipu Kostićovi, s jehož přízemním pokusem si maďarský gólman Gulácsi poradil.
60'
Než se Lipsko opět vydalo do útoku, chvíli to trvalo. Adamsův náběh se ale opravdu povedl, na následný centr amerického mladíka o kousek nedosáhl Werner.
58'
Laimer se pokoušel obhodit couvajícího Kostiće, kterému na pomoc přispěchal Martin Hinteregger. Hosté jsou vyhnáni na obrannou polovinu, musí to zkusit znovu.
57'
Chandlerovu přízemní nabídku zastavil Upamecano, který ve vlastní šestnáctce lehce podklouzl. Dle názoru domácích se míče dotkl rukou, rozhodčí to však viděl jinak.
56'
Marcel Halstenberg svůj centr pro Patrika Schicka načasoval parádně, hlavička českého reprezentanta ale zamířila přesně do míst, kde čekal Trapp.
55'
Na kopačky Nagelsmannových svěřenců se trochu nalepila nervozita, hosté už nejsou tak sebejistí jako před přestávkou, naopak Frankfurtu vedoucí trefa hodně pomohla.
54'
Poprvé po přestávce se o něco pokoušeli také hosté, Schick kousek před šestnáctkou upadl po souboji s Hintereggerem, sudí ale nechává hru pokračovat.
53'
Hütterovi svěřenci začali další obléhání soupeřovy branky. K centru se odhodlal až Chandler, následná hlavička obránce N'Dicky k ohrožení Gulácsiho nevedla.
52'
Žlutou kartu dostává Marcel Sabitzer (RB Lipsko).
51'
Už to mohlo být o dvě branky! Hostující defenziva neuhlídala rychlého Kostiće, který se prodral až ke střele, na Gulácsiho se ale s technickou ranou nepřišel.
50'
No, nechme se překvapit, jak na tento překvapivý vývoj zareaguje vedoucí tým bundesligové tabulky. Povede se Schickovi a spol. rychle srovnat a vrátit se zpět do hry o tři body?
48'
Druhý poločas začíná velice v překvapivém stylu, protože domácí, kteří byli před přestávkou jasně horší, se totiž ujímají vedení! Hinteregger přenesl hru kousek za šestnáctku, kde se do balonu opřel ALMAMY TOURÉ, s jehož dělovkou nemohl Gulácsi vůbec nic dělat.
47'
V úvodu druhého poločasu sledujeme hodně nepřesností z obou stran. Filip Kostić pláchl po levé straně, po Laimerově bloku čeká domácí rozehrávka rohového kopu.
46'
První poločas nám branku nenabídl. Zatím sledujeme převahu lídra bundesligové tabulky, Lipsko už si vypracovalo několik zajímavých šancí. Blízko otevření gólového účtu byli třeba Schick, Halstenberg či Haidara, Kevin Trapp ale zůstává nepřekonán. Eintracht se spíše soustředí na defenzivu a rychlé protiakce, Gulácsi ale k náročnějšímu zákroku sáhnout nemusel.
45'
45'
Mukiele to proti Gaćinovićovi přehnal s agresivitou. Přímý kop rozehráli svěřenci trenéra Hüttera na krátko, o balon ale kvůli nepřesnostem velice brzy přišli.
44'
Žlutou kartu dostává Sebastian Rode (Eintracht Frankfurt).
43'
Zatím velmi aktivně hrající Amadou Haidara se nyní odvážil ke střele z nějakých pětadvaceti metrů, po níž balon proskákal kousek vedle tyčky Trappovy branky.
42'
Nordi Mukiele vyslal pod tlakem napadajícího Dosta dlouhatánský pas na Patrika Schicka, v podstatě ale balon pouze odevzdal do rukavic Kevina Trappa.
41'
Na hřišti se začíná trochu přiostřovat. Kevin Trapp nyní předvedl riskantní rozehrávku, Abraham měl co dělat, aby v pozici posledního hráče uhájil míč před Wernerem.
40'
Gaćinović se dobře zorientoval ve středu pole, jeho chytře myšlená nahrávka ke Kostićovi nedolétla. Nebýt Adamsova zásahu, mohl se Gulácsi zapotit.
39'
Nkunku šel v souboji s Tourém k zemi trochu ochotněji, poté se navíc nějakou chvíli nezvedal, čímž si proti sobě dost možná poštval domácí fanoušky.
38'
Z následné protiakce vytěžil Kostić rohový kop. Péter Gulácsi musel po jeho rozehrávce poprvé zasahovat, ovšem proti Abrahamově slabému pokusu se nijak nenadřel.
37'
Schick si naběhl na Laimerovu přihrávku, poté si kolem N'Dicky přehodil balon na levačku a zkusil odcentrovat ke Nkunkuovi, kterého ovšem hlídal Abraham.
36'
Amadou Haidara je v pořádku, v pokračování v utkání by mu nemělo nic bránit. Pohne se skóre ještě před koncem prvního poločasu, nebo vydrží stav 0:0?
34'
Haidara si parádně narazil s Laimerem, poté ale upadl po souboji se Sowem. Hostující záložník má zřejmě drobné problémy s kotníkem, snad nepůjde o nic vážného.
33'
Tady moc nescházelo. Lipsko velice rychle přeneslo hru zprava doleva, ke střele se na to konto odhodlal osamocený Halstenberg, který zamířil jen těsně vedle branky.
32'
Schick zvedl hlavu a překvapivým pasem vyslal na zteč sprintujícího Tima Wernera, jehož ránu pravačkou tečoval Hinteregger přesně ke Kevinu Trappovi.
31'
Obrana Frankfurtu odvrátila centr od praporku kousek za šestnáctku, kde se do balonu opřel Amadou Haidara, trefil ale jen před sebou blokujícího Kostiće.
30'
Schick posunul balon k lépe postavenému Wernerovi, který nejprve nezvládl odcentrovat přes N'Dicku, o chvíli později ale zvládl vybojovat rohový kop.
29'
Rode se Sowem se nepříjemně srazili uprostřed hřiště, Marcel Sabitzer na to konto zkusil vyslat vpřed Patrika Schicka, balonu ale dodal až příliš razance.
28'
Bývalý záložník francouzského PSG to trochu odvážně vzal na sebe. Správná volba to nebyla, Nkunku totiž z uctivé vzdálenosti poslal balon vysoko nad branku.
27'
Vlevo nehlídaný Christopher Nkunku podnikl další ofenzivní výpad, na jehož konci byl jasně faulován Gaćinovićem. Přímý kop tedy tentokráte rozehraje Lipsko.
26'
Kostićova načechraná nabídka nevypadala vůbec špatně, protože balon přelétl chumel hráčů a doplachtil až na zadní tyč, kde se po něm marně natahoval N'Dicka.
25'
Sérii hraničních soubojů rozhodčí nakonec posoudil ve prospěch Eintrachtu. Po Laimerově faulu na Rodeho budou domácí fotbalisté zahrávat standardní situaci.
24'
Nkunku opět prokázal své kvality. Francouzský záložník se v plné rychlost zbavil dvou protivníků, jeho nabídka před poloprázdnou branku ale zůstala nevyslyšena.
23'
Haidara přenášel hru na levou stranu, kde na balon čekal Christopher Nkunku, těsně před ním ale stačil zasáhnout Touré. Aut pro Wernera a spol.
22'
Filip Kostić to udělal velice chytře, když zastavil balon před čarou, pokryl si jej tělem a vybojoval faul od Adamse. Následný přímý kop ale domácí hrubě nezvládli.
20'
Domácí fotbalisté působí v posledních minutách hodně ustrašeně. Na útočné polovině si téměř nic nedovolají, raději volí přihrávky směrem vzad.
19'
Také po rozehrávce od rohového praporku se hosté dostali k zakončení, Konrad Laimer ale hlavičkoval mimo branku, Trapp mohl zůstat v klidu.
18'
Tentokráte už musel Trapp zasahovat! Nejprve pálil Nkunku, o chvíli později domácího brankáře prověřila dělovka Patrika Schicka, po níž bude Lipsko zahrávat roh.
17'
Konrad Laimer sportovně zakopl balon za postranní lajnu, protože na trávníku zůstává po souboji s Mukielem sedět Bas Dost, k němuž spěchají zdravotníci.
16'
Svěřenci Juliana Nagelsmanna jsou v posledních minutách jasně aktivnějším týmem, zatím se ale nemůžou dostat k vážnějšímu ohrožení Kevina Trappa.
15'
Nkunku posunul balon k Wernerovi, který zapnul své pověstné turbo a přízemní nabídkou hledal před branku si nabíhajícího Schicka, toho ale pokryl Abraham.
14'
Hosté zůstali zabydleni v Trappově bezprostřední blízkosti. Gólman Eintrachtu zasahovat nemusel, Upamecanova hlavička mířila mimo tři tyče.
13'
Sabitzer si v souboji s Rodem došel pro nedovolený zákrok, přímý kop Lipska rozehrál Halstenberg, jenže jeho centr na Upamecana vystihl Hinteregger.
12'
Hra se na chvíli přerušuje, protože po srážce ve vzdušném souboji zůstávají na trávníku ležet Adams s Kostićem. Více otřesen se zdá být domácí záložník.
11'
Gaćinović přepustil míč Chandlerovi, za jehož centrem se v pokutovém území hnal Bas Dost, ve vzdušném souboji s Mukielem ale moc šancí nedostal.
10'
Eintracht tahal v posledních okamžicích za kratší konec provazu, domácí se proto snaží o uklidnění tempa hry a momentálně kombinují na vlastní polovině.
9'
Kevin Trapp musel poprvé zasahovat. Složitou situaci zvládl na jedničku, když nejprve vychytal technický pokus Wernera a posléze udržel míč před dotírajícím Sabitzerem.
8'
Djibril Sow hledal za obranu si nabíhajícího Base Dosta, pro nizozemského dlouhána ale jeho přihrávka byla až příliš razantní. U míče hostující gólman Gulácsi.
7'
Lipsko vybojovalo první roh utkání. Míč do pokutového území dopravil Nkunku, načež Schick zakončoval přes Hintereggera, branku ale přestřelil.
6'
Laimer se vymotal ze sevření dvou protivníků a přenesl hru na levou stranu, kde si tentokráte v kombinaci vůbec nerozuměli Timo Werner s Marcelem Sabitzerem.
5'
Ani druhý kontakt s balonem v tomto utkání českému útočníkovi příliš nevyšel, Schick alespoň zatlačil na Abrahama a získal pro své mužstvo aut.
4'
Chandler se přes Halstenberga protáhl až k centru, ve vápně nabíhajícího Dosta k balonu nepustil dobře bránící Dayot Upamecano. Frankfurt zůstává u míče.
3'
Schick si seběhl na Haidarovu průnikovou nahrávku, načež hodlal patou sklepnout balon pro Wernera, počínal si ale velice nepřesně. Kupředu míří domácí.
2'
Gaćinović nasadil jesličky napadajícímu Laimerovi, o pár metrů dále byl ale vytlačen mimo hřiště pozorným Adamsem. Autové vhazování pro hostující celek.
1'
Hlavní arbitr Daniel Siebert odstartoval dnešní utkání, pojďme na to! Rozehrávky se ujali hostující fotbalisté, kteří nastupují v bílých dresech, naopak svěřenci trenéra Hüttera budou hrát v černém.
1'

Eintracht Frankfurt: Trapp – A. Touré, Hinteregger, D. Abraham, N'Dicka – Chandler, Sow, Rode, Kostić – Gaćinović – Dost.
Náhradníci: Rönnow – Joveljić, Kamada, Hasebe, D. da Costa, Durm, Kohr, André Silva, Paciência.

RB Lipsko: Gulácsi – Laimer, Mukiele, Upamecano, Halstenberg – Adams, Haidara – Sabitzer, Nkunku – Schick, Werner.
Náhradníci: Mvogo – Y. Poulsen, Forsberg, Ilsanker, Lookman, H. Wolf, Ampadu, Krauss.

Rozhodčí: Daniel Siebert – Lasse Koslowski, Holger Henschel.
Poslední vzájemné utkání

25.8. 2019 – RB Lipsko – Einracht Frankfurt 2:1

Branky: 11. Werner (Poulsen), 83. Poulsen (Forsberg) – 90+2. Paciência (Chandler)

RB Lipsko: Gulácsi – Mukiele, Konaté, Orban – Klostermann, Demme (46. Laimer), Nkunku (62. Forsberg), Halstenberg – Sabitzer, Poulsen, Werner (82. Lookman)

Eintracht Frankfurt: Trapp – Abraham (90. Touré), Hasebe, Kohr – N'Dicka, Rode (80. de Guzmán), Durm (80. Chandler), Kostić, Kamada – Paciência, Joveljić
RB Lipsko

Svěřenci trenéra Nagelsmanna prožívají velmi dobrou sezonu, momentálně vévodí bundesligové tabulce a na druhý Bayern Mnichov mají čtyřbodový náskok. Hořkost ligové porážky fotbalisté Lipska nepoznali od šestadvacátého října, když nestačili na Freiburg. Od té doby nastoupili k devíti utkáním, přičemž do vítězného konce dotáhli hned osm z nich a pouze s Borussií Dortmund se rozešli smírně. Býci jsou především ve střelecké formě, v tomto zmíněném období nasázeli neuvěřitelných čtyřiatřicet branek! Své místo v sestavě si získal i český útočník Patrik Schick, který minulý víkend byl u vítězství 3:1 nad Unionem Berlín.
Eintracht Frankfurt

Kvůli nepovedenému listopadu a prosinci mají fotbalisté Frankfurtu v tabulce blíže spíše sestupovým pozicím. Po osmnácti kolech jsou jedenáctí, šestnácté Brémy jsou pozadu o pouhopouhé čtyři body. Listopad sice Eintracht začal jasným vítězstvím 5:1 nad mnichovským Bayernem, následnými sedmi koly se ale opravdu protrápil a vydoloval z nich pouze jeden bod za remízu 2:2 s berlínskou Herthou. V prvním utkání po zimní přestávce se svěřenci trenéra Adiho Hüttera přeci jen vrátili na vítěznou vlnu, když porazili 2:1 Hoffenheim, o rozhodující trefu se postaral americký obránce Timothy Chandler.
Příjemné sobotní odpoledne přeji všem fanynkám a fanouškům kvalitní evropské kopané! Německá Bundesliga má dnes na programu šest utkání devatenáctého kola, my se budeme společně věnovat souboji mezi Frankfurtem a Lipskem. Začátek je naplánován na 15:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.