Bundesliga - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hertha Berlin : Freiburg - 14. prosince 2019   15:30

Hertha Berlin
53' Darida (Selke)
1:0
(0:0)
Jarstein – Klünter, Boyata, Rekik, Plattenhardt – Lukebakio (90. Skjelbred), Grujić, Darida, Dilrosun (74. Mittelstädt) – Ibišević (C) (74. M. Wolf), Selke.
Kraft – Stark, Pekarík, Mittelstädt, Kalou, M. Wolf, Maier, Skjelbred, Köpke.
Willenborg – Aarnink, Borsch
Olympiastadion, Berlín
Freiburg
Flekken – Heintz, Koch, Gulde – Günter (C), Höfler, Haberer, Schmid (85. Kwon Čang-hoon) – Sallai (57. Grifo), Höler – Petersen.

Hertha BSC si nakonec připisuje tři body díky povedené trefě Vladimíra Daridy ze střední vzdálenosti a možná trochu překvapivě poráží favorizovaný SC Freiburg 1:0. Přeji všem hezký zbytek večera.
Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 7:8. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 11:6.
90+5'
90+5'
Míč si ve skrumáži těl našel opět brankář Rune Jarstein.
90+5'
Ještě rohový kop pro SC Freiburg.
90+4'
Míč má v moci brankář Jarstein což se jeví pro Herthu jako dobré řešení.
90+3'
Střela z voleje byla před pokutovým územím zablokována obětavou obranou Herthy.
90+2'
Další přímý kop pro hráče SC Freiburg.
90+2'
Žlutou kartu dostává Marius Wolf (Hertha BSC) za zdržování hry.
90+1'
K dispozici bude rohový kop pro Herthu BSC.
90'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Dodi Lukebakio, přichází Per Ciljan Skjelbred.
90'
Rozhodčí nastaví 4 minuty!
89'
Haberer byl ve středu hřiště nedovoleně dohrán.
89'
K přímému kopu se postavil Plattenhardt a ukázal, že by se neztratil jako hráč ragby.
88'
Před pokutovým územím tvrdě dohrál Vladimíra Daridu protihráč Janik Haberer.
87'
Lukebakio dával míč do druhé vlny před branku a vracející se obránce ho na poslední chvíli srazil na rohový kop pro Herthu.
87'
První bránící hráč Herthy snadno hlavou odvrátil centr do bezpečí mimo pokutové území.
86'
Unikající hráč Herthy byl dle rozhodčího o míč připraven čistě.
85'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Jonathan Schmid, přichází Kwon Čang-hoon.
84'
Autové vhazování pro SC Freiburg.
84'
SC Freiburg chystá další změnu v sestavě. Zahraje si i korejský fotbalista.
83'
Obrana Freiburgu hraje v obraně na nejvyšší možné riziko, proto kontry Herthy budou možná velmi časté.
82'
Lukebakio sice prohnal obranu soupeře, ale vše zpackal špatnou přihrávkou na nabíhajícího spoluhráče doleva.
81'
Míč zleva po zemi marně hledal v pokutovém území nabíhající hráče Herthy BSC.
80'
Dodi Lukebakio si při své střele ze střední vzdálenosti neseřídil mířidla a branku soupeře netrefil.
80'
Vladimír Darida dnes naběhal okolo jedenácti kilometrů.
79'
Freiburg je neustále na míči, ale ještě velmi daleko na ohrožení branky Jarsteina.
77'
Freiburg zatím marně obléhá pokutové území domácích.
76'
Hertha již nikam moc nepospíchá a pasivní přístup by se jí zrovna nemusel vyplatit.
75'
Útočný faul Kocha na brankáře Jarsteina hatí útočnou snahu Freiburgu za vyrovnáním.
74'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Vedad Ibišević, přichází Marius Wolf.
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Javairo Dilrosun, přichází Maximilian Mittelstädt.
73'
Rohový kop domácí klub ubránil a chystá dvojnásobnou změnu ve svém kádru.
72'
Po zásahu Lukase Klüntera je z toho další roh pro SC Freiburg.
72'
Bojovník Günter vybojoval pro své spoluhráče míč.
71'
Obrana Herthy odvrátila nebezpečný centr mimo pokutové území na výtečnou.
70'
Z levé strany centr nenašel ani pokutové území, natož svého spoluhráče v černočerveném dresu.
68'
A o útok se pro změnu bude starat Freiburg. Oba celky se mění spravedlivě v diktování tempa hry.
67'
Defenzíva Freiburgu je nyní velmi pozorná a hráči v bílomodrých dresech se přes ní nemohou prokousat.
66'
Ibiševičově zakončení chybělo pár decimetrů, aby ohrozilo branku Freiburgu.
65'
Místo rychlého kontru, raději hráči Herthy zvolili postupný útok.
64'
Zakončení Robina Kocha nebylo z nejpřesnějších.
63'
Lukebakio nezvládl kombinaci s míčem u postranní čáry a tak si na své konto připisuje pouze lehkou ztrátu míče.
62'
Až nyní se Hertha zhruba po sedmi minutách dostává zpět do hry na své vlastní polovině hřiště.
61'
Freiburg má v této pasáži hry více ze hry než soupeř a k dispozici další roh.
60'
K hezké střele na hranici pokutového území se dostal Manuel Gulde, ale jeho dělovka končí několik centimetrů mimo branku Herthy!
59'
Po vyboxování míče brankářem Jarsteinem to bude další roh pro Freiburg.
58'
Centr zprava raději obránce Boyata odvrátil svou hlavou na rohový kop pro SC Freiburg.
57'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Roland Sallai, přichází Vincenzo Grifo.
56'
Po rohovém kopu přišlo nepřesné zakončení hlavou hráče Freiburgu.
55'
Heintz při svém útočném výletě získal pro Freiburg rohový kop.
54'
Hertha postupně ožívá po první vstřelené brance.
53'
Hertha právě vstřelila branku!
A to se povedlo na výbornou. Ze střední vzdálenosti parádně napřáhl český reprezentant VLADIMÍR DARIDA a střelu přesně stočil k levé tyči a brankář Flekken se natahoval zcela marně – 1:0!
52'
Hertha BSC se dlouhou kombinací snaží ukolébat hráče Freiburgu.
51'
Míče vzduchem, ani po zemi do soupeřova pokutového území Herthě dnes zkrátka nejdou.
50'
Dodi Lukebakio nejprve souboj u postranní čáry ustál, následně ho vypustil a ještě se stačil zlobit na rozhodčího, že na něho nepískla fauly.
49'
Obrana Freiburgu nadvakrát pokryla nebezpečí z levé strany v pokutovém území.
48'
Hertha BSC si vzápětí zahraje další rohový kop, tentokráte z levé strany hřiště.
47'
Vladimír Darida vybojoval pro Herthu BSC rohový kop z pravé strany hřiště.
47'
Janik Haberer se dle sudího dopustil útočného faulu.
46'

Fauly: 6:3
Během prvního poločasu se nic zvláštního nestalo, i tak by mohl znít souhrn půle s výsledkem 0:0. Druhý poločas by měl začínat kolem 16:31 hodiny.
45'
44'
Lukebakio se zdál být faulován, sudí překvapuje, ale píská nedovolený zákrok proti Höfleru.
43'
Ze série soubojů mohou těžit hráči Herthy.
42'
Zakončení Herthy bylo opět tragické, to je jeden z důvodů, proč tento klub hraje pouze o záchranu.
41'
A opět se hra odvíjí především ve středu hřiště.
40'
Tvrdý souboj o míč mezi Vladimírem Daridou a Günterem byl posouzen rozhodčím jako čistý.
39'
A opět velmi poklidná kombinace Herthy BSC kolem středového kruhu.
38'
Dlouhé autové vhazování obrana Freiburgu pohodlně odvrátila mimo pokutové území.
37'
Davie Selke si prudký centr sice zpracoval svou hrudí, ale následná střela nenašla, prostor tří tyčí.
36'
A právě Petersen byl expresně odeslán k zemi mezi středovým kruhem a pokutovým územím Herthy.
35'
Následně z voleje velmi slabě a navíc pouze do míst, kde byl brankář Jarstein zakončoval Nils Petersen.
34'
Po centru zleva následovala po odraženém míči pouze zablokovaná střela hráče Freiburgu.
33'
Veškerým akcím zatím hodně chybí ten pravý moment překvapení.
32'
Freiburg se pomaličku, ale jistě připravuje k dalšímu postupnému útoku.
31'
Rozehrání rohového kopu na první tyč se ukázalo jako špatné a míč byl okamžitě odkopnut na polovinu hřiště.
30'
Sudí ještě uklidňuje skrumáž před brankářem Jarsteinem.
30'
Rohový kop pro SC Freiburg z pravé strany.
28'
Po levé straně byla souhra Freiburgu přerušena obránci v bílomodrých dresech.
27'
Z přímého kopu byl centr poslán hlavičkujícím hráčem Herthy vysoko nad branku Freiburgu.
26'
A vedle pokutového území byl hráč Herthy faulován.
26'
Po chybě v rozehrávce se hanl na Brankáře Lukebakio, ale Flekken výborně zasáhl a míč vyrazil mimo pokutové území!
25'
Odkop do velké výšky nebyl zrovna povedený od brankáře Jarsteina.
24'
Freiburg kombinuje o poznání živěji než Hertha, ale stále pouze kolem středu hřiště.
23'
Nákop Herthy podél levé postranní čáry byl velmi neúspěšný.
22'
střed hřiště je velmi přehuštěný a těžko jde jím proniknout.
21'
k překvapení hráčů Freiburgu bylo autové vhazování přisouzeno sudím hráčům Herthy BSC.
20'
Hráči Herthy i pod tlakem to u rohového praporku zvládli velmi dobře takticky.
19'
Rolland Sallai neuspěl v souboji jeden na jednoho a nevytěžil z něj ani rohový kop.
18'
Nesmělý pokus Lukebakia také končí v náručí brankáře Flekkena.
17'
Ztráta míče znamená chvíli odpočinku pro obranu Herthy BSC.
16'
Freiburg opět kombinuje na své útočné polovině hřiště.
15'
Z rychlé protiakce se přízemní střelou ze střední vzdálenosti prezentoval kapitán Vedad Ibišević, ale pouze do míst , kde byl připraven brankář Flekken.
13'
Freiburg obléhá pokutové území soupeře.
12'
Přímý kop byl rozehrán mizerně a končí daleko od branky Herthy BSC.
11'
Pronikající Höfer byl zastaven před pokutovým územím faulem, ale sudí tentokráte kartu nevytáhl.
10'
Při postupné rozehrávce Freiburgu se míče dotkl i brankář Mark Flekken.
9'
Hra se nyní odehrává převážně kolem středového kruhu.
8'
Kombinace Herthy byla přerušena soupeřem odkopem míče za postranní čáru do autu.
7'
SC Freiburg krátkou dobu kombinuje s míčem na kopačkách ve středu hřiště.
6'
Části diváků se nelíbí, že byl odpískán faul na Rolanda Sallaie.
5'
Centr z přímého kopu doletěl pouze k připravenému brankáři Jarsteinovi.
5'
Žlutou kartu dostává Dedryck Boyata (Hertha BSC).
5'
Boyata zakiksoval u postranní čáry a vzápětí stáhl k zemi Janika Haberera. Sudí po chvilce váhání tasí správně z kapsy žlutou kartu.
4'
Obrana Freiburgu stačila odvrátit míč za postranní čáru. Takže místo rohového kopu to bude pouze aut por Herthu.
3'
Následně míč končí pouze u brankáře Rune Jarsteina.
2'
Kontr Freiburgu skončil špatnou přihrávkou z levé strany před pokutové území.
1'
Útočná snaha Herthy skončila ještě před pokutovým územím ztrátou míče po osobním souboji.
1'
Hertha BSC bude hrát v bílomodré kombinaci, SC Freiburg pak v červenočerné.

Hertha BSC: Jarstein – Klünter, Boyata, Rekik, Plattenhardt – Lukebakio, Grujić, Darida, Dilrosun – Ibišević (C), Selke.
Náhradníci: Kraft – Stark, Pekarík, Mittelstädt, Kalou, M. Wolf, Maier, Skjelbred, Köpke.

SC Freiburg: Flekken – Heintz, Koch, Gulde – Günter (C), Höfler, Haberer, Schmid – Sallai, Höler – Petersen.
Náhradníci: Thiede – Schlotterbeck, Itter, Abraši, Borrello, Kwon Čang-hoon, Frantz, Grifo, Keitel.

Rozhodčí: Willenborg – Aarnink, Borsch.
Poslední utkání Hertha BSC:

Eintracht Frankfurt – Hertha BSC 2:2 (0:1)

Branky: 65. Hinteregger, 86. Rode – 30. Lukebakio, 63. Grujić

Hertha BSC: Kraft – Stark (C) (79. Mittelstädt), Boyata, Rekik – Klünter, Grujić, Darida, Plattenhardt – Duda (49. Löwen) – Selke, Lukebakio (80. M. Wolf).
Poslední utkání SC Freiburg:

SC Freiburg – WfL Wolfsburg 1:0 (0:0)

Branka: 85. Schmid

Freiburg: Flekken – Gulde, Koch, Heintz – Schmid, Haberer, Höfler (90+3. Frantz), Günter – Sallai (88. Kwon Čang-hoon) – Petersen, Höler (90. Schlotterbeck).

Brémy – Freiburg 2:2
V patnáctém kole uvítá Hertha BSC (15) na svém hřišti tým, který zatím bojuje o účast v EL a sice SC Freiburg (5).