Bundesliga - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hoffenheim : Frankfurt - 18. ledna 2020   15:30

Hoffenheim
48' Stafylidis
1:2
(0:1)
Frankfurt
18' Dost  (Gaćinović) • 62' Chandler  (Kostić)
Hoffenheim
Pentke – S. Posch (82. Locadia), Nordtveit, Hübner (C), Stafylidis – Rudy, Grillitsch – Bebou (46. Dabbur), Geiger (69. Adamjan), Baumgartner – Kramarić.
Esser – Akpoguma, Bičakčić, Adamjan, Samassékou, Zuber, Locadia, Kadeřábek, Dabbur.
Stegemann – Pickel, Assmuth
WIRSOL Rhein-Neckar Arena, Sinsheim
Frankfurt
Trapp – A. Touré, D. Abraham (C), Hinteregger, N'Dicka – Chandler (82. D. da Costa), Sow, Rode, Kostić – Gaćinović (85. Kohr) – Dost.
Rönnow – de Guzmán, D. da Costa, Durm, Joveljić, Paciência, André Silva, Kohr.

Je konec! Dnešní utkání celkem překvapivě končí vítězstvím Frankfurtu, kterému se povedlo vyhrát výsledkem 2:1. Domácí vstoupili do druhého poločasu celkem aktivně, výsledkem bylo rychlé vyrovnání. Aktivita Hoffenheimu byla zřetelná, avšak zpět do vedení se dostal hostující celek, který si hubené vedení podržel až do poslední vteřiny.
Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 5:8. Rohy: 8:6. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 10:12.
90+3'
90+3'
Rozhodnout mohl Kostić, avšak jeho ránu se Pentkemu povedlo vyrazit na horní konstrukci branky.
90+2'
Před závěrečným hvizdem přijde na řadu ještě jedna standardní situace pro domácí hráče. U míče se nachází Rudy, očekávat se dá centr do šestnáctky.
90+1'
Žlutou kartu dostává Dominik Kohr (Eintracht Frankfurt).
90+1'
Na zemi zůstal ležet jeden z hostující hráčů, nicméně Hoffenheim si toho nevšímá a okamžitě se vrhá na opačnou polovinu.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
89'
Žlutou kartu dostává Bas Dost (Eintracht Frankfurt).
89'
Sám na branku uháněl hostující da Costa, který se ale nechal zaskočit překvapivým výběhem v podání Pentkeho. Následný oblouček směřoval daleko vedle branky.
88'
Obrannou povinnost si dokázal splnit pozorně hrající Hinteregger, který odehrál míč za cenu autového vhazování. V krátkém časovém sledu to bude aut i pro hosty.
86'
Do konce tohoto zápasu zbývá něco málo kolem pěti minut, což není zrovna dostatek času na vyrovnávací branku. Frankfurt se navíc drží na útočné polovině.
85'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Mijat Gaćinović, přichází Dominik Kohr.
85'
Kostić táhl nadějnou akci po levém křídle, přičemž si pod sebou všiml dobře postaveného Gačinoviće, který levačkou o kousek minul bližší konstrukci branky.
84'
Dostovi se málem povedlo udržet míč před brankovou čárou, avšak ani s vypětím všech sil to nedokázal. Pentke tak urychleně rozehrával od své svatyně.
83'
Nepřesnost také na domácí straně, což vedlo k rychlému protiútoku. Včas se pokoušel vrátit také Kramarić, který u postranní lajny poslal na trávník Rodeho.
82'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Timothy Chandler, přichází Danny da Costa.
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Stefan Posch, přichází Jürgen Locadia.
81'
V posledních minutách se nám hra hodně často kouskuje. N'Dicka se posléze pokoušel na útočné polovině najít Dosta, avšak ten si nezpracoval zrovna ideálně.
76'
Žlutou kartu dostává Benjamin Hübner (TSG 1899 Hoffenheim).
76'
Domácí hráči si přesto vykřesali zisk rohového kopu, který ovšem z přední tyče dokázal odehrát do bezpečí Abraham. Frankfurt se přesto dostává pod drobný tlak.
75'
V tomto případě na řadu přišlo další autové vhazování, po kterém se Rudymu povedlo celkem nadějně odcentrovat do vápna, kde to měl do záklonu Adamjan.
74'
Rozehrávky se tak mohl v poklidu chopit sám brankář Trapp, který v tomto případě raději rozehrál po zemi na Sowa, jehož kolmici dokázal včas odehrát Nordtveit.
73'
Hoffenheim se v početné skupině hráčů přemístil na polovinu soupeře, kde domácí reklamovali hraní rukou v podání soupeře, místo toho je máván další ofsajd.
72'
Hezká kombinace v podání hostujících hráčů nakonec přineslo zakončení od Tourého. Ten se do míče položil v pádu, jeho ránu však zablokoval obránce Posch.
71'
Adamjanovi se povedlo přeposlat do křídla na Kramariće, který na nic nečekal a opět centroval do pokutového území, kde měl Dabbur celkem daleko k balónu.
70'
Kramarićovi se povedlo udržet hrací předmět proti hladové přesile protihráčů, což vedlo k přenesení hry do volného prostoru, kde se nacházel volný Posch.
69'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Dennis Geiger, přichází Sargis Adamjan.
68'
Aby toho nebylo málo, tak v tomto případě zůstal na zemi ležet hostující Sow, kterého hodně důrazně sestřelil Grillitsch. Tento střet se obejde bez žluté karty.
67'
Hlavní sudí nařídil standardní situaci ve prospěch Frankfurtu. K rozehrávce se postavil záložník Kostić, jehož následná vzdušná nabídka skončila pouze u Hübnera.
66'
Žlutou kartu dostává Stefan Posch (TSG 1899 Hoffenheim).
62'
Frankfurt právě vstřelil branku!
Jenomže hostující celek si bere vedení o jednu branku zpět! Frankfurt se totiž usadil kolem pokutového území, načež se Kostić dostal k parádnímu centru, který si na zadní tyči našel TIMOTHY CHANDLER. Jeho důrazná hlavička směřovala mimo dosah Pentkeho.
61'
Nebezpečným způsobem se do pokutového území vrhl Kramarić, který to zkoušel centrem levou nohou, jenž ten se snesl pouze do rukavic pozorného Trappa.
60'
V krátkém časovém sledu jsme sledovali další nedovolený zákrok, tentokráte ze strany domácího celku. Frankfurt bude rozehrávat kousek od středového kruhu.
59'
Hoffenheim tak mohl zahrávat rohový kop, na který si nejvýše ve vzduchu dokázal naskočit Kramarić, který v záklonu nasměroval svůj pokus vysoko nad branku.
58'
Eintracht je ve druhém dějství celkem dost pasivní. Rudy se na pravém křídle uvolnil k centru na Dabbura, avšak před izraelským forvardem včas zakročil Kostić.
57'
TSG si dalo na další kombinaci hodně záležet, přičemž to Hübner nakonec zkoušel dlouhým pasem až na Kramariće, kterému se ještě povedlo najít Stafylidise.
56'
Vypadalo to, že hostující středopolař Rudy zahrál rukou, avšak sudí nechal pokračovat ve hře. Frankfurt se daleko nedostal, Pentke je i nadále bez větší práce.
55'
Na útočnou polovinu se před malým momentem vydal domácí Nordtveit, kterému se poté povedlo roztáhnout hru na pravou stranu, kde však včas vystoupil N'Dicka.
54'
I k této rozehrávce se postavil ofenzivně laděný Rudy, který posílal míč daleko ke vzdálenější konstrukci. Tam se Hübner ještě pokusil vrátit zpět před branku.
53'
Hodně důrazně šel do souboje jeden z hostujících hráčů, který kousek od postranní lajny povalil k zemi Rudyho. To Hoffenheimu přinese standardní situaci.
52'
Trapp si tentokráte připsal hodně snadnou práci, povedlo se mu totiž schovat padající míč do svých rukavic. Poté přišlo na řadu vyhození na volného N'Dicku.
51'
Poprvé se k míči dostal také střídající Dabbur, kterému se povedlo zachytit hrací předmět na hřišti, načež ho ve skluzu poslal za postranní lajnu – aut pro soupeře.
50'
Najednou tu máme pořádnou zápletku, domácím se totiž povedlo celkem rychle srovnat krok. Eintracht Frankfurt zaspal úvod druhého poločasu, náskok tak je minulostí.
48'
Hoffenheim právě vstřelil branku!
Hned v úvodu druhého poločasu se domácím hráčům povedlo srovnat krok! Hoffenheim totiž zahrával rohový kop z levé strany, který jeden z protihráčů odvracel mimo pokutové území. Tam se ale nekompromisním způsobem opřel do míče KONSTANTINOS STAFYLIDIS, který nechytatelným projektilem nedal Trappovi sebemenší šanci.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Ihlas Bebou, přichází Munas Dabbur.
46'
Máme za sebou první poločas, který trochu překvapivě vyzněl pro hostující celek. Tomu se povedlo vsítit doposud jedinou branku, avšak směrem dopředu byl mnohem nebezpečnější. Hoffenheim si za celý první poločas nevypracoval ani jednu vyloženou šanci, naopak sám může být rád, že prohrává pouze o jednu branku.
45'
44'
V krátkém časovém sledu jsme sledovali hned dva střelecké pokusy TSG. Ten druhý měl na svědomí Baumgartner, jehož navštívenka doplachtila vysoko nad.
42'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
41'
Následně se do protiútoku dostával Kostić, kterému se však nepovedlo přesně načasovat nahrávku na Chandlera, naopak se bleskově dostal ven z branky Pentke.
40'
Grillitsch se snažil vykouzlit kolmici za obranu, kam si nabíhal nevýrazně hrající Kramarić. Tento úmysl včas postřehla pozorná obrana, konkrétněji to byl Hinteregger.
39'
Trapp velice přesně odkopával na pravou stranu, kde se nacházel Chandler. K němu se ale bleskovým způsobem dostal Stafylidis, který dokázal včas zakročit.
34'
Máme za sebou něco málo přes třicet minut hry, zatím se mnohem aktivnějším dojmem jeví Frankfurt, který klidně mohl vést tříbrankovým rozdílem.
33'
Nahrávku do volného prostoru převzal Chandler, který zpětnou nahrávkou zaskočil kolegu Tourého natolik, že druhý jmenovaný hráč samovolně spadl k zemi.
32'
Trochu prostoru se otevřelo před středopolařem Sowem, který si přesto nechtěl komplikovat rozehrávku, místo čehož nahrával na vedle postaveného Abrahama.
31'
Z ochozů se začíná ozývat pískot, není se čemu divit. Hoffenheimu to totiž směrem dopředu vůbec nejde, jasným důkazem je předchozí nepřesná nahrávka.
30'
Na opačné straně si velice zkušeně počínal obránce N'Dicka, který před dotírajícím protihráčem odkopával pouze do zámezí, na řadu přijde autové vhazování.
29'
Hosté si tak vyzkoušeli rohový kop z pravé strany, po kterém se Rodemu povedlo najít vedle stojícího Kostiće, jehož rána levou nohou skončila na břevně.
28'
Hoffenheim si pořádně zahrává, málem to bylo o dvě branky! Trapp totiž odkopl až za obranu, kde Gačinović místo zakončení ještě zbytečně nahrával.
27'
Kostić se před malým momentem dostal až do pokutového území, kde hodně nebezpečně zasahoval Nordtveit, který si málem vstřelil vlastní branku.
26'
Eintracht se svižným způsobem dostal až k centru z levé strany, o který se postaral N'Dicka, který zkoušel najít Chandlera, před kterým ale zasahoval Rudy.
25'
Geiger se ve středu hrací plochy dostal mezi smečku protihráčů, která ho donutila ke špatné nahrávce do strany. N'Dicka si tak vyzkouší další provedení autu.
24'
Pentke opět musel vypomoct s rozehrávkou, přičemž se mu povedlo u pravé autové lajny najít volného Rudyho, který si však netroufl na výpad podél postranní čáry.
23'
Napadající Kostić donutil rozehrávajícího Hübnera ke zpětné nahrávce na brankáře Pentkeho, kterému se povedlo roztáhnou hru do strany, kde číhal Posch.
22'
Je za námi úvodní dvacetiminutovka, která nám přinesla jedinou branku. Hoffenheim byl sice o něco aktivnějším týmem, avšak první šance soupeře skončila v síti.
18'
Zničehonic se hostující celek dostává do kýženého vedení! Vše začalo velice přesným zákrokem v podání Chandlera, který zároveň založil rychlou protiakci. Nahrávka na Gačinoviće přinesla nebezpečnou nabídku do malého vápna, kde se BAS DOST natlačil do zakončení, na které Pentke nedosáhl.
16'
I tentokráte se rozehrávky ujal křídelník Kostić, jehož nabídka našla na hranici malého vápna kapitána Abrahama, jenž z těžké pozice nemířil vůbec přesně.
15'
Abraham to zkoušel hodně prudkým odkopem, který se ještě pokoušel zastavit na hrací ploše kolega Gačinović, kterému se povedla vybojovat standardní situace.
14'
Po jednom z nedovolených zákroků se na zemi ocitl hostující N'Dicka, kterého zezadu poslal na trávník napadající Posch. Eintracht bude rozehrávat ze své poloviny.
13'
Tourému se absolutně nepovedla spolupráce s Gačinovićem, přičemž druhý jmenovaný se pohnul opačným směrem. Opět si s balónem zahrál brankář Pentke.
12'
Ven z branky opět musel domácí Pentke, který před dotírajícím protihráčem odkopával daleko za postranní lajnu. Autové vhazování si tak vyzkouší zadák Touré.
11'
Domácí brankář nakonec vyhodil hrací předmět do strany na Stafylidise, který se celkem pohodlně vydal na opačnou polovinu, kde se však číhal pouze Gačinović.
10'
Na pořadu dne byl rohový kop pro Frankfurt. Z levé strany se ho ujal Kostić, jehož centrovaná nabídka se snášela směrem od branky, avšak ven z branky se vydal Pentke.
9'
Před malým momentem si ukopl míč daleko od kopačky Grillitsch, který záhy narazil do dobře postaveného protihráče, jenž z jedničky odkopával pryč.
8'
Obrana Frankfurtu si i tentokráte počínala hodně nekompromisně. Hinteregger totiž z jedničky odvracel na opačnou polovinu, kde se k balónu dostal zadák Nordtveit.
7'
O provedení autového vhazování se postaral domácí Posch, který raději vyprodukoval zpětnou nahrávku až na Hübnera, jenž se dostal až na útočnou polovinu.
6'
Už to vypadalo, že se Kramarić protáhne až do zakončení, avšak na poslední chvíli se povedlo zakročit pozornému Hintereggerovi, který zažehnal případné nebezpečí.
5'
Na jistotu se rozhodl jednat hostující obránce a kapitán Abraham, který odvracel za cenu autového vhazování pro soupeře. Stafylidis přitom hledal vedle stojícího Geigera.
4'
Bas Dost se s míčem dostal až k hranici pokutového území, odkud se pokoušel o centr. Ten pouze proletěl šestnáctkou, načež se k němu dostal pozorný Nordtveit.
3'
Hoffenheim to zkoušel hodně rozvážnou rozehrávkou, po které jsme sledovali pokus o přenesení hry na pravou stranu, který včas dokázal včas přečíst Touré.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hostující hráči, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

TSG 1899 Hoffenheim: Pentke – S. Posch, Nordtveit, Hübner (C), Stafylidis – Rudy, Grillitsch – Bebou, Geiger, Baumgartner – Kramarić.
Náhradníci: Akpoguma, Bičakčić, Adamjan, Samassékou, Zuber, Locadia, Kadeřábek.

Eintracht Frankfurt: Trapp – A. Touré, D. Abraham (C), Hinteregger, N'Dicka – Chandler, Sow, Rode, Kostić – Gaćinović – Dost.
Náhradníci: Rönnow – de Guzmán, D. da Costa, Durm, Joveljić, Paciência, André Silva, Kohr.

Rozhodčí: Stegemann – Pickel, Assmuth.
Eintracht Frankfurt

Na opačné straně stojí Frankfurt, kterému se v letošním ročníku absolutně nedaří. Eintracht totiž okupuje až třináctou pozici tabulky, přičemž na svém kontě má osmnáct bodů. Frankfurt tak místo pohárových ambicích musí koukat dozadu, náskok na sestupové pásmo je totiž pouze tříbodový. Hostující tým tohoto zápasu navíc v posledních pěti ligových zápasech uhrál jeden jediný bod, a sice za nerozhodný výsledek 2:2 proti berlínské Herthě. Od té doby přišla na řadu série tří porážek v řadě, v posledním ligovém kole Frankfurt dokonce prohrál s posledním Paderbornem.
TSG 1899 Hoffenheim

Fotbalisté Hoffenheimu se po sedmnácti odehraných zápasech nacházejí na průběžné sedmé pozici, což by v konečném důsledku neznamenalo pohárovou Evropu. Hoffenheim má zatím na svém kontě sedmadvacet bodů, avšak na šestý Leverkusen ztrácí jeden jediný bodík. Domácí celek se vzpamatoval ze špatných výsledků z posledních týdnů, naopak se mu povedlo uspět ve dvou posledních duelech. V tom prvním totiž vyhrál na hřišti nevyzpytatelného Unionu Berlín, a sice výsledkem 2:0. V minulém kole Hoffenheim přidal skalp Borussie Dortmund.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Německá Bundesliga má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi TSG 1899 Hoffenheim a Eintracht Frankfurt.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.