Bundesliga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Köln : Hertha Berlin - 29. září 2019   18:00

0:4
(0:1)
Hertha Berlin
23' Dilrosun  (Darida) • 59' Ibišević  (Klünter) • 63' Ibišević  (Darida) • 83' Boyata  (Lukebakio)
Köln
T. Horn – Schmitz, Bornauw, Meré, Hector – Schirí, Höger – Kainz, Drexler (6. Schindler) – Modeste (63. Terodde), J. Córdoba.
Sören Storks – Thorben Siewer, Marcel Pelgrim
RheinEnergieStadion, Kolín nad Rýnem
Jarstein – Klünter, Stark, Boyata, Mittelstädt – Skjelbred (82. Löwen) – M. Wolf, Darida, Grujić, Dilrosun (73. Lukebakio) – Selke (58. Ibišević).
Kraft – Löwen, Duda, Kalou, Leckie, Esswein, Ibišević, Lukebakio, Rekik.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký nedělní večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 8:7. Střely mimo: 2:3. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 13:13.
Utkání je u konce a hosté se mohou radovat z jasné výhry o čtyři branky. Přitom úvod druhého poločasu vypadal, že by se Kolín mohl dočkat i vyrovnání, jenže svou aktivitu domácí v gól nepřetavili. Berlínským vyšlo střídání, vždyť první dva doteky Vedada Ibiševiće s míčem skončily gólem! Po těchto trefách už měla Hertha klid, zápas dohrávala a v závěru pak ještě přidala po rohu čtvrtou branku po hlavičce Dedrycka Boyaty. Konečný výsledek 0:4 je pro Kolín hodně krutý a v klubu mají rozhodně o čem přemýšlet.
90'
89'
Löwen se nedokázal odpoutat od svého obránce a vystřelit z hranice vápna, raději volil přihrávku dozadu.
88'
Sektor hostujících fanoušků již oslavuje jasnou výhru lesem roztažených šál a zpěvem chorálů.
87'
Löwen to zkusil z dálky, Hornovu branku ale netrefil. Ten se už chystá k rozehrávce na své obránce.
86'
Hertha dohrává zápas v naprosté pohodě, kombinuje si kousek za půlící čárou.
85'
Kolín se snaží o alespoň čestný úspěch, už je ve hře domácích ale hodně křeče.
84'
Tribuny stadionu již prořídly, mnoho diváků již nevydrželo sledovat toto nepodařené představení a volilo cestu domů.
83'
Hertha právě vstřelila branku!
Debakl domácích je dokonán! Po rohovém kopu se na malém vápně dostal nejvýše DEDRYCK BOYATA a prudkou hlavičkou nedal Hornovi žádnou šanci na zákrok!
82'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Per Ciljan Skjelbred, přichází Eduard Löwen.
81'
Hosté nachystali poslední střídání, na závěr zápasu si půjde zahrát Eduard Löwen.
80'
Lukebakio zůstal chvíli ležet na trávníku, ale ošetření nebude třeba, na své se postaví i bez toho.
79'
Ibišević touží po hattricku, zatím si na něj ale musí počkat, další jeho střelu totiž Horn pokryl.
78'
Terodde mohl snížit, dostal se totiž k míči, rychle se s ním obtočil kolem Starka a vystřelil. Jeho rána se zastavila o břevno Jarsteinovy brány!
77'
Wolf poslal do pokutového území další centr, Córdoba byl ale na správném místě a míč odkopl.
75'
Lukebakio se nahrnul do pokutového území mezi dva obránce a po střetu s nimi upadl. Penalta se ale nekonala, rozhodčí byl blízko a měl všechno jako na talíři.
73'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Javairo Dilrosun, přichází Dodi Lukebakio.
72'
Simon Terodde přišlápl protihráči bolestivě nárt i kus holeně a zcela po zásluze dostal žlutou kartu.
71'
Wolf poslal zleva táhlý centr na zadní tyč, místo střely pak ale přišlo pouze sklepnutí na střed, což si už obrana Kolína pohlídala.
70'
Už se zase hraje na půlce domácích, Hertha dokonale kontroluje hru a míří za třemi body.
68'
Jarstein se střetl v souboji o míč s domácím Teroddem a chvíli si pak poseděl na trávníku. Nebylo to ale nic na ošetření, už zase pokračujeme.
67'
Náladu domácím nevylepšil ani rohový kop, ihned po centru se berlínští v poklidu osvobodili.
65'
Hertha je v laufu, naopak na tvářích hráčů Kolína je vidět velice zdrcení. A z tribun se nese pískot.
63'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Anthony Modeste, přichází Simon Terodde.
63'
VEDAD IBIŠEVIĆ znovu udeřil, když si teď naběhl na Daridův centr z pravé strany a když dostal od obránce dost prostoru na zakončení, poslal míč z první přesně k tyči. Tentokrát to byl jeho druhý dotek s míčem – neskutečná produktivita!
62'
Hertha u míče, zatím kombinuje na vlastní polovině a pozvolna se chystá k útočnému výpadu.
60'
Tohle už bude pro Kolín velice těžké, stahovat dvoubrankovou ztrátu a navíc v oslabení o jednoho hráče.
59'
Tak tohle bylo povedené střídání! VEDAD IBIŠEVIĆ byl na hřišti necelou minutu a hned se po rychlé akci pravou stranou a centru Klüntera představil přesnou střelou z vápna. Byl to jeho vůbec první dotek s míčem!
58'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Davie Selke, přichází Vedad Ibišević.
57'
Po delší době se předvedli i hosté, Skjelbred si to namířil mezi dva obránce, v rozhodujícím okamžiku si však až příliš předkopl míč a ten skončil u brankáře Horna.
55'
Centr od rohového praporku byl snadnou prací pro Jarsteina, ten si na vysoký míč včas vyběhl a skryl jej v rukavicích.
54'
Domácí předvádí skvělý úvod druhého poločasu. Po další akci se o centr snažil Schmitz, i jeho pas byl ale sražen na roh.
52'
Dlouhý aut přilétl až do vápna Herthy, jenže tam byla přesila hráč právě tohoto klubu a ti zvládli míč odhlavičkovat do bezpečí.
50'
Kolín vstoupil do druhé půle hodně aktivně. Modeste dostal přihrávku do běhu, jenže i tentokrát tomu chybělo více přesnosti, rána šla nad branku.
50'
Byly z toho hned dva centry, ten druhý pak Mittelstädt srazil na autové vhazování.
49'
Kingsley Schindler zasprintoval po pravém křídle a po sraženém centru vybojoval alespoň rohový kop.
48'
Modeste neuspěl po centru z pravé strany, nedostal se ani do zakončení a hosté se ubránili.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:03.
Je za námi první půle, do které sice měli domácí lepší vstup, měli i první velkou šanci, jenže Córdobu vychytal vynikající Jarstein. A tak se začali osmělovat i hráči z Berlína a dočkali se branky, když ve 23. minutě skóroval Javairo Dilrosun. A aby těch špatných zpráv nebylo pro Kolín málo, tak ve 41. minutě dostal Jorge Meré za faul na Daridu rovnou červenou kartu a na Herthu tak čeká přesilovka po celý druhý poločas.
45+3'
45+3'
Nakonec musel zasahovat on, neboť na něj z levé strany pálil Dilrosun. Míč vyrazil na rohový kop.
45+2'
Další Selkeho útočný faul, nyní v souboji s gólmanem Hornem. Ten pospíchá s rozehrávkou.
45'
Budou se nastavovat tři minuty.
44'
Davie Selke přehnal důraz při pokusu se dostat do šance na levé straně a byl mu odpískán útočný faul.
43'
Na Herthu tak čeká dlouhá přesilovka, dobrou zprávou je, že Vladimír Darida nemusel střídat.
41'
A je to tak, po prohlédnutí videa se rozhodčí vrátil na hrací plochu a ukázal Jorge Merému rovnou červenou kartu! Na videu byla totiž jasně vidět vystrčená noha proti Daridově holeni.
39'
Stále ale nehrajeme, neboť Darida je stále na trávníku a je v péči lékaře. Rozhodčí se navíc šel podívat na video, zda by zákrok neměl být oceněn červenou kartou.
39'
Žlutou kartu za opravdu tvrdý bodyček na Daridu dostal domácí Jorge Meré.
38'
Poměrně dobrá narážečka domácích do pokutového území, Kainzovi však v rozhodujícím okamžiku odskočil míč.
36'
Centr od rohového praporku už Jarstein lapil na výbornou a ihned vyslal do brejku Dilrosuna. Ten se pak zbavil Schmitze a pokusil se přehodit vyběhnutého gólmana. Míč poté trefil břevno domácí branky!
35'
Jarsteinovi nevyšel záměr si stáhnout vysoký centr do rukavic, míč mu vypadl a je z toho roh pro Kolín.
34'
Hodně nepovedený centr hostů, míč se vznesl a skončil až někde u tribuny za Hornovou brankou.
33'
Přibývá nám těsných osobních soubojů, jedno se ale nemění. Po obdržené brance mají domácí problém se udržet v útoku.
31'
Selke trefil soupeře při výskoku loktem, prošlo to však bez karetního trestu. A už zase pokračujeme ve hře.
30'
Trochu se nám teď uklidnilo tempo hry, Kolín se snaží vybudovat akci, která by mohla vést k přečíslení soupeře.
28'
Berlín využívá okének v obraně soupeře. Nyní Hertha předvedla rychlý přechod do útoku s přihrávkou Mariuse Wolfa skrz vápno, následná Daridova střela z úhlu však pouze trefila boční síť.
26'
Další pas do pokutového území, nyní si míč pohlídal pozorný Jarstein a skryl jej pod sebou.
26'
Zajímavý centr poze propadl do vápna, nedoskočilo na něj hned několik hráčů.
25'
Kolín se samozřejmě hned drne do útoku, aby srovnal, Schindler nyní vybojoval rohový kop.
23'
Tak to je pro domácí docela ledová sprcha. Po tlaku, který gól nepřinesl, se skórovat podařilo hostům. Velký kus za vápnem dostal přihrávku JAVAIRO DILROSUN a poslal na bránu střelu, která se před brankářem stočila a skončila v síti. Horn se za míčem jen překvapeně otočil.
21'
Zleva centroval hostující Mittelstädt, našel však pouze připravené rukavice gólmana Horna.
19'
Hertha se stále nemůže na delší dobu vymanit z vlastní poloviny, domácí tým skvěle napadá rozehrávku.
17'
Córdoba předvedl další mohutný výskok a hlavičku na hostující bránu, tentokrát to ale měl Jarstein jednodušší a připsal si tak poklidný zákrok.
17'
Selke fauloval domácího Merého, rozhodčí má zatím s podobnými zákroky trpělivost, karty nechává v kapse.
16'
Kolín opět u míče, domácí se tlačí do útoku pravou stranou. Hertha se v posledních minutách pouze brání.
14'
Tak tohle byla obrovská šance domácích na otevření skóre! Po centru z levé strany se do vzduchu pověsil Córdoba a zblízka předvedl prudkou hlavičku. Jenže gólman Jarstein vytáhl skvostný zákrok na brankové čáře a udržel bezbrankový stav!
12'
Schindler rozehrál rohový kop Kolína, jeho přetažený centr však zvládli hosté odvrátit.
10'
Modeste se dopustil faulu na unikajícím hráči, naštěstí pro něj to bylo pouze za přímý kop bez žluté karty.
9'
Kolín je v úvodních minutách aktivnější, cpe se před vápno, chce to ale zpřesnit hru. Nyní se třeba mával ofsajd na pravém křídle.
8'
I ten rozehrál Kainz, už to ale nebylo tak nebezpečné, jako v případě přímého kopu.
8'
Parádně překonal zeď a mířil k pravé Jarsteinově tyči, gólman Herthy se ale natáhl a vyrazil míč na roh.
7'
Je tu nebezpečný přímý kop pro domácí kop, míč si kousek za vápnem chystá Florian Kainz.
6'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Dominick Drexler, přichází Kingsley Schindler.
5'
Ne ne, tohle nepůjde. Drexler to chvíli zkusil na hrací ploše, ale bolest je silnější.
4'
Tak možná se střídat nebude muset, Drexler to zkouší za postranní čárou rozběhat.
3'
Na trávníku sedí domácí Drexler a drží se za sval na levé noze. Tohle nevypadá dobře, na lavičce se začíná chystat střídání.
2'
Hosté u míče, o kombinaci se pokouší Stark s Daridou. Zatím je to ale spíše hra do šířky.
1'

1. FC Kolín nad Rýnem: T. Horn – Schmitz, Bornauw, Meré, Hector – Schirí, Höger – Kainz, Drexler – Modeste, J. Córdoba.
Náhradníci: Kessler – Hauptmann, Koziello, Risse, Schindler, Terodde, Schaub, Bader, Sobiech.

Hertha BSC: Jarstein – Klünter, Stark, Boyata, Mittelstädt – Skjelbred – M. Wolf, Darida, Grujić, Dilrosun – Selke.
Náhradníci: Kraft – Löwen, Duda, Kalou, Leckie, Esswein, Ibišević, Lukebakio, Rekik.

Rozhodčí: Sören Storks – Thorben Siewer, Marcel Pelgrim.
Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na RheinEnergieStadion začne v 18 hodin, takže si na tento čas nic nechystejte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Sören Storks, kterému budou na pomezí asistovat Thorben Siewer a Marcel Pelgrim.
Hertha BSC

Jak už bylo řečeno, ani berlínský klub na tom není po úvodních kolech nejlépe. Na 15. místě má čtyři body, nicméně do dnešního utkání půjde s výhrou v zádech. Minulé kolo totiž Hertha doma porazila Paderborn, když se trefili Dilrosun a Wolf a na výhře už nic nezměnilo ani Zolinskiho snížení. Hertha tak zvítězila 2:1 a dnes pojede do Kolína tuto výhru potvrdit a připsat si další důležité body.

1. FC Kolín nad Rýnem

Domácí tým je po pěti odehraných zápasech na 16. místě tabulky se ziskem pouhých tří bodů, které vybojoval ve třetím kole na půdě Freiburgu. Poté prohrál doma s Mönchengladbachem 0:1 a minulé kolo vysoko na půdě Bayernu 0:4. Má tak co napravovat a dnes je ideální příležitost proti týmu, který na tom také není zrovna dobře.

Wolfsburg – Kolín 2:1
Kolín – Dortmund 1:3
Freiburg – Kolín 1:2
Kolín – Mönchengladbach 0:1
Bayern Mnichov – Kolín 4:0
Dobrý podvečer u německé Bundesligy. Společně se podíváme na utkání šestého kola mezi týmy 1. FC Kolín nad Rýnem a Hertha BSC.