Bundesliga - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Leverkusen : Lipsko - 5. října 2019   15:30

Leverkusen
66' Volland (Aránguiz)
1:1
(0:0)
Lipsko
78' Nkunku  (Halstenberg)
Leverkusen
Hrádecký – Weiser, S. Bender, Tah, Sinkgraven (46. Wendell) – Aránguiz (89. Demirbay), Baumgartlinger – Bellarabi (76. Diaby), Havertz, Amiri – Volland (C).
Marco Fritz – Dominik Schaal, Marcel Pelgrim
BayArena, Leverkusen
Lipsko
Gulácsi – Klostermann, Orban (C), Upamecano, Halstenberg – Demme, Laimer – Sabitzer (63. Schick), Forsberg – Werner (59. Nkunku), Cunha (70. Y. Poulsen).

Ode mě je to vše, hezký zbytek víkendu.
Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 8:5. Střely mimo: 2:6. Rohy: 4:0. Ofsajdy: 5:7. Fauly: 11:12.
Je dobojováno, Leverkusen dnes remizoval s Lipskem 1:1. Se ziskem jednoho bodu asi budou spokojenější domácí fotbalisté, kteří v prvním poločase přežili hned několik složitých momentů. Dvě šance měl Werner, podobně si vedl Cunha, který dokonce trefil břevno. Po přestávce už se hra vyrovnala, do vedení se zásluhou Kevina Vollanda dostal Bayer. Poslední slovo ale přeci jen měli svěřenci trenéra Nagelsmanna, o vyrovnání se parádně postaral Christopher Nkunku. Do hry se ve druhé půli dostal i český útočník Patrik Schick, proti obraně soupeře se ale nijak zvlášť neprosadil.
90+5'
90+4'
Obrovská příležitosti Leverkusenu! Baumgartlinger skvěle odzbrojil Poulsena, Havertz poté vyzval ke skórování Vollanda, který na Gulácsiho nevyzrál ani nadvakrát.
90+3'
Schick nahrál Demmemu, po jehož pasu centroval Marcel Halstenberg. Lukáš Hrádecký musel z branky ven, těžkou situaci ale zvládl a vyboxoval míč mimo vápno.
90+2'
Poulsen přišel o balon v souboji s Baumgartlingerem, ani následná protiakce Bayeru ale neměl dlouhého trvání, protože Vollanda odstavil vracející se Laimer.
90+1'
Závěr utkání se protáhne o pět minut.
90'
Standardní situaci z hodně nadějné pozice rozehrál po Vollandově sklepnutí Nadiem Amiri, jehož pumelici dokázala zablokovat pětičlenná zeď Lipska.
89'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Charles Aránguiz, přichází Kerem Demirbay.
87'
Ošetřování chilského záložníka ještě neskončilo. Hlavní sudí směrem ke střídačkám signalizuje, že budou potřeba nosítka. Pro Aránguize utkání skončilo.
86'
Chvíli se hrát nebude, na trávník jsou totiž přivoláni domácí zdravotníci, kteří se momentálně věnují Charlesi Aránguizovi. Snad se nejedná o nic vážného.
85'
Orban fauloval Weisera, Leverkusen na to konto rozehrál přímý kop. Obrana Lipska tuto situaci přestála, ovšem poté, co se Nkunku dotkl míče rukou bude muset být znovu v pozoru.
84'
Havertz vyslal na zteč rozběhnutého Diabyho. Ten sice odcentroval přes Halstenberga, v šestnáctce ale jeho centr spolehlivě odklidil Dayot Upamecano.
83'
Upamecano v roli posledního hráče udržel balon v důležitém souboji s Vollandem, Nkunku navíc posléze vybojoval přímý kop po Wendellově faulu.
82'
Moussa Diaby se hnal za Aránguizovým pasem. Dělal vše, co bylo v jeho silách, balon před postranní lajnou už ale nezastihl. Autové vhazování pro Red Bull Lipsko.
81'
Baumgartlinger udržel balon proti trojici protivníků. Poté zapojil do kombinace střídajícího Diabyho, který si nerozuměl s nabíhajícím Vollandem.
80'
No, závěr utkání by mohl být hodně zajímavý. Hrát se bude ještě zhruba dvanáct minut, dočkáme se dalšího gólu, nebo si oba celky dnes odnesou bod?
78'
Lipsko právě vstřelilo branku!
Vedení vydrželo domácímu týmu pouhopouhých dvanáct minut, Lipsko je zpátky ve hře o tříbodový zisk. Halstenbergův centr z levé strany si našel CHRISTOPHER NKUNKU, který si z obránců soupeře udělal dobrý den a na konci své parádní sóloakce jemně přeloboval Hrádeckého.
78'
Demme vysokým pasem hledal za obranu si nabíhajícího Nkunka, který v hlavičkovém souboji se Svenem Benderem nedostal moc šancí. Tlak Lipska ale pokračuje.
77'
Hosté zahrávali standardní situaci z pravé strany. Míč do vápna poslal Nkunku, nad branku hlavičkujícímu Poulsenovi sudí správně odpískal ofsajd.
76'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Karim Bellarabi, přichází Moussa Diaby.
75'
Volland se se štěstím dostal přes Upamecana, načež zkoušel oslovit sbíhajícího si Amiriho, se kterým se ovšem velice poctivě vrátil Diego Demme.
74'
Žlutou kartu dostává Mitchell Weiser (Bayer Leverkusen).
73'
Žlutou kartu dostává Yussuf Poulsen (RB Lipsko).
72'
Jonathan Tah sice stačil zasáhnout před do zakončení se ženoucím Schickem, balon ale odvrátil pouze k Halstenbergovi, který levačkou přestřelil.
71'
Inkasovaná branka hostující celek viditelně rozhodila. Lipsku se nedaří v kombinaci, což nyní potvrdil Konrad Laimer, jehož přenesení hry dolétlo až do autu.
70'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Matheus Cunha, přichází Yussuf Poulsen.
69'
Po levém křídle pelášil kupředu Nadiem Amiri, v souboji s Klostermannem ale o balon přišel. Protiakce Lipska dlouho netrvalo, Schick se prezentoval útočným faulem.
68'
Hrádecký pod tlakem napadajícího Schicka odkopl balon pouze do zámezí. Český útočník se zkoušel prosadit po Klostermannově autu, balon mu ale utekl.
66'
Leverkusen právě vstřelil branku!
Spoustu neproměněných šancí z prvního poločasu musí nyní hosty pořádně mrzet, Leverkusen se totiž dostává do vedení. Charles Aránguiz doběhl Bellarabiho nahrávku a poté poslal balon před branku, kde se prosadil ve skluzu zakončující KEVIN VOLLAND.
65'
Aránguiz nahrál na ose hřiště čekajícímu Vollandovi, který se rychle otočil a lehkým obloučkem zkusil oslovit Havertze, rychle ale zareagoval Péter Gulácsi.
64'
Mitchell Weiser to v souboji s Forsbergem přehnal s agresivitou, švédského záložníka zastavil jen za cenu jasného faulu. Přímý kop pro Nagelsmannovu družinu.
63'
Utkání končí pro Marcela Sabitzera, svou premiéru v Bundeslize si odkroutí český útočník Patrik Schick!
62'
Sabitzer posunul balon ke Cunhovi, na jehož skákavý pas se před brankou marně pokoušel dosáhnout Forsberg. Vzrušení bylo zbytečné, brazilský útočník zpracovával v ofsajdu.
61'
Bellarabi dostal na pravé straně trochu více prostoru, čehož využil k vyslání nebezpečného centru, který v šestnáctce zastavil ve skluzu bránící Upamecano.
60'
Žlutou kartu dostává Diego Demme (RB Lipsko).
59'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Timo Werner, přichází Christopher Nkunku.
58'
O chvíli později spolu tito dva hráči Red Bullu kombinovali znovu. Ani tentokráte to nedopadlo ideálně, Wernerovi bylo správně odmáváno ofsajdové postavení.
57'
Lukas Klostermann přetaženým centrem oslovil Emila Forsberga, který si balon skvěle zpracoval, ve finální fázi této akci si ale nevyhověl s Wernerem.
56'
Amiriho pokus o individuální průnik už v jeho zárodku zastavil Konrad Laimer. Wendell poté hodil míč pro Vollanda, kterého ve vzduchu předčil Upamecano.
55'
Diego Demme si ve středu pole tvrdě vyšlápl na Juliana Baumgartlingera, jednalo se o jasný faul. Sudí kartu neudělil, vše vyřešil pouhou domluvou.
54'
Do šestnáctky Leverkusenu přilétl centr z kopačky Marcela Halstenberga, s odklizením balonu si posléze věděl rady Sven Bender. Kupředu už pádí Bellarabi.
53'
Zatím aktivní Wendell si vybral slabší moment, jeho nepřesnou zpětnou přihrávku mohl potrestat Matheus Cunha, v klíčový okamžik ale ztratil nad míčem kontrolu.
52'
Klostermann nejprve úplně nezvládl zpracování, proto raději sáhl ke zpětné přihrávce pro Gulácsiho, který pod tlakem odkopl balon pouze na tribunu.
51'
Na trávníku po vzdušném souboji zůstal ležet Diego Demme. O nic vážného se ale nejednalo, hostující záložník už je zpět na nohou a může pokračovat.
50'
Domácí dlouho kombinovali na vlastní polovině, nikam se ale nedostali. Nyní budou zahrávat standardní situaci poté, co Laimer jasně fauloval Wendella.
48'
Míč do šestnáctky tradičně poslal Nadiem Amiri. Jeho centr se kroutil ke vzdálenější tyči, Péter Gulácsi se ale nenechal překvapit a v pohodě zasáhl.
47'
Hostující kombinaci dobře vystihl před chvílí příchozí Wendell. Bellarabi na to konto vyslal kupředu Kevina Vollanda, který získal pro Leverkusen rohový kop.
46'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Daley Sinkgraven, přichází Wendell.
46'
Kdyby bylo po prvním poločase rozhodnuto, asi by se nemohl nikdo divit. Fotbalisté Lipska si totiž během úvodních pětačtyřiceti minut vypracovali hned pět vážných příležitostí. Hrádecký zlikvidoval samostatný únik Cunhy i Wernera, proti dalšímu zakončení prvního jmenovaného mu pomohlo břevno. Leverkusen se musí zlepšit ve všech ohledech. Směrem dopředu téměř nic nepředvedl, na vlastní polovině se navíc až příliš často dopouštěl velkých pozičních chyb. Za aktuální skóre domácí vděčí především svému brankáři, ale i střelecké nemohoucnosti soupeře.
45+1'
45'
Žlutou kartu dostává Daley Sinkgraven (Bayer Leverkusen).
44'
V pokutovém území hlavičkující Cunha zamířil vysoko nad branku, navíc se jednalo o ofsajd. Hráči Lipska ale mají zatím na útočné polovině až příliš mnoho prostoru.
43'
Matheus Cunha z otočky výtečně nalezl Wernera, o kterého se postaral pozorný Jonathan Tah. Domácí stoper si vysloužil potlesk z řad fanoušků Bayeru, poté předvedl ještě elegantní kličku.
42'
Obrana Leverkusenu opět hořela. Těžit z toho mohl Emil Forsberg, který ale situaci dvou proti dvěma nevyřešil vůbec dobře, jeho přihrávka se totiž ke Cunhovi vůbec nedostala.
41'
Kai Havertz zřejmě zamýšlel přetáhnout balon až pro z druhé strany si sbíhajícího Amiriho, balon ale nezasáhl úplně čistě a pouze jej odevzdal Gulácsimu.
40'
Do konce prvního poločasu zbývá odehrát už jen zhruba pět minut. Branku jsme i přes velké množství šancí hostujícího týmu neviděli, dočkáme se ji před přestávkou?
39'
Sabitzer našel lépe postaveného Klostermanna, po jehož nahrávce pálil z druhé vlny si nabíhající Matheus Cunha, Hrádecký ale předvedl rutinní zásah.
38'
Werner se hnal za balon, svedl zajímavý sprinterský souboj s Jonathanem Tahem, k zakončení se ale díky včas vybíhajícímu brankáři Hrádeckému nedostal.
37'
Svěřenci Petera Bosze se ještě pár okamžiků pohybovali v Gulácsiho bezprostřední blízkosti, zmohli se ale jen na slabou hlavičku v podání Svena Bendera.
36'
Po Forsbergově faulu na Havertze měli domácí k dispozici standardní situaci. Amiri nasměroval svou nabídku na kraj malého vápna, kde dominoval Orban.
34'
Den otevřených dveří v obraně Bayeru pokračuje. Vlevo postupoval zcela osamocený Halstenberg, po jehož přízemní nabídce branku soupeře jen těsně minul Sabitzer.
33'
Kevin Volland byl tísněn jedním z protivníků, i tak si ale přehodil balon na pravačku a vyslal technickou střelu, která se mezi tři tyče nevešla.
32'
Sinkgraven průnikový pas zachytil Bellarabi, který si posléze střihl další osobní souboj s Upamecanem. Francouzský obránce znovu odvedl dobrou práci.
31'
Bellarabi rozkmital rychlé nohy a dostal se před Upamecana, vzájemný souboj na kraji šestnáctky ale vyzněl lépe pro francouzského stopera Lipska.
30'
Bayer hodlal přispěchat s okamžitou odpovědí, jeho další slibně se rozvíjející příležitost však znovu skončila ofsajdem, ve kterém se tentokráte zjevil Volland.
29'
Teď stálo při fotbalistech Leverkusenu obrovské štěstí! Matheus Cunha si všiml lehce vyběhnutého Hrádeckého, kterého se snažil přelobovat, trefil ale pouze břevno.
28'
Demme jasně došlápl Aránguze, domácí tak rozehrávali přímý kop. K balonu si stoupl Amiri, jehož prudký centr mimo šestnáctku odvrátil Willi Orban.
27'
Svěřenci Juliana Nagelsmanna pálí jednu šanci za druhou! Bender obrovskou chybou nabídl další únik Wernerovi, ten se ale tváří v tvář Hrádeckému trochu lekl a zakončil vedle branky.
26'
Bellarabi uhájil balon před Klostermannem a poté z otočky hledal na zadní tyči si nabíhajícího Amiriho, dobrý obranný zákrok ovšem předvedl couvající Orban.
25'
Právě kapitán Boszovy družiny se po centru z pravé strany propracoval k hlavičce, jeho zakončení ovšem nebylo dostatečně důrazné. Snadná práce pro Gulácsiho.
24'
A nyní jsou všichni, kdo si přejí vítězství Leverkusenu, ještě méně spokojeni s verdiktem hlavního arbitra, který odpískal ofenzivní faul Kevinu Vollandovi.
23'
Na druhé straně se domácí hráči i fanoušci domáhali odpískání přímého kopů poté, co Upamecano poslal k zemi Amiriho, sudí ale nechává hru pokračovat.
22'
Sabitzerovu prudkou přihrávku zpracoval Werner s lehkými obtížemi, načež se pokusil prosadit individuálně, jenže narazil na dobře připraveného Sinkgravena.
21'
První centr nic zajímavého nepřinesl, domácí ale zůstali na útočné polovině. Amiriho nabídku si ve vápně našel Sven Bender, který hlavičkoval nad branku.
20'
Sérii soubojů ve středu pole lépe zvládli fotbalisté Leverkusenu, Mitchell Weiser na to konto centroval k Vollandovi, před nímž odklidil balon na roh Upamecano.
19'
Nyní si domácí počínali velice dobře v defenzivě, když vytlačili hráče Red Bullu až na jejich obrannou polovinu, načež Orban místo k Halstenbergovi poslal balon jen do autu.
18'
Svěřenci trenéra Bosze zatím mají problém se správným načasováním svých náběhů za defenzivní linii hostí, v dalším ofsajdu byl chycen Kai Havertz.
16'
Další fantastický zákrok domácího gólmana! Tentokráte obraně Leverkusenu utekl Timo Werner, Lukáš Hrádecký si ale i s jeho nebezpečnou střelou poradil.
15'
Sabitzer na levé straně přenechal míč Halstenberg, jehož kroucený centr se nepříjemně stáčel do malého vápna, kde celou situaci zvládl Lukáš Hrádecký.
14'
Bayer posléze zahrával premiérový roh tohoto zápasu. K hlavičce se po přetaženém centru prodral Baumgartlinger, Gulácsi na to konto předvedl snadný zákrok.
13'
Weiser z hranice šestnáctky trefil Halstenberga, poté si našel odražený míč a předal jej Vollandovi, kterému zakončení na poslední chvíli znemožnil Laimer.
12'
Willi Orban už je zpět na place, vše by mělo být v pořádku. Mezitím svěřenci trenéra Bosze rozjíždí další kombinaci, zahraje si i finský brankář Hrádecký.
11'
Domácí se snažili využít chvilkového oslabení svého protivníka, prosadit se pokoušel Karim Bellarabi, ovšem náběh nenačasoval ideálně a zpracovával v ofsajdu.
10'
Willi Orban si z jednoho ze soubojů zřejmě odnesl krvavý šrám v obličeje. Hlavní sudí jej nyní posílá za postranní čáru, hostujícího kapitána čeká ošetření.
9'
Mitchell Weiser si všiml za obranu soupeře si nabíhajícího Kaie Havertze. Jeho přihrávka byla až příliš razantní, balon nakonec doskákal k připravenému Gulácsimu.
8'
Obrovská příležitost fotbalistů Lipska! Úplně sám se na Lukáše Hrádeckého řítil Matheus Cunha, proti jehož šikovně myšlenému obstřelu předvedl finský gólman skvělý zákrok.
7'
Na druhé straně se k odraženému balonu dostal Sabitzer, za jehož obloučkem se ve vápně hnal Werner, jenže byl dobře pokryt bránícím Aránguizem.
6'
Fotbalisté Leverkusenu se vrhli do otevřenější obrany soupeře, po Havertzově ztrátě míč putoval ke Gulácsi, těsně před nímž se k němu dostal Volland. Nakonec z toho bude jen odkop od branky.
5'
První střelecký pokus tohoto mače obstaralo domácí mužstvo. Amiri, ač obtěžován Orbanem, dokázal zakončit pravačkou, jenže zamířil pouze do míst, kde čekal Gulácsi.
4'
Nepřesnost v rozehrávce Bayeru vystihl dobře postavený Laimer, který ihned posouval balon ke Cunhovi. Jeho postup byl zastaven pomezním sudím, správně posouzený ofsajd.
3'
Tah u postranní lajny nedovoleně atakoval Forsberga. Přímý kop rozehráli hosté na krátko, načež si švédský záložník neporozuměl s kolegou Halstenbergem.
2'
Utkání začalo sérii nepřesností ve středu pole. Volland mohl do samostatného úniku poslat Amiriho, jeho přihrávku ale stačil zastavit Upamecano.
1'
Marco Fritz dal pokyn k zahájení tohoto zápasu, pojďme na to! Rozehrávky se ujali fotbalisté Leverkusenu, kteří nastupují v červených dresech, naopak svěřenci trenéra Nagelsmanna budou hrát v bílém.
1'

Bayer Leverkusen: Hrádecký – Weiser, S. Bender, Tah, Sinkgraven – Aránguiz, Baumgartlinger – Bellarabi, Havertz, Amiri – Volland (C).
Náhradníci: R. Özcan – P. Retsos, Dragović, Paulinho, Demirbay, Alario, Wendell, Diaby, Pohjanpalo.

RB Lipsko: Gulácsi – Klostermann, Orban (C), Upamecano, Halstenberg – Demme, Laimer – Sabitzer, Forsberg – Werner, Cunha.
Náhradníci: Mvogo – Saracchi, Haidara, Y. Poulsen, Lookman, Nkunku, Schick, Mukiele, Ampadu.

Rozhodčí: Marco Fritz – Dominik Schaal, Marcel Pelgrim.
Stav Patrika Schicka se během posledního týdne zřejmě zlepšil, český útočník začne dnešní utkání na lavičce. Dočká se premiérového startu v novém působišti?
Poslední vzájemné utkání

6. 4. 2019 – Bayer Leverkusen – RB Lipsko 2:4

Branky: 11. Havertz (pen.), 23. Havertz (Baumgartlinger) – 17. Sabitzer, 64. Werner (Forsberg), 72. Forsberg (pen.), 83. Cunha (Werner)

Bayer Leverkusen: Hrádecký – Weiser, Tah, S. Bender (C), Wendell – Aránguiz, Baumgartlinger (72. Alario), Brandt – Havertz, Volland (81. Paulinho), Bailey

RB Lipsko: Gulácsi – Klostermann (46. Mukiele), Konaté, Orban (C), Halstenberg – Haidara (46. Cunha), Kampl, Laimer – Forsberg (85. Demme) – Sabitzer, Werner
RB Lipsko

Die Roten Bullen minulý víkend přišli o vedoucí pozici v bundesligové tabulce. Po čtyřech vítězstvích a remíze s mnichovským Bayernem totiž nezvládli domácí utkání proti fotbalistům Schalke, s nimiž prohráli 1:3. Do úspěšného konec nedotáhli svěřenci perspektivního trenéra Nagelsmanna ani středeční duel základní skupiny Ligy mistrů, po individuálních chybách v defenzivě podlehli Lyonu 0:2. Lipsko potřebuje aby trochu ztracenou pohodu dnes znovu našel Timo Werner, s pěti přesnými zásahy druhý nejlepší střelec nejvyšší německé soutěže. Patrika Schicka po příchodu ze Říma stále brzdí drobné problémy s kolenem, jeho start je tedy opět nejistý.
Bayer Leverkusen

Fotbalisté Leverkusenu si v dosavadním průběhu tohoto ligového ročníku nevedou vůbec špatně, po šesti odehraných kolech mají na svém kontě jedinou porážku, kterou jim uštědřila dortmundská Borussia. Od té doby ale Bayer přehrál Union Berlín i Augsbrg, oba soupeře navíc dokázal vynulovat. Sečteno a podtrženo, svěřenci trenéra Bosze zatím drží šestou pozici, špička tabulky je ale nesmírně vyrovnaná, vždyť vedoucí Bayern Mnichov má jen o bod více. Naopak mírně za očekáváním zůstávají Volland a spol. v základní skupině Ligy mistrů. Mrzet je musí především domácí prohra s Lokomotivem Moskva, v úterý Leverkusen padl na půdě Juventusu 0:3.
Příjemné sobotní odpoledne přeji všem fanynkám a fanouškům kvalitní evropské kopané! Německá Bundesliga dnes pokračuje pěti zápasy sedmého kola, my se budeme společně věnovat atraktivnímu souboji mezi, v němž Bayer Leverkusen přivítá RB Lipsko. Začínáme v 15:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.