Bundesliga - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lipsko : Mönchengladbach - 1. února 2020   18:30

Lipsko
50' Schick  • 89' Nkunku
2:2
(0:2)
Mönchengladbach
24' Pléa  (Wendt) • 35' J. Hofmann  (Neuhaus)
Lipsko
Gulácsi – Mukiele (46. Schick), Klostermann, Upamecano, Halstenberg – Laimer, Adams (69. Olmo) – Sabitzer (C), Forsberg (46. Y. Poulsen), Nkunku – Werner.
Mvogo – Ampadu, Haidara, Krauss, Lookman, Y. Poulsen, Schick, H. Wolf, Olmo.
Stieler – Jöllenbeck, Gittelmann
Red Bull Arena, Lipsko
Sommer (C) – Lainer, Ginter, Elvedi, Wendt – Kramer (29. Strobl), Zakaria, J. Hofmann – Neuhaus (90+6. Johnson) – Pléa, Thuram (62. Embolo).
Sippel – Embolo, Herrmann, Johnson, Raffael, Traoré, Stindl, Strobl.

Je konec! Dnešní utkání nakonec skutečně končí nerozhodným výsledkem 2:2. Lipsko vstoupilo do druhého poločasu velice aktivně, kontaktní branku totiž zařídil Patrik Schick. Mönchengladbach si zápas pořádně zkomplikoval vyloučením Pléy, přičemž domácí dohrávali v početní výhodě, což vedlo ke kýženému vyrovnání. O vyrovnání se postaral Nkunku, který udeřil krátce před nastaveným časem.
Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 4:1. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 12:13.
90+7'
90+6'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Florian Neuhaus, přichází Fabian Johnson.
90+4'
Vypadá to, že nám tento duel přinese nerozhodný výsledek. Míč se nachází ve středu hrací plochy, Borussia stále bojuje alespoň o zisk jediného bodu.
90+2'
Velice důležitý zákrok předvedl hostující Zakaria, který skluzem kontroloval situaci u bližší brankové konstrukce. Po následném rohu pálil vedle branky aktivní Olmo.
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o pět minut.
89'
Lipsko právě vstřelilo branku!
Domácí to přeci jenom dokázali, je tu vyrovnávací branka! Schick nedokázal uspět v hlavičkovém souboji, což nemuselo vadit. Za pokutovým územím se k balónu dostal CHRISTOPHER NKUNKU, který prudkým projektilem zamířil přesně ke vzdálenější brankové konstrukci, na což byl Sommer krátký.
88'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, Borussia ještě nemá ani zdaleka vyhráno. Na řadu totiž přijde ještě nastavený čas.
87'
Do konce tohoto zápasu zbývá něco málo kolem pěti minut, Borussia i nadále vede o jedinou branku. Jedno je jisté, poslední minuty budou hodně perné.
86'
Olmo je po svém příchodu na hrací plochu hodně aktivní, přičemž se mu v pokutovém území povedlo najít Wernera, jehož těžké zakončení trefilo protihráče.
85'
Schick neustál souboj s jedním z protihráčů, přičemž se poroučel k zemi. Pro sudího to neznamenalo signál pro nařízení penalty, může se tak opět pokračovat.
84'
Olmo se pokusil překvapit brankáře Sommera, jenomže z úhlu trefil pouze brankovou konstrukci. Nápor hráčů Lipska je v tuto chvíli opravdu drtivý.
83'
Ani rohový kop nepřinesl nic nebezpečného, tentokráte se nejvýše do vzduchu dostal obránce Elvedi. Jeho kolega Ginter navíc odkopával do bezpečí na druhou stranu.
82'
Rozehrávku si vzal na starost sám faulovaný, tedy Nkunku. Jeho centr trefil prvního bránícího hráče, od kterého šel míč do zámezí. Na řadu přijde rohový kop.
81'
Nkunku se snažil uvolnit kolem Neuhause, který mu v cestě nechal nohu. Faul proběhl přesně na hranici pokutového území, nadějná standardka pro domácí.
76'
Sommer to opět zkoušel dalekonosným pasem, přičemž pro změnu zůstal na zemi ležet hostující Embolo. To se nelíbí domácímu trenérovi, který debatuje s rozhodčím.
75'
Werner zkoušel vrátit míč zpět do ohně, jenomže trefil pouze jednoho z protihráčů. Vypadalo to na rohový kop pro Lipsko, jenomže sudí nařídil pouze odkop.
74'
Neuhaus se po střetu s Olmem ocitl na zemi, jenomže to nepřineslo zvuk píšťalky rozhodčího. Lipsko tentokráte rozehrálo nakrátko, o což postaral Laimer.
73'
Střídající Olmo se vydal směrem ke středovému kruhu, kde mu ještě na pomoc přispěchal Laimer. Domácí se přesto nedokázali dostat ani k šestnáctce Borussie.
72'
Rychlonohý Embolo se protáhl až před brankáře Gulácsiho, avšak ten se po míči vrhl bleskovým způsobem. Následovala celkem rychlá rozehrávka do strany.
71'
Schick si našel i další standardní situaci, avšak hlavičkový pokus poslal zhruba dva metry vedle branky. Sommer nemusel zasahovat, nyní bude rozehrávat.
70'
Lipsko se celkem pohodlně dostalo na opačnou polovinu, kde se Sabitzer dostal kolem přesile protihráčů. Mönchengladbach se nemůže dostat zpět k míči.
69'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Tyler Adams, přichází Dani Olmo.
69'
Žlutou kartu dostává Breel Embolo (Borussia Mönchengladbach).
67'
Na opačné straně si provedení volného kopu vzal na starost Hofmann. Jeho centr se snášel do malého vápna, jenomže v hlavičkovém souboji uspěl Upamecano.
66'
Embolo se vůbec poprvé po svém příchodu na hrací plochu dotkl míče, který sklepával pod sebe k postranní lajně. Halstenberg byl zastaven čistým způsobem.
65'
V krátkém časovém sledu si Lipsko vybojovalo hned dvě standardní situace. Tu druhou si vzal na starost Sabitzer, jehož střelecký pokus nebyl zrovna přesný.
62'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Marcus Thuram, přichází Breel Embolo.
61'
Žlutou kartu dostává Nico Elvedi (Borussia Mönchengladbach).
61'
Tak pozor! Pléa v krátkém časovém sledu obdržel dvě žluté karty, Mönchengladbach tak bude dohrávat v početní nevýhodě.
61'
Žlutou kartu dostává Alassane Pléa (Borussia Mönchengladbach).
61'
Je za námi zhruba hodina hry, která značí ještě hodně zajímavou podívanou. Lipsku se povedlo rychle snížit, hostující celek se navíc dostává pod tlak.
60'
Český útočník se posléze dožadoval rohového kopu pro svůj celek, jenomže sudí byl opačného názoru. Sommer mohl rozehrát, Schick však narušil rozehrávku.
59'
Gulácsi vypomohl svému celku s rozehrávkou, přičemž to Klostermann zkoušel dlouhým pasem na Schicka, jenomže v hlavičkovém souboji kraloval Ginter.
58'
Borussia si dokonce vybojovala rohový kop, při kterém se do vzduchu pokoušel natlačit Thuram. Míč však proletěl kompletně celou šestnáctkou, míč skončil v autu.
57'
Halstenberg se prodíral vpřed po levém křídle, kde byl nakonec čistým způsobem obrán o hrací předmět. Mönchengladbach se rozhodl uklidnit hru na vlastní polovině.
56'
Rozehrávky se nakonec ujal Nkunku, který svůj pas stáčel na hlavu Upamecana. Jeho kolega se dostal k hlavičce, jenž se slabě snesla k brankáři Sommerovi.
55'
Wernerovi se na dlouhou nohu povedlo přeposlat nahrávku na střídajícího Poulsena, který se sice dostal do velkého úhlu, avšak i přesto vybojoval rohový kop.
54'
Zakaria se vyšplhal nejvýše do vzduchu, následně si to namířil na druhou stranu, kde se dostal mezi smečku protihráčů. Čistým způsobem ale zakročil Nkunku.
53'
Nakonec se jednalo o Thurama, který musel na pár vteřinek za postranní lajnu. O nic vážnějšího se nejednalo, francouzský útočník tak zamířil zpět na hrací plochu.
52'
Aby toho nebylo málo, tak je hra opět přerušena. Tentokráte skončil na zemi jeden z hostujících hráčů, opět tak musel na hrací plochu lékařský personál Borussie.
51'
Přenesení hry našlo na levém křídle Wernera, který se po následném souboji proti Lainerovi ocitl na zemi. Nutno dodat, že druhý jmenovaný hráč první zasáhl míč.
50'
Zničehonic tu máme kontaktní branku v podání Lipska! Už to totiž vypadalo, že se Sommerovi povede sevřít míč do své náruče, nicméně neustál souboj s vlastním spoluhráčem. Balón se tak snesl před PATRIKA SCHICKA, který ho poslal do odkryté hostující branky.
50'
Gulácsi i v tomto případě rozehrával po zemi na vedle stojícího Halstenberga. Domácí rozjíždějí celkem dlouhou kombinaci, kterou se soupeř pokouší napadat.
49'
Poprvé se k míči dostal také střídající Poulsen, který pouze vracel pod sebe na Adamse. Následná nahrávka ke středovému kruhu skončila pouze u Hofmanna.
48'
Hodně riskantně si před malým momentem počínal domácí obránce Upamecano, který v souboji povalil k zemi Thurama, jenomže sudí nechává pokračovat ve hře.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči, kteří budou hrát pro změnu zleva doprava.
46'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Emil Forsberg, přichází Yussuf Poulsen.
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Nordi Mukiele, přichází Patrik Schick.
46'
Je za námi první poločas, který nám přinesl celkem překvapivý průběh. Více ze hry totiž měl hostující Mönchengladbach, který dokonce vstřelil hned dvě branky. Lipsko se směrem dopředu zatím celkem trápí, neustále naráží na pozornou obranu soupeře, a nebo útočné výpady končí ještě před pokutovým územím.
45+3'
45+2'
Lainer si hezkým způsobem obhodil protihráče, nicméně v souboji s Upamecanem nedokázal uspět. Lipsko se však nemůže prokousat ani ke středovému kruhu.
45'
První poločas bude nastaven o tři minuty.
44'
Halstenbergovo přenesení hry nebylo vůbec špatné, avšak jako první se k němu dostal hostující Zakaria, který poté odehrál hrací předmět do bezpečnějšího prostoru.
42'
Vracející se Laimer nakonec sáhl k nedovolenému zákroku, což uviděl také hlavní sudí tohoto zápasu. Gulácsi si posléze dokázal poradit s prudkým pokusem o centr.
41'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
40'
Dalekonosný nákop v podání Elvediho nenašel kýženého adresáta, naopak se k míči dostal domácí brankář Gulásci, který urychleně rozehrál na Mukieleho.
36'
Kontaktní trefu měl na své kopačce Werner, který se dostal mezi obránce. Nakonec jeho zakončení v tísni dokázal hostující brankář pokrýt.
35'
Mönchengladbach právě vstřelil branku!
Jenomže další šance Borussie už končí druhým přesným zásahem! Naprosto strašidelnou rozehrávku vypustil ze své kopačky domácí zadák Klostermann, který našel pouze Neuhause. Ten okamžitou nahrávkou hledal JONASE HOFMANNA, který bezpečně prostřelil Gulácsiho.
35'
Zničehonic sám na branku uháněl Thuram, kterého neúnavně dobíhal Upamecano, jenž v době zakončení dokázal střelecký pokus zablokovat.
34'
Hodně překvapivé řešení vykouzlil hostující Lainer, kterému se ale nepovedlo najít nikoho ze svých spoluhráčů. Míč se navíc dostal až na kopačku Gulácsiho.
33'
Wendt se postaral o standardní situaci, kterou rozehrál cvičeným signálem. Centr se snášel směrem do branky, nakonec si ho však našel brankář RB Lipska, tedy Gulácsi.
32'
Je za námi zhruba třetina hry, i nadále je ve vedení Borussia Mönchengladbach. Lipsko se směrem dopředu hodně trápí, zatím není příliš vidět ani Werner.
31'
Mezitím se k míči dostal také brankář Sommer, který se postaral o dalekonosné přenesení hry na levou stranu, kde Mukiele odvracel za cenu dalšího autu.
30'
Bylo tomu skutečně tak. Kramer nakonec za pomoci lékařského personálu odkulhal ven z hrací plochy, okamžitý nástup na hrací plochu tak hlásí záložník Strobl.
29'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Christoph Kramer, přichází Tobias Strobl.
29'
Nakonec se jednalo právě o Kramera, který si zdravotní problémy způsobil v předchozím souboji s Wernerem. Uvidíme, zda se bude muset poprvé střídat.
28'
I opakovaný záběr skutečně prokázal, že si hostující Kramer dost možná pomohl nedovoleným zákrokem. Sudí hru pustil dále, avšak na zemi skončil jeden z hostů.
27'
Lainer to zkoušel centrem pravou nohou, jenomže uvnitř velkého vápna trefil pouze protihráče do zad. Vzápětí se Werner marně snažil vybojovat standardku.
26'
Lipsko rozjelo kombinaci na vlastní obranné polovině, přičemž to Sabitzer zkoušel kolmicí na rychlonohého Forsberga, avšak nahrávka byla hodně nepřesná.
25'
Lipsko to bude mít hodně složité, stejně jako v minulém utkání, tak i v tomto duelu prohrává. Domácí celek má hodně času, výsledek se klidně může rychle otočit.
24'
Jako první se do vedení dostává hostující celek! Thuram pronikl kolem postranní lajny, načež se dostal až do pokutového území. Tam jeho nahrávka putovala pod sebe, načež si hosté připravili střeleckou pozici, ve které ALASSANE PLÉA zamířil mimo dosah brankáře.
23'
Gulácsi si dával s odkopem od své branky celkem dost načas, nakonec přeci jenom odkopával na opačnou polovinu, kde měli spoluhráči daleko k balónu.
19'
Na dlouhou nohu se povedlo zachytit kombinaci soupeře Hofmannovi, který ovšem zasahoval za cenu autového vhazování. Halstenberg si dává na provedení záležet.
18'
Žlutou kartu dostává Florian Neuhaus (Borussia Mönchengladbach).
18'
Po pravém křídle si to nejprve namířil Lainer, který to zkoušel pasem na kolegu Thurama. Ven z branky se vydal Gulácsi, který odkopával za cenu dalšího autu.
17'
Za pokutovým územím si našel prostor k zakončení hostující Neuhaus, který ovšem nemířil zrovna nejpřesněji. Střelecký pokus se totiž snesl výrazně vedle.
16'
V úvodu tohoto zápasu sledujeme celkem dost nepřesností, jednu z nich udělal domácí Upamecano, jenž místo Sabitzera, našel pouze připraveného Hofmanna.
15'
Za dlouhým pasem se pokoušel jako první dostal hostující Pléa, který ho nakonec nedokázal udržet na hrací ploše. I v tomto případě se jednalo o ofsajd Borussie.
14'
Příliš čitelná nahrávka se ovšem stala snadnou kořistí obránce Lainera, od kterého se míč odrazil ven z hrací plochy. To znamená, že Halstenberg bude moci vhazovat.
13'
Poblíž středového kruhu si nedovoleným způsobem počínal napadající Nkunku, který se na sudího hodně zlobí. Mezitím soupeř rozehrál získaný volný kop.
12'
Do pokutového území Mönchengladbachu přiletěl nadýchaný bochánek. Následoval celkem značný rozruch, při kterém pálil pouze do protihráče domácí Werner.
11'
Předchozí ofsajdové postavení potvrdil také opakovaný záběr. Posléze se o rozehrávku volného kopu postaral domácí Upamecano, který si vybral kolegu Klostermanna.
10'
Zpětná nahrávka v podání Wendta směřovala na kopačku brankáře Sommera. Borussia se dostala na druhou stranu, kde se v ofsajdu nacházel aktivní Thuram.
9'
Po pravém křídle se prodral k hranici pokutového území rychlonohý Werner, který to zkoušel centrem do vápna, avšak ten směřoval mimo dosah všech spoluhráčů.
8'
Lipsko mělo velké problémy s rozehrávkou z vlastní poloviny hrací plochy. Pléa a Thuram se totiž snažili napadat kombinaci, domácí hráči to zvládli na jedničku.
7'
Borussia se posléze ujala rozehrávky prvního rohového kopu, avšak ten nebyl ničím nebezpečný. Naopak se nejvýše do vzduchu dostal Ginter, jenž zakročil čas.
6'
První slušnou šanci měl na svědomí hostující Wendt, který se pohotovým způsobem opřel do hracího předmětu. Gulácsi musel tasit první těžší zákrok.
5'
Mukiele se pokoušel najít své spoluhráče na útočné polovině, avšak jeho příliš pomalou nahrávku dokázal vystihnout Hofmann, který se po míč vrhl skluzem.
4'
Na pořadu dne tak bylo autové vhazování pro Mönchengladbach, kterého se ujal Wendt. Jeho nabídka směřovala na Thurama, který se ovšem daleko nedostal.
3'
Poprvé se k míči dostal také domácí brankář Gulácsi, kterému se povedlo roztáhnout hru na pravou stranu, kde ovšem nepřesně nahrával vpřed domácí Mukiele.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hostující hráči, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

RB Lipsko: Gulácsi – Mukiele, Klostermann, Upamecano, Halstenberg – Laimer, Adams – Sabitzer (C), Forsberg, Nkunku – Werner.
Náhradníci: Mvogo – Ampadu, Haidara, Krauss, Lookman, Y. Poulsen, Schick, H. Wolf, Olmo.

Borussia Mönchengladbach: Sommer (C) – Lainer, Ginter, Elvedi, Wendt – Kramer, Zakaria, J. Hofmann – Neuhaus – Pléa, Thuram.
Náhradníci: Sippel – Embolo, Herrmann, Johnson, Raffael, Traoré, Stindl, Strobl..
Borussia Mönchengladbach

Na opačné straně však stojí podobně dobře hrající Mönchengladbach, který pro změnu okupuje průběžnou třetí pozici tabulky, avšak na svého soupeře ztrácí pouze dva body. Borussia by se v případě vítězství klidně mohla vyškrábat na vedoucí pozici celé tabulky, což letos už nejednou zažila. Mönchengladbach však doplácí na špatnou formu z posledních zápasů, pět posledních případů přineslo hned dvě prohry. Mönchengladbach dal na prohru proti Schalke hodně rychle zapomenout, v minulém kole se mu totiž povedlo ukořistit tři body v domácím souboji proti Mohuči.
RB Lipsko

Fotbalisté Lipska letos prožívají celkem povedenou sezonu, dokonce se nacházejí na vedoucí pozici celé Bundesligy. Lipsko do této chvíle dokázalo nasbírat přesně čtyřicet bodů. avšak náskok před druhým Bayernem Mnichov je pouze jednobodový. Lipsko navíc v minulém kole potřetí v tomto ročníku pocítilo hořkost porážky, celkem překvapivě totiž neuspělo na hřišti Eintrachtu Frankfurt, kde prohrálo výsledkem 0:2. Lipsko je až čtvrtým nejlepším domácím celkem tohoto ročníku, na svém stadionu do této doby odehrálo devět duelů, ve kterých přišlo o body pouze ve třech případech.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Německá Bundesliga má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi RB Lipsko a Borussia Mönchengladbach.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.