Bundesliga - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Paderborn : Dortmund - 31. května 2020   18:00

Paderborn
72' Hünemeier
1:6
(0:0)
Dortmund
54' T. Hazard   • 57' Sancho  (Brandt) • 74' Sancho  (T. Hazard) • 85' Hakimí  (Schmelzer) • 89' Schmelzer  (Witsel) • 90+1' Sancho  (Morey)
Paderborn
Zingerle – Strohdiek (C), Hünemeier, Schonlau – Dräger, Antwi-Adjei (83. Jastrzembski), Vasiliadis, Holtmann (76. Pröger), Collins – Mamba (66. Michel), Srbeny (66. Zolinski).
J. Huth – Evans, Jans, Jastrzembski, Michel, Pröger, Ritter, Sabiri, Zolinski.
Siebert – Heft, Borsch
Benteler Arena, Paderborn
Dortmund
Bürki – Ł. Piszczek (C), Hummels, Akanji – Hakimí (86. Morey), Delaney (69. Witsel), Can (86. Balerdi), Guerreiro (80. Schmelzer) – Sancho, T. Hazard, Brandt (80. Reyna).
Hitz – Balerdi, Führich, M. Götze, Morey, Raschl, Reyna, Schmelzer, Witsel.

S konstatováním, že Borussia ve druhém poločase zničila poslední tým bundesligové tabulky, se loučím a přeji vám příjemný zbytek nedělního večera.
Kdo by čekal po prvním poločase, že v tom druhém napadá celkem sedm branek. Stalo se tak a Dortmund potvrdil papírové předpoklady. Ve druhé pětačtyřicetiminutovky hře dominoval, což potvrdil také gólově. Navíc Jadon Sancho zaznamenal hattrick, čímž dotáhl Borussii k vítězství. Paderborn se sice podařilo snížit na 1:2 z pokutového kopu, ovšem po rozehrání velice rychle inkasoval potřetí.
90+3'
90+1'
Dortmund právě vstřelil branku!
Tak tohle už je demolice Paderbornu ve druhém poločase! JADON SANCHO mířil se spoluhráčem na jediného obránce. Nejlepší střelec Borussie vzal celou akci na sebe a střelou podél brankáře zaznamenal hattrick. Asistence: Mateu Morey.
89'
Souhra střídajících hráčů končí pátou brankou Dortmundu! Na pravé straně zůstal osamocený Axel Witsel, který poslal balon před branku, kam si nabíhal MARCEL SCHMELZER, jenž se z malého vápna nemýlil. Asistence: Axel Witsel.
88'
Domácí mužstvo rozehrávalo rohový kop, který byl ale odvrácen. Na druhou stranu pak pelášil Jadon Sancho, jemuž nechtěně balon sebral Mateu Morey. Střídající hráč pak vzal celou akci na sebe, ale vystřelil těsně vedle vzdálenější tyče.
86'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Achraf Hakimí, přichází Mateu Morey.
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Emre Can, přichází Leonardo Balerdi.
85'
Na hranici šestnáctky se k odraženému míči dostal Marcel Schmelzer, který po chvíli naznačil střelu, ale raději přihrál do strany. ACHRAF HAKIMÍ se rychle napřáhl a po zemi zamířil do zadního spodního rohu brány. Asistence: Marcel Schmelzer.
84'
Troufám si říct, že o vítězi zápasu je rozhodnuto! Ovšem v Bundeslize se hraje do poslední minuty, a tak se třeba Paderbornu podaří ještě vyrovnat. Ovšem sám bych si na to nevsadil.
83'
Střídání v týmu SC Paderborn 07: ze hřiště odchází Christopher Antwi-Adjei, přichází Dennis Jastrzembski.
82'
U postranní čáry si míč do pohybu pustil Giovanni Reyna, kterého následně podrazil Mohamed Dräger (SC Paderborn 07).
80'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Raphaël Guerreiro, přichází Marcel Schmelzer.
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Julian Brandt, přichází Giovanni Reyna.
80'
Mats Hummels se hodně zlobí na své spoluhráče, protože snadno se na levé straně uvolnil Jamilu Collins. Následovala hlavička, která mířila vysoko nad bránu.
79'
Jdeme do koncovky zápasu, která by měl přinést zvýšenou aktivitu domácího celku. Jenomže zatím se hraje na polovině Paderbornu, který se navíc dál brání.
77'
Leopold Zingerle musel rychle vyběhnout z branky, protože za opuštěným balonem mířil jeden z hráčů Borussie! Domácí brankář celou situaci zvládl a nepříjemnou situaci zažehnal.
76'
Střídání v týmu SC Paderborn 07: ze hřiště odchází Gerrit Holtmann, přichází Kai Pröger.
76'
Žlutou kartu dostává Mats Hummels (Borussia Dortmund).
74'
Znovu rychlé akce favorita na levé straně, která končí gólem! Thorgan Hazard se nacházel v náběhu a ve správném momentu přihrál na hranici šestnáctky. JADON SANCHO měl proti sobě hned dva hráče, ale výborně si míč přehodil na levou nohu a zakončil z přesně ke vzdálenější tyči. Asistence: Thorgan Hazard.
72'
Paderborn právě vstřelil branku!
Poslední mužstvo bundesligové tabulky snížilo a jeho naděje na bod zase žije! Roman Bürki si sice vybral správnou stranu, ovšem UWE HÜNEMEIER zamířil o trochu výše, a tak nedal brankáři šanci zasáhnout.
71'
Ve vlastní šestnáctce šel do skluzu Emre Can (Dortmund), který balon zasáhl rukou, a tak se bude kopat penalta!
71'
Pokutový kop pro Paderborn!
69'
Na levé straně míč zpracoval Thorgan Hazard, který ihned našel na hranici vápna Juliana Brandta. Ten míč posunul na střed, kde se nacházel osamocený Emre Can, jehož pokus po zemi mířil k pravé tyči. Jenomže Leopold Zingerle se po balonu výborně natáhl.
69'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Thomas Delaney, přichází Axel Witsel.
68'
Paderborn vytáhl napadání hodně vysoko, což Dortmundu dělalo potíže. Hostující tým celou situaci vyřešil a navíc si Jadon Sancho vynutil faul.
66'
Střídání v týmu SC Paderborn 07: ze hřiště odchází Streli Mamba, přichází Sven Michel.
Střídání v týmu SC Paderborn 07: ze hřiště odchází Dennis Srbeny, přichází Ben Zolinski.
65'
K rozehrání přímého kopu se postavil Uwe Hünemeier, který zamířil jen do zdi. Následně mohl zakončit Dennis Srbeny, ale balon netrefil.
64'
Za hranicí pokutového území se nacházel Dennis Srbeny, jenž už si balon rovnal ke střele. Proti němu vystoupil Thomas Delaney, jenž si pomohl faulem. Paderborn bude rozehrávat standardní situaci z nadějné pozice.
62'
Paderborn sice snížil, ale ve vzduchu se již nacházel praporek pomezního rozhodčího! Domácí tým vyhrál dva hlavičkové souboje a následně se u levé tyče nacházel Dennis Srbeny, který si ale nepohlídal své postavení.
61'
Na levé straně měl hodně prostoru Jamilu Collins, ale přenesení hry bylo nepřesné. Paderborn se tak k velké šanci nedostal, ovšem vybojoval alespoň volný kop.
60'
Žlutou kartu dostává Jamilu Collins (Paderborn), který bránil poněkud neobratně a musel si u postranní čáry pomoci faulem.
57'
Žlutou kartu dostává Jadon Sancho (Borussia Dortmund).
57'
Tak a máme tu další trefu! Na hranici ofsajdu se pohyboval Julian Brandt, který vnikl do pokutového území, kde našel na zadní tyči osamoceného spoluhráče. JADON SANCHO se nacházel sám před brankou a potvrdil roli kanonýra. Hráč, jenž nasázel sedmnáct gólů pak sundal dres a uvidí žlutou kartu. Asistence: Julian Brandt.
57'
Favorit zápasu rozhodně po vstřelené brance nepolevuje, ba naopak se snaží ještě další branku přidat.
54'
Konečně se favorit střetnutí dočkal úvodního gólu! Přenesení hry vytvořilo na levé straně spoustu prostoru pro Dortmund! V náběhu se nacházel Emre Can, který se nejprve protáhl kolem soupeře a následně jeho střílenou přihrávku vyrazil Leopold Zingerle před sebe. Míče se tak zmocnil THORGAN HAZARD, jenž už měl snadnou úlohu.
52'
To už není možná, ani tentokrát se skóre zápasu nemění! Jadon Sancho výborně pracoval na pravé straně a vybídl Thorgana Hazarda ke skórování. Ovšem útočník Dortmundu poslal balon trestuhodně vedle vzdálenější tyče.
51'
Borussia ještě rozehrávala rohový kop a na nadýchaný centr si naskočil Mats Hummels, jehož hlavička skončila těsně nad brankou.
50'
To je neskutečné, co Dortmund opět zahodil! Přihrávka mířila do vápna z levé strany a míč výborně za sebe pustil Thorgan Hazard. Do obrovské šance se tak dostal Achraf Hakimí, který mířil do bližšího spodního rohu branky, jenomže Leopold Zingerle zasáhl bravurně nohou.
49'
Nejprve byla k vidění nepřesná střela, která se kroutila na pravou stranu šestnáctky, kde si ale překáželi Christopher Antwi-Adjei a Streli Mamba. Po chvilce byl odpískán ofsajd.
48'
Na začátku druhého poločasu se nikam nespěchá. Dortmund chtěl sice držet míč na kopačkách, ovšem opět k vidění byla nepřesná nahrávka.
47'
Při pohledu na zelený pažit to vypadá, že ani jeden z trenérů do základních sestav nesáhl. Vraťme se ale na trávník, kde se snažil proniknout po levé straně Gerrit Holtmann. Nejprve jej ale přibrzdil Łukasz Piszczek a celou situaci dokonal Thomas Delaney.
46'
Hlavní rozhodčí dal pokyn k pokračování zápasu, míče se zmocnil Julian Brandt. Dortmund tak rozehrál druhý poločas, favorit začne postupným útokem.
46'
Málokdo čekal, že po úvodním poločase bude stav vyrovnaný, natož že nepadne žádná branka. Papírové předpoklady se nenaplnily a předešlý scénář se stal skutečností. Paderborn sice vstoupil do zápasu aktivně, ale zhruba od dvacáté minuty zalezl do hlubokého bloku. Toho Dortmund zatím nevyužil, ovšem nějaké čtyři velké šance si vypracoval. Borussia musí ve druhé části ještě více přidat, pakliže chce myslet na plný bodový přísun.
45'
45'
Ani v poslední minutě normální hrací doby se Borussia radovat nebude! Po pěkné kombinaci se na pravé straně uvolnil Achraf Hakimí, který s přehledem našel na hranici vápna osamoceného Juliana Brandta. Ten měl tolik času, že si celou situaci mohl připravil, ale zbrkle bránu jen přestřelil.
44'
Tohle byla další pohledná akce hostujícího mužstva! Jadon Sancho nechal za sebou míč pro spoluhráče, jenomže Thorgan Hazard z hranic šestnáctky branku přestřelil.
43'
Julian Brandt se soupeři snažil nasadit jesličky, jenomže neuspěl. Paderborn zase mohl obrátit hru, ovšem přihrávka byla nepřesná a míče se v klidu zmocnil Mats Hummels.
42'
Hostující kapitán se musel pořádně natáhnout, aby zastavil průnikovou přihrávku. Za obranu Dortmundu už mířil Streli Mamba, ovšem polský reprezentant prodal své zkušenosti a situaci překazil.
41'
Na levé straně se rozeběhl Christopher Antwi-Adjei, který vnikl do pokutového území. Proti němu ale stál Łukasz Piszczek, a tak zakončení domácího borce mířilo jen nad branku.
40'
Jdeme do koncovky prvního poločasu, po kterém se asi čekalo, že Dortmund už povede. Ovšem opak je pravdou a na gólovou radost stále čekáme.
39'
Thorgan Hazard roztáhl hru na pravou stranu, kde se nacházel Achraf Hakimí. Jeho přihrávka z jedné mířila na zadní tyč, kde spoluhráči chyběl snad krok. Domácí celek se znovu se štěstím ubránil.
38'
Z levé strany hledal spoluhráče Raphaël Guerreiro, ovšem Thomas Delaney na míč nedosáhl. Paderborn se znovu ubránil, ovšem balon vrátil na kopačky hráčů ve žlutých dresech.
37'
Na centr od rohového praporku si naskočil Emre Can, jehož hlavička byla nepřesná. Dortmund tak zahodil další zajímavou situaci a bude se muset znovu zmocnit balonu.
36'
Zhruba od jednadvacáté minuty se Paderborn do šance nedostal a soustředí se na bránění. Hráči ve žlutých dresech jsou aktivnější a budou znovu kopat rohový kop.
35'
Jadon Sancho se snaží být aktivní na levé straně, ale tentokrát byl na něm přilepený soupeř, jenž souboj vyhrál. Dortmund vhazoval, jenomže po chvilce balon ztratil.
33'
Borussia se snaží hrát po stranách, což se začíná vyplácet. Jenomže jí srážejí nepřesné přihrávky, což bude muset v dalším průběhu odmazat.
31'
Aktivita hráčů ve žlutých dresech se stupňuje, ale přihrávka z levé strany na spoluhráče neprošla. Nejprve výborně zasáhl jeden z obránců a poté brankář Leopold Zingerle.
30'
Do dalšího náběhu se vydal Thorgan Hazard, který je neustále v pohybu. Hostující útočník byl ale brankáři příliš blízko, a tak jej trefil. Dortmund znovu rozehrávat pouze roh.
29'
Z velké dálky ke střele natáhl Gerrit Holtmann, jenomže branku favorita neohrozil. Domácí hráč ihned schoval obličej do dresu, jelikož věděl, že situaci měl řešit úplně jinak.
28'
Hra hráčů ve žlutých dresech se zlepšuje, ovšem stále to na vedení nestačí. Na pravou stranu si přeběhl Jadon Sancho, který se přes soupeře nedostal. Uvidíme s čím přijde Paderborn ...
26'
Christopher Antwi-Adjei přihrávku na spoluhráče nezvládl, a tak se hra velmi rychle otočila. Julian Brandt doběhl za míčem, který v šestnáctce zastavil pro spoluhráče. Do balonu se tak opřel Raphaël Guerreiro, jehož pokus skončil vedle branky, Dortmund bude rozehrávat pouze roh.
25'
Sledujeme další kombinační snažení hostujícího celku, který si zatím neví moc rady s překonáním hlubokého bloku. Vše bylo dokonáno nepřesnou přihrávkou a akci na druhou stranu táhne Christopher Antwi-Adjei.
24'
Trochu kostrbatě se k centru probojoval Jamilu Collins, ovšem balon putoval jen blízko k brance, kde se nacházel Roman Bürki. Švýcarský gólman hru rychle otáčí a na tahu je Borussia.
22'
Gerrit Holtmann se snažil odcentrovat z levé strany, jenomže k němu na metr přiběhl Achraf Hakimí, který celou akci překazil. Právě tento hráč Dortmundu je zatím nejlepší na zeleném pažitu.
21'
Zatím sledujeme spíše bojovné utkání, což rozhodně Dortmundu nemůže stačit. Naopak Paderborn bude spokojený, jelikož i bod by byl pro něj zlatý, ovšem času je stále hodně.
20'
Jadon Sancho dlouho čekal u postranní čáry až se mu pohne někdo ze spoluhráčů. Poté se k centru dostal Julian Brandt, ovšem v pokutovém území se nacházel pouze jediný hráč Borussie.
19'
Na levé straně se rozeběhl Gerrit Holtmann, na něhož také mířil balon. Domácí hráč nejprve musel podstoupit souboj s Achrafem Hakimím a celou akci pak dokonal zkušený Mats Hummels.
17'
Za vysokým míčem mířil Thorgan Hazard, který se ocitl v pravé části pokutového území. Jeho pumelice mířila k bližší tyči, ovšem Leopold Zingerle byl připravený. Zdá se, že vzrušení bylo zbytečné, jelikož se hostující hráč nacházel v těsném ofsajdu.
16'
V posledních minutách sledujeme hluchou část zápasu. Ani jednomu z celků se moc nedaří dostat do šance a spíše sledujeme boj o každý kousek zeleného pažitu.
15'
Dortmund ve středovém kruhu přišel o míč, ale Mats Hummels náledně zastavil soupeřovu přihrávku. Domácí celek sice vhazoval, jenže opět rychle o míč přišel.
14'
Na levé straně se nacházel Jamilu Collins, kterého výborně dostoupil Achraf Hakimí. Právě hostující zadák zablokoval centr a nabídl soupeři pouze autové vhazování.
13'
Paderborn se znovu zmocnil míče na vlastní polovině, ovšem dlouho se nemohl dostat přes půlící čáru. Vše se ale v dobré obrátilo a domácí zapisují další střelu, která se mezi tři tyče nevešla. Christopher Antwi-Adjei před šestnáctkou zadrobil a poslal balon jen nad břevno.
11'
Hra se velmi rychle otočila na druhou stranu, kde bylo k vidění zakončení, které ale postrádalo přesnost. Míč putoval na pravou stranu, kde se nacházel Christopher Antwi-Adjei. Jeho zakončení ale bylo prachbídné, a tak Roman Bürki nemusel zasahovat.
10'
Domácí tým hraje velice vysoko a napadáním dělá soupeři patřičné problémy. Favorit střetnutí se těžce dostává před šestnáctku a se střelou tentokrát neuspěl Jadon Sancho.
9'
Thorgan Hazard měl proti sobě posledního soupeře, ale klička mu nevyšla. Borussia tak mohla vhazovat, jenomže ve středu hrací plochy přišla nepřesná přihrávka.
8'
Úvod zápasu nabízí fotbal, jenž se přelévá ze strany na stranu. Paderborn se Dortmundu rozhodně nezalekl, ovšem zatím jeho branku neohrozil.
7'
Jamilu Collins uklidňuje hru přihrávkou na stopery, Paderborn se pokusí favorita zaskočit kombinací. Jenže Drägerův centr z pravé strany byl zastaven prvním soupeřem.
6'
Hostující mužstvo mohlo jít znovu do akce, jenomže Achraf Hakimí nezpracoval snadnou přihrávku, a tak bude vhazovat soupeř. Paderborn ale o rychle přišel a zatahuje se do obranného bloku.
5'
Paderborn se znovu pokusil o průnikovou přihrávku za obranu, kam si nabíhal také Streli Mamba. Ovšem Thomas Delaney se položil do skluzu a celou akci překazil.
4'
Na pravé straně měl spoustu místa Emre Can, který také převzal přihrávku od spoluhráče. Následně se pokusil o přihrávku do šestnáctky, ale balon byl odvrácen na rohový kop. Jenomže Dortmund se ani po této situaci střelecky neprosadil.
3'
Paderborn vstoupil do střetnutí s favoritem hodně živě a zatím je aktivnější. Dortmund po chvíli získal míč a po levé straně se přesouvá na útočnou polovinu, kde ale celá akce také skončila.
2'
Domácí mužstvo se pokusilo o přihrávku za obranu, která byla příliš dlouhá. Roman Bürki bude dalším mužem, jenž bude mít míč u nohy, takže na tahu je Borussia.
1'
Hlavní rozhodčí dal pokyn k zahánění zápasu, jako první se balonu dotkl domácí celek. Paderborn se pokusil o kombinaci na levé straně, ovšem přihrávka Dennis Srbeny neprošla.
1'
Hráči obou celků již přicházejí na zelený pažit, který je ještě v těchto chvílích kropen vodou. Christian Strohdiek a Łukasz Piszczek se zúčasnili losu, a tak za malou chvilku budeme sledovat úvodní výkop zápasu.
Ještě jednou vítám fanoušky německého fotbalu, poslední střetnutí devětadvacátého kola Bundesligy začne zhruba za patnáct minut. Favoritem bude mužstvo, které nosí žlutočerné barvy, ovšem Paderborn potřebuje začít jízdu za záchranou, a tak nás čeká napínavé utkání. Doufejme, že uvidíme spoustu branek a výborné výkony na obou stranách.

SC Paderborn 07: Zingerle – Strohdiek (C), Hünemeier, Schonlau – Dräger, Antwi-Adjei, Vasiliadis, Holtmann, Collins – Mamba, Srbeny.
Náhradníci: J. Huth – Evans, Jans, Jastrzembski, Michel, Pröger, Ritter, Sabiri, Zolinski.

Borussia Dortmund: Bürki – Ł. Piszczek (C), Hummels, Akanji – Hakimí, Delaney, Can, Guerreiro – Sancho, T. Hazard, Brandt.
Náhradníci: Hitz – Balerdi, Führich, M. Götze, Morey, Raschl, Reyna, Schmelzer, Witsel.

Rozhodčí: Siebert – Heft, Borsch.
Nyní už se pojďme podívat na oba celky trochu blíže. Nejprve se zaměříme na Paderborn, jenž se nachází na posledním místě bundesligové tabulky, když získal pouhých devatenáct bodů. Domácí tak čeká těžká práce k tomu, aby udrželi příslušnost v nejvyšší německé soutěži. Celek , který obývá Benteler-Arenu potřebuje stáhnout osmibodové manko na šestnáctý Düsseldorf, jenž by mířil alespoň do baráže. Paderborn v posledních třech duelech vždy bodoval, ovšem ani jednou neslavil vítězství. Nejlepšími střelci týmu pak jsou Streli Mamba a Dennis Srbeny, oba se trefili pětkrát. Teď už se ale zaměříme na Dortmund, jenž do minulého kola živil šanci na ligový titul, ovšem nezvládl střetnutí s Bayernem, a tak jeho šance na titul už je mizivá. Jelikož celek z Mnichova absolvoval devětadvacáté kolo, je jeho náskok na BVB desetibodový. Navíc Borussia musí koukat také pod sebe, kde na ní zle dotírají Leverkusen, Lipsko a Mönchengladbach. Hostující celek se nemůže ani spolehnout na služby norského talentu Erlinga Hålanda, jehož trápí poraněné koleno, a tak je jeho start nejistý. Nejlepším střelcem druhého celku tabulky tak je další mladík Jadon Sancho, jemuž se podařilo nasázet čtrnáct gólů a je třetí v tabulce střelců Bundesligy.

Oba celky se společně potkaly už v první části Bundesligy, kde došlo k překvapivému výsledku. Paderborn totiž na hřišti Dortmundu urval bod, za remízu 3:3, a tak mají žlutočerní jistě co napravovat.

22.11.2019 Dortmund – Paderborn 3:3
17.1.2017 Paderborn – Dortmund 1:6 (přátelské utkání)
28.10.2015 Dortmund – Paderborn 7:1 (pohár)
18.4.2015 Dortmund – Paderborn 3:0
22.11.2014 Paderborn – Dortmunud 2:2
Vítám všechny fotbalové nadšence u devětadvacátého kola německé Bundesligy, která se v aktuálním období hraje bez diváků. V posledním zápase kole se utkají dva celky, které se nacházejí na opačných pólech tabulku. Paderborn uzavírá celou Bundesligu, naopak Dortmund bude chtít stáhnout manko na vedoucí Bayern. Ovšem jeho šance na titul už je spíše teoretická.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.