Bundesliga - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Paderborn : Union Berlin - 14. prosince 2019   15:30

Paderborn
33' Pröger (Gjasula)
1:1
(1:1)
Union Berlin
7' Ingvartsen
Paderborn
Zingerle – Jans, Kilian, Schonlau, Collins – Pröger (74. Holtmann), Gjasula (C), Vasiliadis, Antwi-Adjei – Mamba (68. Michel), Zolinski (85. Cauly).
J. Huth – Strohdiek, Dräger, Gueye, Cauly, Michel, Hünemeier, Holtmann, Sabiri.
Sven Jablonski – Guido Kleve, Holger Henschel
Benteler Arena, Paderborn
Gikiewicz – Friedrich, Hübner, Parensen – Trimmel (C), Andrich, Gentner, Lenz – Ingvartsen (77. Becker), Bülter (68. Mees) – Andersson (89. Ujah).
Nicolas – Polter, Becker, Kroos, Subotić, Mees, Ryerson, Ujah, Schmiedebach.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezkou sobotu a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 4:9. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 21:20.
Utkání je u konce a týmy se rozešly smírně po remíze 1:1. Druhá půle nepřinesla tolik šancí, jako tomu bylo před přestávkou, za zmínku stojí jen nedůrazný pokus Ingvartsena, či Hübnerova tyč v koncovce utkání. Paderborn po tomto výsledku klesl na poslední místo, Union je na desátém místě.
90+2'
90+1'
Ještě jeden tvrdý faul ze strany domácích, akci Unionu zastavil Sven Michel.
90'
Rozhodčí přidá jednu minutu.
89'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Sebastian Andersson, přichází Anthony Ujah.
88'
Teď se dopředu vydali domácí, akce lovou stranou však skončila ještě kus před šestnáctkou.
87'
Z dálky to zkoušel hostující Mees, táhlá střela po zemi skončila vedle pravé tyče Zingerleho branky.
86'
Antwi-Adjei vhazuje, má však problém najít volného spoluhráče. Union dobře brání střed hřiště.
85'
Střídání v týmu SC Paderborn 07: ze hřiště odchází Ben Zolinski, přichází Cauly.
85'
Další žlutá karta pro domácí, za potažení Christophera Lenze ji dostal Klaus Gjasula.
84'
Paderborn útočil levým křídlem, dlouhý pas na Holtmanna ale skončil v zámezí.
83'
Hosté byli jen centimetry od vedoucího gólu, když po Parensenově centru do vápna trefil Hübner tyč Zingerleho branky!
82'
Za opravdu tvrdý skluz na Roberta Andricha dostal žlutou kartu domácí Ben Zolinski.
81'
Tak tohle se moc nepovedlo, přihrávka na zadní tyč skončila u bránících hráčů Unionu Berlín.
81'
Teď už budou ale hráči Paderbornu rozehrávat přímý kop, bude to centr z pravého křídla.
80'
Tvrdý, ale zároveň čistý zákrok na Antwi-Adjeie končí míčem v autu, domácí budou vhazovat.
79'
Přihrávku do běhu dostal domácí Michel, kličkou se zbavil i bránícího hráče, jenže následný pokus o střelu byl hodně nepovedený.
77'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Marcus Ingvartsen, přichází Sheraldo Becker.
76'
Na druhé straně se po centru z levého křídla neúspěšně natahoval Antwi-Adjei. SLedujeme teď velice akční pasáž utkání.
75'
Centr z pravé strany a dva zblokované pokusy hostů. To byl výsledek dalšího výpadu Unionu Berlín.
74'
Střídání v týmu SC Paderborn 07: ze hřiště odchází Kai Pröger, přichází Gerrit Holtmann.
72'
Za faul vysokou nohou na Vasiliadise byl žlutou kartou potrestán hostující Joshua Mees.
71'
Prostrčení na Lenze bylo o trochu delší, než bylo potřeba a Paderborn se rázem dostal do náznaku kontru. Ale skutečně jen náznaku, Union akci velice rychle zastavil.
70'
Po delší době se v útoku předvedli i domácí, Zolinskiho zakončení však postrádalo přesnost.
68'
Střídání v týmu SC Paderborn 07: ze hřiště odchází Streli Mamba, přichází Sven Michel.
68'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Marius Bülter, přichází Joshua Mees.
66'
Paderborn v posledních okamžicích pouze pozorně brání, směrem kupředu to prakticky nejde.
64'
Po Trimmelově centru z pravé strany se do míče opřel Ingvartsen, moc mu to ale nesedlo, a poskakující míč skončil u Zingerleho.
63'
Union zase začíná přebírat iniciativu, v posledních minutách se hraje hodně před Zingerlem.
61'
Marvin Friedrich fauloval unikajícího protivníka, kartu ale za to nedostal, rozhodčí se spokojil s důraznou domluvou.
59'
Žlutou kartou byl potrestán hostující Christopher Trimmel.
59'
Mamba v souboji o míč trefil protihráče, s verdiktem sudího však vůbec nesouhlasil. Platné mu to ovšem nebylo vůbec nic...
57'
Přímý kop hostů z pravé strany prošel až k zadní tyči, následná střela byla zblokována a Zingerle zasahovat nemusel.
55'
Andrichův centr z pravého křídla byl sražen, Union pokračuje autovým vhazováním.
54'
Union má teď útočnější fázi, jenže před Zingerleho neprochází žádný míč. Paderborn dobře brání.
52'
Střela z dálky v podání domácích, Gikiewicz neměl se zákrokem žádný problém.
51'
Trimmelův centr po zemi pouze neškodně prolétl pokutovým územím, před Zingerleho pak neprošel pokus z levého křídla.
51'
Trochu divoký útok berlínských po pravé straně, sražený centr znamená rohový kop.
49'
Union Berlín u míče, Christopher Lenz se chystá k vhazování na vlastní polovině.
47'
Zákrok na Antwi-Adjeie nebyl pískán. Domácí se diví, rozhodčí však nechal pokračovat ve hře.
47'
Táhlý centr dolétl až na zadní tyč, kde se o střelu snažil Pröger, trefil však pouze boční síť.
46'
Hned v úvodu je tu přímý kop Paderbornu, bude se rozehrávat z levého křídla.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:31.
První poločas je za námi a my viděli celkem aktivní a pohledný fotbal. Vstup měli lepší hosté a ti se už v sedmé minutě dostali do vedení, když pas z levé strany zužitkoval Marcus Ingvartsen a technickou střelou trefil horní roh Zingerleho branky. S postupem času se ale Paderborn probral, vyrovnal hru a ve 33. minutě i skóre, střelou zblízka se o to postaral Kai Pröger. Další šance na obou stranách už gólem neskončily, takže se do kabin odešlo za stavu 1:1.
45'
44'
Před Gikiewiczem vznikl zmatek, ve kterém se domácí snažili o dorážku, míč však pouze narážel o nohy bránících hráčů a Union nakonec odkopl z vápna.
42'
No a Andrich teď schytal nepříjemný šlapák od Zolinskiho, Union rozehrává z levé strany.
41'
A docela se nám i přitvrzuje, hráči obou celků nemají problém sáhnout ke skluzu. Kilian takto odehrál míč před Andrichem.
39'
Po akčnějších minutách tu máme mírné uklidnění situace, sledujeme hru uprostřed hrací plochy.
38'
Táhlý centr domácích z pravé strany byl obranou uklizen k brankáři Gikiewiczovi, ten ihned rozehrál.
36'
Žlutou kartu za nedovolený zákrok na půlce dostal hostující Michael Parensen.
35'
Hosté nebyli daleko od návratu do vedení, stačilo pouze, aby míč neodskočil ve vápně k brankáři Zingerlemu.
33'
Paderborn právě vstřelil branku!
No a je srovnáno! Domácí se udrželi na útočné polovině, centr Antwi-Adjeiho byl ještě ve vápně Gjasulou prodloužen k zadní tyči a tam pohotově zakončil střelou zblízka KAI PRÖGER – 1:1.
32'
Nepovedená přihrávka na střed, domácí publikum pouze zklamaně vydechlo.
30'
Friedrich vyhrál rychlý běžecký souboj o míč a velkou malou domů uklidnil situaci.
28'
Vše zastavila dobře postavená zeď, o úplný závěr akce se pak důrazným blokem postaral Friedrich.
27'
No a pozor, teď si dají domácí nebezpečný přímý kop, před vápnem fauloval Andrich Vasiliadise.
26'
Schonlau si dal málem vlastní gól, když srážel prudký centr z pravé strany. Takhle je z toho roh pro Union.
24'
Domácí Antwi-Adjei přehnal v pokutovém území důraz a srazil Trimmela. Rozhodčímu to neuniklo, rozehrává se od Gikiewiczovy branky.
22'
Ne ne, domácím to zatím moc nejde, útoky se rozbíjí ještě před pokutovým územím.
20'
Protiakci Paderbornu zastavil faulem Marcus Ingvartsen a rozhodčí mu udělil žlutou kartu.
20'
Po rohu vznikl v pokutovém území závar, po špatně odvráceném centru zakončoval Bülter, jeho střelu ale vyrazil pohotový Collins.
19'
Union Berlín v útoku, hosté si vybojovali rohový kop. Zingerle a spol. budou čelit centru Christophera Trimmela.
17'
No a nakonec z toho byla po odraženém centru střela Andricha z dálky. Míč prosvištěl kousek nad břevnem Zingerleho branky.
16'
Hra se přesunula na polovinu domácích a jelikož ti opět faulovali, tak teď uvidíme centr do vápna.
15'
V souboji o míč fauloval domácí Gjasula, odnesl to opět Ingvartsen, ten je v úvodních minutách hodně okopáván.
14'
Paderbornu se nedá upřít snaha, domácí se snaží kombinací probít k Gikiewiczovi, jenže v cestě stojí červená zeď.
12'
Už to vypadalo, že se Union dostane do další šance, mávalo se ale ofsajdové postavení.
10'
Vasiliadis u pomezní čáry přibrousil hostujícího Ingvartsena, hosté tak rozehrávají další standardní situaci.
9'
Union Berlín pokračuje v aktivnější hře, drží míč poblíž Zingerleho pokutového území.
8'
Rázem tak musí Paderborn změnit taktiku a bude se muset rozhodně více tlačit do útoku.
7'
Union Berlin právě vstřelil branku!
No a hned je tu gól! Hosté potáhli útok levou stranou, nepříliš prudká přihrávka na střed byla jedním z domácích hráčů nešťastně sklepnuta k MARCUSI INGVARTSENOVI a ten technickou ranou do horního růžku branky otevřel skóre.
6'
A opět hrál Collins dozadu. Obrana Unionu Berlín zatím pracuje na výbornou.
5'
Sledujeme urputné souboje o míč uprostřed hrací plochy, zatím čekáme na vážnější šanci.
4'
Paderborn se poprvé snaží i založení postupného útoku, Collins ale neměl prostor a tak se hra stočila k Zingerlemu, který ze svého vápna odkopl.
3'
Míč sice propadl do pokutového území, tam se o něj ale postarala skupinka bránících hráčů Paderbornu.
2'
Kilian fauloval kličkujícího Anderssona, Union tak zůstává na útočné polovině a rozehrává přímý kop z levé strany.
2'
Hosté v útoku, na pravém křídle se k vhazování chystá Christopher Trimmel.
1'

SC Paderborn 07: Zingerle – Jans, Kilian, Schonlau, Collins – Pröger, Gjasula (C), Vasiliadis, Antwi-Adjei – Mamba, Zolinski.
Náhradníci: J. Huth – Strohdiek, Dräger, Gueye, Cauly, Michel, Hünemeier, Holtmann, Sabiri.

1. FC Union Berlín: Gikiewicz – Friedrich, Hübner, Parensen – Trimmel (C), Andrich, Gentner, Lenz – Ingvartsen, Bülter – Andersson.
Náhradníci: Nicolas – Polter, Becker, Kroos, Subotić, Mees, Ryerson, Ujah, Schmiedebach.

Rozhodčí: Sven Jablonski – Guido Kleve, Holger Henschel.
Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas v Benteler-Areně začne v 15:30, takže si na odpoledne nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Sven Jablonski, kterému budou na pomezí asistovat Guido Kleve a Holger Henschel.
1. FC Union Berlín

Hosté jsou na tom lépe, na desátém místě mají 19 bodů a v posledních týdnech se mohou pochlubit velice slušnou formou. Z posledních pěti utkání vybojovali plných 12 bodů a zdolali i vedoucí Mönchengladbach. V minulém kole se Union představil domácímu publiku v duelu proti Kolínu a vyhrál po dvou gólech Anderssona 2:0. Berlínský klub bude chtít navázat na tyto výsledky a pokračovat ve vzestupu tabulkou.

SC Paderborn

Domácí tým je v tuto chvíli na předposledním místě tabulky s pouhými osmi body. Postavení tedy nic moc, nicméně v minulém kole předvedl Paderborn povedený výkon a na půdě Werderu Brémy vyhrál 1:0, když se o jedinou branku postaral v 90. minutě Michel. No a na tento výkon se mužstvo pokusí navázat i dnes.

Hoffenheim – Paderborn 3:0
Paderborn – Augsburg 0:1
Dortmund – Paderborn 3:3
Paderborn – Lipsko 2:3
Brémy – Paderborn 0:1
Dobré odpoledne u německé Bundesligy. Společně se podíváme na utkání 15. kola mezi týmy SC Paderborn 07 a 1. FC Union Berlín.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.