Bundesliga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Schalke : Bayern - 24. srpna 2019   18:30

0:3
(0:1)
Bayern
22' Lewandowski   • 52' Lewandowski   • 78' Lewandowski  (Coman)
Schalke
Nübel (C) – Kenny, Stambouli, Nastasić, Oczipka – McKennie, Mascarell (62. Sané) – D. Caligiuri, Harít (88. Mercan), Raman (53. Kutucu) – Burgstaller.
Schubert – Kutucu, Reese, Mercan, Sané, Boujellab.
Fritz – Schaal, Pelgrim
VELTINS-Arena, Gelsenkirchen
Bayern
Neuer (C) – Pavard, Süle, Lucas Hernández (79. Javi Martínez), Alaba – T. Müller (59. Coutinho), Kimmich, Tolisso – Gnabry (60. Perišić), Lewandowski, Coman.
Ulreich – Javi Martínez, A. Davies, Coutinho, Perišić, Cuisance.

Držení míče: 33 % : 67 %.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 4:2. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 11:10.
Tři nastavené minuty uplynuly a zápas druhého kola Bundesligy končí. Bayern přehrál Schalke 3:0 díky hattricku Roberta Lewandowského!

Bayern od úvodu zápasu diktoval tempo. Dlouho se ale mnichovský tým nemohl dostat k jedinému zakončení. Hlavičku Lewandowského po rohovém kopu ještě dokázal Nübel zlikvidovat. Při pokutovém kopu polského útočníka už byl gólman Schalke bez šance. Bayern se zkoušel odpoutat od soupeře, ale do poločasu již druhý zásah nepřišel.

Po přestávce se nasazení obou týmů ještě zvýšilo. Těsně po návratu na trávníku se předvedl parádním volným přímým kopem Robert Lewandowski, který znovu nedal Nübelovi příliš šancí. Také Schalke se dostávalo do blízkosti branky Manuela Neuera, ale ani jednou nemusel řešit kapitán Bayernu složitější situaci. Naopak po nahrávce Kingsleyho Comana završil hattrick Robert Lewandowski.
90+3'
90+3'
Alabovu prudkou ránu z velkého úhlu dokázal Nübel vyrazit. Poté to ještě zkoušel obstřelem Tolisso, ale ten branku Schalke o metr minul.
90+2'
Fotbalisté Bayernu už se neženou do útoku. Postupnou kombinací drží míč daleko od vlastní branky. Schalke sice stále napadá, ale k balonu se ne a ne dostat.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase tři minuty.
90'
Schalke se ještě před závěrem zápasu nadechlo do útoku. Burgstaller kouzlil s míčem na hranici vápna, ale Martíneze neobelstil. Ani přihrávka do druhé vlny k McKenniemu nebyla přesná.
89'
Alexander Nübel se snažil vysunout své spoluhráče dlouhým nákopem, ale Burgstaller i Kutucu byli ještě v ofsajdovém postavení a tak balon proskákal až k Neuerovi.
88'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Amín Harít, přichází Münir Mercan.
87'
Po Coutinhově přistrčení centroval až z koncové čáry David Alaba. Lewandowski ale přetažený pas na zadní tyči nedokázal hlavou zasáhnout.
86'
Perišić dokázal ještě zasáhnout míč ve skluzu před postranní lajnou. Kombinace Bayernu mohla i nadále pokračovat ve středu pole.
85'
Philippe Coutinho si netroufl na souboj jeden na jednoho proti Kennymu. Následně mohl postupovat do útoku Lewandowski, ale ani polský snajpr se tentokrát neprosadil.
84'
Coman se nechal u postranní lajny předskočit Oczipkou. Domácí tým se okamžitě po zisku míče vydal do útoku, ale obrovskou šanci Burgstallera zlikvidoval Neuer. Navíc byl odmáván ofsajd.
83'
Zhruba posledních deset minut i s nastavením zbývá do konce druhého poločasu. Coutinho si sběhl pro míč ke středu trávníku, odkud našel na levé straně Perušiće.
82'
Lehký zdravotní problém má Kingsley Coman. Bayern už má třikrát vystřídáno a tak bude muset třiadvacetiletý Francouz zůstat na trávníku.
81'
Hosté v defenzivě lehce zvolnili. Caligiuri se dostal do nebezpečné pozice na ose trávníku, ale z prvního doteku pálil jen těsně nad břevno Neuerovy branky.
80'
Schalke se snaží alespoň lehce zdramatizovat závěr zápasu. McKennie sice prošel do vápna, ale poté mu balon odjel od kopačky až za koncovou čáru.
79'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Lucas Hernández, přichází Javi Martínez.
78'
Bayern právě vstřelil branku!
O osudu dnešního duelu se rozhodnuto! Schalke se až příliš dlouho zdrželo na útočné polovině a poté se nestačilo vrátit. Kingsley Coman měl spoustu prostoru na pravém kraji, prudkou přihrávkou našel ROBERTA LEWANDOWSKÉHO, který se ještě obtočil kolem Nastasiće a poté zavěsil přesně k tyči.
77'
Zničehonic přišla nebezpečná hlavička Guida Burgstallera. Manuel Neuer musel být na brankové čáře v pozoru, ale gólman Bayernu míč snadno ukryl do rukavic.
76'
Bayern už znovu kontroluje průběh druhého poločasu. Kimmich sice nenašel Tolissa na levém kraji, ale poté se ihned dokázal hostující tým zatáhnout a získat míč.
74'
Parádní souhru nyní předvedl Lewandowski s Alabou. Rakouský bek si naběhl do vápna, poté ještě mířil přihrávkou po svém spoluhráči, ale skvěle se natáhl pro balon Alexander Nübel.
73'
Joshua Kimmich vysunul na levém kraji Perušiće. Poté se zapojil do hry i Coutinho, ale to už byla obrana Schalke zformována přesně před vápnem.
72'
Do otevřenější obrany Bayernu spěchal Caligiuri. Ještě se pokoušel hledat ve vápně Burgstallera, ale v ten byl obsazen stoperskou dvojicí soupeře a nemohl zakončovat.
71'
Coutinho si narazil na hranici vápna s Lewandowským. Brazilský fotbalista zkoušel ještě míč zachytit na hrací ploše, ale výrazně blíže měl k hracímu předmětu domácí gólman.
70'
Lewandowski byl obtěžován hned trojicí soupeřů a tak raději vrátil míč k obráncům. Od Hernándeze následně putoval balon pouze k Burgstallerovi, který ale šance nevyužil.
69'
Bayern se snaží uklidnit divokou část zápasu. Perušić zkoušel spolupracovat s Coutinhem, ale ani jedna z posil se proti bránícímu Kennymu neprosadila.
68'
Schalke hraje s obrovskou chutí. Oczipka rozběhl Saného, který ještě zkoušel vrátit míč pod sebe, ale našel jen Coutinha, který se vydal pomoci spoluhráčům v obraně.
67'
K exekuci volného přímého kopu se postavil Daniel Caligiuri. Neuer si nechal postavit hned šestičlennou zeď, která dokázala pokus zblokovat na rohový kop.
66'
Velká šance pro Schalke. Lucas Hernández těsně před vápnem fauloval Haríta a domácí budou rozehrávat pořádně nebezpečnou standardní situaci.
65'
Souhra dvou posil Bayernu. Coutinho našel rozběhnutého Perušice. Poté ale nedokázal déle čelit napadání Corentin Tolisso.
64'
Nápor Schalke se zvyšuje. Po rohovém kopu zakončoval z ideální pozice Guido Burgstaller, ale míč o sítě nedotlačil. Skvěle zapracoval v obraně Joshua Kimmich. Nakonec se ale píská ofsajd domácího útočníka.
63'
Oczipka se uvolnil kolem Hernándeze, poté ho trefil centrem do hrudníku, ale opět žádal pokutový kop. Ten se konat nebude, ale domácí mohou pokračovat rohem.
62'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Omar Mascarell, přichází Salif Sané.
61'
Po hodině hry vede Bayern na trávníku Schalke o dva zásahy. Domácí tým se ale rozhodně nevzdává. Burgstallerova rána prolétla jen těsně vedle branky.
60'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Serge Gnabry, přichází Ivan Perišić.
59'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Thomas Müller, přichází Philippe Coutinho.
58'
Za postranní lajnou už se připravuje na svou premiéru v dresu Bayernu Philippe Coutinho. Sudí tentokrát píská útočný faul Ahmeda Kutuce.
57'
Fanoušci domácího týmu se dožadovali penalty. Míč se po rohovém kopu odrážel od hráčů těsně před Neuerem, ale hlavní rozhodčí nechal hru pokračovat bez přerušení.
56'
Nápor Bayernu se ve druhém poločase zvyšuje. Müllerova kombinace s Pavardem ale skončila nezdarem. Do brejku se poté dostali domácí, ale hlavní rozhodčí neodpískal ani jeden ze sporných faulů.
55'
Alabův pas byl příliš krátký. V pokutovém území si dělal prostor Müller i Lewandowski, ale jako první byl u balonu bránící Benjamin Stambouli.
54'
A právě Lewandowski vybojoval další faul na útočné polovině. Tentokrát ale nechá rozehrát standardní situace z větší vzdálenosti spoluhráče.
53'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Benito Raman, přichází Ahmed Kutucu.
52'
Bayern přidává druhý zásah. U balonu na místě přestupku byl David Alaba a ROBERT LEWANDOWSKI. Právě polský kanonýr zakroutil míč dokonale přes zeď do rohu branky domácího týmu. Alexander Nübel se sice natahoval po balonu, ale byl téměř bez šance.
51'
Tolisso si skvěle pokryl míč tělem před McKenniem, který musel sáhnout těsně před šestnáctkou k faulu rukou. Velká šance pro hostující tým.
50'
Oba hráči už jsou zpět na nohou a druhý poločas může pokračovat. Zdlouhavou rozehrávku mnichovského celku vedl Joshua KImmich, ale přes zhuštěný střed se neprosadil.
49'
Serge Gnabry nebyl v prvním poločase příliš vidět. Nyní se ale připomněl na trávníku souhrou s Müllerem. Hra je ale přerušena po střetu Pavarda s Burgstallerem.
48'
Pavard výtečně zasáhl proti Harítovi, poté si pokryl míč tělem a nechal se faulovat. Bayern se může poprvé ve druhém poločase usadit v kombinaci.
47'
Do druhého poločasu vstoupilo rozehrávkou ze středového kruhu Schalke. Guido Burgstaller poslal míč rychle k Ramanovi, který ale nedokázal zpracovat a útočit mohou hosté.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:30.
Hlavní rozhodčí nenastavil v prvním poločase ani sekundu navíc. Spokojeněji tak odcházejí do šaten hráči Bayernu, kteří vedou nad Schalke 1:0.

45'
45'
Po mizerné Nübelově rozehrávce se ujal balonu Thomas Müller. Už to vypadá, že první poločas dohraje Bayern s míčem pod kontrolou na útočné polovině.
44'
Minutu před pauzou mířil do otevřené obrany Coman, ten ještě našel v pokutovém území Tolissa. Z otočky se Corentin Tolisso dostal ke střele, ale branku Schalke lehce minul.
43'
Kimmich ve středovém kruhu ztratil míč a dovolil Schalke nebezpečný přechod do útoku. McKennie se dokázal dostal ke střele, která ale mířila jen do středu branky, kde byl připravený Neuer.
42'
Už už to vypadalo na protiútok Bayernu. Coman prostrkával míč na volného Gnabryho, který ale ještě vybíhal z ofsajdového postavení a musel být zastaven.
41'
Schalke dokázalo s blížícím se závěrem první půle stabilizovat hru. Do útoku se hnal McKennie, poté byl u balonu i Caligiuri, ale Bayern se velmi snadno ubránil.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Lewandowski přiťukl míč Müllerovi a upaloval do vápna. Právě Müller poté zkoušel obloučkem najít svého parťáka z útoku, ale míč přetáhl až k Nübelovi.
38'
Převaha Bayernu je na míči znatelná. Do šancí se ale mistrovský tým příliš často nedostává. Ani Pavardův výpad až do pokutového území nedoputoval.
37'
Tolisso neměl příliš mnoho prostoru, přesto se mu podařilo odcentrovat do po trávníku na hranici vápna. Míč si ale Lewandowski nedokázal před Nastasićem lépe pokrýt.
36'
Také Joshua Kimmich musel skousnout tvrdý zákrok. Bayern sice bleskově rozehrál, ale prudký pas nečekal ani Coman a tak mohl snadno získat míč pro domácí celek Jonjoe Kenny.
35'
Coman až příliš agresivně zajel při napadání do Stambouliho a to neuniklo hlavnímu rozhodčímu. Schalke tak mohlo rozehrávat z klidné pozice.
34'
Souhra Comana s Alabou dnes funguje náramně. Kingsley Coman si troufl kličkou na Kennyho, ale na podobný zákrok jako při zaviněné penaltě si dal domácí hráč pozor.
33'
Kimmichův centr našel na přední tyči Thomas Müller. Devětadvacetiletý záložník míč jen lehce tečoval, ale branku o něco minul. Alexander Nübel mohl být tentokrát v klidu.
32'
Pavard si na pravé straně narazil s Müllerem, poté přenesl hru na Alabu. Rakouský bek vyzval ke spolupráci Tolissa, který na Stamboulim vybojoval rohový kop.
31'
Po přistrčení od Oczipky se dostal ke střele Omar Mascarell. Obrana Bayernu teď lehce zaspala a Neuer musel být v pozoru. Míč ale jen prosvištěl kolem branky.
30'
Po půlhodině hry vede Bayern na stadionu Schalke díky proměněné penaltě Roberta Lewandowského. I po vstřelenému gólu se mnichovský tým snaží útočit.
29'
Kingsley Coman opět zatopil Kennymu. Hostující fotbalisté stále myslí na navýšení zatím jednobrankového vedení. Schalke nemá co nabídnout.
27'
Také Manuel Neuer musel poprvé zasahovat. Harít chtěl lobem do vápna najít Burgstallera, ale jako první byl u balonu právě hostující gólman.
26'
David Alaba razantně centroval z levé strany, ale trefil jen Stambouliho do hrudníku. Bayern pokračoval autovým vhazováním, které provedl opět Alaba.
25'
Benjamin Pavard vhazoval zpoza postranní lajny. Následně se snažil zbavit Mascarella Thomas Müller, ale zkušený hráč Bayernu se neprosadil kolem soupeře.
23'
A Bayern pokračuje v tlaku. S Tolissem si narazil ve středu pole Kimmich, poté byl ve hře i Coman, ale dále než k vápnu se tentokrát nedokázal prodrat.
22'
Bayern Mnichov se ujímá vedení! Míč si postavil na značku pokutového kopu ROBERT LEWANDOWSKI. Čerstvě jednatřicetiletý Polák zadrobil před střelou, poslal Nübela na pravou stranu a poté snadno zakončil do prázdné branky.
21'
Pokutový kop pro Bayern! Kingsley Coman si potáhl míč kolem Kennyho, který musel faulovat.
20'
Právě od rohového praporku centroval do vápna Joshua Kimmich. K hlavičce se prosadil Lewandowski, ale parádní zákrok na brankové čáře předvedl Nübel.
19'
Francouzská spolupráce Hernándeze s Comanem skončila povedeným centrem. Matija Nastasić musel na poslední chvíli balon odpravit jen na rohový kop.
18'
Po souboji s Caligiurim zůstal na trávníku Kingsley Coman. Hra ještě pokračovala, ale domácí fotbalisté se ke střele nedokázali přes Süleho s Hernándezem prosadit.
17'
Robert Lewandowski se stále nemůže dostat do hry. Tentokrát na něj směřovala přihrávka Müllera, ale hrotového útočníka Bayernu dokázal předskočit Stambouli.
16'
I Schalke chce hrát ofenzivně. Caligiuri byl v zajímavém náběhu na pravé straně, ale přihrávka McKennieho byla až příliš prudká a Caligiuri ji nedokázal zachytit.
15'
Bastian Oczipka má na kraji obrany velké potíže s Gnabrym. Právě čtyřiadvacetiletý útočník zkoušel najít nadýchaným centrem na zadní tyči Comana, ale balon byl až příliš dlouhý.
14'
Od Kennyho se odrazil míč za postranní lajnu. Po vhazování Pavarda se domácí u míče příliš dlouho nezdrželi. Ani Müller nedokázal zpracovat prudký pas od Tolissa.
13'
Kombinace Bayernu zatím vázne. Naopak Mascarell spěchal s míčem do útoku, kde si ale nerozuměl s nabíhajícím Caligiurim. Útočit tak může opět hostující tým.
12'
Alabův odkop nebyl z nejpřesnějších a tak mohl jít do kontru Behito Raman. Belgický záložník se protáhl kolem Pavarda, následně ale nedokázal lépe odcentrovat do pokutového území.
11'
Úvodní desetiminutovka přesný střelecký pokus nepřinesla. Bayern je sice více u balonu, ale do svého tradičního tlaku se ještě nedokázal dostat.
10'
Po Müllerově kolmici zpracoval míč na hranici vápna Tolisso. Po krátkém potažení dokázal francouzský záložník vypálit, ale jeho rána byla zblokována Stamboulim na rohový kop.
9'
Z levé strany se sice Gnabry prosadil k centru, ale přízemní pas dokázal snadno pokrýt Nastasić. Hosté se ale okamžitým napadáním dostali zpět k míči.
8'
Bayern se snaží od samého úvodu zápasu diktovat tempo. Müllerova souhra na levém kraji s Pavardem ale neklapla podle představ mnichovského týmu.
7'
Joshua Kimmich získal míč ve středu pole na Marcarellovi. Následně se ale neodhodlal k přihrávce směrem dopředu, ale pouze posunul balon k nohám Hernándeze.
6'
David Alaba se postavil k rozehrávce standardní situace, ale v pokutovém území Schalke se prosadil k hlavičce pouze Matija Nastasić. Domácí se s přehledem ubránili.
5'
Serge Gnabry si posunul míč kolem Oczipky, následně si domácí obránce udělal místo tělem. Pomezní rozhodčí ale signalizoval faul a Bayern bude moci dál útočit.
4'
Alaba posouval míč na Comana, ten ale v klíčovou chvíli před pokutovým územím podklouzl a toho využil k obrannému zákroku Joejon Kenny.
3'
Přes Pavarda s Müllerem se míč dostal až na hrot k Lewandowskému. Polský útočník byl ale střežen hned dvojicí soupeřů a o balon velmi rychle přišel.
2'
Do prvního poločasu vstoupili rozehrávkou ze středového kruhu fotbalisté Bayernu. Domácí Schalke se ale ihned dokázalo dostat k balonu.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Zápas druhého kola nejvyšší německé soutěže Bundesligy může za několik málo okamžiků začít.

FC Schalke 04: Nübel (C) – Kenny, Stambouli, Nastasić, Oczipka – McKennie, Mascarell – D. Caligiuri, Harít, Raman – Burgstaller.
Náhradníci: Schubert – Kutucu, Reese, Mercan, Sané, Boujellab.

Bayern Mnichov: Neuer (C) – Pavard, Süle, Lucas Hernández, Alaba – T. Müller, Kimmich, Tolisso – Gnabry, Lewandowski, Coman.
Náhradníci: Ulreich – Javi Martínez, A. Davies, Coutinho, Perišić, Cuisance.

Bayern Mnichov

Fotbalisté Bayernu Mnichov posedmé v řadě opanovali nejvyšší německou soutěž. Tentokrát ale musel mnichovský gigant bojovat až do samého závěru. Po ne zcela vydařeném úvodu sezony Bayern dlouho marně naháněl suverénní Dortmund, ve druhé části roku však Borussia ztrácela a čtyři kola před koncem se vyšvihl Bayern do čela, které už dokázal udržet s dvoubodovým náskokem.

Po mistrovské sezoně se s Bayernem rozloučily dva symboly poslední dekády. S velkou slávou se loučili s německým týmem Frank Ribéry s Arjenem Robbenem. Do Real Madrid se vrátil z hostování v Bayernu James Rodríguez a do konkurenčního Dortmundu odešel i Mats Hummels. Bayernu se však podařilo ulovit dva francouzské reprezentanty! Z Atlética Madrid přišel Lucas Hernández, ze Stuttgartu poté Benjamin Pavard. Na poslední chvíli poté mnichovský tým přivábil n hostování Ivana Perišiče z Interu Milán a nakonec i Philippe Coutinha z Barcelony.

V přípravě Bayern nepodával vůbec špatné výkony. V rámci International Champions Cupu porazil Real Madrid nebo AC Milán, na domácím Audi Cupu přehrál Fenerbahce 6:1 a o trofej přišel až v penaltovém rozstřelu s Tottenhamem.

První nezdar ale musel Bayern skousnout v německém superpoháru, ve kterém padl 0:2 s Dortmundem. Ani první kolo Bundesligy nevyšlo Bayernu podle představ. V domácím prostředí s Herthou totiž pouze remizoval 2:2, když se dvakrát prosadil Robert Lewandowski.
FC Schalke 04

Schalke prožilo mizernou sezonu. Ve čtyřiatřiceti zápasech zvítězilo pouze osmkrát a skončilo až na čtrnáctém místě s pouhým pětibodovým náskokem na sestupové příčky. Dlouho to vypadalo i na sestup, ale zlepšenými výkony v samém závěru, kdy Schalke porazilo 4:2 i Borussii Dortmund a ve čtyřech posledních kolech neprohrálo si udrželo bundesligovou příslušnost i nadále.

Před novým ročníkem Schalke příliš změn v kádru neudělalo. Do Dijonu zamířil Hamza Mendyl, za konkurenční Hoffenheim bude nastupovat Sebastian Rudy a se Schalke se rozloučil i Ralf Fahrmann, který bude nově nosit dres Norwiche. Naopak do Schalke přestoupil Ozan Kabak ze Stuttgartu, z Drážďan Markus Schubert a na hostování přišel i Jonjoe Kenny.

V přípravě Schalke podávalo solidní výkony. Na úvod rozcupovalo Bottrop 20:1, následně však padlo 2:3 s italskou Bolognou. V samém závěru poté porazilo Schalke 2:0 Alanyaspor nebo 3:1 španělský Villarreal.

První kolo Bundesligy s Mönchengladbachem branku nenabídlo a Schalke tak vstoupilo do nového ročníku bodem po velké převaze soupeřících hráčů.
Krásné sobotní odpoledne, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejvyšší německá soutěž Bundesliga pokračuje druhým kolem a my se společně zaměříme na utkání Schalke, které před domácím publikem přivítá Bayern Mnichov.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.