Bundesliga - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Union Berlin : Augsburg - 25. ledna 2020   15:30

Union Berlin
47' Subotić  • 61' Ingvartsen (Andrich)
2:0
(0:0)
Gikiewicz – Friedrich, Subotić, Schlotterbeck – Trimmel (C), Gentner, Andrich (79. Kroos), Lenz – Ingvartsen (87. Ryerson) – Ujah (72. Bülter), Andersson.
Becker, Bülter, Hübner, Kroos, Malli, Parensen, Polter, Ryerson.
Steinhausová – Borsch, Unger
Stadion An der Alten Försterei (Berlín)
Augsburg
Koubek – Uduokhai, Gouweleeuw, Jedvaj, Max – R. Khedira (70. Löwen), Baier (C) – Richter, Hahn, Vargas (78. Finnbogason) – Niederlechner.

On-line přenos je u konce. Děkujeme vám za pozornost a přejeme hezký zbytek dne.
Augsburg i se třemi českými fotbalisty věší hlavy dolů už potřetí v řadě. Nutno ale zmínit, že předchozí soupeři (Lipsko a Dortmund) jsou kvalitativně někde jinde. Spravit chuť si bavorský klub může už v dalším kole, kdy doma hostí sestupem ohrožené Brémy.
Třízápasová série porážek je konečně pryč. Union Berlín porazil Augsburg 2:0 a na svého konkurenta se bodově dotáhl. Bundesligový nováček uspěl díky parádnímu vstupu do druhé půle, kdy během čtvrt hodiny dvakrát skóroval. Na konci duelu ještě ustál závěrečný tlak a posunul se na 11. místo, ze kterého v příštím kole vyjede na dortmundský Signal Iduna Park.
Držení míče: 46% : 54%.
Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 4:12. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 18:9.
90+5'
90+5'
Až v poslední nastavené minutě přehodil domácího brankáře Niederlechner. Veškeré vzrušení je však zbytečné, protože střelec skóroval z evidentního ofsajdu.
90+2'
Ani napodruhé Finnbogason (Augsburg) svůj tým k bodovému zisku nepřiblížil! V další velké šanci už tentokrát mířil přesněji, ale Gikiewicz se o čisté konto okrást nenechal.
90+1'
To už se rozeběhla první minuta z pěti nastavených.
90'
I další závar domácí přežili! Míč odražený od obránce si před hranicí malého vápna zpracoval Finnbogason. Okamžitě poté ho chytře tlačil pod břevno, jenomže horní brankovou konstrukci trestuhodně přestřelil.
89'
Skvěle Gikiewicz! Domácí gólman ušetřil svůj tým od dramatu, když reflexem po rohovém kopu vychytal zblízka střílejícího Niederlechnera.
87'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Marcus Ingvartsen, přichází Julian Ryerson.
85'
Už takticky hrající Berlíňané šetří čas kombinací na svém území nebo dlouhými nákopy.
84'
Strážce domácí brány musel znovu dávat pozor. Respektive nemusel, protože Richterova střela stejně proletěla pouze nad břevnem.
82'
Hosté opět zaveleli k útoku a v předbrankovém prostoru vytvořili pořádný zmatek. Naneštěstí pro ně měl v této situaci přehled gólman Gikiewicz.
81'
Richter (Augsburg) zkusil štěstí střelou z pětadvaceti metrů. Rána to byla sice pořádná, avšak hodně, opravdu hodně nepřesná.
79'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Robert Andrich, přichází Felix Kroos.
78'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Ruben Vargas, přichází Alfred Finnbogason.
76'
Statistika držení míče: 49% : 51%.
74'
Z předchozí neproměněné šance sám na sebe naštvaný Robert Andrich (Union Berlín) si v jednom ze soubojů nebral servítky a za hrubý faul je čtvrtým karetně napomenutým hráčem svého celku.
73'
V hledišti to zahučelo poté, co z hranice vápna dorážející Andrich (Union Berlín) těsně přestřelil břevno! Tohle byla dobrá příležitost k navýšení skóre.
72'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Anthony Ujah, přichází Marius Bülter.
70'
Další podražení a další žlutá karta pro Union Berlín. Tentokrát ji vidí Christian Gentner. Domácí tým se podobných faulů musí vyvarovat, v opačném případě mu hrozí dohrání zápasu v oslabení.
70'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Rani Khedira, přichází Eduard Löwen.
69'
Nařízení přímák šel zexekuovat Max (Augsburg). Podle očekávání zvolil přímou střelu a i Gikiewicz byl na ni mezi třemi tyčemi připraven.
68'
A dalším potrestaným hráčem je Neven Subotić (Union Berlín), jenž před pokutovým územím prozíravě podrazil Hahna.
67'
Za zadržení Vargase dostává žlutou kartu Keven Schlotterbeck (Union Berlín).
64'
Návrat do zápasu se nekoná. Defenziva berlínského Unionu náběh svých protivníků zachytila.
63'
Augsburg se pokusí snížit po rohovém kopu.
61'
Union Berlin právě vstřelil branku!
Bundesligový nováček vede po hodině hry 2:0! Druhý krok k vítězství udělal po Andrichově přihrávce MARCUS INGVARTSEN. Uvnitř šestnáctky byl lépe postavený, pravačkou si zpracoval míč a levačkou ho s přispěním tyče poslal za záda bezmocného Koubka. Lépe to opravdu trefit nešlo.
61'
Statistika držení míče: 51% : 49%.
59'
O vyrovnání usilující Richter (Augsburg) ukázal, že nepatří mezi přesné hlavičkáře.
57'
Po souboji tělo na tělo se Andrich (Union Berlín) těžce zvedal z trávníku. Zpátky na nohy mu pomohl až lékařský štáb.
55'
Nikoliv. Richter (Augsburg) se rozhodl pro přihrávku nakrátko a to bylo ze strany útočících hráčů vše.
54'
Litovat toho Augsburg nemusí, protože hned z dalšího tažení vybojoval roh. Využije ho k vyrovnání?
52'
Nevydařeným se stal i rychlý protiútok.
51'
Muž, který otevřel skóre, chtěl být nyní v roli asistenta. Subotić (Union Berlín) proto odcentroval míč před bránu, tam ale nikoho v červeném dresu nenašel.
49'
O navýšení náskoku okamžitě zausiloval Ujah. Bohužel pro domácí neměl přesnou mušku.
47'
Tomu říkám vstup do druhé půle jako hrom! Berlíňanům k nim pomohl rohový kop, při kterém míč propadl k volnému NEVENU SUBOTIĆOVI a srbský obránce ho z rohu malého vápna uklidil do sítě nastavenou placírkou.
46'
Union Berlín vstoupil do zápasu nebezpečně a už v 5. minutě mohl jít do vedení. Výborný zákrok proti Lenzovi však vytáhl Tomáš Koubek, který už v dalším průběhu poločasu moc práce neměl. Jeho spoluhráči se totiž rozehráli a obranu domácího týmu zaměstnávali stále častějšími výpady. Jeden takový zastavil faul a standardka nařízená v ideální pozici na střelu mohla natropit pořádnou paseku. Kdyby těsně neminula břevno. Poslední minuty před přestávkou už se nesly spíše v tréninkovém duchu, takže po první pětačtyřicetiminutovce platí bezbrankový stav.
Držení míče: 55% : 45%.
Střely na branku: 1:3. Střely mimo: 2:4. Rohy: 3:1. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 10:4.
45+1'
45+1'
Ou, tak to byl opravdu ostrý zákrok. Stoper Jeffrey Gouweleeuw (Augsburg) u postranní čáry sestřelil unikajícího Lenze a do kabiny si po právu odnese žlutou kartu.
45'
A to už se nacházíme v závěru úvodního dějství. Nad jeho rámec byla nastavena jediná minutka.
43'
Stejně jako na opačné straně Andersson (Union Berlín). Ten si na rozdíl od svého protihráče nepohlídal ofsajd.
41'
A když už se přeci jen něco rýsovalo, vzali obránci Unionu do rukou zmizík. Niederlechner tak za průnikovou přihrávkou běžel zbytečně.
39'
Obě mužstva se uprostřed hřiště snaží vytvořit souvislou akci. Zatím však k tomu mají daleko.
37'
Bylo to však s tečí, takže Augsburg kopal roh. Maxův centr na přední tyč mezi podařené nepatřil.
36'
Tam ho po tuhém boji získali hosté. Vargas pak obdržel přihrávku na levou stranu vápna, odkud přízemní střelou napnul pouze boční síťku.
34'
Domácí konečně vyvezli míč ke středové čáře.
33'
Defenzivní povinnosti museli Berlíňané plnit i při další akci. Naštěstí pro ně ne na dlouho, protože Niederlechner si zapomněl pohlídat ofsajd.
32'
Domácí teď museli bránit. Ke střele z hranice vápna se odhodlal Vargas, ale Gikiewicze neohrozil. Za brankáře totiž zaskočil jeden z obránců.
31'
Statistika držení míče: 55% : 45%.
29'
Trimmelův vzdušný pas do předbrankového prostoru spolehlivě sebral Koubek (Augsburg).
28'
Naštěstí se nejednalo o nic vážného a Richter (Augsburg) už zase pokračuje ve hře.
26'
Po srážce uprostřed hřiště zůstal na zemi ležet Richter (Augsburg). A potřeba bude ošetření.
25'
Navzdory tomu se hra otočila a Niederlechner (Augsburg) si naskočil na centrovaný pas. Gikiewicz se rozchytal vcelku rutinním zákrokem.
22'
Ani to však nezabránilo ke střele Lenzovi, který svůj technický pokus nechal proletět kolem Koubkovy brány. To jen dokazuje, že Berlíňané jsou na koni.
21'
Nikdo se proto nediví, že Augsburg raději klidní hru.
20'
Domácí zabrali a výsledkem je daší pokus zevnitř šestnáctky. Tentokrát se zkoušel prosadit Andrich, ale trefil pouze před sebou stojícího obránce.
18'
Teď zase měli příležitost domácí! Po sérii hlaviček uvnitř pokutového území Friedrich vystřihl nůžky, po kterých se u zadní tyče marně natahoval Ujah. Kdyby to dokázal, Union Berlín už by stoprocentně vedl.
16'
Statistika držení míče: 60% : 40%.
15'
O chvíli později už Gikiewicz (Union Berlín) musel zasahovat, to když jeho směrem po kvalitním centru odhlavičkoval míč Hahn.
13'
Svou první šanci si vytvořil také Augsburg! Gólman Gikiewicz se jenom díval, jak rána vyprodukovaná kousek za šestnáctkou z přímého volného kopu letí těsně nad břevnem.
11'
Bibiana Steinhausová navíc viděla útočný faul, takže domácí celek musí vyklidit pozice.
10'
Jeho rozehrávky se opět ujal Trimmel (Union Berlín) a dopadlo to na chlup stejně jako před chvílí.
9'
Tam získal míč Ingvartsen (Union Berlín) a ihned si střihl souboj jeden na jednoho. V něm uspěl jen částečně, když pro svůj celek vybojoval další roh.
7'
Posléze se hra přemístila doprostřed hřiště.
6'
Následný Trimmelův roh už pro augsburskou defenzivu žádné riziko neznamenal.
5'
Další útok Unionu byl o poznání nebezpečnější a Tomáš Koubek hned na úvod vytáhl důležitý zákrok! Ze střední vzdálenosti ho zkusil překonat Lenz, jeho skákavou střelu ale český gólman zkušeně vyrazil do bezpečí.
3'
A ono to vyšlo. Bohužel pro berlínský Union se Ujah v době přihrávky pohyboval v ofsajdu.
1'
Domácí celek zahájil kombinaci na vlastní polovině. Dopředu se pokusí dostat postupně.
1'
S mírným zpožděním Bibiana Stainhausová přivedla hráče na hřiště. Následovaly pozdravy a mezi kapitány se uskutečnil los stran. V něm uspěl Daniel Baier, takže zahajovací výkop provede soupeř – Union Berlín.
Hráči obou celků, mezi nimiž nechybí ani Tomáš Koubek, Marek Suchý a Honza Morávek (všichni Augsburg), se na hřišti berlínského stadionu An der Alten Försterei intenzivně rozcvičují.

1. FC Union Berlín: Gikiewicz – Friedrich, Subotić, Schlotterbeck – Trimmel (C), Gentner, Andrich, Lenz – Ingvartsen – Ujah, Andersson.
Náhradníci: Becker, Bülter, Hübner, Kroos, Malli, Parensen, Polter, Ryerson.

FC Augsburg: Koubek – Uduokhai, Gouweleeuw, Jedvaj, Max – R. Khedira, Baier (C) – Richter, Hahn, Vargas – Niederlechner.
Náhradníci: Luthe – Finnbogason, Gruezo, Lichtsteiner, Löwen, Suchý, Morávek, Sarenren-Bazee, Pedersen.

Rozhodčí: Steinhausová – Borsch, Unger.
Vážení sportovní přátelé, dovolte mi vás ještě jednou srdečně přivítat u sledování textové on-line reportáže z utkání 19. kola německé Bundesligy mezi Unionem Berlín a Augsburgem.
První vzájemný zápas sezony

Augsburg – Union Berlín 1:1 (0:0)
Branky:
59. Vargas – 80. Andersson.
ČK: 83. Schlotterbeck (Union Berlín).

Držení míče: 53% : 47%.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 6:5. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 16:19.

FC Augsburg

Těžká utkání sehrál v poslední době i Augsburg. Desátý tým tabulky v nich rovněž vyzval Lipsko a po zimní přestávce i úřadujícího vicemistra Dortmund. Prosincový zápas na hřišti Red Bullu měl na vlas stejný průběh jako ten, který tam v minulém kole odehrál Union – a skončil i stejným výsledkem. Augsburg vedl také doma proti Dortmundu, a to hned dvakrát o dvě branky. Osmigólovou přestřelku však bavorský klub nakonec prohrál, protože se musel poklonit před uměním střídajícího mladíka Erlinga Brauta Hålanda. Norský supertalent při své premiéře v Bundeslize sestřelil Augsburg hat-trickem!

Augsburg – Dortmund 3:5 (1:0)
Branky:
34. a 55. Niederlechner , 46. Richter – 59., 70. a 79. Häland, 49. Brandt, 61. Sancho.

1. FC Union Berlín

Union si jako nováček nevede vůbec špatně. Klub z hlavního města je v polovině sezony dvanáctý, přičemž za svými zády nechává hned šestici soupeřů. Pravdou ovšem také je, že ho před Vánoci opustila forma. Union doma prohrál s Hoffenheimem a dokonce i na hřišti do té doby trápícího se Düsseldorfu. Bodovat berlínský klub nedokázal ani po novém roce, i když proti jednomu z nejkvalitnějších mužstev se to ani nečekalo. Svěřenci Švýcara Urse Fischera totiž cestovali na půdu lídra z Lipska, kde neudrželi poločasové vedení a prohráli 1:3.

Lipsko – Union Berlín 3:1 (0:1)
Branky:
51. a 83. Werner, 57. Sabitzer – 10. Bülter.
Hezké sobotní odpoledne u Bundesligy! Německá nejvyšší soutěž má na programu 19. kolo, které k sobě mimo jiné svede Union Berlín a Augsburg.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.