Bundesliga - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Union Berlin : Hoffenheim - 17. prosince 2019   20:30

0:2
(0:0)
Hoffenheim
56' Bebou   • 90' Baumgartner  (Nordtveit)
Union Berlin
Gikiewicz – Friedrich, Hübner, Subotić (80. Abdullahi) – Trimmel (C), Andrich, Gentner, Lenz – Ingvartsen (69. Polter) – Ujah (69. Bülter), Andersson.
Hoffenheim
Baumann – Kadeřábek (64. Bičakčić), S. Posch, Hübner (C), Skov – Samassékou (60. Nordtveit), Grillitsch – Bebou, Rudy, Adamjan (85. Baumgartner) – Kramarić.

Je konec! Dnešní utkání nám nakonec končí vítězstvím Hoffenheimu, který svého soupeře porazil poměrem 2:0. Druhý poločas nabídl vyrovnanou podívanou, avšak TSG se povedlo využít ojedinělou šanci. Union Berlín měl na vyrovnání hodně času, nicméně neustále narážel na pozornou obranu, v dalším případě také na pozorného brankáře Baumanna, který udržel čisté konto. V závěru se TSG povedlo pojistit vedení.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 7:2. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 15:13.
90+3'
90+2'
O vítězi tohoto zápasu je zcela jistě rozhodnuto. Před malým momentem se do vápna prodíral Andersson, avšak jeho zakončení nebylo vůbec přesné.
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
90'
Hoffenheim právě vstřelil branku!
Hostující celek pečetí své vedení! Hoffenheim se totiž dostal zpět k volnému míči, načež do pokutového území dokázal proniknout Nordtveit, který vysunul vedle stojícího CHRISTOPHA BAUMGARTNERA, jenž si poradil s vyběhnuvším brankáčřem.
88'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, domácím se krátí čas. Zcela jistě se ještě dočkáme nastaveného času, budou to zhruba tři, čtyři minuty.
87'
Baumann si dával s odkopem od své branky celkem dost načas, nakonec mu to u sudího prošlo. Následovalo dalekonosné odklizení až na opačnou stranu.
86'
Do konce tohoto zápasu zbývá něco málo kolem pěti minut. Hoffenheim i nadále střeží jednobrankové vedení, v posledních minutách nesledujeme pohlednou partii.
85'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Sargis Adamjan, přichází Christoph Baumgartner.
85'
Union Berlín ještě posléze zahrával rohový kop, který se zrovna moc nepovedl. Domácí se dožadovali ještě jednoho rohu, avšak ten se konat nebude.
84'
Vyrovnání měl na kopačce domácí Andersson! K němu se totiž snesla zpětná nahrávka, avšak z hranice malého vápna nechal vyniknout Baumanna.
84'
Velice zkušeně to před malým momentem provedl Lenz, který otřel míč o napadajícího protihráče. Union Berlín bude vhazovat celkem daleko od útočné poloviny.
83'
Nahrávka z kopačky Trimmela se sice snášela na Gentnera, avšak k němu se bleskovým způsobem dostal obránce Hübner, který navíc nastartoval protiakci.
82'
Příliš pozdě byl v hlavičkovém souboji hostující Bebou, který zároveň zavadil o Gentnera. Další faul v podání Hoffenheimu, hostujícímu celku se daří přerušovat hru.
80'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Neven Subotić, přichází Suleiman Abdullahi.
77'
Hoffenheim se v posledních minutách nechal zatlačit, avšak ani další volný kop soupeře nepřinesl nic nebezpečného. Union Berlín bude ještě moci vhazovat.
76'
Hodně nebezpečným pokusem se prezentoval domácí Gentner, který zkoušel štěstí z hranice šestnáctky. Rána z jedničky mu ale vůbec nesedla – odkop.
75'
Žlutou kartu dostává Andrej Kramarić (TSG 1899 Hoffenheim).
75'
Trimmel to nejprve zkoušel rychlou rozehrávkou, avšak sudí situaci vrátil na místo přestupku. Poté jsme sledovali nadějný centr, který Andersson nedokázal trefit.
74'
Obrannou povinnost si před malým momentem splnil Hübner, kterému se povedlo uspět v hlavičkovém souboji. Union Berlín si přesto vybojoval standardní situaci.
73'
Baumann rozehrál celkem riskantně, neboť si výhozem vybral Grillitsche. Kolem něj byla smečka protihráčů, avšak hostující středopolař to zvládl na jedničku.
72'
V posledních minutách sledujeme celou řadu nepřesností. Po jedné z nich se k šestnáctce dostal Lenz, po jehož nabídce nepovedeně zakončoval Andersson.
71'
Po dalším souboji skončil na trávníku hostující Bičakčić. Toho v souboji zezadu atakoval Lenz, což neuniklo ani sudímu, jenž ihned nařídil standardní situaci.
70'
V pokutovém území se srazili hned dva hostující hráči, avšak a nic vážnějšího to nevypadá. Hoffenheim se opět ubránil, Baumann tak bude moci rozehrávat.
69'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Anthony Ujah, přichází Marius Bülter.
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Marcus Ingvartsen, přichází Sebastian Polter.
68'
Andrich se snažil na levém křídle najít svého kolegu Lenze, avšak nahrávka putovala daleko od nohy druhého jmenovaného. Bude z toho pouze aut pro Hoffenheim.
67'
Gikiewiczovi se povedlo schovat padající míč do své náruče, na druhé straně si nebral servítky obránce Posch, který odkopával pouze do ochozů stadionu.
64'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Pavel Kadeřábek, přichází Ermin Bičakčić.
61'
Žlutou kartu dostává Pavel Kadeřábek (TSG 1899 Hoffenheim).
61'
Na opačné straně se daleko nedostal Adamjan, kterému navíc uskočil balón daleko za brankovou čáru. Tato ztráta míče přinese odkop z nohy Gikiewicze.
60'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Diadie Samassékou, přichází Håvard Nordtveit.
59'
Sám na sebe to zkoušel vzít domácí Gentner, který se s míčem dostal až k hranici pokutového území, avšak levou nohou trefil pouze jednoho z protihráčů před sebou.
58'
Union Berlín to bude mít nyní hodně složité, prohrává totiž o jednu branku. I tak do konce zápasu zbývá hodně času, domácí klidně mohou výsledek otočit.
56'
Máme tady úvodní branku tohoto zápasu! Vše započal Hübner, který předvedl dalekonosný nákop na druhou stranu. V hlavičkovém souboji se uplatnil Adamjan, jenž prodlužoval za sebe na IHLASE BEBOUA, který si potáhl míč na pravou nohu a poté zamířil pod břevno.
56'
Do rychlého protiútoku se pouštěl hostující Rudy, který neustál souboj s protihráčem. Své řekli také rozcvičující se hráči Unionu, kteří se střetli právě s Rudym.
55'
TSG nakonec zahrávalo rohový kop z pravé strany. Rudyho nabídka se snášela k hranici malého vápna, kde se v hlavičkovém souboji prosadil Friedrich.
54'
V krátkém časovém sledu tu máme další žlutou kartu. Ujah byl totiž v souboji mnohem rychlejší, logickým vyústěním byl nedovolený zákrok Hübnera.
53'
Žlutou kartu dostává Robert Andrich (1. FC Union Berlín).
53'
Po dalším faulu se rozehrávalo z kopačky Grillitsche. Ten si vybral vedle stojícího Kadeřábka, kterému se povedlo proniknout do vápna, kde trefil pouze Hübnera.
52'
Skov se pohodlně dostal kousek za obrannou polovinu, jenomže kolem sebe neměl podporu spoluhráčů. Proto se ještě rozhodl pro oslovení obránce Hübnera.
51'
Je jasno. Subotić se dle výroku sudího jako první dotkl balónu, proto se o nedovolený zákrok nemohlo jednat. Zároveň budeme sledovat rozehrávku Gikiewicze.
50'
Hodně podezřele si kousek od pokutového území počínal domácí Subotić, který poslal k zemi Beboua. Hlavní sudí bude celou situaci ještě projednávat.
49'
Kousek od středového kruhu dostal tvrdě naloženo domácí Friedrich, který tak skončil na trávníku. Tento střet se nakonec obejde bez žlutého kartónku.
48'
Prudkým pasem na opačnou polovinu to zkoušel Kadeřábek, kterému se velice přesně povedlo najít Beboua, jenž po chvilkovém driblinku ještě přenášel hru.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hostující hráči, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nenabídl žádnou přesnou trefu. V úvodu utkání byl směrem dopředu nebezpečnější Union Berlín, který se navíc postaral o několik hezkých náznaků šancí, avšak branku se mu vsítit nepovedlo. Hoffenheimu to směrem dopředu moc nejde, i tak největší šanci tohoto zápasu promarnil Kramarić.
45'
44'
Baumann zkoušel na opačné polovině najít Adamjana, který si ideálně naskakoval výskok k míči, avšak stejně se povedlo zakročit domácímu Friedrichovi.
42'
Žlutou kartu dostává Marcus Ingvartsen (1. FC Union Berlín).
42'
Grillitsch pouze prodlužoval za svá záda, kde se navíc nacházel Hübner. Ještě před dopadem míče bylo pískáno, dle sudího si nedovoleně pomohl Gentner.
41'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
40'
Do nadějného protiútoku se dostával Bebou, který navíc dokázal nahrát pod sebe na Kramariće, jehož zakončení pravou nohou směřovalo kousek nad.
36'
Po delší době tu hrozí nebezpečí pro domácí branku. Hodně agresivně šel do souboje o míče Andrich, který místo hracího předmětu trefil pouze Rudyho.
35'
Kousek od středového kruhu zůstal na zemi ležet hostující Adamjan. Hlavní sudí bleskově přerušil hru, dost možná se na hrací plochu dostaví lékařský personál.
34'
I další nahrávka směřovala na švédského útočníka Anderssona, kterému se nepovedlo předvést dobré zpracování neposedného míče, který skončil v autu.
33'
Andersson svedl hlavičkový souboj s Poschem, přičemž byl úspěšnější druhý jmenovaný hráč. TSG navíc chtělo podniknout protiakci, která skončila u domácího Lenze.
32'
Avšak ani v tomto případě se nejednalo o nic nebezpečného. Hoffenheimu se zatím daří krotit vzdušné centry, nicméně se hosté nemohou dostat ze své poloviny.
31'
Je za námi zhruba třetina zápasu, stále se o něco aktivnějším dojmem jeví Union Berlín. Ten se pokouší útočit po křídlech, kde navíc nyní vybojoval standardku.
30'
Hoffenheim navíc hraje hodně agresivně, během třiceti minut obdržel už tři žluté karty, ta poslední směřovala na Posche.
30'
Na opačné straně to Skov zkoušel pasem na Beboua, avšak tomu míč směřoval na paty. Další zbytečná ztráta balónu v podání TSG, soupeř bude vhazovat.
29'
Subotić si nechtěl příliš komplikovat život, proto se rozhodl vyzkoušet pozornost vlastního brankáře, nicméně Gikiewicz se i tentokráte pokusil o odkop od branky.
28'
Hoffenheim se už celkem dlouhou dobu nedostal k ohrožení branky soupeře. Naopak byla k viděná standardka domácích, kterou však odvracel Posch.
27'
Union Berlín je v posledních minutách o něco aktivnější. Navíc se dalšího rohu chopil kapitán Trimmel, avšak ani on nedokázal najít nikoho ze spoluhráčů.
26'
Napadající Lenz však sáhl k zákroku, po kterém bylo pískáno. Souboj s tímto hráčem totiž neustál Posch, který svému celku zajistil volný kop z velké vzdálenosti.
26'
Žlutou kartu dostává Diadie Samassékou (TSG 1899 Hoffenheim).
25'
Baumann tak mohl v poklidu rozehrávat od své branky, přičemž se mu jako první ke spolupráci nabídl český obránce Kadeřábek, který raději odkopával balón.
24'
Union Berlín se dokonce chopil rozehrávky rohového kopu z levé strany. Do pokutového území přiletěl nadýchaný bochánek, který si dokázal najít Kramarić.
23'
Máme za sebou něco málo přes dvacet minut hry, zatím jsme se žádné branky nedočkali. O něco aktivněji působí domácí, kteří už měli jednu slušnou šanci.
22'
To se však nedělo. Místo toho jsme sledovali odkop v podání brankáře Gikiewicze, který poslal míč na levou stranu hrací plochy, kde fauloval Samassékou.
21'
Kousek od postranní lajny se povedlo včas zakročit Bebouovi, který se vracel na vlastní polovinu. Domácí hráči se snaží domluvit pro soupeře další žlutou.
16'
Nováček soutěže bude zahrávat standardní situaci ze zajímavé pozice. Bude to z nějakých třiceti metrů od branky, očekávat se dá centr do šestnáctky.
15'
Žlutou kartu dostává Robert Skov (TSG 1899 Hoffenheim).
14'
Menší zdravotní problémy měl po předchozím střetu brankář Baumann, avšak na nic vážnějšího to nevypadá. Naopak budeme sledovat rozehrávku od branky.
13'
Úvodní šance zápasu! Ingvartsen poslal k hranici malého vápna skákající balón, po kterém se vrhl Ujah, jenž v pádu nedotlačil míč za Baumanna.
12'
Gikiewicz i v tomto případě předvedl přízemní rozehrávku, při které to dlouhým pasem na levou stranu zkoušel Hübner, kterému se povedlo najít Lenze.
11'
Hoffenheim se snažil rozvinout rychlou protiakci, avšak Bebou si ve finální fázi neporozuměl s Kramarićem. Tato přihrávka tak skončila pouze za brankovou čárou.
10'
Jeho vzdušná nabídka nebyla vůbec nebezpečná. Naopak se nejvýše do vzduchu dokázal dostat hostující Posch, který tak zažehnal případné nebezpečí.
9'
Berlínský celek to zkoušel postupným útokem, který přinesl zisk rohového kopu. Ten bude rozehrán z pravé strany, přičemž se již k rozehrávce postavil Lenz.
8'
Daleko se s míčem nedostal ani Kadeřábek, který si to pro změnu namířil přes pravou stranu hrací plochy, avšak následný centr se nedostal na hlavu Kramariće.
7'
V úvodu tohoto zápasu sledujeme celkem dost nepřesností. Jednu z nich udělal domácí Gentner, kterému se nepovedlo najít Andricha, nýbrž pouze Grillitsche.
6'
Gikiewicz byl v krátkém časovém sledu opět zapojen do kombinace, v tomto případě vyprodukoval zpětnou nahrávku na vedle stojícího kolegu Friedricha.
5'
Pro změnu se k míči dostal hostující brankář Baumann, který to rovněž zkoušel dalekonosným pasem na opačnou stranu, kde se nacházel pouze obránce Hübner.
4'
Sledovali jsme dalekonosný odkop od domácí branky, nicméně Andersson se nedokázal ve vzdušném prostoru prosadit, mnohem lépe to totiž zvládl Adamjan.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu to na sebe zkoušel vzít hostující Ujah, který se dostal až k hranici opačného pokutového území, kde byl čistým způsobem zastaven.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

1. FC Union Berlín: Gikiewicz – Friedrich, Hübner, Subotić – Trimmel (C), Andrich, Gentner, Lenz – Ingvartsen – Ujah, Andersson.
Náhradníci: Nicolas – Abdullahi, Bülter, Mees, Parensen, Reichel, Polter, Ryerson, Schmiedebach.

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann – Kadeřábek, S. Posch, Hübner (C), Skov – Samassékou, Grillitsch – Bebou, Rudy, Adamjan – Kramarić.
Náhradníci: Pentke – Baumgartner, Akpoguma, Bičakčić, Geiger, Nordtveit, Locadia, Ribeiro, Stafylidis..
TSG 1899 Hoffenheim

Na opačné straně stojí Hoffenheim, kterému se v letošním ročníku nedaří dle představ. Hoffenheim totiž v tuto chvíli okupuje až devátou pozici tabulky, což rozhodně nebylo cílem vedení klubu. TSG mají na svém kontě jednadvacet bodů, na svého dnešního soupeře tedy mají náskok jediného bodu. Hoffenheim se v posledních týdnech výsledkově trápí, naposledy se mu povedlo zvítězit před více než měsícem, od té doby následuje čtyřzápasová série bez vítězství. Tato série navíc přinesla zisk pouhého bodu, ten Hoffenheim uhrál díky nerozhodnému výsledku proti Düsseldorfu.
1. FC Union Berlín

Fotbalisté Unionu Berlín se po postupu do německé nejvyšší soutěže nacházejí na sympatické desáté pozici, což ale stále značí spodní polovinu tabulky. Union doposud nasbíral dvacet bodů, navíc se v případě vítězství může vyškrábat na deváté místo tabulky. Domácí tým tohoto zápasu se v posledních duelech nachází ve velice dobré formě, z posledních pěti zápasu prohrál pouze jedinkrát, bylo tomu tak v souboji proti Schalke, kterému podlehl výsledkem 1:2. I v posledním ligovém duelu přišla ztráta bodů, Union Berlín totiž na hřišti Padebornu remizoval nerozhodným výsledkem 1:1.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Německá Bundesliga má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi 1. FC Union Berlín a TSG 1899 Hoffenheim.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.