Zápas je u konce, Liverpool nejtěsnějším možným způsobem udolal Anži Machačkalu a může být spokojen. Měl ale mnohem více příležitostí na skórování, nicméně ani ruský tým nezůstal ve druhém poločas pozadu. Z Evropské ligy je to vše, přeji příjemný zbytek noci.
90+3
Řekl bych, že je rozhodnuto. Domácí drží míč daleko od své branky.
90+2
Hostům se však nedaří v rozehrávce, čas se krátí.
90
Nastavovat se budou ještě tři minuty, dokáží hosté se zápasem ještě něco udělat?
89
Jednu z posledních šancí hostí měl Carcela-Gonzalez, jehož střela však byla sražena a míč doklouzal k brankáři Liverpoolu.
86
Domácí se až přílišnou rozvahou s rozehrávkou dostávají do problémů a to by pro ně nemuselo dobře dopadnout.
85
Traoré dostal míč na hranici malého vápna, ale zády k brance neměl šanci přesněji zakončit. Jeho pokus mířil mimo.
84
Na druhé straně zkusil štěstí Sterling, ale minul branku Machačkaly.
83
Šatov mohl srovnat, brankáře Jonese již překonal, ale letící míč zastavil skluzem jeden z hráčů Liverpoolu!
81
Agger vyhlavičkoval míč Gabulovovi z náručí a zakončil ho do prázdné branky, za což po právu vidí žlutou kartu.
80
Allen nahradí na poslední minuty Shelveyho.
78
Rohový kop skončil v náruči Jonese.
77
Ještě před ním ale právě Boussoufa odchází a místo něj přijde Lahjalov.
76
Střela Boussoufy byla zblokována, následovat bude rohový kop.
75
Suaréz je horká hlava a to předvedl i nyní. Neunesl psychicky to, že mu byl odpískán útočný faul a za nějaké to slůvko k rozhodčímu Nijhuisovi dostává žlutou kartu.
73
Dlouhý nákop na Eto´o skončil neúspěchem, kamerunský střelec si nedokázal míč zpracovat.
72
Jenže čas Machačkale ubíhá velmi rychle, příliš takových příležitostí již hosté nedostanou.
69
Boussoufa dělá problémy obraně Liverpoolu a nyní měl největší příležitost svého týmu! Otočil se s míčem na penaltovém puntíku, ale namířil pouze do míst, kde stál připraven brankář Jones!
67
Eto´o po delší době u míče, jeho střela byla ale zablokována.
66
Že by se ruský stroj začal konečně zahřívat?
64
Vzápětí přichází další výměna na straně Machačkaly. Traoré se pokusí něco udělat s útočnou hry ruského týmu, když nahradil Smolova.
62
První střídání Anži v dnešním zápase, odchází kartou potrestaný Agalarov, místo něj dostane šanci Logašov.
60
K střele se dostal také Shelvey, jeho skákavý pokus ale neměl přílišnou razanci.
58
Zatím naprosto neviditelný Samuel Eto´o se dostal k míči v šestnáctce, po nepřesném zpracování o něj ale vzápětí přišel.
56
A dříve, než vůbec stihl hostující trenér něco vymyslet, to mohlo být bleskově o dvě branky! Z dálky poslal míč prudce na branku Luis Suaréz, ten nakonec ale skončil jen o několik decimetrů mimo Gabulovovu svatyni!
55
A nyní se nabízí základní otázka, co udělá Machačkala s vývojem zápasu?
53
Liverpool právě vstřelil branku!
Tak dobývání obrany Machačkaly je u konce! Domácí měli obrovskou převahu a nyní se dočkali, musíme uznat, že to byla branka opravdu výstavní! STEWART DOWNING si vzal míč na levé straně, udělal kličku do středu a poslal míč na vzdálenější tyč, brankář Gabulov plachtil zbytečně - 1:0!
51
A o chvíli později se již zapojil do hry i Gabulov, který chytil Škrtělovu hlavičku.
49
A nyní mohou domácí opět litovat! Šli hned tři na jediného beka, nesmyslný centr na Stevena Gerrarda byl sice přesný, ale kapitán Liverpoolu hlavou minul branku!
48
A sledujeme naprosto stejný průběh, domácí se snaží něco vymyslet. Hosté by byli s bodem rozhodně spokojeni.
46
Trenér Liverpoolu do druhého poločasu sundává Johnsona, místo kterého má něco s remízovým stavem udělat Sterling.
46
První poločas nám přinesl jednostranný fotbal, hrálo se prakticky jen na jednu branku. Liverpool si vytvořil několik kvalitních příležitostí, ale ty se mu proměnit nepodařilo, což ostatně tento anglický velkoklub trápí od začátku sezóny. Uvidíme, co se bude dít druhý poločas, vše je otevřeno.
45+1
A právě v té jedné minutě nastavení se hosté dostali k dobré příležitosti! Smolov se opřel do míče za šestnáctkou a jeho rána skončila pár metrů mimo branku!
45
Sudí nastaví jednu minutu nad rámec prvního poločasu.
44
Hosté za celý poločas téměř nic nepředvedli, jejich obrana v čele s brankářem je pevná.
42
Opět se nám žlutí. Agalarov je oceněn za svůj faul žlutou kartou.
40
Další akce, další střela. Na střelecké pokusy je to již 6:0, důležité jsou však góly. Stav je ale stále bezbrankový.
37
A opět v hlavní roli Sahin, který se dostal k hlavičce. Ta však ale nepatřila mezi nejpřesnější.
35
Sahinova střela skončila u Gabulova. Nadšení fanoušků je opět marné, ani nyní se domácí nedočkali.
32
Suaréz dostal míč na nohu, ale nedokázal ho zpracovat. Akce Liverpoolu je u konce.
30
Půl hodina za námi a my vidíme jen tlak Liverpoolu. Nic jiného...
28
Assaidi byl dalším, kdo měl další více než dobrou příležitost, ale ani jeho střela neskončila za zády Gabulova neskončila! Liverpool provází obrovská smůla!
26
Shelvey se opřel do odraženého míče, ale vysoko přestřelil branku Machačkaly. Domácí jsou stále aktivnější.
24
Žirkov se ocitl za obránci Liverpoolu, ale vzruch je zbytečný. Je totiž máván ofsajd.
22
Z následného volného přímého kopu trefil Steven Gerrard pouze zeď.
21
Samba dostává první žlutou kartu dnešního zápasu.
20
Obrovskou příležitost měl Johnson, který se opřel do míče a vyprášil rukavice hostujícího brankáře! Domácí si velmi hlasitě říkají o vedoucí branku!
17
Machačkala se také snažila něco vymyslet, stopeři Liverpoolu však odvedli kvalitní práci.
14
Sledujeme stále stejný obrázek, Liverpool se kvalitní kombinací drží blízko pokutovému území. K nějaké větší příležitosti to ale nevede.
12
Suaréz se dostal k míči v pokutovém území, jeho přízemní střela putovala jen do náruče Gabulovova.
11
Machačkala se zatím k ničem nedostala a pasivně brání. To by se hostům mohlo vymstít.
9
Smolov po hlavičkovém souboji se Škrtelem upadl k zemi a poměrně dlouho se nezvedal. Po ošetření lékařů je odveden za postranní čáru, avšak vypadá to, že bude v duelu pokračovat.
8
Z něho však anglický tým nic nevytěžil, z následné akce se za ofsajdovou linií ocitl Shelvey.
7
Liverpool je aktivnější a nyní vybojoval i rohový kop.
5
Domácí opět kombinují a předvádějí fotbal ala Barcelona. K úspěchu to však zatím nevede.
4
Poprvé se balónu dotkl také Jones, ke kterému se dostala nepříliš razantní střela Gaulova.
2
Liverpool rozehrál a od té doby drží míč na svých kopačkách. Dokonce se dostal až do pokutového území, ale žádný střelecký pokus z toho nebyl.
1

Liverpool FC: Jones - Johnson, Agger, Škrttel, Wisdom - Sahin, Gerrrard, Downing, Shelvey - Suárez, Assaidi

Anži Machačkala: Gabulov - Samba, Joao Carlos, Žirkov, Agalov - Šatov, Carcea-González, Gaulov - Boussoufa, Eto´o, Smolov

Rozhodčí: Nijhuis - Boonman, van de Ven (všichni Nizozemsko).
To tým, který vede nejvyšší ruskou soutěž a také o skóre celou skupinu A, by dnes opět potřeboval bodovat. Anži nejprve remizovala s Udinese 1:1 poté, co Di Natale srovnával až ve druhé minutě nastavení. Chuť si však fotbalisté ve službách Machačkaly zpravili proti švýcarskému Bernu, který díky dvěma brankám Eto´a porazili 2:0.
Tabulka je ve skupině A po třetině odehraných zápasů velmi vyrovnaná. Právě anglický Liverpool, který se mimochodem v lize zatím silně trápí, si může spravit náladu v Evropské lize. A jeho zápasy musí táhnout diváky, pokaždé z toho byla přestřelka. V úvodním zápase Liverpool porazil Young Boys Bern 5:3 , o čtrnáct dní později však anglický velkoklub nestačil poměrem 3:2 na italské Udinese. Tyto dva výsledky mu zatím vynesly třetí místo se skóre 7:6.
Ihned po skončení úvodních duelů pokračují utkání v dalších skupinách a jedním z nejzajímavějších je souboj proslulého anglického Liverpoolu s novodobým ruským objevem Anži Machačkala. Souboj hvězd na obou stranách přinese překrásnou podívanou, zvítězit může opravdu kdokoliv.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.