Z tohoto zápasu je to pro dnešek vše a u dalších onlajnů se na vás již o víkendu bude těšit Lukáš Podleśny.
Dnešní utkání je tedy u konce a Fiorentina postupuje po výsledcích 1:1 a 0:3 do čtvrtfinále Evropské ligy. V druhém poločase ještě hosté mohli přidat dvě či tři branky, ale Salah dvakrát trefil pouze tyč a Babacara vychytal Skorupski. Na druhé straně byl nejblíže brance Gervinho, ale toho v poslední chvíli skvěle ubránil Basanta a tutová šance AS byla zhacena. V závěru šel ještě po druhé žluté kartě předčasně do sprch Ljajić a více se v zápase neudálo.
Zákroky Neta (FIO) – 6
Zákroky Łukasze Skorupskiho (ASR) – 3
90+1
90+1
Poslední šance domácích, kterou táhl po levé straně Holebas skončila sraženým přízemním centrem a zápas je tímto u konce!
90
Nepovedený střelecký pokus De Rossiho končí hodně mimo. Hlavní rozhodčí nastavuje pouze jednu minutu.
88
Tak to je možná už příliš kruté pro domácí celek. Badelj odehrál míč před Ademem Ljajićem, ten při své snaze trefil lýtko hostujícího hráče s výsledek je jasný. Druhá žlutá karta, červená karta a Ljajić jde do sprch.
87
Aby toho nebylo málo tak přichází další dvě vhazování pro domácí.
86
Rychlý protiútok AS Řím odvrácen do zámezí, po autu však budou domácí pokračovat kopem od rohového praporku.
85
Juan Vargas si šikovně pohrál s jedním obráncem AS, který jen tak odklouzal pryč, ale poté šajtlí napálil jen záda Manolase a je z toho další roh.
83
Iturbe si pěkně z pravé strany navedl míč na střelu z hranice pokutového území, avšak jeho pokus o obstřel levačkou nebyl příliš povedený a míč skončil v rukavicích Neta.
82
Domácí AS se pochopitelně stále nevzdává a snaží se vstřelit aspoň jednu branku. Fiorentina se brání ve velkém stylu a nepouští římský celek prakticky k ničemu.
80
Ljajić výborným obranným zákrokem odzbrojen v pokutovém území, z následného rohového kopu AS opět nic nebylo.
79
Právě po faulu dochází ke zmiňovanému střídání Fiorentiny. Borju Valera nahrazuje Alberto Aquilani.
78
Za zbytečný faul na půli hřiště vidí žlutou kartu Adem Ljajić.
77
Na druhé straně se opět předvedl Mohammed Salah! Šikovný ofenzivní hráč Fiorentiny se opět dostal až k zakončení a z hranice velkého vápna trefil parádní střelou tyč!
77
Velmi pěkný Florenziho centr odvrátil Gonzalo Rodríguez a ani po následné šanci stejného hráče se fanoušci AS nemohou radovat. Nutno říci, že Florenziho pozice byla více než obtížná.
76
Hosté chystají poslední střídání, zatím však hra nebyla přerušena.
75
Nejvýše na Verdiho roh si naskočil Daniele De Rossi, ale kapitán AS Řím nezamířil vůbec přesně a jeho hlavička skončila vedle brány.
74
Alessandro Florenzi se nyní po průniku z pravé strany a přízemním centru dožaduje penalty za ruku, ale tu měl hostující obránce u těla a o penaltový zákrok se opravdu nejednalo.
72
Zápas už vypadá jako by se pouze dohrával. Domácí se snaží napadat kombinaci obránců Fiorentiny, ale vyplynul z toho jen ostrý faul Ljajiće, který však neobdržel žlutou kartu.
70
Florenzi sice na své straně sebral volný míč po nepovedeném centru, ale domácí se po ztrátě na vlastní půli nedostali daleko.
69
Z přímáku ani z následujícího rohu domácí nevytěžili vůbec, ale opravdu vůbec nic a míč bude mít Neto, který si vyzkouší odkop od vlastní brány.
67
Joaquín pokračuje v sérii faulů. Tentokrát skončil na zemi Verde a domácí mají k dispozici slibný volný kop.
65
Nyní pro změnu Gervinho si naskočil na jednoho z hostujících hráčů a Fiorentina tak může směle pokračovat v pohodové kombinaci.
64
Právě nově příchozí Vargas se u laviček provinil faulem a rozehrávat tak bude domácí AS.
63
Hosté využívají jedno ze svou dvou zbývajících střídání. Velmi aktivního Elhadjiho Babacara na trávníku střídá Juan Vargas.
63
Ani opravdu házenkářský zámek nevedl ke gólové střele domácího celku a na hřiště se z tribun snáší ohlušující pískot.
60
Po Ljajićově rohovém kopu se opět nic neudálo. Fiorentina se po většinu druhého poločasu brání s opravdu velkým přehledem.
59
Gervinho měl na noze snížení! Útočník Pobřeží slonoviny se skvěle vyhnul ofsajdové pasti, obešel i Neta, ale ještě před zakončením do prázdné brány ho skvěle od míče odstavil Basanta a je z toho jen roh pro AS Řím.
58
A po vhazování se míč dostal až do velkého vápna k volnému Babacarovi, ale ten trefil přesně prostor, kde byl domácí brankář.
58
Poslední střídání AS Řím. Yanga-Mbiwu nahrazuje Astori.
57
AS Řím je na ručník! Útočnou akci domácích pokazila nepřesná přihrávka a po bleskovém brejku musel Skorupski hodně rychle z brány, aby odvrátil míč do autu.
55
Rohový kop v pohodě odvrátila obrana AS, avšak u míče zůstanou hráči hostujícího týmu.
54
Fiorentina rozehrála míč po faulu u půle hřiště opravdu bleskově, Mohammed Salah našel na levé straně volného Babacara, ale jeho obrovskou šanci vytáhl Skorupski na roh.
53
Teď to vypadalo pro AS po Gervinhově průniku velmi dobře, avšak nakonec byla akce domácího celku zpomalena a následná Iturbeho střela by se nevlezla ani do dvou bran postavených na sobě.
51
Verdeho po odehrání míče zasáhl jeden z hráčů Fiorentiny a mladý útočník AS bude potřebovat ošetření.
50
Zpoza velkého vápna se odhodlal ke střele Adem Ljajić, avšak ani ten svou střelou příliš nevystrašil Neta, neboť mířil po zemi přesně doprostřed brány.
49
Slabý centr z levé strany bez problémů odvrátil José Maria Basanta. Domácí budou útočit opět až téměř od poloviny hřiště.
48
Tak toto byla neskutečná akce Mohammeda Salaha! Egyptský záložník běžel s míčem od půlící čáry, dostal se až do pokutového území, kde nikým neatakován dokázal obstřelit Skorupskiho a trefit břevno!
46
Domácí začínají druhou půli samozřejmě aktivně a snaží se kombinovat na útočné polovině hřiště.
46
Druhý poločas začne přibližně v 20:02.
První půle tohoto velmi očekávaného duelu je za námi a stav utkání je zatím velmi šokujících 0:3! Domácím se vůbec nepovedl vstup do zápasu, když již v deváté minutě proměnil opakovaný pokutový kop po Holebasově faulu Gonzalo Rodríguez. O dalších devět minut později, tudíž v 18.minutě se fatální hrubkou předvedl domácí brankář Skorupski a Alonso zvýšil na 0:2. Poslední hřebíček do rakve AS nakonec ještě ve 22.minutě zasadil hlavičkující Basanta, který tak stanovil poločasové skóre zápasu.
AS si sice vytvořilo pár dobrých šancí, ale v zakončení se domácí zatím nepotýkají s přesností, a když už, tak zachrání Fiorentinu výborný Neto. Tak například učinil ve 27.minutě, kdy vychytal tutovku Pjaniće.
45+2
45+2
Florenziho centr do vápna bez problémů odvrátil Basanta a hlavní rozhodčí končí první poločas.
45+2
Po sražené střele jednoho z domácích mělo AS výhodu rohového kopu, avšak z toho opět a zas nic nevytěžilo.
45+1
Babacar nebyl nalezen v pokutovém území a zaútočit tak mohou domácí.
45
Hlavní rozhodčí v prvním poločase nastavuje dvě minuty.
44
Je tady třetí střídání v prvním poločase. Seydou Keita má jakési problémy zdravotního rázu a místo něj tak na trávník míří Daniele Verde.
43
Velmi dobře si teď počínal Babacar, ale nakonec jen do okamžiku, kdy podklouzl a ztratil míč.
43
Pokus o přenesení hry hostům sice nevyšel, ale Fiorentina po Holebasově zásahu zůstane u míče.
41
Stefan Savić je nakonec tak otřesen, že nemůže hrát a je nahrazen dalším fotbalistům jižanského původu, Nenadem Tomovićem.
40
Po jednom ze soubojů je Savić lehce otřesen jde si odpočinout za pomezí.
38
Z volného kopu byl sice jen další roh, ale po něm se dostal k hlavičce Miralem Pjanić, jehož pokus zastavil těsně před brankovou čárou kapitán Fiorentiny Borja Valero!
37
Florenzi byl krátce po rozehrání rohového kopu faulován u postranní čáry a tentokrát má AS k dispozici volný kop.
36
Výbornou kolmici na Gervinha ve skluzu prodloužil Rodríguez na roh.
35
Miralem Pjanić je dnes střelecky opravdu hodně aktivní. Tentokrát to bosenský reprezentant zkoušel zpoza vápna, ale trefil přesně prostor, kde byl připravený brankář Fiorentiny.
34
Kombinace u postranní čáry se sice hostům nepovedla a míč skončil v autu, avšak mám takové tušení, že toto Fiorentině vůbec nevadí.
33
Opravdu hodně těžce se domácí dostávají do jakési střelecké pozice. Všichni hráči Fiorentiny nyní totiž byli na vlastní půli a nakonec je z akce AS jen ofsajd Seydou Keity.
30
Adem Ljajić nyní vzal celý rychlý útok AS na sebe a poslal nepřesnou střelou míč do patnácté řady za bránou Neta.
30
Hráči Fiorentiny sice po odvráceném rohovém kopu zůstali u míče, ale následný vysoký pokus o přihrávku na Babacara skončil až za brankovou čárou.
29
Hosté vezli další branku, avšak tentokrát z toho bude "jen" roh.
27
Fantastický Neto! Miralem Pjanić obdržel míč v pokutovém území, ale v souboji tváří v tvář nepropálil skvělého brankáře Fiorentiny!
27
Domácí na tento velmi nepříznivý vývoj utkání reagují brzkým střídáním. Na stav 0:3 doplatil Vasillis Torosidis, kterého střídá Juan Manuel Iturbe.
26
Hosté jsou nyní naprosto v pohodě a bez větších problémů likvidují náznaky útočných akcí AS.
24
AS Řím nyní potřebuje vstřelit čtyři branky a již samozřejmě neinkasovat!
22
Fiorentina právě vstřelila branku!
Domácí jsou v šoku! Po Babacarově sražené střele zahrávali hosté rohový kop, Fernández posadil míč přesně na hlavu JOSÉHO MARII BASANTY a ten svou razantní hlavičkou doprostřed brány nedal šanci domácímu brankáři.
20
Alessandro Florenzi tentokrát zahrával roh z pravé strany, ale tentokrát z toho nebylo zakončení.
18
Neuvěřitelná a fatální chyba Skorupskiho! Polský brankář AS Řím se dokázal na brankové čáře zachytit míč směřující zřejmě na roh, ale přitom kulatý nesmysl přihrál přesně na nohu MARCOSE ALONSA a ten dovedl mičudu do prázdné brány.
17
Ouu! To byla dobrá šance! Florenzi výborně zahrál rohový kop, míč přistál přesně na hlavě zcela volného Torosidise, ale ten nedokázal vměstnat míč mezi tři tyče a minul bránu.
16
Výborný míč na levou stranu obdržel rozběhnutý Holebas, ale jeho přízemní míč na Gervinha srazil jeden z hostujících obránců na roh.
15
Snaha domácích zatím nevede k vážnějšímu ohrožení Netovy svatyně. Nyní se AS muselo vrátit až na vlastní polovinu.
14
Z Pjanićova rohu AS Řím nic nevytěžilo, Neto bez problémů sbírá vysoký balón.
14
Tentokrát to byl Gervinho, který táhl útok AS a po jeho sražené přihrávce směřující do malého vápna budou domácí zahrávat rohový kop.
11
Domácí se snažili záhy po inkasované brance vyrovnat, ale Pjanićův lehce akrobatický pokus letěl vedle tyče Netovy brány.
9
A hosté jdou do vedení! Skorupski se pohnul doleva, GONZALO RODRÍGUEZ to dobře viděl a hostující obránce opakovaný pokutový kop bez problémů proměňuje.
9
José Maria Basanta vidí za předčasné vběhnutí do pokutového území žlutou kartu.
8
Penalta sice byla proměněna, ale bude se opakovat! Basanta vběhl příliš rychle do pokutového území a díky němu tak má Skorupski druhou šanci k chycení pokutového kopu.
8
José Holebas dostává ze penaltový zákrok žlutou kartu.
7
Penalta! Holebas šel hodně hloupě skluzem zezadu do Matíase Fernándeze a hosté budou kopat pokutový kop!
6
Hostům se teď daří kombinovat na útočné polovině. Střela z levé strany byla zablokována, ale AS se stále nedostalo k míči.
4
Konečně se do blízkosti pokutového území dostali i hráči Fiorentiny, Mohamed Salah natáhl ke střele zpoza velkého vápna a míč proletěl těsně nad břevnem Skorupskiho brány. Polský brankář se ale aspoň proletěl vzduchem a při dopadu vyzkoušel tvrdost místního trávníku
3
Na začátku třetí minuty rozehrával Miralem Pjanić volný kop, avšak ten skončil na hlavě jednoho z hostujících borců. Naprosto stejně skončil i další centr z pravé strany.
2
Vůbec poprvé se domácí dostali k míči na delší dobu než pár sekund. Centr do pokutového území lehce hlavičkoval Pjanić, Neto s tímto pokusem neměl problémy.
1
Fiorentina v bílých dresech obstarala výkop. Holebas pomohl na zem Joaquínovi a hosté tak budou rozehrávat z vlastní poloviny.
1
Obě jedenáctky se pozdravily mezi sebou i s rozhodčími. Zápas každou chvílí začne!
Hráči obou celků již poslouchají hymnu Evropské ligy.

AS Řím: Skorupski – Torosidis, Manolas, Yanga-Mbiwa, Holebas – Pjanić, De Rossi (C), S. Keita – Florenzi, Gervinho, Ljajić.
Náhradníci: De Sanctis – Cole, Astori, Iturbe, Paredes, Totti, Verde.

ACF Fiorentina: Neto – Savić, Rodríguez, Basanta – Joaquín, Fernández, Badelj, Valero (C), Alonso – Babacar, Salah.
Náhradníci: Lezzerini – Pasqual, Tomović, Vargas, Aquilani, Iličić, Gómez.

Rozhodčí: Cüneyt Çakır – Bahattin Duran, Tarik Ongun (vš. TUR).
Ještě jednou vítejte u odvetného zápasu osmifinále Evropské ligy mezi AS Řím a ACF Fiorentina. Plánovaný začátek zápasu je v 19:00. Výkop tak můžeme očekávat již za pár minut.
Odvetu mezi AS Řím a Fiorentinou bude jako hlavní rozhodčí řídit zkušený Cüneyt Çakır, kterého na čarách doplní Bahattin Duran s Tarikem Ongunem. Brankovými sudími jsou Halis Özkahya se Süleymanem Abayem, jako čtvrtý rozhodčí bude připraven Çem Satman. Všichni zmiňovaní rozhodčí jsou z Turecka.
První zápas
ACF Fiorentina – AS Řím 1:1 (17' Iličić – 77' Keita)

V 60.minutě Ljajić (ASR) neproměnil penaltu.

Střely celkem: 15:10
Střely na bránu: 2:3
Střely mimo bránu: 6:7
Zblokované střely: 7:0
Držení míče: 49% – 51%
Žluté karty: 5:1 (31' Pizzaro, 33' Alonso, 45'+1' Iličić, 59' Neto, 67' Badelj – 30' Nainggolan)
ACF Fiorentina
Hostující celek hrál svůj poslední zápas samozřejmě o víkendu a díky dvěma brankám v poslední desetiminutovce doma porazil AC Milán, čímž se v Serii A dostal na ztrátu jediného bodu ke čtvrté Neapoli.

Na rozdíl od AS Řím, Fiorentina se do vyřazovací části Evropské ligy dostala postupem ze základní skupiny této soutěže. V šesti zápasech skupiny K si italský celek připsal čtyři výhry, jednu remízu, jednu prohru a bez problémů postoupil z prvního místa. Za Fiorentinou se umístil druhý Guingamp, třetí PAOK a poslední Dinamo Minsk.

Los po základních skupinách přisoudil Fiorentině do 1/16-finále velmi těžkého soupeře v podobě Tottenhamu, ale celek trenéra Vincenzo Montelly ukázal svou sílu a postoupil. Po remíze 1:1 dokázala doma Fiorentina vyhrát 2:0 a pro jednoho z favoritů Evropské ligy to byla konečná.
AS Řím
AS si v domácí lize nevede vůbec špatně, nachází se na druhém místě tabulky, ale v posledním zápase doma podlehlo 0:2 Sampdorii a celkově nevyhrálo posledních pět ligových utkání.

Do Evropské ligy se domácí dostali z Ligy mistrů, ve které skončili na třetím místě skupiny E. O postupu do osmifinále Ligy mistrů se rozhodovalo v posledním střetnutí skupiny s Manchesterem City, kterému AS doma podlehlo 0:2 a bylo odsouzeno k pokračování pouze v Evropské lize.

V 1/16-finále druhé nejprestižnější evropské klubové soutěže narazilo AS na Feyenoord Rotterdam. Nizozemský celek měl po venkovní remíze 1:1 dobré vyhlídky na postup, ale pak přišla prohra 1:2 a do další fáze se dostalo právě římské AS.
Vítáme vás u on-line přenosu z Evropské ligy. Utkání začíná v 19:00.