Evropská liga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  FC Kodaň : Bordeaux - 13. prosince 2018   21:00

FC Kodaň
FC Kodaň
0:1
(0:0)
Bordeaux
Bordeaux
74' Briand  (Karamoh)
FC Kodaň
Andersen – P. Ankersen, Vavro, Bjelland (9. Papagiannopoulos), Boilesen (62. Bengtsson) – Skov, Falk (73. Greguš), Zeca (C), Thomsen – Sotiriou, N'Doye.
Joronen – Bengtsson, Greguš, Kvist, Wind, Papagiannopoulos, Holse.
Göçek – Eyisoy, Yilmaz (vš. Turecko)
Telia Parken, Kodaň
Bordeaux
Costil (C) – Sabaly, Pablo, Koundé, Poundjé – Plašil, Otávio, Lerager – Briand, Cornelius (60. Karamoh), de Préville (61. Kamano).
Poussin – Jovanović, Kamano, Kalu, Tchouaméni, Karamoh, Palencia.

Fotbalisté Kodaně a Bordeaux se ve vzájemném utkání rozloučili s letošní pohárovou sezónou vítězstvím hostů 1:0. Oba týmy ještě křesaly trochu naděje na postup před zápasem, k tomu ale potřebovaly prohru Slavie se Zenitem a svoji výhru. A protože hned první podmínka nevyšla výhrou Pražanů 2:0, hrál se tento zápas už jen do počtu.

První střelecký pokus na branku či mimo jsme registrovali až v nastavení prvního poločasu, Dame N'Doye ale trefil první tyč hostující bbranky. Po přestávce se hrál už přeci jen pohlednější fotbal, domácí ale nadále jen nastřelovali tyče a po krásné akci Karamoha tak o vítězství Bordeaux rozhodl efektní patičkou Jimmy Briand.
90+3'
90+2'
Přeci jen domácí měli obrovskou šanci na vyrovnání, trefují ale jen třetí tyč!

Thomsen se uvolnil v pokutovém území, jeho střelu brankář Costil skvěle vyrazil a Skov z úhlu znovu trefuje brankovou konstrukci!
90'
Rozhodčí Göçek oddaluje závěrečný hvizd o tři nastavené minuty.
88'
Hosté hrají bago u útočného rohového praporku, daří se jim šetřit desítky sekund.
86'
N'Doye byl sice faulován, ale ve středovém kruhu. Odtud domácí soupeřova brankáře moc neohrozí.
84'
Karamoh se neúspěšně pokusil probít podél postranní čáry, domácí budou vhazovat.
82'
Tentokrát jsou to domácí, kteří si přihrávají ve středu hřiště, avšak bez výraznější snahy o útočnou aktivitu.
80'
Hosté kombinují s míčem v okolí středové čáry, budou se snažit udržet alespoň dílčí úspěch v podobě tříbodového úspěchu na hřišti soupeře.
78'
Dva rohové kopy Kodaně v rychlém sledu, po tom druhém N'Doye hlavičkoval vedle hostující branky.
76'
Slavia stále vede nad Zenitem Petrohrad 2:0, Bordeaux tak ani případná výhra v Kodani nepomůže k postupu.
74'
Bordeaux právě vstřelilo branku!
Pokud jsme na toto měli čekat do 74. minuty, tak to stálo za to! Karamoh se parádně uvolnil u postranní čáry kolem dvojice Zeca – Bengtsson a adresoval přihrávku před branku JIMMYMU BRIANDOVI, jenž patičkou efektně dopravil míč do sítě!
73'
Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází Rasmus Falk, přichází Ján Greguš.
72'
Briand si při průniku do pokutového území říkal hlasitě o penaltu po velmi sporném zákroku Papagiannopoulose, rozhodčí Göçek ale nechává pokračovat ve hře.
72'
Další tyč domácích! Dame N'Doye na hranici pokutového území předal míč Skovovi, jehož technická střela se odrazila od tyče a poté takřka kopírovala brankovou čáru, do sítě ale nezamířila!
70'
Nepovedený centr Karamoha domácí fotbalisté snadno odvrátili až na soupeřovu polovinu.
69'
Jimmy Briand byl při útočné snaze příliš osamocen, hosté ale přeci jen dokázali vybojovat rohový kop, když o chvíli později Leragerův centr Ankersen srazil za vlastní branku.
67'
Bengtssonův centr Pablo odrazil za hostující branku, z následného rohového kopu domácí nedokázali nijak zahrozit.
65'
Obrovská šance domácích! Sotiriou už takřka běžel sám na brankáře Costila, vystřelit ale nedokázal, to se poté nepodařilo ani dobíhajícímu N'Doyemu a když už se Sotiriou dostal ke střele, tak Costil vyráží míč vedle branky!
63'
Rohový kop domácích, skákavý centr Skova ale nedokázal zpracovat Vavro.
62'
Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází Nicolai Boilesen, přichází Pierre Bengtsson.
61'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Nicolas de Préville, přichází François Kamano.
60'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Andreas Cornelius, přichází Yann Karamoh.

Velmi neutrální reakce publika na odchod hráče, který za Kodaň odehrál devět sezón a získal s klubem pět mistrovských titulů. V létě navíc Cornelius v penaltovém rozstřelu o postup do Evropské ligy za Atalantu Bergamo na tomto stadiónu neproměnil rozhodující penaltu, poté odešel na hostování právě do Bordeaux.
58'
Rohový kop Skova s přehledem odhlavičkoval do pole Pablo.
57'
Skov na pravém křídle vybojoval rohový kop, druhý pro Kodaň v dosavadním průběhu zápasu.
55'
Domácí kombinovali ve středu hřiště, svoji snahu zakončili nepřesným přenesením hry na Boilesena k postranní čáře.
53'
První střela hostů! Pokus De Previlla z dobrých třiceti metrů se ale sotva dokutálel k brankáři Andersenovi, ten míč snadno lapil.
51'
Pablo zápasnickým chvatem složil k zemi N'Doyeho, po nedovoleném zákroku hostujícího obránce už kodaňští fotbalisté rychle rozehráli.
49'
První rohový kop pro Bordeaux, hosté ale nikterak nedokázali ohrozit brankáře Andersena. Ten je vyjma jedné své riskantní rozehrávky absolutně bez práce.
48'
Ankersenův přízemní centr před branku Bordeaux Pablo srazil k brankáři Costilovi.

Mimochodem Benoit Costil odchytal úplně všechny minuty ve všech soutěžích, které Bordeaux v této sezóně odehrálo, mezi tyče ještě nepustil nikoho jiného.
46'
Po přestávce se pokračuje beze změn v sestavách.
46'
Je za námi poločas tristní úrovně, po němž Kodaň hraje s Bordeaux bez branek. A je velkým překvapením, že tomu tak být nemuselo, neboť N'Doye v nastaveném čase střílel do tyče.

Statistiky prvního poločasu slibují, že podívaná ve druhém poločase může být už pouze lepší:

Střely na bránu: 0:0
Střely mimo bránu: 1:0
45+3'
45+1'
Turecký rozhodčí Göçek k úvodním pětačtyřiceti přidává tři nastavené minuty způsobené ošetřováním Bjellanda v úvodu zápasu.
45+1'
Tak přeci jen jsme viděli šanci! Po domácí souhře se z hranice pokutového území opřel do balónu Dame N'Doye a jeho prudká střela orazítkovala pravou tyč hostující branky.
44'
Ankersenovi na pravém křídle riskantním zákrokem ukopl míč De Preville na rohový kop, hostující fotbalista si ale ve vlastním pokutovém území počínal zcela čistě.
43'
Kodaň se přiblížila k pokutovému území Bordeaux, následně ale domácí vzali zpátečku a vrátili míč až k brankáři Andersenovi.
41'
Slavia už vede nad Zenitem Petrohrad 2:0, zdá se tedy, že pro Kodaň i Bordeaux tento ročník Evropské ligy dnes skončí.
39'
Znovu jsou v držení míče domácí, hrají ale až od brankáře Andersena.
37'
První střelecký pokus! Po delší kombinaci domácích si v pokutovém území našel prostor k zakončení Skov, trefil ale jen bránícího Pabla.
35'
Boilesenův centr Pablo sklepl k brankáři Costilovi.
33'
Už se zdálo, že by Skov mohl zamířit do rychlého brejku vstříc brankáři Costilovi, výborně ale zasáhl Kounde a nadále je tak počet střel nulový.
31'
K všeobecné nespokojenosti v publiku je N'Doyemu pískán faul na Sabalyho před brankou Bordeaux, ačkoliv se zdálo, že nedovoleně si počínal spíše hostující obránce.
29'
Žlutou kartu dostává Rasmus Falk (FC Kodaň).
29'
Zápas nadále postrádá veškerou kvalitu, počet střel je stále 0:0.
27'
Útočná akce Kodaně končí ofsajdem Skova už v zárodku.
25'
Žlutou kartu dostává Jimmy Briand (Girondins Bordeaux FC).
24'
V souběžně hraném zápase Slavia stále hraje se Zenitem Petrohrad 0:0, aby jeden ze soupeřů v Kodani měl šanci postoupit, musí Zenit v Praze vyhrát.
23'
Po souboji s Papagiannopoulosem zůstal na trávníku sedět Cornelius, dánský útočník Bordeaxu ale bude v pořádku.
22'
Skov ostře podrazil De Previlla a stává se prvním žlutě napomenutým fotbalistou.
21'
Dlouhý pas na Brianda skončil jen ofsajdem hostujícího útočníka, rozehrávat může domácí brankář Andersen.
19'
Hostující brankář Benoit Costil odkopl míč jen do zámezí, vhazovat mohou domácí.
17'
Ačkoliv remíza oběma týmům nepomáhá vůbec k ničemu, tak úvod zápasu je velmi opatrný a zatím čekáme na ohrožení jedné z branek.
15'
Skov se přízemní přihrávkou snažil najít před brankou N'Doyeho, k němu ale míč nedorazil díky pozorně bránícím hostům.
14'
Otávio ve středu hřiště fauloval Falka, domácí rozehrávají míč z klidu.
12'
Po dlouhém nákopu Sabalyho a prodloužení Corneliuse se Briand neprotlačil k míči přes nového muže na hřišti Papagiannopoulose..
10'
Brankář Andersen trochu zaváhal při odkopu, trefil napadajícího Leragera a měl štěstí, že míč se od jednoho ze dvou Dánů ve službách Bordeaux odrazil za branku.
9'
Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází Andreas Bjelland, přichází Sotirios Papagiannopoulos.
8'
Bjelland v bolestech už opouští trávník a na sto procent v zápase končí, odchází rovnou na lavičku.
7'
Velká nepříjemnost pro domácí, kteří přicházejí o dalšího stopera. Bjelland je ošetřován na hrací ploše a zdravotníci signalizují na střídačku, že kodaňský obránce bude muset být vystřídán.
5'
První střelu na bránu sice zaznamenal Lerarger, ve statistikách ji ale neuvidíme, neboť přihrávající Briand byl přistižen ve velmi těsném ofsajdu.
3'
V sestavě Bordeaux nechybí někdejší reprezentační středopolař Jaroslav Plašil, také v domácím týmu je česká stopa, Michael Lüftner je ale ve stavu zraněných a do utkání nemůže zasáhnout.
2'
Pablo ve středu hřiště fauloval Sotiria, domácí rozehrávají ve středovém kruhu.
1'
Rozehráno! Kodaň hraje celá v bílém, Bordeaux obléklo své venkovní vínové dresy, což také k hostům patří, jelikož sídlí ve známé vinařské oblasti.
1'

FC Kodaň: Andersen – P. Ankersen, Vavro, Bjelland, Boilesen – Skov, Falk, Zeca (C), Thomsen – Sotiriou, N'Doye.
Náhradníci: Joronen – Bengtsson, Greguš, Kvist, Wind, Papagiannopoulos, Holse.

Girondins Bordeaux FC: Costil (C) – Sabaly, Pablo, Koundé, Poundjé – Plašil, Otávio, Lerager – Briand, Cornelius, de Préville.
Náhradníci: Poussin – Jovanović, Kamano, Kalu, Tchouaméni, Karamoh, Palencia..
Girondins Bordeaux

Bordeaux se nečekaně drží v postupové hře, ačkoliv po třech kolech nemělo ani bod, neboť prohrálo 0:1 na Slavii, 1:2 doma s Kodaní a stejným výsledkem také v Petrohradu. První bod si připsalo až domácí remízou se Zenitem a důležité vítězství zaznamenalo před dvěma týdny proti Slavii, kterou i přes výrazně oslabenou sestavu porazilo 2:0.

Ve francouzské lize Bordeaux neodstartovalo sezónu vůbec dobře, pohybovalo se chvílemi až na hraně sestupových pozic, sérií pěti zápasů bez prohry se ale vyšvihlo už na dvanáctou pozici, byť z těch pěti zápasů čtyřikrát remizovalo, Jedna remíza ale byla velmi cenná, neboť minulou neděli se stalo vůbec prvním týmem v sezóně, který obral o body suverénního lídra PSG při remíze 2:2.
FC Kodaň

Fotbalisté Kodaně zahájili skupinu C ve velkém stylu, když po remíze 1:1 se Zenitem dokázali vyhrát v Bordeaux brankou v 92. minutě, v dalších třech zápasech už ale získali jediný bod při remíze na Slavii. Té také podlehli 0:1 v domácím prostředí a stejným výsledkem prohráli také v Petrohradu.

V dánské lize po extrémně bídné loňské sezóně, kdy Kodaň na šampióny z Midtjyllandu ztratila šestnáct bodů, se letos fotbalisté z hlavního města vrátili na výsluní a po devatenácti kolech vedou soutěž o tři body právě před Midtjyllandem.
Hezký večer při sledování přenosu závěrečného kola skupiny C Evropské ligy, na stadiónu Parken v Kodani domácí FC přivítají Girondins Bordeaux a byť šancí na postup stále disponují oba týmy, tak potřebují souhru dobrých okolností.

Aby mohli dnešní soupeři pomýšlet na postup, tak musí zvítězit a zároveň doufat, že v souběžně hraném zápase pražská Slavia neporazí již jistého vítěze skupiny Zenit Petrohrad.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.