Evropská liga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Fenerbahce : Trnava - 4. října 2018   18:55

Fenerbahce
Fenerbahce
52' Slimani  • 69' Slimani (A. Ayew)
2:0
(0:0)
Trnava
Trnava
Fenerbahce
Tekin – Isla, Škrtel, Neustädter, Kaldırım (C) – D. Reyes (76. Köybaşı), Jailson – A. Ayew (76. Valbuena), Elmaz, Frey – Slimani (88. Topal).
Demirel – Topal, Köybaşı, Özbayraklı, Alici, Valbuena, Benzia.
Tobias Welz – Rafael Foltyn, Markus Häcker (všichni Německo)
Şükrü Saracoğlu - Istanbul
29 622 diváků
Trnava
Chudý – A. Kadlec, Tóth (67. Hladík), Godál (C), Oravec – Jirka (82. Miesenböck), Greššák, J. Rada, Grendel (68. Ghorbani) – Čanturišvili – Bakoš.
Rusov – Janso, Kulhánek, Ghorbani, Hladík, Miesenböck, Małecki.

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek čtvrtečního večera a u dalších online přenosů z fotbalu se budu těšit zase na shledanou.
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 5:0. Střely mimo: 6:7. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 22:14.
Utkání sledovalo 29 622 diváků.
Je dobojováno. Domácí nakonec ve druhé půli dali dva góly zásluhou Islama Slimaniho a dokráčeli tak k výhře. Hosté sympaticky bojovali, ale na snížení či srovnání stavu skóre to nestačilo. Z horké půdy v Istanbulu tak nepřivezou ani bod.
90+4'
90+3'
Zápas se už jen dohrává. Už jsme v nastavené třetí minutě a stále tak hosté neměli možnost dostat se na kontaktní branku.
90+2'
Znovu hráči Istanbulu byli hodně pozorní a nepustili hosty do další akce. Stále se snaží držet míč daleko od Tekinovy branky a pomalu, ale jistě směřují ke třem bodům.
90'
Nad rámec řádné hrací doby ve druhém poločase se budou nastavovat ještě čtyři minuty navíc.
89'
Domácí už jen kontrolují hru a vypadá to, že svůj dvoubrankový náskok uhájí. Drží balon co nejdále od své branky.
88'
Střídání v týmu Fenerbahce Istanbul: ze hřiště odchází Islam Slimani, přichází Mehmet Topal.
87'
Ani z jedné této standardní situace se nedostali k šanci, která by mohla vést ke snížení a balon tak znovu získávají domácí hráči.
86'
Po něm ale hosté příliš branku domácích neohrozili, nicméně hráči Trnavy vybojovali další roh, tentokráte z druhé strany.
86'
Další rohový kop pro hosty.
84'
Pas na Kadlece pokryl domácí hráč a na polovinu domácích tak hostujícího fotbalistu nepustil.
84'
Ghorbani dostal přihrávku od Oravce a poté střílel na branku domácích, jenže bylo to znovu do plné obrany Fenerbahce. Domácí tak získávají míč a jdou dopředu.
83'
Valbuena se uvolnil, naběhl si před velké vápno a jeho přízemní střela končí jen vedle hostující branky. Chudý tak bude balon odkopávat od svého zařízení.
82'
Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Erik Jirka, přichází Fabian Miesenböck.
81'
Ten rozehrál Valbuena, ale míč srazili hosté do bezpečí. Poté se k němu dostali opět domácí a zahrozili před Chudým. Ten byl mezi třemi tyčemi pozorný.
81'
Následuje tak volný přímý kop pro Fenerbahce.
80'
A nyní se také žlutí na straně Trnavy. Čanturišvili prošlápl domácího hráče a i on byl karetně potrestán.
79'
Valbuena si přidržel soupeře a poté ho srazil k zemi. Sudí tak vytahuje už třetí kartu pro domácí tým.
78'
Nyní se hosté nadechli k další akci, jejich pokus ale byl hodně nepřesný. Do akce na druhé straně tak jdou zase domácí hráči.
77'
Ghorbani napadal Neustädtera, domácí hráči však nakonec míč udržel a dostal ho k brance Trnavy, tam však na jeho pokus naskočil Chudý a bez větších problémů ukrývá balon v rukavicích.
76'
Střídání v týmu Fenerbahce Istanbul: ze hřiště odchází Diego Reyes, přichází Ismail Köybaşı.
76'
Střídání v týmu Fenerbahce Istanbul: ze hřiště odchází André Ayew, přichází Mathieu Valbuena.
74'
Ghorbani si sbíhal těsně před Tekina a zakončil. Míč skončil těsně nad brankou domácích. I kdyby ale skončil za zády Tekina, nebyla by branka uznána pro ofsajd.
73'
Další šlapák na hostujícího hráče, tentokráte to odnesl Greššák. Také Ayew tak dostává žlutou kartu.
72'
Hosté se pokusili projít na polovinu domácích, ale ke střele před Tekinem se nedostali.
70'
Domácí Frey se tvrdě opřel do Ghorbaniho, kterému prošlápl nárt a sudí tasí první žlutou kartu v tomto utkání.
69'
Fenerbahce právě vstřelilo branku!
A hráči Istanbulu jdou do dvoubrankového vedení. Ayew vyslal kousek od rohového praporku centr do pokutového území, kde si hlavou naskočil ISLAM SLIMANI a trefuje se přesně k bližší tyči – 2:0. Asistence: André Ayew.
68'
Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Erik Grendel, přichází Ali Ghorbani.
67'
Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Martin Tóth, přichází Ivan Hladík.
65'
V další šanci se ocitli domácí hráči, při obranném zákroku se však zřejmě zranil Martin Tóth a je potřeba jeho ošetření. Už je také za postranní čárou a vypadá to, že bude muset střídat.
64'
Vachtang Čanturišvili vyslal lehký centr do pokutového území, místo spoluhráče si ale na míč vyskočil Harun Tekin a v pohodě ho dostal pod kontrolu.
63'
Erik Grendel centroval míč z levé strany do pokutového území, ale v cestě mu stál obranný zákrok domácích.
62'
Po něm však branku Istanbulu neohrozili a míč tak na svou stranu získávají opět hráči domácího celku.
62'
Hosté budou nyní zahrávat vůbec první rohový kop v tomto utkání.
61'
Hosté stále sekundují svému soupeři, který má velkou převahu. Zatím se jim ovšem nedaří vsítit vyrovnávací branku. Jirka vyslal přízemní střelu, ale Tekin byl pozorný.
60'
Ten zahrál Jakub Rada, míč prošel zdí do pokutového území, ale tam si ho sebrala pozorná obrana, která tak znovu odkopává balon do bezpečí.
60'
Hosté budou zahrávat volný přímý kop.
58'
Jailson byl vyslán Škrtelem směrem dopředu, prvně jmenovaný pak naservíroval balon na Islama Slimaniho a ten svůj pokus poslal jen k Chudému, jenž vyboxoval balon mimo ohrožení své branky. Další jeho přesný zákrok.
57'
Při pokusu projít na polovinu Fenerbahce zastavil hosty další obranný zákrok hráčů Fenerbahce a domácí se řítí do další útočné akce.
56'
Hosté jsou stále pod tlakem a na Chudého mířila další střela, kterou vyrazila obrana Trnavy do bezpečí.
54'
Martin Chudý nyní zakročil proti dalekonosné střele Islama Slimaniho a poté hned míč rozehrál svým spoluhráčům, kteří míří do útočné akce.
53'
Domácí ožili a hned na to se dostali do další šance, po střele Elmaze skončil míč opět jen kousek vedle branky Trnavy.
52'
Domácí hráči se ujímají vedení. Po rohovém kopu vznikla v pokutovém území skrumáž a první šanci ještě Chudý rukou vyrazil před sebe, ovšem do míst, kde byl připravený ISLAM SLIMANI a ten pohotovou střelou trefil odkrytou část jeho branky – 1:0.
50'
Hráči Istanbulu byli znovu v akci, ale nedotáhli ji do konce i díky zakopnutí míče hosty za zadní čáru. Následuje tak další rohový kop pro Fenerbahce.
49'
Frey byl v obrovské šanci, po odrazu získal míč a napálil ho na branku hostů a ten skončil jen těsně vedle levé tyče Chudého branky!
48'
Domácí zahráli míč na malou domů, Harun Tekin pak odkopl balon na polovinu slovenského týmu. Tam však hráči Istanbulu nic nevymysleli a u balonu tak budou opět Trnavští.
47'
Andrej Kadlec střílel z pravé strany před velkým vápnem, jeho pokus však zaletěl jen vedle pravé tyče Tekinovy branky. Následuje tak odkop od ní.
47'
Domácí hráči hned v úvodu druhého poločasu získali míč na svou stranu a míří znovu do útoku.
46'
Střely na branku: 2 – 0
První poločas je za námi. V něm byli lepším týmem dle předpokladů domácí hráči, kteří měli herní převahu. Hosté však dobře sekundovali a zejména v obraně hráli výborně. Pokusy domácích zneškodnili a dva zákroky si připsal Martin Chudý. Hosté tak zatím drží nadějný výsledek a bezbranková remíza po první části hry je pro ně rozhodně skvělou vizitkou. Druhý poločas začne přibližně ve 20:00.
45+2'
45+2'
Vachtang Čanturišvili ještě vyslal střelu z rohu velkého vápna, míč však poslal jen nad branku domácích. To už bude z prvního poločasu vše.
45+2'
Roman Neustädter držel míč, poté ho poslal Jailsonovi, kterému však balon nesedl a jeho pokus byl nepřesný a zaletěl jen vedle hostující branky.
45+1'
Domácí zahrávali volný přímý kop. Bylo to ale daleko od velkého vápna a jejich pokus tak skončil na obraně Trnavy.
45'
V prvním poločase se budou nastavovat ještě dvě minuty navíc.
44'
Další autové vhazování pro Istanbul. Domácí se poté marně dostávali před branku hostů, nakonec se jim to povedlo, ale pokus Slimaniho odhlavičkoval Rada.
44'
Balon se stočil k Chudému, který na něj v pohodě dosáhl a následně pak si rovná míč k dalšímu odkopu od své branky.
43'
Pomalu jdeme do koncovky první části hry a stále jsme branku neviděli. To je rozhodně lepší situace pro hosty, než pro domácí celek. Trnava tak drží proti favoritovi utkání krok. Nyní domácí budou zahrávat rohový kop.
41'
Jailson pálil na hostující branku, míč se poté odrazil k Ayewovi, který nůžkami chtěl zakončit uvnitř pokutového území, nechtěně však trefil hostujícího hráče. Ten je ale v pořádku a oba hráči si pak podali ruce.
40'
Centr na Elmaze byl nepřesný a domácí hráč tak měl zakončení velmi těžké. Nakonec poté domácí o balon přišli a u něho tak budou znovu hosté, kteří bez čekání zamíří na opačnou stranu.
39'
Po další střele Istanbulu musela jít do akce obrana Trnavy, která zastavila další pokus hráčů Fenerbahce. Hra se tak otáčí směrem k polovině domácích.
37'
Grendel vyslal příliš vysokou střelu, která zaletěla až na tribunu za domácí brankou. Následuje tak pouze odkop od ní, který provede Harun Tekin.
36'
Isla u zadní čáry na polovině hostů srazil k zemi Kadlece, u míče tak budou hosté. A ti už míří znovu do blízkosti domácí branky.
35'
Kadlec dalekonosnou přihrávkou našel Erika Jirku, který poté chtěl míč ještě poslat dále, do míče se opřel jeden z domácích hráčů a poslal ho do zámezí. Autové vhazování pro Trnavu.
34'
Dnes hodně aktivní Slimani z pravé strany v pokutovém území vyslal další střelu na Chudého, tomu nyní pomohla obrana, která balon zastavila.
33'
Hned na to se do rychlé akce na druhé straně vydali Trnavští, jenže byli znovu zastaveni ve středu pole.
31'
A nyní čelili nebezpečné střele domácích, kterou znovu parádním zákrokem zneškodnil Martin Chudý, který vyboxoval do bezpečí hlavičku Slimaniho. Dopředu tak jdou zase hosté.
30'
Po třiceti minutách hry jsme zatím úvodní branku neviděli. Domácí jsou zatím lepším týmem, ale hosté skvěle sekundují a hrají velmi dobře v obraně.
29'
Oravec zahrál autové vhazování a po něm se hosté vydali směrem k brance domácích. Kadlec poslal kolmici na Marka Bakoše, do této souhry však vložil nohu jeden z domácích obránců.
28'
Hosté nyní napadali rozehrávku Fenerbahce ve středu hřiště, přesto se hráči Istanbulu dostali ke střele před brankou hostů, kde Chudý neměl problém dostat míč do svých rukavic.
27'
Neustále se hráči Fenerbahce tlačí před branku Trnavy, kde však hosté dobře zorganizovali obranu a opět tak domácím nic nepovolili.
26'
Menší tlak domácích zastavili hosté a hned se vydali do další útočné akce. Střela Marka Bakoše ale skončila jen v zámezí. Isla tak bude zahrávat autové vhazování.
25'
Slimani po centru z pravé strany hlavičkoval opět před Martinem Chudým, ale míč nakonec skončil jen vysoko nad. Následuje tak pouze odkop od branky Trnavy.
24'
André Ayew se chystal ke střele před velkým vápnem, ale jeden z obránců Trnavy celou situaci dobře viděl a dobrým obranným zákrokem tak zastavil akci Istanbulu.
22'
Po delším pobytu hostů na polovině Istanbulu se k míči dostali zase domácí hráči a zamířili tak na opačný konec hřiště.
21'
Na druhé straně chybovala obrana Istanbulu a toho mohli využít hosté, kteří se dostali před branku domácích. Martin Škrtel však zabránil střele Godála a podržel svůj tým.
20'
Islam Slimani hlavičkoval v pokutovém území a do zákroku musel Martin Chudý, který jeho nebezpečnou střelu kryje pohotovým zákrokem.
20'
A hned na to museli hosté zakopnout balon za zadní čáru a následuje tak další rohový kop pro Fenerbahce Istanbul.
19'
Další akce domácích, která byla nepříjemná. Hosté ale zvládli další přečíslení hráčů Fenerbahce a odkopávají míč do bezpečí. Je z toho autové vhazování pro Fenerbahce.
18'
Vachtang Čanturišvili na druhé straně střílel z hranice velkého vápna, jeho projektil ale skončil jen vysoko nad brankou domácího celku.
17'
Mauricio Isla vyslal nepříjemný projektil na branku Chudého, tomu pomohla obrana, která pak dostala míč pod kontrolu. Následuje tak odkop od branky trnavského týmu.
16'
Vachtang Čanturišvili unikal středem hřiště a dostával se už do blízkosti velkého vápna. Ovšem Martin Škrtel ho čistým zákrokem odzbrojil a dostal balon na svou stranu. Domácí tak otáčejí hru.
15'
Chudý poté vyboxoval letící míč a svým dalším zákrokem podržel svůj tým. Domácí jsou však stále na polovině trnavského celku.
14'
André Ayew dostal přihrávku na pravou stranu a dokázal vystřelit, jeho pokus ale obrana hostů srazila na rohový kop.
12'
Hasan Ali Kaldırım zahrál tuto standardní situaci, dostal balon do velkého vápna, tam ho ale hlavou pryč poslal Marek Bakoš. Další nebezpečí před Chudým se nekonalo.
11'
Slimani šel do úniku mezi dvěma obránci hostujícího celku, nakonec celou situaci hosté zvládli a velká šance se nekonala. Nicméně Fenerbahce vybojovali rohový kop.
10'
Trnavští se pokoušejí projít na polovinu domácího celku, nedařilo se jim to a málem přišli o balon. Ovšem jeden z domácích fauloval hostujícího hráče a u míče tak budou znovu hosté.
9'
Hosté provedli autové vhazování a míč poslali do pokutového území. Tam ho ale do bezpečí odhlavičkovali hráči Fenerbahce a sami se pak vydávají do další útočné akce.
8'
Domácí pak otočili hru a šli směrem k brance Chudého, ten vyběhl hodně z branky a málem byl obehrán. Jenže i kdyby se podařilo hráčům Fenerbahce vsítit branku, neplatila by. Diego Reyes byl v ofsajdu.
7'
Slimani ztratil míč a podél levé postranní čáry unikal Marek Bakoš, domácí však získali míč zakopli ho do zámezí. Autové vhazování pro Trnavu.
6'
Hasan Ali Kaldırım se ujal exekuce této standardní situace, poté však trefil jen zeď hostů a ti tak zabránili šanci domácího celku.
5'
Eljif Elmaz byl zastaven Jirkou před velkým vápnem a je z toho nebezpečný volný přímý kop.
4'
Domácí mají převahu, jsou takřka neustále v držení míče a nyní míří do další útočné akce, kterou opět zakládá Martin Škrtel.
3'
Mauricio Isla se po souboji o míč dostal na zem po kontaktu s protihráčem a Fenerbahce u míče zůstane i pro následující chvíle.
3'
Bakoš vyrazil proti svému krajanovi Škrtelovi, úspěšnější však byl druhý jmenovaný, jenž táhne další akci domácího týmu.
2'
Znovu jsou u míče hráči Fenerbahce, ti vybojovali autové vhazování. Jenže hned na to o balon přišli a získávají ho hosté, kteří míří poprvé do útoku.
1'
Domácí hráči se hned v úvodu prvního poločasu dostali na polovinu slovenského celku, kde vybojovali rohový kop. Z této standardní situace ale hráči Fenerbahce nezahrozili.
1'
K utkání je vše připraveno. V Istanbulu už zní oficiální hymna Evropské ligy a zápas tak bude moci za malý okamžik začít.

Fenerbahce Istanbul: Tekin – Isla, Škrtel, Neustädter, Kaldırım (C) – D. Reyes, Jailson – A. Ayew, Elmaz, Frey – Slimani.
Náhradníci: Demirel – Topal, Köybaşı, Özbayraklı, Alici, Valbuena, Benzia.

FC Spartak Trnava: Chudý – A. Kadlec, Tóth, Godál (C), Oravec – Jirka, Greššák, J. Rada, Grendel – Čanturišvili – Bakoš.
Náhradníci: Rusov – Janso, Kulhánek, Ghorbani, Hladík, Miesenböck, Małecki.

Rozhodčí: Tobias Welz – Rafael Foltyn, Markus Häcker (všichni Německo).
Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile ráda provedu. Takže o nejdůležitější momenty tak rozhodně nepřijdete. Přeji Vám příjemnou počtenou.
Vzájemná utkání

Oba celky se v historii spolu neutkaly, bude to tak pro ně premiéra a jedna velká neznámá.
FC Spartak Trnava (Slovensko)

Naproti tomu hostům ze Spartaku Trnava se naopak první duel ve skupině D podařil. Trnavští na domácím hřišti dokázali překvapivě porazit belgický Anderlecht 1:0 a se třemi body jsou na druhé pozici. V historii trnavských fotbalistů šlo o třetí výhru 1:0 nad tímto belgickým klubem. V sezóně 1972/1973 totiž dokázala Trnava porazit Anderlecht dvakrát 1:0 v tehdejším Poháru mistrů evropských zemí, nyní Lize mistrů. Dnes čeká fotbalisty Trnavy další těžký duel, který se pokusí v Istanbulu zvládnout. Čeká nás tak zajímavý duel, tak si ho nenechte ujít.
Fenerbahce Istanbul (Turecko)

Domácí Fenerbahce Istanbul nezvládl úvodní duel ve skupině D Evropské ligy, když nestačil na chorvatský tým Dinamo Záhřeb. S ním na jeho hřišti padl 1:4 z jeho pohledu. Fotbalisté tureckého celku jsou tak na poslední čtvrté příčce bez bodů. Dnes je čeká další duel v základní skupině této prestižní evropské soutěže, kdy přivítají slovenskou Trnavu. A před domácími fanoušky by si rádi připsali první body v Evropské lize.
Hezký večer přeji všem příznivcům fotbalu. Naplno odstartoval nový ročník Evropské ligy. Na řadě je pořádná porce utkání a jedním z nich, které budeme sledovat v tomto textovém online přenosu, je zápas mezi týmy Fenerbahce Istanbul (Turecko) a FC Spartak Trnava (Slovensko) ve skupině D.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.