Evropská liga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Krasnodar : Sevilla - 4. října 2018   21:00

Krasnodar
Krasnodar
72' Pereyra (Mamajev) • 88' Okriašvili (Claesson)
2:1
(0:1)
Sevilla
Sevilla
43' Kaboré (vl.)
Krasnodar
Kricjuk – Petrov, Martynovič (C), Spajić, Ramírez – Gazinskij, Kaboré (69. Pereyra), Mamajev (73. Sulejmanov) – Wanderson (84. Okriašvili), Cueva, Claesson.
Sinicyn – Fjóluson, Okriašvili, N. Markov, Pereyra, Šiškin, Sulejmanov.
Strömbergsson – Gustavsson, Amri (všichni Švédsko)
Stadion Kubaň, Krasnodar
Sevilla
Vaclík – Sergi Gómez, Kjaer, Gnagnon – Navas (C), Nolito (76. F. Vázquez), Banega, Roque, Arana – Muriel (61. André Silva), Promes (76. Ben Yedder).
Soriano – Ben Yedder, Berrocal, Lasso, André Silva, Sarabia, F. Vázquez.

Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 11:9. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 11:6.
Je konec! Dnešní utkání dlouho spělo k úspěšnému výsledku pro Sevillu, avšak vše je nakonec úplně jinak. Krasnodar prolomil smůlu v zakončení a výsledek nakonec otočil ve svůj vlastní prospěch. Nutno dodat, že po vyrovnávací brance si Sevilla vytvořila řadu vyložených šancí, nicméně rozhodující branku vstřelil soupeř. Krasnodar dnes předvedl velice dobrý výkon, dokonce hned třikrát nastřelil břevno, což se moc často nevidí. Tomáš Vaclík se určitě nenudil, ani s jedním gólem nemohl nic dělat.
90+3'
90+3'
V závěru měli hosté ještě jednu vyloženou šanci, nicméně míč do branky nedotlačili.
90+2'
Gnagnon nyní uspěl v hlavičkovém souboji, poté se ale ve středu hrací plochy nejlépe zorientoval Gazinskij, který navíc vyvezl míč na druhou stranu.
90+1'
Hosté jsou sice s míčem na útočné polovině, k ničemu vážnějšímu to ale zatím nevede. Absolutně mimo hru je střídající Ben Yedder.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
89'
Sevilla nemá na vyrovnání moc času, navíc se Navasovi absolutně nepodařil centr. Míč nakonec skončil až za domácí svatyní.
88'
Krasnodar právě vstřelil branku!
Domácí si pár minut před koncem dostávají do vedení! K rozehrávce přímého kopu se postavil Ramírez, jehož dělovku dokázal Vaclík vyrazit. Posléze si na centr naskočil TORNIKE OKRIAŠVILI, jehož nůžky bezpečně zapluly ke vzdálenější tyči.
87'
Domácí se pustili do rychlého protiútoku, Cueva se pokoušel natlačit před Vázqueze, což se mu také podařilo. Následovat bude standardka.
84'
Arana se chtěl dostat s míčem do vápna, jenomže míč nechal za sebou. Posléze to napravil tak, že přenesl hru na pravou stranu hrací plochy.
84'
Střídání v týmu FK Krasnodar: ze hřiště odchází Maciel Wanderson, přichází Tornike Okriašvili.
83'
Do konce zápasu zbývá něco málo přes deset minut. V těchto momentech utkání graduje, oba celky by jistě chtěly strhnout vedení na svojí stranu.
82'
Sevilla začala hrát, domácí najednou nestíhají. Za pokutovým územím měl hodně času Vázquez, který levačkou zamířil pouze na tribunu.
81'
Banega se vydal napadat rozehrávku, díky čemuž vybojoval autové vhazování. Arana ho urychleně obstaral, Sevilla okamžitě přilezla k opačné šestnáctce.
80'
Petrov vyslal příliš prudkou přihrávku na Cuevu, který neměl šanci míč zpracovat. Kjaer opět zapojil do kombinace brankáře Vaclíka.
79'
Další obrovská šance Sevilly! Navas s vypětím všech sil zachytil míč na hrací ploše, hlavičkující Vázquez ale zamířil úplně mimo branku.
78'
Arana možná trochu zbytečně zkoušel odkopnout míč na druhou stranu, kde se nenacházel žádný z jeho spoluhráčů. K balónu se tak dostává domácí celek.
77'
Domácí fanoušci si žádají druhou branku, jenomže jejich miláčci se nacházejí s míčem hodně daleko od vlastní branky.
76'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Nolito, přichází Franco Vázquez.
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Quincy Promes, přichází Wissam Ben Yedder.
75'
Což také provedla! Zničehonic se do vyložené šance natlačil Promes, který ale míč netrefil vůbec ideálně, což hrálo do karet Kricjukovi.
74'
Nutno dodat, že vyrovnávací branka je zasloužená, domácí dnes mají v zakončování velkou smůlu. Sevilla by opět měla začít hrát.
73'
Střídání v týmu FK Krasnodar: ze hřiště odchází Pavel Mamajev, přichází Magomed Sulejmanov.
72'
Domácí se konečně dočkali vyrovnávací branky! Naprosto ukázková akce středem hrací plochy putovala přesně na kopačku střídajícího MAURÍCIA PEREYRY, který bezpečně zamířil ke vzdálenější tyči. Vaclík se po střele natahoval, avšak nakonec na ní vůbec nedosáhl.
69'
Střídání v týmu FK Krasnodar: ze hřiště odchází Charles Kaboré, přichází Mauricio Pereyra.
68'
Momentálně nesledujeme moc záživnou pasáž, do hry se totiž dostala celá řada nepřeností. Nyní bude od pravé postranní čáry vhazovat Navas.
67'
Martynovič to po souboji s Aranou zkoušel hodně teatrálním pádem, hlavní sudí pochopitelně nechal pokračovat ve hře.
66'
Arana měl na levém křídle hodně času na ideální centr, to mu ale uškodilo natolik, že vzdušnou nabídku poslal úplně mimo pokutové území.
65'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry. Zatím marně čekáme na druhou branku, domácí hráči mají v dnešním utkání obrovskou smůlu.
64'
Navas si přehodil míč na svojí slabší nohu, což bylo posléze znát. Jeho střelecký pokus se stáčel daleko od branky, Kricjuk nemusel zasahovat.
63'
Další práce pro Kricjuka. Mesa vyslal do šestnáctky nadýchaný bochánek, do kterého trkl Banega. Domácí brankář se musel prolétnout vzduchem.
62'
Nyní na poslední chvíli zasáhl Martynovič, kterému se tak podařilo zastavit Promese. Hostující forvard marně reklamuje nedovolený zákrok.
61'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Luis Muriel, přichází André Silva.
60'
Tak nakonec úplně jinak, hlavní sudí totiž ukázal, že se bude od hostující branky odkopávat. Vaclík ale opět poslal míč pouze ke střídačkám.
59'
Gómezovi se nepodařilo zachytit náběh Claessona, který se posléze dostal k centru, po kterém Wanderson vybojoval další rohový kop.
58'
Promes přiťukl lépe postavenému Murielovi, který okamžitě vypálil po zemi k zadní tyči. Jeho projektil nakonec minul branku o dobrý metr.
57'
Sevilla si pořádně koleduje! Průniková přihrávka směřovala mezi oba obránce, Claesson ale zpanikařil a střelu poslal dva metry vedle tyče.
56'
To snad není možné! Mamajev poslal do šestnáctky velice přesný centr, po kterém z jedničky zakončoval Claesson. Druhý jmenovaný opět orazítkoval břevno, již třetí!
55'
Také Kricjuk se snad poprvé ve druhém poločase seznámil s kulatým nesmyslem. Jeho rozehrávka nakonec směřovala po zemi na Spajiće.
54'
Promes mohl domácí obraně pořádně zatopit, k individuálnímu nájezdu na Kricjuka mu scházel zhruba krok. Spajić ale vytasil náramně čistý skluz.
53'
Gazinskij dlouho hledal vhodného adresáta, nakonec se mu uvolnil Cueva, jehož narážečka ale směřovala pouze na kopačku Kjaera.
52'
Ve středu hrací plochy si Navas poradil s napadajícím Spajićem, který si pomohl faulem na hranici žluté karty. Ani tentokráte se žlutit nebude.
51'
Kaboré šikovně roztáhl hru na pravou stranu, kde se ale Petrov nesetkal s úspěšným zpracováním míče. Ten naopak zaplul až za brankovou čáru.
50'
Claesson se zničehonic zřítil k zemi, ani tentokráte se pokutový kop nepíská. Sevilla na nic nečeká a okamžitě spěchá s míčem na druhou stranu.
49'
Také český brankář se dostal k práci s míčem, jeho odkop ale nenašel nikoho v bílém. Muriel jeho záměr absolutně nepochopil.
48'
Hned v úvodu to Kaboré zkoušel kolmicí za obranu soupeře, na hranici šestnáctky si ale patřičně důrazně počínal zkušený Kjaer.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hosté. Ti budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nabídl jedinou branku, o kterou se postaral hostující Nolito. Směrem dopředu byl aktivnější domácí celek, jenž hned dvakrát napálil horní konstrukci. Sevilla se dlouhou dobu hledala, nakonec si vytvořila vyloženou šanci, ve které ale selhal kolumbijský forvard Muriel. Krasnodar měl navrch v úvodních třiceti minutách, naopak ke konci poločasu zabral soupeř. Španělský celek se těsně před koncem prvního poločasu dostal do vedení, branku obstaral Nolito.
45+2'
45+1'
Vaclík se ujal rozehrávky od své svatyně, jeho kolega Muriel ani tentokráte neuspěl ve vzdušném souboji. Sevilla ale zastavila protiakci soupeře za cenu faulu.
45'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
43'
Sevilla právě vstřelila branku!
Máme tady úvodní branku dnešního střetnutí! Sevilla rozehrávala rohový kop z pravé strany, který byl rozehrán na jedničku. Banega vyslal přízemní přihrávku na Nolita, jenž s pořádnou dávkou štěstí propálil blok protihráčů. Do dráhy letu míče ještě strčil kopačku domácí CHARLES KABORÉ, Kricjuk neměl šanci reagovat.
42'
Mesa se chopil rozehrávky volného kopu, po které málem fatálně chyboval. Nakonec se ale natlačil před Claessona, čímž zamezil rychlé protiakci.
41'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
40'
Na druhé straně se Cueva dostal do pokutového území, odkud trefil pouze bránícího Gómeze. Aby toho nebylo málo, tak nad branku vypálil Gazinskij.
39'
Sevilla se nyní nastěhovala před branku soupeře. Nejprve Arana neuspěl s přihrávkou pod sebe, posléze Promes nepropálil blok protihráčů.
38'
Muriel se dostal k odraženému míči příliš pozdě, včas do odehrál domácí Mamajev, který ho poslal přesně na kopačku Martynoviče.
37'
Ramírez se po přijetí míče dostal do obležení protihráčů, i přesto se rozhodl hrát směrem dopředu, kde si ale nedovoleným zákrokem pomohl Kaboré.
36'
Arana se tentokráte vydal na útočný výlet, který také sám zakončil. Velice pohotová rána směřovala ke vzdálenější tyči, kterou nakonec o kousek minula.
35'
Arana se proletěl vzduchem, hlavní sudí i tentokráte nechal pokračovat ve hře. Další rychlou akci Krasnodaru dokázal ubránit zkušený Kjaer.
34'
Momentálně sledujeme lehce nezáživnou pasáž tohoto zápasu. Hráči španělského celku si pohrávají s míčem, k ničemu nebezpečnému nedochází.
29'
Vypadá to na nějaký vážnější problém, na scénu přispěchal také lékařský personál. Střídat by se ale nemělo, zanedlouho by se mělo pokračovat.
28'
Momentálně se nehraje, neboť na zemi skončil jeden z domácích. Kolem sudího se seskupilo několik hráčů, žlutit by se ale nemělo.
27'
Muriel neměl kolem sebe potřebnou podporu spoluhráčů, proto to vzal sám na sebe. Spajić se postavil do cesty, následně odpálil míč do zámezí.
26'
Na opačné straně se poprvé připomněl Promes, který to nemyslel vůbec špatně. Prudký projektil se ale nakonec snesl zhruba pět metrů nad.
25'
Krasnodar má obrovskou smůlu! Ruský celek opět zatlačil svého soupeře, prudká rána v podání Kaborého opět skončila pouze na břevně.
23'
Máme za sebou něco málo přes dvacet minut, branky jsme se zatím nedočkali. Zatím jsme viděli tři vyložené šance, avšak ani jedna neskončila v síti.
23'
Nolito se povaloval po zeleném pažitu, avšak zisk standardní situace to nakonec nepřineslo. Krasnodar opět kombinuje u středového kruhu.
22'
Vaclíkovi se už nepodařilo udržet míč na hrací ploše, hlavní sudí přisoudil rohový kop Krasnodaru. Druhý roh opět obstaral Cueva, který našel Mamajeva, jehož hlavička skončila na horní konstrukci.
21'
Wanderson se chtěl probít kolem Gnagnona, který v pokutovém území hodně zariskoval. Hlavní sudí nakonec pokutový kop neodpískal.
20'
Spajić to nemyslel vůbec špatně, jeho kolmice totiž směřovala na Mamajeva, kterému přeci jenom něco chybělo. Vaclík bude opět vykopávat.
19'
Tentokráte Muriel svedl hlavičkový souboj proti Martynovičovi, který si pomohl loktem. Toho si všiml také hlavní sudí, jenž okamžitě odpískal faul.
18'
K oné rozehrávce se postavil Kaboré, který to zkoušel cvičeným signálem. Na hranici malého vápna ale zakročil Kjaer, jenž poslal míč daleko do zámezí.
17'
Gómez musel pořádně zabrat, neboť se po levém křídle řítil do šestnáctky Claesson. Domácí křídelník nakonec vybojoval rohový kop.
16'
Rozehrávku obstaral obránce Kjaer, který na druhé straně hrací plochy hledal Muriela. Druhý jmenovaný ale v hlavičkovém souboji neuspěl.
15'
Nyní na zemi skončil nenápadný Nolito, kterého hodně nešetrně poslal k zemi Mamajev. Hlavní sudí udělil domácímu hráči razantní domluvu.
14'
Petrov se ujal autového vhazování od pravé autové čáry, po kterém se k práci s míčem dostal také Vaclík, který musel s rozehrávkou hodně spěchat.
13'
Velká šance také pro Sevillu! Do pokutového území přiletěl nadýchaný bochánek, který málem do brány umístil Muriel. Jeho akrobatické zakončení směřovalo vedle brány.
12'
Navasovu špatnou přihrávku vystihl jeden z protihráčů, od kterého se ale odrazil míč pouze k Banegovi. Sevilla marně hledá cestičku ke Kricjukovi.
11'
Další dlouhá přihrávka tentokráte směřovala na Wandersona, který měl k míči daleko. Kjaer nakonec musel spolupracovat s Vaclíkem.
10'
Právě levý obránce Ramírez si snažil vymodlit nedovolený zákrok, hlavní sudí ale správně nechal pokračovat ve hře. Vaclík okamžitě rozehrál.
9'
Ramírez si nevěřil na průnik po levé straně, míč raději přeposlal vedle stojícímu Mamajevovi, který nyní hledá vhodného adresáta.
8'
Jenomže to moc dlouho netrvalo, naopak si domácí přichystali rychlý kontr, který musel v pokutovém území řešit Gómez, jenž zajel do soupeře.
7'
Arana to ihned po zisku míče zkoušel nákopem na druhou stranu, kde ale zapracoval Petrov. Sevilla se konečně dostala k souvislejší práci s míčem.
6'
Český reprezentační brankář si konečně dostal k trochu snazší práci s míčem. Jeho kolega Kjaer byl ale zahnán daleko k postranní čáře.
5'
Co scházelo! K volnému míči se dostal domácí Claesson, jehož technická rána div neskončila v síti. Vaclík se za tímto pokusem pouze ohlédl.
4'
Nyní hodně zariskoval hostující Gómez, který při snaze odkopnout míč trefil napadajícího Claessona, od kterého se odrazil pouze ke Kjaerovi.
3'
Krasnodar se v samotném úvodu utkání dostal k zdlouhavé rozehrávce, nakonec přenesení hry směřovalo pouze za postranní čáru.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí, kteří budou v prvním poločase hrát zprava doleva.
1'

FK Krasnodar: Kricjuk – Petrov, Martynovič (C), Spajić, Ramírez – Gazinskij, Kaboré, Mamajev – Wanderson, Cueva, Claesson.
Náhradníci: Sinicyn – Fjóluson, Okriašvili, N. Markov, Pereyra, Šiškin, Sulejmanov.

Sevilla FC: Vaclík – Sergi Gómez, Kjaer, Gnagnon – Navas (C), Nolito, Banega, Roque, Arana – Muriel, Promes.
Náhradníci: Soriano – Ben Yedder, Berrocal, Lasso, André Silva, Sarabia, F. Vázquez.

Rozhodčí: Strömbergsson – Gustavsson, Amri (všichni Švédsko).
Sevilla FC

Španělská Sevilla je tradiční účastník Evropské ligy, v loňské sezóně se do této soutěže vůbec nedostala. Celek z Andalusie si totiž zajistil základní skupinu Ligy mistrů, ze které se prokousal do vyřazovacích bojů. Situace byla natolik lepší, že Sevilla dokázala v osmifinále vyřadit Manchester United, což určitě čekal málokdo. Cestiku do semifinále ale přesekl mnichovský Bayern, který se po výsledcích 2:1 a 0:0 radoval z postupu. Sevilla neprožila zrovna povedený start do letošního ročníku domácí soutěže, i přesto se nachází na třetí pozici. Hostující tým dnešního utkání ztrácí na vedoucí Barcelonu pouze jeden bod, k čemuž výrazně pomohl také český brankář Tomáš Vaclík, jenž například vychytal čisté konto proti Realu Madrid.
FK Krasnodar

Ruský Krasnodar je v posledních letech své domácí soutěže nadmíru úspěšný, v loňském ročníku se mu podařilo obsadit čtvrtou pozici, která automaticky znamenala účast v základní skupině Evropské ligy. Při troše štěstí mohl Krasnodar sahat i po Lize mistrů, manko na třetí Spartak Moskva bylo pouze dvoubodové. Krasnodaru se daří také v úvodu letošní sezóny, po devíti odehraných zápasech nasbíral devatenáct bodů, což momentálně stačí na druhou pozici. Krasnodar ztratil body ve třech případech, od té poslední ztráty ale uplynulo pět kol. Domácí celek dnešního utkání patří k nejefektivnějším celkům soutěže, lépe je na tom pouze Zenit.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Evropská liga má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi FK Krasnodar a Sevilla FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.