Evropská liga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Karabach : Sevilla - 19. září 2019   18:55

Karabach
Karabach
0:3
(0:0)
Sevilla
Sevilla
62' Chicharito   • 78' Munir  (Banega) • 85' Ó. Torres  (F. Vázquez)
Karabach
Begović – B. Husejnov, A. Husejnov, Medveděv (C), Ailton – Garajev (85. Ibrahimli) – R. Almeida, Míchel – Romero (77. Quintana), Gueye (67. Abdullajev), Zoubir.
Vágner – Abdullajev, Ibrahimli, Quintana, Rherras, R. Sadygov, Slavčev.
Aranovskij – Šlončak, Aljochin (všichni Ukrajina)
Tofig Bahramov Stadium, Baku
Sevilla
Vaclík – Pozo, Koundé, Diego Carlos, Escudero (C) – Jordán (58. Rony Lopes), Gudelj, Ó. Torres (86. Dabbur) – F. Vázquez, Chicharito (72. Banega), Munir.
Bunú – Banega, Reguilón, Fernando, Sergi Gómez, Dabbur, Rony Lopes.

Držení míče: 33 % : 67 %.
Střely na branku: 1:6. Střely mimo: 4:11. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 14:13.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Sevilly, která svého soupeře porazila poměrem 3:0. Španělský celek měl územní převahu i ve druhém dějství, tam se totiž postaral o všechny branky. Obrana Karabachu najednou přestala stíhat, navíc směrem dopředu to nebylo zrovna ideální. Sevilla tak vstupuje do skupinové fáze to správnou nohou, v tomto utkání totiž měla jednoznačně více ze hry, což se ale očekávalo.
90+4'
90+3'
Do konce zápasu skutečně nezbývá moc času. Sevilla si v nastaveném čase hlídá svůj náskok, navíc svého soupeře drží daleko od šestnáctky.
90+2'
Žlutou kartu dostává Nemanja Gudelj (Sevilla FC).
90+1'
Karabach rozjel jednu z posledních útočných akcí, avšak stejně tak rychle se na vlastní polovinu dostala smečka protihráčů, která donutila Míchela ke špatné nahrávce.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Sevilla stále vede o tři branky, ještě ale můžeme počítat s nastaveným časem.
88'
Begović to zkoušel dalekonosným pasem až na druhou stranu, kde se ale nenacházel žádný ze spoluhráčů. Hrací předmět se tak snesl ven z hrací plochy.
87'
Sevilla se po chvilkové kombinaci dostala k pravé autové lajně, kde si Pozor nevěřil na průnik kolem přesily protihráčů, nýbrž vyprodukoval zpětnou nahrávku.
86'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Óliver Torres, přichází Munas Dabbur.
85'
Střídání v týmu FK Karabach: ze hřiště odchází Gara Garajev, přichází Ismajil Ibrahimli.
85'
Sevilla právě vstřelila branku!
Třetí zásah španělského celku! Pozo se uvnitř pokutového území přeci jenom dostal k centru, který na zadní tyči ještě vracel do ohně Vázquez. Jeho sklepnutí našlo volného ÓLIVERA TORRESE, který akrobatickým způsobem poslal míč přesně ke vzdálenější konstrukci.
84'
Ten si na starost vzal Banega, který to zkoušel cvičeným signálem. Nejvýše do vzduchu se dostal pouze domácí Husejnov, který odvracel do bezpečnějšího prostoru.
83'
Lopes to zkoušel vzít sám na sebe, přičemž se dostal až do pokutového území, kde trefil prvního protihráče do nohy. Na řadu přijde další rohový kop.
79'
V tuto chvíli to budou mít domácí hráči nesmírně složité, prohrávají totiž už o dvě branky. Navíc do konce zápasu zbývá něco málo kolem deseti minut.
78'
Hosté se dostávají do dvoubrankového vedení! Vše začalo velice dobrým zákrokem od Vázqueze, který čistým způsobem obral o míč protihráče, což vedlo ke kolmici na MUNIRA EL HADDADÍHO. Ten si v šanci počínal chladnokrevně, brankáře totiž chytře přehodil.
78'
Hra byla na malý moment přerušena, na zemi se totiž ocitl hostující Escudero, který dostal míčem do hlavy. Do akce se tak dostal lékařský personál Sevilly.
77'
Střídání v týmu FK Karabach: ze hřiště odchází Jaime Romero, přichází Dani Quintana.
76'
Avšak v tomto případě se nejednalo o nic nebezpečného, Karabach tak stále prohrává o jednu branku. Navíc se domácí hráči bleskově ženou do kontru.
75'
Do protiútoku se dostával hostující Lopes, který byl nakonec zastaven nedovoleným zákrokem. Pro hosty se rýsuje další velice zajímavá standardní situace.
74'
Žlutou kartu dostává Maxim Medveděv (FK Karabach).
74'
Zatím nejvážnější práce pro českého brankáře. Zoubir si potáhl míč za hranici pokutového území, tam se do něj opřel pravou nohou, avšak Vaclík stačil zasáhnout.
73'
Vracející se Munir přeci jenom lehce atakoval soupeře, sudí po ponechané výhodě přeci jenom pískl do své píšťalky. Na řadu přijde další standardní situace.
72'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Chicharito, přichází Éver Banega.
71'
Karabach se pokoušel o napadání zdlouhavé rozehrávky, avšak Carlos raději vyprodukoval zpětnou nahrávku na Vaclíka, který se postaral o odkop.
70'
O roztažení hry se postaral hostující Torres, kterému se v tandemu nabídl kolega Pozo. Sevilla se postupnou kombinací dostává na druhou stranu hřiště.
69'
Prudkou nahrávkou to zkoušel domácí Medveděv, který si na opačné straně vybral naběhnuvšího Zoubira, kterému se nepodařilo udržet balón proti Koundému.
67'
Střídání v týmu FK Karabach: ze hřiště odchází Magaye Gueye, přichází Araz Abdullajev.
64'
Sevilla si opět přichystala rohový kop, avšak ten nebyl vůbec povedený. Padající míč našel pouze rukavice brankáře Begoviće, který se postaral o rozehrávku.
63'
Na první branku tohoto zápasu jsme čekali něco málo přes hodinu hry, do vedení se dostal do španělský celek. V tuto chvíli jsou na tahu domácí hráči.
62'
Tak přeci jenom tady máme úvodní branku tohoto zápasu! Sevilla totiž zahrávala velice nebezpečnou standardní situaci, ke které se postavil JAVIER HERNÁNDEZ. Mexický forvard to pochopitelně zkoušel přímo na branku, výsledkem je nádherný obstřel.
61'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, na první branku stále čekáme. Sevilla se marně pokouší překonat domácí obranu, která působí jistým dojmem.
60'
O nahrávku si na pravém křídle řekl obránce Pozo, který raději ještě přenechal volnému spoluhráči. Jeho centr ale nenašel nikoho v bílém kompletu.
59'
Carlos se dostal do přehuštěného prostoru, odkud se mu přeci jenom podařilo otočit hru na pravou stranu, kde si útočným faulem pomohl Vázquez.
58'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Joan Jordán, přichází Rony Lopes.
57'
Do akce se dostal také pomezní sudí, který si všiml ofsajdového postavení, ve kterém se nacházel právě Romero. Ofsajd potvrdil také následný opakovaný záběr.
56'
Domácí se navíc vůbec poprvé ve druhém dějství dostali k hranici pokutového území, tam si Romero navedl míč na levou nohu, avšak poté trefil protihráče.
55'
O volný kop se postaral domácí Medveděv, který to zkoušel konstruktivní rozehrávkou do strany. Karabach se zřejmě pokouší vylákat napadající protihráče.
54'
Hodně prostoru měl kolem sebe Torres, jehož centr na své útočné kolegy nebyl vůbec dobrý. Naopak se ven z branky dostal Begović, který nepřesně rozehrával.
53'
Sevilla má v úvodu druhého poločasu velkou územní převahu, avšak k ničemu vážnějšímu se zatím nedostala. V tuto chvíli operuje s hracím předmětem Torres.
52'
Do pokutového území přiletěl další centr, který měl směřovat na Chicharita. Mexický útočník nepředvedl dobré zpracování, čehož okamžitě využil Medveděv.
51'
Poprvé ve druhém dějství se k míči dostal český brankář Vaclík, který konstruktivní rozehrávkou našel na levém křídle Escudera, jenž se pokoušel o centr.
50'
Jordán rozehrál další rohový kop, po kterém z otočky pálil Torres. Jeho slabá rána nebyla povedená, následně středopolař Gudelj pro změnu těsně minul šibenici.
49'
Do kombinace se zapojil zatím celkem nevýrazný Torres, který pouze navázal na své spoluhráče. Míč se dokonce dostal na polovinu španělského celku.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu jsme sledovali kombinaci Sevilly ve středu hrací plochy. Krátce poté se Jordánovi podařilo na pravém křídle najít Vázqueze.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si pro změnu vzali na starost domácí hráči, kteří budou tentokráte hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám celkem překvapivě nepřinesl žádnou branku. Sledovali jsme celkem vyrovnanou podívanou, avšak o něco nebezpečnější byla Sevilla, která si vytvořila několik nadějných šancí, avšak ty nebyly zrovna nejpřesnější. Karabach se rovněž dostal do několika příležitosti, avšak Vaclík ani jednou nekapituloval.
45'
44'
Begović se postaral o dalekonosný odkop od své branky, který poslal do míst, kde se nacházel kolega Zoubir. K němu se bleskovým způsobem dostal zadák Koundé.
42'
Gudelj se vracel do pokutového území, kde se mu podařilo odklidit hrací předmět zpět do zámezí. Na opačné straně se Pozo dostal do nepříjemného natláku v podání dvou protihráčů.
41'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
40'
Pozo naservíroval do pokutového území nadějný centr, pro který si seběhl volný Munir, jehož okamžitá rána z první směřovala pár čísel nad horní konstrukci.
39'
Do zajímavého protiútoku se mohl dostat Romero, avšak míč si ukopl daleko od kopačky. Autového vhazování se ujal Escudero, který spolupracoval s Torresem.
38'
Hlavní sudí nařídil další zajímavý volný kop, avšak tentokráte pro hráče Sevilly. Nakonec to na sebe vzal Jordán, jehož centr dokázal odklidit Zoubir.
37'
Vzápětí si nedovoleným zákrokem prezentoval napadající Romero, který místo míče trefil nohu Carlose. Sevilla celkem dlouho kombinuje na vlastní polovině.
36'
Žlutou kartu dostává Ailton (FK Karabach).
35'
Karabach měl k dispozici standardní situaci z velice dobré vzdálenosti od branky. K míči se postavil Husejnov, jehož rána vystoupala kousek nad břevno.
31'
Španělský celek se nastěhoval k pokutovému území, kde nebezpečně zakončoval Munir. Jeho pohotová střela byla dobrá, Begović i přesto velmi dobře zasáhl.
30'
Ke středovému kruhu si seběhl domácí Richard, který poté šikovným způsobem roztáhl hru na levou stranu, kde si Ailton nevěřil na centr přes protihráče.
29'
Šance pro domácí! Obrana Sevilly naprosto zapomněla na naběhnuvšího Husejnova, který se natlačil do vápna, avšak střelu poslal vysoko nad branku.
28'
Také domácí si vyzkoušeli první rohový kop, při kterém se dral do zakončení kapitán Medveděv. Centr ho nakonec úplně minul, Pozo tak bude moci vhazovat.
27'
Do zajímavé střelecké pozice se dostal hostující Torres, jehož rána levou nohou skončila pouze na bloku protihráčů. Následně si Begović připsal zákrok.
26'
Dobrý zákrok předvedl domácí Ailton, který za sebe nepustil rychlonohého Poza. Ten se pokoušel prodrat podél autové čáry, nakonec vybojoval alespoň aut.
25'
Vaclíkovi se rozehrávka v tísni přeci jenom povedla, na levém křídle si našel kolegu Escudera, který se pohodlným způsobem dostal na útočnou polovinu.
24'
Nedovoleným zákrokem si před malým momentem pomohl obránce Pozo, který jemným kontaktem udeřil do nohy Zoubira. Karabach rozehrál urychleně.
23'
Máme za sebou něco málo přes dvacet minut hry, na úvodní branku stále čekáme. Sevilla je pochopitelně aktivnější, avšak Karabach brání na jedničku.
22'
Na pořadu dne byl první rohový kop, který si vzal na starost hostující Torres. Jeho centr směřoval do malého vápna, kde se štěstím zasahoval Begović.
21'
Pozo se ještě snažil udržet míč na hrací ploše, nakonec mu v tom vypomohl domácí obránce Ailton, který hlavou dopravil balón přesně na kopačku Jordána.
16'
Pozo raději přenášel hru do mnohem volnějšího prostoru, kam mu na pomoc přispěchal středopolař Gudelj. Druhý jmenovaný celkem dlouho váhal s další nahrávkou.
15'
Jordán se dobře zorientoval kousek od středového kruhu, navíc udržel hrací předmět na hřišti. I tak hosté přišli o míč, Garajev ale daleko nedoběhl.
14'
Míchel měl kolem sebe celkem dost prostoru, místo zakončení ještě zkoušel za obranou najít Zoubira, avšak také on se ocitl v ofsajdovém postavení.
11'
Sevilla to zkoušela přes střed hrací plochy, přičemž se do kombinace zapojil také Chicharito, avšak mexický forvard se opět nacházel v jasném ofsajdu.
12'
Míč se opět dostal ven z hrací plochy, což znamenalo další autové vhazování. Sevilla se dostala na vlastní polovinu, avšak poté Escudero vyvezl míč.
11'
Brankář Begović musel jednat urychleným způsobem, přičemž se mu povedlo odkopnout daleko na druhou stranu, kde se jako první dostal k balónu Jordán.
10'
Následovalo autové vhazování z pravé strany, který si vzal na starost Husejnov. Na pomoc mu přispěchal Romero, jenž odkopával podél autové lajny.
9'
Obrannou povinnost si splnil hostující Koundé, který v hlavičkovém souboji nedal Gueyemu sebemenší šanci. Následně se poprvé k míči dostal brankář Vaclík.
8'
Munirovi se podařilo přenést hru na pravou stranu, odkud Jordán roztáhl hru do volnějšího prostoru. Nakonec se do zakončení dostal Chicharito, který pálil vedle.
7'
Karabach nyní kombinoval na vlastní polovině, kde se do nepříjemného obležení dostal Ailton. I tak se mu podařilo najít Zoubira, jehož centr nebyl nejlepší.
6'
Odpovědnost na sebe vzal záložník Jordán, který to zkoušel centrem do pokutového území. Na jeho nabídku si nabíhal Carlos, který padající míč vůbec netrefil.
5'
O rozehrávku se staral domácí kapitán Medveděv, který u středového kruhu zkoušel najít Garajeva. Jeho zpracování nebylo ideální, poté fauloval kolega Husejnov.
4'
Chicharito si v tomto případě seběhl na zadní tyč, kde v záklonu zkoušel vrátit míč do malého vápna, avšak včasným zákrokem ho odklízel pozorný Husejnov.
3'
Do pokutového území si seběhl hostující Chicharito, který se dokonce dostal do zakončení. Jednalo se o jednoznačný ofsajd, který signalizoval také pomezní.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzal hostující celek, který bude hrát zprava doleva.
1'

FK Karabach: Begović – B. Husejnov, A. Husejnov, Medveděv (C), Ailton – Garajev – R. Almeida, Míchel – Romero, Gueye, Zoubir.
Náhradníci: Vágner – Abdullajev, Ibrahimli, Quintana, Rherras, R. Sadygov, Slavčev.

Sevilla FC: Vaclík – Pozo, Koundé, Diego Carlos, Escudero (C) – Jordán, Gudelj, Ó. Torres – F. Vázquez, Chicharito, Munir.
Náhradníci: Bunú – Banega, Reguilón, Fernando, Sergi Gómez, Dabbur, Rony Lopes.

Rozhodčí: Aranovskij – Šlončak, Aljochin (všichni Ukrajina).
Sevilla FC

Na opačné straně stojí favorit tohoto zápasu, kterým je španělská Sevilla. I té se povedl vstup do své domácí soutěže, po čtyřech odehraných zápasech vévodí celé španělské lize, avšak náskok na druhé Atlético Madrid je pouze jednobodové. Sevilla je zároveň jedním ze čtyř celků, který doposud neucítily hořkost porážky, stejně tak se to povedlo Realu Madrid, Athleticu Bilbao a Osasuně. Sevilla v posledním ligovém utkání dokázala napravit zaváhání z domácího souboje proti Celtě Vigo, který skončil nerozhodným výsledkem 1:1. Duel proti Alavésu pro změnu přinesl pouze jednu branku, o který se postaral sevillský Jordán.
FK Karabach

Fotbalisté Karabachu se ve své domácí soutěži nacházejí na první pozici, avšak stále se jedná o start ligy. Karabachu se povedly všechny čtyři zápasy, ve kterých nasbíral dvanáct bodů, díky čemuž si vytvořil tříbodový náskok na druhý Sabail. Domácí celek tohoto zápasu je v úvodu ligové scény natolik dominantní, že dokonce neinkasoval ani jednu branku, což by se do dnešního zápasu mohlo hodit. Karabach letos neuspěl v předkole Ligy mistrů, nakonec putoval do posledního předkola Evropské ligy, ve kterém si to rozdal s Linfieldem, který po vyrovnaném dvojzápase vypadl ze soutěže.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Evropská liga má na programu úvodní zápasy skupinových bojů, my budeme společně sledovat souboj mezi FK Karabach a Sevilla FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.