Evropská liga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lutych : Guimarães - 19. září 2019   18:55

Lutych
Lutych
66' Hanin(vl.)  • 90+1' M'Poku
2:0
(0:0)
Guimarães
Guimarães
Lutych
V. Milinković-Savić – Vojvoda, Bokadi, Laifis, Gavory – Bastien, M'Poku, Cimirot, Limbombe (81. Vanheusden) – M. Carcela-González (86. Boljević), Emond (C) (68. Avenatti).
Bodart – Fai, Vanheusden, Miangue, Boljević, Avenatti, Dragus.
Guimarães
M. Silva – Sacko, Tapsoba, Bondarenko, Hanin (C) – Evangelista (77. A. Pereira), Agu (70. Rodrigues), Poha – Rochinha, Bonatini (57. Da Silva), Davidson.

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u fotbalu zase někdy příště.
Prví utkání základní skupiny Evropské ligy tedy skončilo vítězstvím Lutychu, který sice vstřelil jedinou branky, ale dokázal vyhrát 2:0. Úvodní branku zápasu vstřelil až v 66. minutě Hanin, který si ve skluzu vstřelil ukázkového vlastence. Druhou branku zápasu vstřelil až v nastaveni M'Poku, který využil chyby obrany, a tak prakticky ukončil snažení hostí. Utkání se celkově neslo ve spíše přátelském tempu. Sice to ve druhém poločase bylo lepší, ale i tak to ještě nebylo ono.

Lutych příště hraje 22.9. doma s Eupenem. Guimaraes se příště utká 22.9. na hřišti Tondely.
90+5'
90+3'
Utkání se dohrává v malém tempu, nyní u míče hostující celek, který s největší pravděpodobností odjede bez bodu.
90+1'
Standard právě vstřelil branku!
Po dlouhém nákopu domácích si špatně poradil Bondarenko, který tak nabídl míč Paulu-Jose M'Pokovi, ten na dlouhou nohu nakonec brankáře překonal a je rozhodnuto.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut.
89'
Utkání se spíše už jen dohrává. Hosté se za vyrovnáním moc neženou.
V 88. minutě vede Arsenal už o tři branky, protože se trefil Pierre-Emerick Aubameyang.
87'
Hostující Hanin nahrával doleva, ale nahrávka mu moc nesedla a míč skončil mimo hřiště.
86'
Střídání v týmu Standard Lutych: ze hřiště odchází Mahdí Carcela-González, přichází Aleksandar Boljević.
84'
Arsenal přidal druhou branku, trefil se Bukayo Saka. Domácí navíc hrají už jen v deseti.
83'
Hostující Rodrigues centroval do vápna. Jeho pas našel Da Silvu, který hlavičkoval pouze vedle branky.
82'
Nádherně se středem hřiště protáhl Carcela-González, ale rozhodl se raději udržet čas, takže míč dává až k vlastní brance.
81'
Střídání v týmu Standard Lutych: ze hřiště odchází Anthony Limbombe, přichází Zinho Vanheusden.
79'
Míč do vápna posílal Rodrigues, jehož centr našel Tapsobu. Jeho hlavičku fantasticky vyrazil Milinkovic-Savic.
78'
Další roh pro hosty.
77'
K rohu se opět postavil Evangelista, jehož centr skončil pouze v rukavicích domácího brankáře.
77'
Střídání v týmu Vitória SC Guimarães: ze hřiště odchází Lucas Evangelista, přichází André Pereira.
76'
Centr odvrátila obrana, bude roh.
75'
Hosté mají k dispozici přímo kop z pravé strany.
75'
Žlutou kartu dostává Mërgim Vojvoda (Standard Lutych).
74'
Pas za obranu letěl na Bastiena, ale nakonec byl u míče první Tapsoba, který ho odkopl.
73'
Arsenal stále v Německu vede 0:1.
72'
Domácí tým nyní kombinuje s vlastním brankářem.
70'
Střídání v týmu Vitória SC Guimarães: ze hřiště odchází Mikel Agu, přichází Pedro Rodrigues.
69'
Do vápna se po brankové čáře snažil dostat Carcela-González, ale dobrý obranný zákrok předvedl jeden z hostujících beků.
68'
Střídání v týmu Standard Lutych: ze hřiště odchází Renaud Emond, přichází Felipe Avenatti.
66'
Domácí Vojvoda dostal míč na pravou stranu, odkud centroval do vápna. Jeho centr se snažil zastavit Hanin, který si ve skluzu ukázkově uklidil míč do vlastní branky – 1:0.
66'
Z velké dálky zkusil vystřelit domácí Mpoku. Jeho pokus skončil někde v 15. řadě.
65'
Žlutou kartu dostává Mikel Agu (Vitória SC Guimarães).
64'
Ve skupině F se hraje i druhý zápas, kde hraje Arsenal na hřišti Frankfurtu 0:1. Jedinou branku zápasu vstřelil v 38. minutě Willock.
63'
Utkání opět spíše uspává, nyní na vlastní polovině kombinuje Guimaraes.
62'
Nabídku k brejku dostal domácí Limbombe, ale míč byl až moc dlouhý a skončil mimo hřiště.
61'
Žlutou kartu dostává Mahdí Carcela-González (Standard Lutych).
60'
U míče hosté, kteří kombinují na vlastní polovině hřiště.
58'
Domácí Carcela-González pronikal dopředu, ale předtím fauloval, takže u míče budou hosté.
57'
Střídání v týmu Vitória SC Guimarães: ze hřiště odchází Léo Bonatini, přichází Bruno Duarte Da Silva.
55'
Míč do nohy dostal hostující Bonatini, ale špatně si ho zpracoval, takže vzápětí o něj přišel.
54'
Domácí Bokadi přenášel hru doleva, ale centr se mu nepovedl.
53'
Hosté nyní několikrát centrovali zprava do vápna, ale všechny pokusy zastavila domácí obrana.
52'
Zprava centroval do vápna domácí Vojvoda, ale jeho pokus skončil pouze v rukavicích Silvy.
50'
Hostující Agu vystřelil ze střední vzdálenosti, jeho pokus chytil domácí brankář nadvakrát.
48'
Do vápna se snažil dostat hostující Rochinha, ale domácí obrana ho tam nepustila.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 20:00.
První poločas moc atraktivní kopanou nenabídl. Lehce aktivnější asi byli hosté, kteří se snažili o střelbu, ale ta jim opravdu moc nešla. Jediná střela na branku za poločas se počítá centr Sacka zprava do vápna. Oba týmy se snažily držet střed hřiště a hlavně nedostat branku. Největší šanci měl asi domácí Limbombe, který však z přímého kopu přestřelil.

Statistiky 1. poločasu
Držení míče: 51%:49%
Střely celkem: 2:5
Střely na branku: 0:1
Rohy: 1:0
45+1'
45+1'
Sacko centroval do vápna, což v klidu chytil domácí brankář.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje 1 minutu.
44'
Po Mpokově rohu se k centru dostal Gavory, ale s jeho centrem si hostující obrana poradila.
43'
Roh pro domácí tým.
42'
Na zemi Vojvoda, který dostal bolestivě kolenem do zad.
41'
Začíná poslední pětiminutovka první půle, tak se snad ještě dočkáme branky.
40'
Domácí Bastien se prokličkoval až do vápna, ale bál se vystřelit, tak špatně nahrál.
39'
Útočné snažení domácích končí na nepřesné nahrávce Carcela-Gonzáleze do vápna.
38'
Žlutou kartu dostává Valerij Bondarenko (Vitória SC Guimarães).
37'
K míči se postavil Rochinha, ale jeho pokus přes zeď skončil pouze na tribuně.
36'
Na zemi leží Davidson, přímý kop pro hosty z 22 metrů.
35'
Vysoký pas dostal na pravou stranu Carcela-González, ale míč si špatně zpracoval a skončil za čárou.
34'
Hosté nyní kombinují na polovině hrací plochy.
33'
Tapsoda je za čárou, může se pokračovat.
32'
Na zemi nyní leží hostující Tapsoda, který má nějaký zdravotní problém s pravou rukou.
31'
Hostující Hanin myslel průnikovku pro Davidsona, ale ten neměl stejný názor, takže míč pro domácí.
30'
Nyní je na hřišti k vidění několik soubojů ve středu hřiště, u míče je stále hostující tým.
28'
Hosté nakopávali dlouhý míč pro Bonatiniho. Míč byl však až moc dlouhý, takže ho má domácí brankář.
27'
Vepředu byli hosté, ale jejich centr z levé strany byl pouze lahůdkou pro Gavoryho.
26'
Domácí Limbombe dostal míč na levou stranu, jenomže následně skončil na zemi, takže o něho přišel.
25'
Pár metrů za vápnem se do míče opřel Davidson, ale jeho přízemní pokus skončil vedle branky.
23'
K míči se postavil Limbombe, jehož pokus na první tyč skončil nad brankou.
22'
Přímý kop z nějakých 20 metrů pro domácí.
21'
Na hranici vápna se ke střele dostal hostující Evangelista. Jeho pokus z voleje skončil vedle branky.
20'
Na pravé straně byl opět aktivní Rochinha, ale Gavory ho dokázal odstavit.
19'
K míči se postavil Evangelista, jehož centr do vápna nikdo v bílém netečoval, takže míč v zámezí.
18'
Rochinha byl faulován na pravé straně hřiště, takže zajímavá standardní situace pro hosty.
16'
Mpoku se uvolnil na levé straně, a tak se dostal k centru. Ve vápně však fauloval jeho spoluhráč Emond.
15'
Na levou stranu dostal míč Gavory a centroval. Jeho centr byl přetažený.
14'
Dlouhý pas letěl dopředu pro Emonda, ale nahrávka byla až moc dlouhá.
13'
Do vápna centroval z pravé strany Sacko, ale jeho centr z voleje přesný nebyl.
12'
Na levé straně ztratil míč domácí Gavory a následně fauloval, míč pro soupeře.
11'
Utkání je v úvodu takového ospalé. Nyní je u míče hostující tým kombinující na polovině hřiště.
9'
Míč na levou stranu dostal Limbombe, který se rozhodl nacentrovat do vápna, ale jeho pokus přesný nebyl.
8'
Pro změnu jsou u míče domácí, kterým se však dopředu moc nechce.
6'
U míče je opět hostující tým, který kombinuje na vlastní polovině.
4'
Průnikovou nahrávku vpřed posílal Cimirot, ale jeho pas zastavil Agu.
3'
K zakončení se dostal hostující Davidson, ale jeho pokus skončil vedle branky.
2'
V úvodu utkání jsou u míče hosté, kteří kombinují v blízkosti vlastního brankáře.
1'

Standard Lutych: V. Milinković-Savić – Vojvoda, Bokadi, Laifis, Gavory – Bastien, M'Poku, Cimirot, Limbombe – M. Carcela-González, Emond (C).
Náhradníci: Bodart – Fai, Vanheusden, Miangue, Boljević, Avenatti, Dragus.

Vitória SC Guimarães: M. Silva – Sacko, Tapsoba, Bondarenko, Hanin (C) – Evangelista, Agu, Poha – Rochinha, Bonatini, Davidson.
Náhradníci: Douglas – Pedro Henrique, Rafa Soares, Rodrigues, Araujo Correia, A. Pereira, Da Silva..

Vitória SC Guimarães

Portugalský celek vloni skončil na 5. místě tamní soutěže. Celkově získal 5 bodů z 34 zápasů se skóre 46:34. Nejlepší střelec týmu byl Portugalec Toze, který dal 9 branek a na 2 nahrál. Guimaraes tedy musela do předkol Evropské ligy, kde si poradila s Jeunesse Esch, Ventspils a FCSB. V domácí soutěži jim patří 10. místo, když za 5 zápasů získali 6 bodů. Dosavadní nejlepší střelec týmu je Brazilec Davidson, který se trefil jednou. Celková hodnota týmu je 52 milionů Eur, nejhodnotnější je Pedro Henrique s hodnotou 5 milionů Eur.

Poslední tři zápasy
Guimaraes VS. Aves 5:1
Rio Ave VS. Guimaraes 1:1
FC Porto VS. Guimaraes 3:0

Standard Lutych

Belgický celek vloni skončil na 3. místě základní části belgické nejvyšší soutěže, čímž se kvalifikoval do skupiny o titul, kde nakonec třetí místo ubránil. Třetí místo znamenalo automatickou kvalifikaci do základní skupiny Evropské ligy. V aktuálním ročníku jsou zatím na 1. místě, protože získali 15 bodů ze sedmi zápasů se skóre 17:6. Nejlepší střelec týmu je Belgičan Maxime Lestienne, který vstřelil 5 branek a na jednu nahrál. Celková hodnota týmu je skoro 78 milionů Eur, nejhodnotnější hráč je Zinho Vanheusden s hodnotou 12 milionů Eur.

Oostende VS. St. Lutych 1:4
Anderlecht VS. St. Lutych 1:0
St. Lutych VS. Kortrijk 2:1
Zdravím všechny fanoušky Evropské ligy. V rámci prvního hracího dne skupin se utká belgický Lutych a portugalská Guimaraes. Oba týmy se nachází ve skupině F společně s Arsenalem a Frankfurtem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.