Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Partizani : Botev Plovdiv - 29. června 2017   17:00

Partizani
Partizani
5' Sukaj
1:3
(1:1)
Botev Plovdiv
27' Kossoko   • 62' Nedelev   • 88' Kossoko
Partizani
Hoxha (K) – Fejzullahu, Ibrahimi, Atanda, Kotobelli – Batha, Vila (74. Djidjiwa) – Progni (54. Bardhi), Mazrekaj (63. Fili), Trashi – Sukaj
Xhika – Krasniqi, Fili, Bardhi, Djidjiwa, Ismailaj, Kalari
Markham-Jones – Beckett, Edwards (všichni Wales)
Selman Stermazi, Tirana
Čvorović – Panov, Dimov, Genev, Minev – Nedelev (90+2. Yusein), Omnibes, Stoyanov (84. Marin) – Baltanov (K), Brisola (80. Tasev) – Kossoko
Kajzer – Marin, Tasev, Dimitrov, Álvaro, Yusein, Apostolov

Botev Plovdiv otočil nepříznivý průběh zápasu ve svůj prospěch a na hřišti FK Partizani zvítězil 3:1. Do domácí odvety si tak bulharský celek přinese velmi dobrý výsledek.
90+5'
90+4'
Žlutou kartu ještě dostává Sukaj (FK Partizani).
90+2'
Třetí a zároveň poslední střídání v týmu PFK Botev Plovdiv: ze hřiště odchází Nedelev, přichází Yusein.
90'
Nad rámec řádné hrací doby rozhodčí nastavil pět minut.
88'
Botev Plovdiv právě vstřelil branku!
A je hotovo – 1:3! OMAR KOSSOKO využil zaváhání obránce k ukořistění míče, prošel kolem vyběhnuvšího Hoxhy a poté pohodlně zakončil do opuštěné brány. Autor gólu se do střelecké listiny zapsal podruhé.
87'
Zodpovědnost na sebe vzal Sukaj, jeho přímý pokus Čvorović polapil.
86'
Bardhi si u vápna položil tělo před Kossoka a byl faulován. Jedna z posledních šancí pro domácí tým.
84'
Střídání v týmu PFK Botev Plovdiv: svůj pobyt na zatravněné ploše ukončil Krum Stoyanov, zakopat si přišel Marin.
82'
Domácí tým by rád vstřelil vyrovnávací gól, ale defenziva Plovdivu brání výtečně.
80'
Střídání v týmu PFK Botev Plovdiv: ze hřiště vůbec nespěchal Brisola, nahradil ho Tasev.
77'
Z rychlého brejku domácí vytěžili roh. O jeho rozehrávku se postaral Trashi, ale nic kloudného nevymyslel.
76'
Hoxha (FK Partizani) si pochutnal na Baltanově slabé střele z přímého volného kopu a po svém snadném zákroku rozdal míč spoluhráčům v poli.
74'
FK Partizani vystřídal naposledy: hrací plochu opustil Vila a na jeho místo nastoupil Djidjiwa.
73'
Muž s píšťalkou fouknul do svého nástroje a poslal hráče ke střídačkám, tam právě probíhá občerstovací přestávka.
72'
Krum Stoyanov (PFK Botev Plovdiv) si nepohlídal ofsajdovou linii.
70'
Hosté vyvezli balon k půlící čáře a to bylo z jejich strany vše.
68'
Útočníci Partizani se vysunuli a snažili se napadnout rozehrávku svých soupeřů.
66'
Botev Plovdiv se ubránil rohovému kopu.
64'
Na inkasovaný gól mohli domácí odpovědět díky přímému volnému kopu, jenomže Sukaj vystřelil nad.
63'
Střídání v týmu FK Partizani: ze hřiště odchází Mazrekaj, přichází Fili.
62'
Po hodině hry hosté otáčejí vývoj duelu ve svůj prospěch. Stalo se tak po krásné střele TODORA NEDELEVA, jenž zpoza vápna odeslal balon neomylně k pravé tyči.
60'
Baltanov (PFK Botev Plovdiv) byl za nešetrný faul na Kotobelliho potrestán žlutou kartou. Já k tomu jen dodám, že zcela po právu.
59'
Další pokus fotbalistů bulharského klubu. Tentokrát pálil slepými Nedelev.
58'
A také po něm hosté zakončili. Nedelev nadýchaným centrem oslovil Kossoka a ten zacílil nad horní konstrukci brány.
57'
Krum Stoyanov (PFK Botev Plovdiv) vypustil ze své dílny ránu, která brankáře pořádně protáhla. Bude z toho roh.
56'
Zatím se tak neděje. Poněkud chladné tempo hry pokračuje nadále a diváky už začíná nudit.
54'
Střídání v týmu FK Partizani: Progni přenechal své místo Bardhimu, ten by měl hru domácího týmu oživit.
52'
Hosté se podívali do pokutového území. Krum Stoyanov tam vypálil, ale v obležení několika soupeřů neměl moc času na zamíření a podle toho to také dopadlo.
51'
Brisola si nakráčel k hranici domácí šestnáctky, odkud nastřelil jednoho ze svých soků.
49'
Po změně stran se při vlažném tempu hraje ze strany na stranu. Sledujeme velmi opatrnou pasáž utkání.
48'
Sukaj (FK Partizani) se provinil útočným faulem.
47'
Na začátku druhé půle hosté dlouhatánským nákopem pouze odevzdali balon na kopačky svých soupeřů.
46'
Hlavní aktéři se vracejí na zravnatou plochu. Zápas bude pokračovat druhým poločasem.
Po prvním poločase platí nerozhodný stav. Už v páté minutě poslal domácí do vedení Sukaj, ale přibližně o dvacet minut později vyrovnal Kossoko. Hosté měli příležitosti k obratu, ale šance Baltanova ani Stoyanova se neujaly.
45+3'
45+3'
A následná protiakce skončila Sukajovým ofsajdem.
45+2'
Nařízené standardce se domácí snadno ubránili.
45+1'
V nastavení uviděl žlutě zbarvený kartonek Kotobelli (FK Partizani), který u pravého okraje vápna zatáhl za dres Panova.
45'
Bryn Markham-Jones nastavil tři minuty.
43'
Roh pro Partizani. Centr z něj byl až příliš přetažený.
41'
Pěkná a také velmi nebezpečná akce hostů! Krum Stoyanov před šestnáctkou přijal dlouhou přihrávku a potom adresoval balon volnému Kossokovi, který z levé strany vápna nastřelil bližší tyč.
40'
Hosté nakopli balon na rozběhnutého Felipe Brisolu, ale ten si s dvojnásobnou přesilou nevěděl rady.
39'
Už nějakou dobu se hraje výhradně ve středu hřiště. Týmy tam svádějí nelístostné souboje o každý metr prostoru.
37'
Na místo přestupku si balon postavil Nedelev a podle očekávání vyslal přímou střelu, jež skončila v náruči pozorného Hoxhy.
36'
Přesto hosté zůstali u balonu a po faulu na Baltanova budou zahrávat standardku ze zajímavé pozice.
35'
V krátkém časovém sledu zahrával Botev Plovdiv dva rohové kopy. Obrana Partizani zůstala v obou případech zkonsolidovaná.
32'
Zaútočit tak mohli hosté. Jejich akci zakončoval Nedelev, který ve vápně nastřelil ruku protihráče. Píšťalka hlavního arbitra ovšem nenazněla.
30'
Fejzullahu se zprava pokusil vniknout do pokutového územé Botevu Plovdil, ale obránce mu cestu uzavřel.
27'
Máme vyrovnáno! OMAR KOSSOKO si navedl balon k hranici šestnáctky a svou střelu, kterou skryl za obránce, umístil neomylně k pravé tyči. Hoxha se po balonu natahoval jak mohl, ale nedosáhl na něj.
26'
Za zákrok, který byl v rozporu s pravidly, inkasoval Stoyanov (PFK Botev Plovdiv) první žlutou kartu v zápase.
24'
Na opačné straně se snažil prosadit Mazrekaj, ten ovšem vůbec netrefil bránu.
23'
Hosté mohli vyrovnat! Baltanov se před hranicí vápna opřel do míče a svou pumelicí pořádně vyprášil rukavice Hoxhy.
21'
Defenziva Partizani pak během chvíle čelila hned dvěma rohovým kopům a svou obrannou činnost zvládla na výbornou.
20'
Baltanov (PFK Botev Plovdiv) se odhodlal ka samostatné akci a ta byla zastavena jen za cenu faulu.
18'
Nekvalitní centr Kruma Stoyanova skončil daleko za brankovou čárou, takže hra bude navázána odkopem domácího gólmana.
16'
K rozehrávce nařízeného rohu se postavil Brisola a zakroutil míč přímo na bránu, kde své boxerské umění předvedl gólman Hoxha.
15'
Střelu, kterou zpoza vápna vyrobil Krum Stoyanov (PFK Botev Plovdiv), srazil obránce mimo branku.
14'
Po zisku míče hosté roztáhli hru na pravou stranu, nicméně Nedelev se v souboji muž proti muži neprosadil.
12'
Brisola (PFK Botev Plovdiv) v blízkosti středového kruhu nepřiměřeně atakoval Progniho.
11'
I těsné ofsajdy se musejí pískat, o tom by mohl vyprávět Sukaj (FK Partizani). Právě on byl totiž přistižen v milimetrovém postavení mimo hru.
9'
Nakonec ho získali hosté. Nedelev se pak rozhodl vystřelit ze středni vzdálenosti, ale neměl dostatečně přesně seřízena mířidla.
8'
Po vstřelené brance se hraje výhradně uprostřed hřiště, kde mezi hráči probíhají usilovné bitvy o balon.
5'
Tým Partizani právě vstřelil branku!
Neuběhlo ještě ani pět minut a fanoušci domácího klubu už mají důvod k radosti. Po skvělém přenesení hry doleva se k míči dostal XHEVAHIR SUKAJ a po vkročení do levého rohu vápna vypustil křižnou střelu k tyči, která se pro gólmana stala nechytatelnou.
4'
Ve středu hřiště se míče zmocnil Progni a prohnal se sním podél pravé postranní čáry. Do cesty se mu postavil obránce a po jeho zákroku budou domácí vhazovat.
2'
První útok podnikli hosté. Krum Stoyanov obdržel přihrávku za obranu, avšak při zpracování mu balon odskočil od nohy.
1'
Domácí hrají v červeném, hosté ve žlutém.
1'
Hlavní aktéři duelu právě přicházejí na hrací plochu.

FK Partizani: Hoxha (K) – Fejzullahu, Ibrahimi, Atanda, Kotobelli – Batha, Vila – Progni, Mazrekaj, Trashi – Sukaj
Náhradníci: Xhika – Krasniqi, Fili, Bardhi, Djidjiwa, Ismailaj, Kalari

PFK Botev Plovdiv: Čvorović – Panov, Dimov, Genev, Minev – Nedelev, Omnibes, Stoyanov – Baltanov (K), Brisola – Kossoko
Náhradníci: Kajzer – Marin, Tasev, Dimitrov, Álvaro, Yusein, Apostolov

Rozhodčí: Markham-Jones – Beckett, Edwards (všichni Wales).
PFK Botev Plovdiv

V lize to žádná sláva nebyla, zato v pohárové soutěži nepoznal Botev Plovdiv přemožitele a triumfem si zajistil účast v předkole Evropské ligy. Přestože v jeho úvodním zápase nebude bulharský celek favoritem, v odvetě na domácí půdě by měl potvrdit kvalitu a postoupit do další fáze.
FK Partizani

V albánské nejvyšší soutěži vyčnívala trojice celků a jedním z nich byl také FK Partizani, který obsadil konečnou druhou pozici. Jeho odstup za ligovým mistrem činil tři body. Horkokrevní albánští fanoušci jsou na předkolo Evropské ligy velmi natěšeni, v Tiraně se dá proto očekávat bouřlivá atmosféra.
Příjemný čtvrteční odpoledne přeji všem fanynkám a fanouškům fotbalu. Vítám Vás u sledování úvodního utkání prvního předkola Evropské ligy, ve kterém změří síly FK Partizani a PFK Botev Plovdiv. Zápasem, jehož úvodní výkop je stanoven na 17 hodin, vás prostřednictvím textové online reportáže provede Lukáš Jasoněk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.