Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Rijeka : Sarpsborg - 16. srpna 2018   20:45

Rijeka
Rijeka
0:1
(0:0)
Sarpsborg
Sarpsborg
83' Mortensen
Rijeka
Sluga (C) – Pavelić (87. Čolak), Župarić, Punčec, Žuta – Grahovac, Čanadjija – Acosty, Pavičić (67. Pulijić), Heber (77. Kvržić) – Gordon.
Prskalo – Kvržić, Čolak, Puljić, Escoval, Capan, Lončar.
Rumšas – Radius, Snarskis (všichni LTU)
Stadion HNK Rijeka, Rijeka
Sarpsborg
Vasjutin – Tveita (82. K. Larsen), Jørgensen (59. Utvik), Tamm, Thomassen (C) – Halvorsen, Lund-Nielsen, Zachariassen, Askar (75. Heintz) – Muhammed, Mortensen.
Falch – Utvik, Heintz, K. Larsen, Singh, Schwartz, J. Larsen.

Z tohoto zápasu je to vše, přeji Vám hezký zbytek dne.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 5:5. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 9:15.
Je dobojováno! Rijeka vstupovala do odvety v roli velkého favorita a na domácí půdě si dlouhou dobu hlídala postupovou remízu 0:0. V 83. minutě však udeřil norský outsider, který se díky brance Mortensena může radovat z překvapivého postupu do čtvrtého předkola Evropské ligy. V něm Sarpsborg narazí na izraelské Maccabi Tel-Aviv.
90+6'
90+6'
Čolak na pravém křídle nevybojoval ani rohový kop a před pozvolnou rozehrávkou Vasjutina už to s Rijekou vypadá hodně bledě.
90+5'
Ještě jedná žlutá karta pro Heitze, kterému se nechtělo házet aut tak dlouho, až ho litevský sudí napomenul.
90+4'
Rijeka se po dlouhé diagonále dostala až do šestnáctky, ale stopeři Sarpsborgu balón rychle odkopli do bezpečí.
90+3'
U praporku se sešli hned tři hostující fotbalisté, jenže se vzájemně nepochopili a poslali míč do autu. Chvíli po rozehrávce fauloval Larsen Čanadjiju.
90+2'
Norský celek zatím zvládá koncovku zápasu na výbornou. Ve druhé minutě si vypracoval výhodu rohového kopu.
90+1'
V první z nich se Muhammed utrhl do rychlého protiútoku, místo přihrávku šel až do střely, jenže Sluga mu zmenšil palebný úhel natolik, že byl trefen.
90'
Trochu času na srovnání ještě Rijeka má. Nastavuje se celých pět minut!
88'
Muhammed toho dnes v ofenzivě moc nevymyslel. Teď o sobě dal vědět jenom díky faulu za žlutou kartu.
87'
Střídání v týmu HNK Rijeka: ze hřiště odchází Mario Pavelić, přichází Antonio Čolak.
87'
Žutovu střelu z necelých pětadvaceti metrů jeden z hráčů ve zdi protečoval do autu, takže se kopal i roh. O ten se postaral Pulijić, avšak následná hlavička Gordona nebyla natolik důrazná, aby ji Vasjutin nestihl lapit.
86'
Čanadjija byl kousek před šestnáctkou sražen autorem gólu Mortensenem. Následuje velmi zajímavý přímý kop pro Rijeku.
85'
Inkasovaný gól přišel pro Rijeku v nejhorší možnou dobu. Na odpověď má chorvatský celek už jenom pět minut.
83'
Sarpsborg právě vstřelil branku!
Necelých deset minut před koncem se vývoj celého dvojzápasu zásadně mění! Thomassen po faulu Kvržiće rozehrál z nějakých pětačtyřicet metrů. Jeho nákop jeden z hráčů lehce prodloužil k PATRICKU MORTENSENOVI a ten zblízka překonal Slugu!
82'
Střídání v týmu Sarpsborg: ze hřiště odchází Tveita, přichází Kristoffer Larsen.
82'
Srdjan Grahovac se trochu naivně pokusil senzačně přehodit vyběhnutého gólmana z poloviny hřiště, ale k úspěchu mu chybělo několik metrů.
81'
Dlouhý pas od domácího gólmana šel do souboje mezi Kvržićem a Tamma, jenž byl kousek před velkým vápnem faulován.
80'
Župarić se postavil mezi balón a Heintze, který jej zezadu fauloval. Sluga s následným odkopem nikam spěchat nebude.
78'
Mortensen byl v pokutovém území vesměs nehlídán, nicméně spoluhráčům centr pro něj byl příliš vysoký a těžká hlavička šla mimo tři tyče.
77'
Střídání v týmu HNK Rijeka: ze hřiště odchází Heber, přichází Kvržić.
76'
Jedna z mála přímých střel na branku. Heber to zkusil zpoza vápna a prověřil pozornost připraveného Vasjutina.
75'
Žlutou kartu dostává Leonard Žuta (HNK Rijeka).
75'
Střídání v týmu Sarpsborg: ze hřiště odchází Askar, přichází Heintz.
71'
Norský klub v posledních minutách převzal iniciativu a přece jenom se snaží chorvatského favorita trochu potrápit. Na vstřelení potřebného gólu už ale má jen dvacet minut.
69'
První žlutou kartu tohoto souboje vyfasoval Halvorsen, který na útočné polovině Sarpsborgu fauloval Žutu.
68'
Zachariassen se dostal k propadlému míči, jenže z dvaceti metrů napálil jenom hlavu obětavého obránce Rijeky.
67'
Střídání v týmu HNK Rijeka: ze hřiště odchází Domagoj Pavičić, přichází Jakov Pulijić.
66'
Domácí se taktéž dostali k zakončení hlavou. Ani Heber však po centru zprava nehlavičkoval přesně a Vasjutina nevystrašil.
64'
Thomassen odcentroval a byl na startu asi největší možnosti pro hosty. Střídající Utvik však z jeho pasu nevytvořil přesnou hlavičku, která proletěla vedle pravé tyče Slugovy brány.
63'
Rohový kop pro norský Sarpsborg...
62'
Ale ne nadlouho, protože výkop Simona Slugy doletěl až k jeho brankářskému protějšku Vasjutinovi...
61'
Nepohledná překopávaná půlící čáry vyvrcholila faulem Thomassena na Acostyho. Míč se stěhuje zpět na domácí kopačky.
60'
Nepřesný nákop z hostující obrany se zastavil až o Slugu, který je po změně stran naprosto bez práce.
59'
Několikrát potlučený Jørgensen uvolňuje své místo stopera Bjornu Utvikovi, jehož hlavu zdobí ragbyová ochranná helma.
59'
Gordon byl na levém kraji pokutového území těsně bráněn a z nastalé situace vytěžil alespoň rohový kop, na který srazil míč Tveita.
58'
Domácí sportovně vrátili balón Vasjutinovi, jenž ho nakopl dopředu, ale tam byli úspěšní obránci Rijeky.
57'
Gordon pokračoval v akci i přes ležícího spoluhráče Župariće, nicméně přihrávka do běhu před dva nabíhající kolegy skončila jen u hostujícího gólmana.
56'
Ani druhý poločas rozhodně nenabízí nějakou strhující podívanou. Rijeka si každopádně bezpečně hlídá remízu, která ji stačí k postupu do čtvrtého předkola.
54'
Přesně uprostřed hřiště zůstává ležet Domagoj Pavičić a hlavní sudí k němu volá realizační tým. Ofenzivní záložník Rijeky dostal ránu od vyskakujícího Tamma.
52'
Thomassen chtěl napodobit svého kolegu Tveitu a poslat do vápna dlouhý aut. Tak se skutečně stalo, ale defenziva Rijeky si věděla rady.
51'
Domácí přenesli těžiště hry na levou stranu, nicméně sražený Žutův centr doplachtil jen do rukavic nikým neobtěžovaného Vasjutina.
50'
Všemu předcházel souboj, ve kterém právě Gordon udeřil do obličeje Jørgensena a ten vzápětí chyběl vzadu. Obránce norského klubu byl chvíli otřesen, ale teď už pokračuje v boji.
49'
Alexander Gordon si přebral míč uprostřed hřiště a zastavil se s ním až u vápna, kde po zasekávačce vystřelil těsně vedle levé tyče Vasjutinovy brány.
47'
Ani jeden z trenérů během pauzy nesáhl do sestavy, a tak se na obou stranách pokračuje v základních jedenáctkách.
46'
První poločas odvetného zápasu mezi Rijekou a Sarpsborgem je u konce. V jeho průběhu diváci neviděli žádnou větší šanci, a tak hráči odchází do šaten za trvajícího stavu 0:0. Ten mnohem více vyhovuje chorvatskému celku, jemuž by bezbranková remíza stačila k postupu.
45+1'
45+1'
Po dalším dlouhém autu mohl zpoza vápna pálit Lund-Nielsen. Střela byla zablokovaná na roh, jenž rozehrál Thomassen, ale ohrožení domácí branky z toho nebylo.
45+1'
Nastavuje se 1 minuta.
45'
Nepříjemnou srážku hlavami odnesl hostující obránce Jørgensen. Žádné ošetření ale nepotřeboval a bude pokračovat ve hře.
44'
Tveita si vzal pořádný rozběh, aby mohl vhodit dlouhý aut do šestnáctky. Z ní odhlavičkoval balón Maxwell Acosty.
42'
Norský tým se musel vrátit až k Vasjutinovi, po jehož výkopu putoval balón do autu. Zpět do hry jej poslal Žuta, ale poté jej nakopl do prostoru nikoho.
40'
Laciná ztráta domácích fotbalistů vyvolala v publiku trochu nevole. Diváci v ochozech toho moc zajímavého zatím neviděli.
38'
Pavičić kopal rohové kopy hned dva. Při tom druhém posadil míč na hlavu Acostyho, jenž našel jen dobře postaveného Vasjutina.
37'
Domagoj Pavičić přebral míč od Čanadjiji a natáhl z třiadvaceti metrů. O žádnou dělovku se nejednalo, ale Vasjutin měl stejně starosti. Z nejistého zákroku je rohový kop pro chorvatský celek.
36'
Jørgensen zahrál na velké riziko vedle vlastní branky. Gordona k balónu ale nepustil a hra se přesunula k půlce hřiště.
34'
Pavelić teď byl až moc ambiciózní a z dálky minul Vasjutinovu branku o několik metrů.
33'
Nebezpečné propadnutí jednoho z domácích obránců nepotrestal Muhammed, jenž byl Punčecem velmi rychle zakřižován.
32'
Hosté dostali k dispozici dlouhý aut z pravé strany. Následná hlavičkovaná ale brankáře Slugu nijak neohrozila.
31'
Je za námi úvodní půlhodina, ve které žádný z týmů neměl ani jednu šanci, a tak Rijeka nadále drží postupové skóre 0:0.
29'
Tveita měl pár metrů volného prostoru, a tak se na ose hřiště rozhodl vystřelit z pětadvaceti metrů. Přitom však trefil první překážku v bílém dresu.
27'
Simon Sluga se dostatečně nenatáhl k nákopu od Thomassena, nicméně žádný z hostů toho nijak nevyužil.
26'
Těsná obrana Rijeky nyní byla lehce kontraproduktivní. Punčecovi byl odpískána hra vysokou nohou proti Mortensenovi.
24'
Nakonec z celé situace resultoval rohový kop rozehraným Pavičićem, ale defenziva Sarpsborgu si tentokrát snadno poradila.
23'
Po tom posledním faulu rozehrál Pavičić standardní situaci. Vasjutin kroucený centr hodně podcenil a nechybělo moc, aby z chumlu hráčů přiletěla nějaká gólová dorážka.
22'
A další dva fauly hostů. V krátkém časovém sledu se znovu provinil Muhammed a později také Halvorsen.
21'
Další faul se uskutečnil u středového kruhu. Tamm šel ve výskoku kolenem na před a sestřelil Pavičiće, což si rozhodně říkalo i o žlutou kartu.
20'
Župarić se celým tělem natlačil před Muhammeda, který se u pomezní lajny provinil útočným faulem.
18'
Jasný ofsajd, ve kterém byl Muhammed. Útočník Sarpsporgu se po předchozí akci nestihl vrátit před obrannou linii.
16'
Sluga se trochu proletěl vzduchem, když zaregistroval zajímavou diagonální střelu od Halvorsena. Nakonec zasahovat nemusel, míč prosvištěl kolem jeho rukavice a pak i vedle pravé tyče.
14'
Leonard Žuta zleva vhodil míč na Acostyho, který běžel podél koncové čáry a z té nic nebezpečného nevymyslel. Následuje rozehrávka Vasjutina.
13'
Čanadjija v zajímavé pozici na levém křídle dával finální pas pod sebe, jenže už předtím byl přistižen v ofsajdovém postavení.
12'
Domácí gólman se bezproblémů dostal k nepřesnému nákopu a uťal i další snažení norského týmu, který je v úvodu zápasu bezesporu aktivnější.
11'
Vzájemné držení mezi Pavičićem a Lundem-Nielsem bylo posouzeno jako faul domácího fotbalisty.
10'
Sluga se dostal po malé domů pod velký tlak napadajícího Muhammeda. Z trablů jej vysvobodil až odpískaný faul hostujícího útočníka.
8'
Hosté se dostali i s balónem do autu a vykopávat bude Simon Sluga, jenž si dnes navlékl na ruku i kapitánskou pásku.
6'
Do statistik sice přibyla první střela, o kterou se postaral Tamm, ale o žádné ohrožení Slugovy brány se nejednalo. Hlavička z těžké pozice letěla mimo.
5'
Zachariassen byl faulován Župarićem a hosté budou kopat první standardku. U míče už stojí Muhammed.
4'
Nevynucená chyba v rozehrávce Rijeky. Zpoza pravé autové čáry tak může vhazovat Tveita.
3'
Prozatím je to hodně opatrný úvod, hraje se jen uprostřed hřiště, kde je sváděn o balón tuhý boj.
2'
Úvodní výkop zápasu obstarali hosté, kteří nastupují v modrých, zatímco domácí v kompletně bílých dresech.
1'

HNK Rijeka: Sluga (C) – Pavelić, Župarić, Punčec, Žuta – Grahovac, Čanadjija – Acosty, Pavičić, Heber – Gordon.
Náhradníci: Prskalo – Kvržić, Čolak, Puljić, Escoval, Capan, Lončar.

Sarpsborg: Vasjutin – Tveita, Jørgensen, Tamm, Thomassen (C) – Halvorsen, Lund-Nielsen, Zachariassen, Askar – Muhammed, Mortensen.
Náhradníci: Falch – Utvik, Heintz, K. Larsen, Singh, Schwartz, J. Larsen.

Rozhodčí: Rumšas – Radius, Snarskis (všichni LTU).
1. zápas

První ze dvou zápasu o postupujícím ani zdaleka nerozhodl. Norský klub na domácí půdě odehrál s favorizovanou Rijekou vyrovnanou partii a odveta tak začne za stavu 1:1, který je o něco málo výhodnější pro chorvatský celek. Ten před týdnem musel dotahovat po gólu Zachariassena, o vyrovnání se až v 83. minutě postaral Alexander Gordon.

09.08.2018
Sarpsborg – HNK Rijeka 1:1
Branky:
72. Zachariassen – 83. Gordon
Sarpsborg 08

Norský outsider ještě před dvěma lety hrával ve své zemi druhou nejvyšší soutěž. V minulé sezóně se už ale ukázal mezi elitou a hned o sobě dal pořádně vědět, když v lize obsadil třetí místo a v národním poháru si dokonce zahrál prohrané finále. V běžícím ročníku 2018 je Sarpsborg až pátý, ovšem na první Brann ztrácí jen šest bodů. Svěřenci Geira Bakkeho museli naskočit už do prvního předkola EL, v němž přejeli 6:0 islandské ÍBV. V další fázi se Norové nadřeli už mnohem více, po remíze 2:2 mohli slavit jen díky většímu počtu branek vstřelených na hřišti soupeře.
HNK Rijeka

Tradiční chorvatský klub v minulé sezóně nedokázal obhájit svůj první titul v tamní nejvyšší soutěži a už pošesté obsadil konečnou druhou pozici, když na favority z Dinama Záhřeb ztratil pouze tři body. Rijeka před rokem málem proklouzla až do základní skupiny Ligy mistrů, nicméně ve čtvrtém předkole nestačila na řecký Olympiacos. Musela si tak vystačit s účastí v Evropské lize, kde se dvakrát střetla s Austrií Vídeň, AC Milán a AEK Atény. Na postup ze skupiny Rijeka o kousek nedosáhla, na druhé Atény ztratila jediný bod.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.